PALUBA
March 29, 2024, 08:56:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76   Go Down
  Print  
Author Topic: XIV klasa Mornaričko Tehničke Podoficirske Škole (1963-1966 g.)  (Read 363707 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1005 on: November 17, 2013, 07:48:13 am »

углавном смо из тих књига и учили.дуго сам их имао након завршетка и вукао са собом при пресељењу из гарнизона у гарнизон.мораћу да видим дали су негде на тавану.по завршетку остављен нам је комплет који смо дужили кроз школовање.
Logged
SUBO
mornar
*
Offline Offline

Posts: 32


« Reply #1006 on: November 17, 2013, 05:30:14 pm »

Prvo, bravo za mlađeg Petrovića,objavljuj sve što imaš.
Mi smo dobili sve knjige kad smo završili školu, da se i dalje
usavršavamo. Ja te knjige i sad imam.
Sećam se kad su me kao pitomca na razaraču Split, ugurali u
uređaj za pretvaranje morske vode u slatku da rašketiram,a
on je bio ka kapusla "Apola". U njemu nemoš ni da se okreneš,
a oprašini da i ne pričam, ali naredba je naredba. 
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1007 on: November 27, 2013, 03:18:33 pm »

завршили ми школу,дошли на подморницу и пуни жеље да видимо нешто кад оно у ....ремонт
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1162.jpg (154.98 KB, 753x1024 - viewed 188 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1008 on: December 21, 2013, 10:12:37 am »

завршили ми школу,дошли на подморницу и пуни жеље да видимо нешто кад оно у ....ремонт
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


A vidim jadni ste, nedostaje vam visa matematika i engleski jezik, pa ste zabrinuti za
ishod remonta.... Grin
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1009 on: December 21, 2013, 03:30:13 pm »

класо посебно нам је фалило лепо писање и познавање писци.. Grin
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1010 on: December 22, 2013, 08:01:52 pm »

Evo pitomci bivše XiV klase što se ovih dana odvija u bivšoj Mašinskoj, Buvljak. Da li je to dobro ili nije? Ne znam više procijeniti
sigurno je bolje nego da objekat propada, a opet kada se sjetim nekadašnjeg reda u školi-kasarni ovo mi čudno izgleda.

Evo prenosim informaciju iz današnjeg Glasa istre;

Buvljak u Rojcu: Dobar šoping za malo kuna

- Odlično je, uz samo malo dobre volje i vremena mogu se pronaći odlični komadi odjeće i obuće, i to po jako povoljnim cijenama.
Štoviše, cjelokupni novi "outfit" možete kupiti za čitavih sto kuna, veli nam kroz smjeh jedna od redovitih posjetiteljica buvljaka u
Rojcu koji je evo, toliko narastao da se već razmišlja o njegovom proširenju ili pak "lomljenju" na više tematskih buvljaka.

Ovog se vikenda, naime, u Rojcu okupilo više od stotinu prodavača i prizemlje Rojca bilo je pretijesno za sve one koji su došli
kupovati ili prodavati.

Međutim, nije to nikome smetalo, raspoloženje je bilo odlično, što je dodatno poticala i glazba DJ-a stoga se gužvanjac doimao
zapravo ugodno. Šetalo se, pregledavalo razne krpice, modne dodatke, bilo je zapravo svega. Iako se u prvi trenutak čini da se
radi o hrpi nabacane, stare robe i obuće, nije tako. Potrebno je imati samo "dobro oko" jer se na buvljaku u Rojcu može pronaći
dobrih i kvalitetnih stvari, a sve po vrlo povoljnoj cijeni. Ni zamjene nisu rijetkost, a dozvoljeno je i cjenkanje pa cjelokupan šoping
zapravo bude vrlo zabavan i koristan.

Upravo je to bila ideja vodilja mnogih koji su u subotu poslijepodne neko vrijeme odlučili provesti u Rojcu. Očito je da je buvljak u
Rojcu događaj koji treba Puljanima i da je sve popularniji te da na njega dolazi sve više ljudi, čak i oni koji su na početku bili skeptični.
Buvljaci su u mnogim europskim gradovima vrlo popularni i događaju se barem jednom tjedno, stoga neće čuditi ako taj primjer bude
slijedila i Pula.

- Buvljak iskoristim i za šetnju, i za šoping i za druženje. Uvijek izađem s nekoliko punih vrećica koje mi dobrano osvježe garderobu,
ali i poprave raspoloženje. Dobar šoping za malo kuna, tako je to s nama ženama, kaže nam kroz smijeh jedna od posjetiteljica koja
je zapravo opisala cjelu "filozofiju" buvljaka u Rojcu. (N. SOFTIĆ, snimio N. LAZAREVIĆ)

Ako moderator misli da ovome tu nije mjesto neka slobodno skine prilog i sam sam se dvoumio dali da ga postavim ili ne.

A da ne zaboravim da svima koji se još prisječaju 22. 12. kao nekadašnjeg Dana Armije čestitam isti.


* Buvljak u Rojcu ili ex Mašinskoj.jpg (148.81 KB, 1000x725 - viewed 140 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1011 on: December 25, 2013, 07:56:45 am »

Poštovani,

Svima koji slave Božić želim Čestit Božić i sve najljepše.

Novu Godinu vjerujem slavimo svi pa koristim priliku da svima poželim sretnu i uspješnu Novu 2014. godinu, puno sreće i zdravlja i
javljanja na Palubi.

A evo i jedne sličice-čestitke Mašinske pod snijegom, koju sam posudio od uvaženog člana "motorista 57. klasa"  i malo preradio.


* Sretna Nova 2014 - Rojc pod snijegom.jpg (139.37 KB, 1103x728 - viewed 122 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1012 on: December 25, 2013, 08:03:26 am »

Poštovani,

Svima koji slave Božić želim Čestit Božić i sve najljepše.

Novu Godinu vjerujem slavimo svi pa koristim priliku da svima poželim sretnu i uspješnu Novu 2014. godinu, puno sreće i zdravlja i
javljanja na Palubi.

A evo i jedne sličice-čestitke Mašinske pod snijegom, koju sam posudio od uvaženog člana "motorista 57. klasa"  i malo preradio.

Bas ti hvala mladi Petrovicu, zahvaljujem ti se u ime svih mojih klasnih drugara.  

Slika je jedinstvena i neponovljiva....
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1013 on: December 25, 2013, 08:55:19 am »

придружујем се честиткама и лепим жељама.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1014 on: December 25, 2013, 03:19:40 pm »

Evo za Blagdana nemam pametnija posla pa prekopavam stare knjige iz ostavštine moga oca. Pronašao sam još par knjiga i udžbenika
iz pedesetih godina po kojima ste i Vi možda učili ili ih susretali u praksi. Inače to su baš bili udžbenici po kojima je otac učio i spremao
stručne ispite. Iz tog razloga sam se odlučio postaviti ih na Vašu stranicu. Naravno opet su strojarske-mašinske struke.


* JRM Uputstvo za rukovanje dizel motorima 1952 1.jpg (156.53 KB, 864x1200 - viewed 138 times.)

* JRM Uputstvo za rukovanje dizel motorima 1952 2.jpg (438.92 KB, 1632x1200 - viewed 161 times.)

* JRM Uputstvo za rukovanje dizel motorima 1952 3.jpg (542.38 KB, 1632x1200 - viewed 120 times.)

* JRM Uputstvo za rukovanje dizel motorima 1952 4.jpg (278.99 KB, 1200x1488 - viewed 153 times.)

* JRM Uputstvo za rukovanje dizel motorima 1952 5.jpg (275.27 KB, 1200x1456 - viewed 162 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1015 on: December 25, 2013, 03:27:11 pm »

Evo za Blagdana nemam pametnija posla pa prekopavam stare knjige iz ostavštine moga oca. Pronašao sam još par knjiga i udžbenika
iz pedesetih godina po kojima ste i Vi možda učili ili ih susretali u praksi. Inače to su baš bili udžbenici po kojima je otac učio i spremao
stručne ispite. Iz tog razloga sam se odlučio postaviti ih na Vašu stranicu. Naravno opet su strojarske-mašinske struke.

U nastavku slijedeća knjiga o Parnim Kotlovima

Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1016 on: December 25, 2013, 03:29:25 pm »

Evo za Blagdana nemam pametnija posla pa prekopavam stare knjige iz ostavštine moga oca. Pronašao sam još par knjiga i udžbenika
iz pedesetih godina po kojima ste i Vi možda učili ili ih susretali u praksi. Inače to su baš bili udžbenici po kojima je otac učio i spremao
stručne ispite. Iz tog razloga sam se odlučio postaviti ih na Vašu stranicu. Naravno opet su strojarske-mašinske struke.

U nastavku slijedeća knjiga o Parnim Kotlovima

I u nastavku slijedeća knjiga o Parnim turbinama

Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1017 on: December 25, 2013, 03:32:15 pm »

Evo za Blagdana nemam pametnija posla pa prekopavam stare knjige iz ostavštine moga oca. Pronašao sam još par knjiga i udžbenika
iz pedesetih godina po kojima ste i Vi možda učili ili ih susretali u praksi. Inače to su baš bili udžbenici po kojima je otac učio i spremao
stručne ispite. Iz tog razloga sam se odlučio postaviti ih na Vašu stranicu. Naravno opet su strojarske-mašinske struke.

U nastavku slijedeća knjiga o Parnim Kotlovima

I u nastavku slijedeća knjiga o Parnim turbinama

I zadnja u nastavku o mehaničkoj tehnologiji. I ako su stare rekao bih da su jednostavno pisane i pronađe se još uvijek po nešto
zanimljivo u njima.


* JRM Mehanička tehnologija Poznavanje materijala 1950 1.jpg (232.71 KB, 1008x1376 - viewed 143 times.)

* JRM Mehanička tehnologija Poznavanje materijala 1950 2.jpg (191.25 KB, 928x1360 - viewed 146 times.)

* JRM Mehanička tehnologija Poznavanje materijala 1950 3.jpg (553.97 KB, 1712x1275 - viewed 148 times.)
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1018 on: December 25, 2013, 05:07:00 pm »

углавном све су то књиге из којих смо учили.
Logged
brankorsa
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #1019 on: January 01, 2014, 08:50:05 pm »

Dragi moji , da se i ja javim na početku ove nove godine što je došla relativno očekivano. Lepo sam proslavio novu , u krugu ovdašnjih prijatelja. Bilo je uzbudljivo. Veselili smo se , plesali jeli , pili i radovali se novoj godini - neko da nas gleda sa strane mislio bi da smo se usrali od sreće. Pa da kažem da i jesmo ali ne od sreće već od neizvesnosti još jedne godine u nizu koja će biti teška ali ćemo na kraju pobediti. To slušam od kad sam se rodio a , bogu hvala ima tome podosta godina.Pobeda se nazire ojačim dvogledom a ono šta je između je nepoznanica. Možda je tu jadac . Možda je tu avantura za koju treba živeti. Ne iz moranja već iz čiste radoznalosti. JBG , kako godine prolaze sve sam manje radoznao ili me život priprema za "carstvo nebesko " koje je definitivno naše. To nam i Crkva obećava. Kada se popa malo jače "pričesti" našoj onozemaljskoj  sreći nema kraja, pa je onda opravdano da ga darujemo. Ipak je on spona između nas i Boga. Kako nas isprati, takvi ćemo biti na sudnji dan pred sv.Petrom - skretničarem za pakao i raj.
Biti podanik nije lako. Ponekad treba prikočiti sa izjavama  jer ovozemaljski sv.Petar uvek ima od nekud informacije. Čoveku se čini da se ispovedo ali se ne seća. Ja sam zaključio da priča iz kafane naj duže dobaci. Tu kao da neko sedi i sluša kao u ispovedaonici modernog doba. Može to da bude i kafić ali ako piće ide bolje od kafe , red je da se zove pićić a ne kafić. Tako sedeti u pićiću i nije tako loše samo se prije svakog izricanja neke muške izjave treba ležerno osvrnuti a pole "deri". Mi smo penzioneri. Nas neće niko. Imamo mi našu dinastiju Krkobabiće.
Ajd onda uzdravlje - Beli.( Isečak iz jednog mog objavljenog teksta " Uputstvo za rukovanje 2014 godinom" ).
Logged
Pages:  1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.