PALUBA
April 18, 2024, 01:59:52 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 76   Go Down
  Print  
Author Topic: XIV klasa Mornaričko Tehničke Podoficirske Škole (1963-1966 g.)  (Read 365114 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #570 on: August 07, 2012, 09:38:14 pm »

.............
OREBICEV ti si u pravu na Tegetu je bila i jedinica veze. U moje vreme (1979.g.) to se zvalo ceta veze i OSOJ. Ja sam bio tada k-dir voda veze (inace sam KoV-vezista) dok je k-dir voda OSOJ bio zIk Blagoje Micunovic, k-dir cv i OSOJ je pio por.b.b. Stevan Kostov. Bila je to jaka ceta (u svom sastavu imala je 14 staresina, iz sva tri vida).Zast. Cadzic je  u to vreme bio ref.op.poslova u 5.bv u kasarni Premantura. Posle je otisao u penziju i ziveo je u Puli.

Pozdrav i hvala na odgovoru.


U boga ti, vidim kasnije se jedinica stvarno proširila. 14 starješina, stvarno pozamašno.

Što se tiče mog kolege Čadžića, hvala na korisnim informacijama. Međutim zadnja rečenica tvoga teksta nebi bila baš
ispravna. Bar koliko ja znam. On je ovako završio karijeru i to je već naglašeno ranije:

5. ČADŽIĆ Ljubomira MILAN
Povlači se sa jedinicom plovnih objekata sa Brijuna u Tivat. Negdje prvom polovinom devedesetih odlazi u penziju i vraća se
u zavićaj u Vojvodinu. Nažalost, nakon nekog vremena umire.


Ovo je Čadžić kao mladi vodnik, još dok sam i ja bio na Tegetu (Brijuni). Nadam se da pričamo o istoj ličnosti.  Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 047 Cadjic Milan 1966.jpg (52.06 KB, 768x990 - viewed 247 times.)
Logged
SUBO
mornar
*
Offline Offline

Posts: 32


« Reply #571 on: August 09, 2012, 03:17:32 pm »

I ja malo o "ukrcanju". Kad si ukrcan na brod raspoređen si
u prvu ili drugu službenu smenu. Smena počinje u 6,50 i traje
do 12,20 narednog dana. Sutra ponovo "jovo nanovo".
Svakodnevo, pre podne, obe smene rade zajedno, sem
vikenda, onda je i subota bila radna. Posle moje demobilizacije
1979 god. ovo je "umekšavano.
Kad brod isplovi po više dana, onda si na brodu non - stop,
sem povremenih izlazaka naveče, kad su se rađale i najbolje
anegdote.
Ovo je bio moj jedini motiv za demobilizaciju.
Naravno i ja sam tražio više puta iskrcanje ali bez uspeha.
Kolege iz RRFa su me zezale, pa ti najmlađi pa da se iskrcaš.
Primanja starešina su bila od plate po činu, stalnog ukrcanja i
promenjlivog ukrcanja koja su bila ista, sem možda za oficire,
ako se dobro sećam.
Nažalost, promenljivo ukrcanje nije ušlo u penziski osnov.
Posle svega ovoga, dali smo bili u robovlasničkom odnosu
od strane JRM.     
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #572 on: August 10, 2012, 01:28:24 pm »

тако је класо,кратко и јасно.долази човек из команде РРФ и каже "са особитим задовољство смо ти удовољили".мој коментар је био"особито вам хвала". laugh
Sjećaš li se kad su Ančić i Đurić išli u mirovinu. Jer već 1994-5 kad sam dolazio u RRF u Novi Sad nikog
više nisam zatekao sem Stankovića.  Cheesy
Ђурић је пензионисан 22.12.1994 године,за Анчића немам још тачан податак пошто је био на боловању.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #573 on: August 10, 2012, 01:39:09 pm »

како сам већ споменуо у Новом Саду нас је било прилично с обзиром на бројност класе.средином ,90 ту су:
Анчић Милан
Огар Владе
Станковић Иван
Ђурић Васо
Јањанин Драган
Суботић Миливој
Иванишевић Милан
у Куцуру се сместио Ћопић Владимир
према нама су гравитирали из Суботице Дрљача Петар
и Бранисављевић Ђорђе
Куљача Владимир боравио је на релацији Ловћенац-Нови Сад
С обзиром на бројност групе у Новом Саду сматрали смо да би било добро да иницирамо окупљање класе за неку годишњицу.како ми волимо округло па на ћоше(,96 година нам није била прикладна пошто су још била свежа сећања на "Цунами")на нашим редовним окупљањима договорили смо да то буде 2006 год. када се навршава 40 година од завршетка школовања.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #574 on: August 10, 2012, 04:39:17 pm »

како сам већ споменуо у Новом Саду нас је било прилично с обзиром на бројност класе.средином ,90 ту су:
Анчић Милан
Огар Владе
Станковић Иван
Ђурић Васо
Јањанин Драган
Суботић Миливој
Иванишевић Милан
у Куцуру се сместио Ћопић Владимир
према нама су гравитирали из Суботице Дрљача Петар
и Бранисављевић Ђорђе
Куљача Владимир боравио је на релацији Ловћенац-Нови Сад
С обзиром на бројност групе у Новом Саду сматрали смо да би било добро да иницирамо окупљање класе за неку годишњицу.како ми волимо округло па на ћоше(,96 година нам није била прикладна пошто су још била свежа сећања на "Цунами")на нашим редовним окупљањима договорили смо да то буде 2006 год. када се навршава 40 година од завршетка школовања.

Oho, ho, bogami tih godina bili ste najjača skupina od svih nas. Čak vas 11 (jedanaest). Odlično.
Imali ste kompletnu Vojvodinu pod kontrolom, Čak i Lovćenac.. Grin

Samo napred di vidimo šta tu bi i šta nam ostaviste za istoriju/povijest..
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #575 on: August 10, 2012, 05:18:50 pm »

било нас стварно доста.нас тројица били смо у истој јединици и у свакодневном контакту,са осталима смо се сретали у граду.често смо се налазили углавном у Дому Војске(данашњи назив) који је смештен на Кеју.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


 


* Дом Војске Нови Сад.jpg (154.27 KB, 720x540 - viewed 221 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #576 on: August 10, 2012, 06:34:04 pm »

како сам већ споменуо у Новом Саду нас је било прилично с обзиром на бројност класе.средином ,90 ту су:
Анчић Милан
Огар Владе
Станковић Иван
Ђурић Васо
Јањанин Драган
Суботић Миливој
Иванишевић Милан
у Куцуру се сместио Ћопић Владимир
према нама су гравитирали из Суботице Дрљача Петар
и Бранисављевић Ђорђе
Куљача Владимир боравио је на релацији Ловћенац-Нови Сад

Evo vidim ovde izmedju ostalog navodite Vladu Copica! Bas sam se obradovao. Nekada smo radili zajedno i saradjivali u Puli, u K-di 5.VPS. Radio je na STINI. Dobar strucnjak, a nadasve covek! Po predislokaciji u Kumbor, svi smo se nekako "rastrkali" i pogubili kontakte.  Ali svet ipak nije veliki uvek se nadjemo!  Sad bar znam gde je!!!
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #577 on: August 10, 2012, 06:56:52 pm »

тако је добри мој "Витеже Којо" ветар нас је расејао на разне стране.то нам је био пробле када смо кренули у припрему обележавања 40-година од завршетка школовања.постојале су старе адресе које нису биле важеће,доста тога се изменило.користили смо адресар који је урађен за 20-годишњицу Класе.он нам је био основ и одатле смо полако пипајући преко познанства,телефонских именика и Интернета покушали дознати где се који класић налази.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_0001.jpg (261.96 KB, 768x989 - viewed 256 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #578 on: August 10, 2012, 08:06:03 pm »

Evo vidim ovde izmedju ostalog navodite Vladu Copica! Bas sam se obradovao. Nekada smo radili zajedno i saradjivali u Puli, u K-di 5.VPS. Radio je na STINI. Dobar strucnjak, a nadasve covek! Po predislokaciji u Kumbor, svi smo se nekako "rastrkali" i pogubili kontakte.  Ali svet ipak nije veliki uvek se nadjemo!  Sad bar znam gde je!!!

Drago mi je pročitati lijepe riječi za moga kolegu. Naravno i tačne su, jer ga poznajrm k'o staru kantu.  Grin
Dosta je pominjan kroz cijelu temu. I bili smo prilično vremena kroz život skupa. Zadnji decenija preko
"Stine" i svaki dan u kontaktu. Bio mi je desna ruka za cijeli severni Jadran, jer sam ja bio u centralnom
dijelu u Žrnovnici i u tehničkom i funkcionalnom smislu koordinirao rad iste. I svašta smo preturili preko glave.

Na kraju smo ga i lijepo 1995 god i ispratili u Kumboru. Bio je tad i kompletan OSOJ bokeljski, a i mene su zvali
iz Sektora elektronike iz Tivta. Bulo je za pamćenje, a poslije je otišao za Kucuru kod ženice.. Wink


Još jedna fotka sa Ćopićevog ispraćaja u kumboru 1995 god.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 014 Copicev ispracaj 1995.jpg (215.63 KB, 2628x1968 - viewed 212 times.)
Logged
jasam
mornar
*
Offline Offline

Posts: 26


hvali more drzi se kraja


« Reply #579 on: August 10, 2012, 10:23:54 pm »

Ne mogu da se prepoznam na ovoj poslednjoj slici.Pozdrav svima...ziv sam jos uvek
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #580 on: August 10, 2012, 10:36:43 pm »

Ne mogu da se prepoznam na ovoj poslednjoj slici.Pozdrav svima...ziv sam jos uvek
Govorim li ti ja odavno da ideš po đozluke, ali neće da sluša pa to ti je. Grin
Zadnji red, drugi s lijeva ili četvrti s desna.  Wink ispod slike, između Markovića i Petrovića.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #581 on: August 11, 2012, 02:19:40 am »

Класо ја чим сам те видео одмах сам те спазио у врх астала како и приличи слављенику. Grin Grin Grin
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #582 on: August 11, 2012, 08:14:49 pm »

тако је добри мој "Витеже Којо" ветар нас је расејао на разне стране.то нам је био пробле када смо кренули у припрему обележавања 40-година од завршетка школовања.постојале су старе адресе које нису биле важеће,доста тога се изменило.користили смо адресар који је урађен за 20-годишњицу Класе.он нам је био основ и одатле смо полако пипајући преко познанства,телефонских именика и Интернета покушали дознати где се који класић налази.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Gledajući ovaj spisak i ulice stanovanja, ja i "Vlade  " smo još uvijek u ratu i to drugom svjetskom.. Grin
On u Narodnom frontu, a ja u Bataljonu i to još Orjenskom..    Nikako se kurtalisati uniforme.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #583 on: August 11, 2012, 08:34:49 pm »

то нам је наша борба дала.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #584 on: August 11, 2012, 09:13:38 pm »

мало помало успели смо доћи до већине адреса наших  класића,никако у то време нисмо могли да успоставимо контакт са Томићем,Шиндијом,Дујићем,Шебеником и Жердином.све претраге телефонског именика и Интернета нису дали резултата.у овом послу прошло је доста времена и 2005 приводили смо крају зацртано да би се успешно организовала прослава класе.организацију су водили:
Јањанин
Суботић
Огар
Logged
Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 76   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 23 queries.