PALUBA
March 29, 2024, 10:49:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 76   Go Down
  Print  
Author Topic: XIV klasa Mornaričko Tehničke Podoficirske Škole (1963-1966 g.)  (Read 363721 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #870 on: February 24, 2013, 07:06:12 pm »

G. Kilezr - ne znam zašto si tako nepoverljiv. Padobran je bio sa belom kupolom i okruglim rupicama. Nije imapo komande za upravljanje pa sa okretao kao sa D1, povlačenjem nekoliko konopčića da se kupola izvitoperi i padobran okrene u željenu stranu. Sedelo se na njemu. Nije bila predviđena rezerva jer kada se diverzant opremi sa aparatom za ronjenje M600, napred više nema mesta za rezervu. U tekstu sam naznačio da smo koristili rezerve jer nismo stavljali aparate na sebe . Prije pada u vodu , jedna strana rezerve se je trebala otkačiti da bi došli do kopče za odbacivanje kupole. To je tako kako ti ja rekoh a naš referent za padobranstvo p.puk.Neša Bursać i ostali iz div.klase mogu to da posvedoče. Baš smo juče imali sustret pom.diverzanata 82 PC na Adi Ciganliji u Aqua ski centru.

Ma sve je u redu klaso Đole. "Kile.." je veliki džek. Pretpostavljam da mu neke stvari nisu bile jasne jer je on,
mislim, klasični padobranac. Ipak ste vi bili malo drukčiji, mislim na pomorske diverzante.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #871 on: February 24, 2013, 08:03:50 pm »


 Tačno Ćiro. Pa valjda smo i mi iz 63. bili neki " diverzanti. Nisam čuo da je u sistemu JNA nekom bilo dozvoljeno da svesno rizikuje tuđe živote. A skok bez rezervnog padobrana je upravo to. Rizik po tuđ život. No, ako je bilo tako , bilo je! I s PD08 se upravljalo( delimično povlačenjem grupe konopaca tako da mi je to dobro poznato. Za taj guzni padobran ćemo se raspitati. Baš me interesuje koji je tip i kog proizvođača, jer mi ništa drugo ne pada na pamet osim PPS-a.
Logged
brankorsa
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #872 on: February 25, 2013, 12:32:09 pm »

Moguće je da je PPS. Ne znam dali je živ Mile Manojlović iz 63 . On nas je izbacivao, ali ti padobrani su bili u našem skladištu. Mile je iz Niša doneo samo PŠ-e i rezerve  sa kojim smo skakali sve ostalo i noćni-terenski skok. I tu smo prepičili pravila jer smo na tom terenskom skoku imali verat 8m/sec., a koliko ja znam preko 6m/sec. se ne skače.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #873 on: February 25, 2013, 01:13:06 pm »


 Mile Manojlović? E i ja bih voleo da znam za njega. Vetar kao ograničenje u vojsci se i nije poštovao ( bar praktično). Čak sam i u civilstvu skakao po 12 m/sec s Krilom, a to je da pičiš dobrano u rikverc. Ali, tako je bilo. Kad se mora , mora se!
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #874 on: February 25, 2013, 01:36:07 pm »

а сада дерани оканите се падобранства и вратите на воду.
Logged
brankorsa
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #875 on: March 01, 2013, 07:09:05 pm »

Eto Vlado vraćam se na vodu. Sutra idem na Kosmaj - mesto Babe . Seminar ronilačkih instruktora SOPASa ( saveza Srbije ). Valjda će biti i slobodnog vremena 
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #876 on: March 01, 2013, 07:23:12 pm »

Eto Vlado vraćam se na vodu. Sutra idem na Kosmaj - mesto Babe . Seminar ronilačkih instruktora SOPASa ( saveza Srbije ). Valjda će biti i slobodnog vremena 

Ponesi fotoaparat, klaso, Ima i drugih tema na Palubi. Rado bi vidjeli tvoje priloge.
Korisna si faca, ne zabušavaj.... Wink
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #877 on: March 01, 2013, 07:23:25 pm »

 marinero marinero
Logged
brankorsa
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #878 on: March 04, 2013, 06:40:56 pm »

Eto mene nazad sa seminara. Uglavnom smo usaglašavali pravilnik saveza sa novim zakonom o sportu. To je bio kao izgovor - dobar. Kada smo se iznausaglašavali , hteli smo malo koristiti blagodeti SPA centra , ali ništa nije radilo osim jedne malo veće kade sa vodom koja bućburiče. Pitam ja za ostalo a šef kaže , štaće ti bre to idi malo u prirodu, prošetaj vidi kako je kod nas lepo. Da se čovek usera-bre. Onda smo mogli da zakupimo nečiju kancelariju sa kantinom i opet bi obavili posao.No , ne lezi vraže , iznenađenje tek dolazi. Gedžovani su ipak položili ispit dobrih domaćina. Večera je bila izvrsna i baš na nivou hotela a ja sam dobio duple porcije svega . Šef se šeretski pozdravio i rekao da vidi da volim dobre stvari pa eto da se nađe. Naravno sa time mi je elegantno zatvorio usta i više nisam imao volje da ih kritikujem !! Ipak se razume'u u turizam . Hotel je u mestu BABE na Kosmaju - sadržaji tenis , jahanje ,zyacuzi , masaže itd. kompletan SPA centar-na papiru.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #879 on: March 04, 2013, 06:46:47 pm »


 Poštovani Brankorsa, molim da malo posetite i ovaj kutak našeg Foruma:
https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=1709.msg269918#msg269918

 Tu bi eventulano mogli da nastavimo diskusiju o padobranskoj obuci u Vašoj jedinici, pošto smo dobili " žuti karton " na ovoj temi angel :'(
 
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #880 on: March 04, 2013, 06:52:14 pm »

шта жути црвени и то дупли Grin Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #881 on: March 04, 2013, 06:53:14 pm »


  :'(
 Hvala!
Logged
brankorsa
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #882 on: March 05, 2013, 11:18:20 pm »

Svaka čast i hvala na pozivu ali ja sam ipak mornarica  - sa blagim ukusom padobranstva doduše . Ja imam samo 120 skokova a vi ste tamo ipak profesionalci !  Pozdrav  marinero
Logged
brankorsa
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #883 on: March 13, 2013, 11:34:08 am »

Prosto ne mogu da verujem da od svih klasića nema još neko ko bi mogao da se malo aktivira . Ovo je dobar način komunikacije što nam pruža 21 vek ali neki od naših izgleda još vole da se dovikuju s brda na brdo Tongue Možda neki ni ne znaju da postoji ovaj forum. Trebalo bi ih obavestiti nekako.Kuljači je pisanje zanat a nema ga. Voleo bih i njega makar da čujem.

Inače na severu Bačke nema nekih suštinskih promena osim što polako kaliram ( namerno ). Treba zbog kretanja jer za lepotu i mladost sam malo okasnio. Glavno je da čovek poštuje svoje godine i da bude svestan da " nije više san devojačkih soba ". Tako žena stoji pred ogledalom i gleda se , pa se okreće ,zagleda i okrene se mužu i kaže - nisi bolje ni zaslužio. JBG taka su vremena al, zato treba čuti pevca dok još kukuriče pa makar i rapavijeg glasa. U ova vremena , mentalo zdravlje je snaga koja održava čoveka vitalnim i zdravim . Ako to prevedemo na naš jezik - treba se zajebavat i u svemu gledati veseliju stranu.

Na Paliću , usled nedostatka kvalitetnok turizma , imali smo neki dan čvarkijadu . Bilo je 100 vrsta čvaraka , slanine , domaćih kobasica , butkica i još povrh svega domaćeg i brendiranog vina. Tuga tek sad dolazi : saznao sam to jedan dan kasnije  :'(  U tome je veselija strana da nisam bio prinuđen da "pokleknem " ( mamu mu jebem , e jes veselo ).
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #884 on: March 13, 2013, 12:03:45 pm »

Prosto ne mogu da verujem da od svih klasića nema još neko ko bi mogao da se malo aktivira . Ovo je dobar način komunikacije što nam pruža 21 vek ali neki od naših izgleda još vole da se dovikuju s brda na brdo Tongue Možda neki ni ne znaju da postoji ovaj forum. Trebalo bi ih obavestiti nekako.Kuljači je pisanje zanat a nema ga. Voleo bih i njega makar da čujem.

Inače na severu Bačke nema nekih suštinskih promena osim što polako kaliram ( namerno ). Treba zbog kretanja jer za lepotu i mladost sam malo okasnio. Glavno je da čovek poštuje svoje godine i da bude svestan da " nije više san devojačkih soba ". Tako žena stoji pred ogledalom i gleda se , pa se okreće ,zagleda i okrene se mužu i kaže - nisi bolje ni zaslužio. JBG taka su vremena al, zato treba čuti pevca dok još kukuriče pa makar i rapavijeg glasa. U ova vremena , mentalo zdravlje je snaga koja održava čoveka vitalnim i zdravim . Ako to prevedemo na naš jezik - treba se zajebavat i u svemu gledati veseliju stranu.

Na Paliću , usled nedostatka kvalitetnok turizma , imali smo neki dan čvarkijadu . Bilo je 100 vrsta čvaraka , slanine , domaćih kobasica , butkica i još povrh svega domaćeg i brendiranog vina. Tuga tek sad dolazi : saznao sam to jedan dan kasnije  :'(  U tome je veselija strana da nisam bio prinuđen da "pokleknem " ( mamu mu jebem , e jes veselo ).

E moj Đole, ja se to pitam čitavi radni i životni vijek. Malo je ljudi koji su skloni prigrliti tastaturu. Ja sam je sticajem okolnosti
"zgrabio" čim se pojavila na Balkanu. Većina naših je i dalje ostala na plutači sa svojom tunom za pecanje. Jbg... pravilo takav
je život. Ali dobro, pomalo se okupljamo, ja, ti, Ogar, Ćopić, Subotić, Beršnak nas sigurno pogleda, to je već nešto. Još neki
znaju za ovo, Cingur, Beronja, Janjanin itd, pa nije ni to loše. Valjda će s vremenom biti i bolje.

Sto vrsta čvaraka, koliko je to žmara ("brodarski" zna šta je to...  Grin ), uh miloga ti boga poljubim....
Logged
Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 76   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.