PALUBA
March 28, 2024, 09:27:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76   Go Down
  Print  
Author Topic: XIV klasa Mornaričko Tehničke Podoficirske Škole (1963-1966 g.)  (Read 363666 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1035 on: June 08, 2014, 08:51:46 am »

Tada si samo moga sanjati bili kruv i murtadelu.

Banana, koja banana...
Moram ti priznati "brodarski", da pojma nemam kad sam pojeo prvu bananu.  Smiley
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #1036 on: June 08, 2014, 11:58:07 am »

Pa i mi smo dobili 1975 nešto što su zvali "kupaće gaće". Bilo je od plavog platna i mogao si to iskoristiti kao ceradu za fiću. Nitko to nije htio ni pogledati, uskoro smo dobili ipak neke bolje, od sintetike. Kako su onda bile u modi spido-gaćice, prof Janjić nije pravio problema ako ih je netko nosio.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1037 on: June 08, 2014, 03:07:56 pm »

мислим да смо раније писали о одећи и опреми коју су дужили питомци МТПШ-а.одећа није била прилагођена узрасту питомаца већ је то била стандарна униформа за морнаре на одслуженју војног рока.то значи да су деца од око 15 година носили одећу старије браће који су имали 20-21 годину.дубоке ципеле у августу месецу,чарапе преко колена,кратке панталоне испод колена,мајице много веће него што треба и ето вам слике питомца на почетку школовања.храна је била прича за себе ,ни говора да је била прилагођена узрасту питомаца.но све смо прегурали и ево нас ту смо где смо.



Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1038 on: June 08, 2014, 03:11:42 pm »

Pa i mi smo dobili 1975 nešto što su zvali "kupaće gaće". Bilo je od plavog platna i mogao si to iskoristiti kao ceradu za fiću. Nitko to nije htio ni pogledati, uskoro smo dobili ipak neke bolje, od sintetike. Kako su onda bile u modi spido-gaćice, prof Janjić nije pravio problema ako ih je netko nosio.

Kupaće (od platna - jedna strana se je na boku vezivala učkurom), dobili smo i mi 1970. Kad smo išli na organizirano kupanje na more, morali smo nositi formacijske. Kasnije smo mogli nositi civilne (ako si ih kupio sam)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1039 on: June 10, 2014, 12:40:25 pm »

Poštovani,

Pregledavajući stare fotografije koje je otac snimao pronašao sam i ovu sa logorovanja u Barbarigi, ali on nije odmah upisao godinu već
je vjerovatno kasnije napisao na poleđini olovkom 1963. ili 1964. ili 1965. Možda će se netko od Vas prepoznati ili se sjetiti nekog detalja
ako se radi o Vašoj klasi, ako ne moguće je da su to pitomci XIII ili XII klase. Inače Vi ste bili zadnja klasa koja je logorovala na Barbarigi,
sječam se da je otac pričao da je došla zabrana da se tamo rade nočne vježbe jer je "pucnjava" valjda uznemiravala glavešine koji su se
besplatno odmarali na Brijunima, pa je tako već XV klasa logorovala na mjestu današnjeg autokampa Runke ispod Premanture. Toga se i ja
dobro sjećam jer sam nakon završenog prvog razreda i ja s njima logorovao.

Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1040 on: June 10, 2014, 12:48:45 pm »

Poštovani,

Pregledavajući stare fotografije koje je otac snimao pronašao sam i ovu sa logorovanja u Barbarigi, ali on nije odmah upisao godinu već
je vjerovatno kasnije napisao na poleđini olovkom 1963. ili 1964. ili 1965. Možda će se netko od Vas prepoznati ili se sjetiti nekog detalja
ako se radi o Vašoj klasi, ako ne moguće je da su to pitomci XIII ili XII klase. Inače Vi ste bili zadnja klasa koja je logorovala na Barbarigi,
sječam se da je otac pričao da je došla zabrana da se tamo rade nočne vježbe jer je "pucnjava" valjda uznemiravala glavešine koji su se
besplatno odmarali na Brijunima, pa je tako već XV klasa logorovala na mjestu današnjeg autokampa Runke ispod Premanture. Toga se i ja
dobro sjećam jer sam nakon završenog prvog razreda i ja s njima logorovao.

I pronašao sam još jednu sa logorovanja, ali piše samo logorovanje 1965. To me malo zbunjuje jer tata ima činove st. vodnika 1. klase, a
čini mi se da je u naredbi o izvršenju logorovanja pisalo MT Stariji Vodnik. Tata je po nekim mojim podacima postao st. vodnik 1. klase 1965.
ali ne znam točno u kojem mjesecu. Gosp. Surić ima činove starijeg vodnika kako i piše u naredbi. Ja ću je postaviti, ako se netko od Vas
prepozna bit će mi drago, a ako nije s pitomcima iz vaše klase administartor je može ukloniti.


* Logorovanje 1965. Petrović-Surić i .. .jpg (449.7 KB, 1328x984 - viewed 156 times.)
« Last Edit: June 10, 2014, 12:59:06 pm by zpetrov9 » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1041 on: June 10, 2014, 08:02:12 pm »

Poštovani,

Pregledavajući stare fotografije koje je otac snimao pronašao sam i ovu sa logorovanja u Barbarigi, ali on nije odmah upisao godinu već
je vjerovatno kasnije napisao na poleđini olovkom 1963. ili 1964. ili 1965. Možda će se netko od Vas prepoznati ili se sjetiti nekog detalja
ako se radi o Vašoj klasi, ako ne moguće je da su to pitomci XIII ili XII klase. Inače Vi ste bili zadnja klasa koja je logorovala na Barbarigi,
sječam se da je otac pričao da je došla zabrana da se tamo rade nočne vježbe jer je "pucnjava" valjda uznemiravala glavešine koji su se
besplatno odmarali na Brijunima, pa je tako već XV klasa logorovala na mjestu današnjeg autokampa Runke ispod Premanture. Toga se i ja
dobro sjećam jer sam nakon završenog prvog razreda i ja s njima logorovao.

I pronašao sam još jednu sa logorovanja, ali piše samo logorovanje 1965. To me malo zbunjuje jer tata ima činove st. vodnika 1. klase, a
čini mi se da je u naredbi o izvršenju logorovanja pisalo MT Stariji Vodnik. Tata je po nekim mojim podacima postao st. vodnik 1. klase 1965.
ali ne znam točno u kojem mjesecu. Gosp. Surić ima činove starijeg vodnika kako i piše u naredbi. Ja ću je postaviti, ako se netko od Vas
prepozna bit će mi drago, a ako nije s pitomcima iz vaše klase administartor je može ukloniti.

Teško je bilo šta reći. Prva slika je prekrasna ali sitna za bilo koga prepoznati.
Druga slika nije sa pitomcima naše klase. Neka stoje nesmeta.... Wink
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1042 on: June 11, 2014, 05:59:05 am »

Poštovani,

Pregledavajući stare fotografije koje je otac snimao pronašao sam i ovu sa logorovanja u Barbarigi, ali on nije odmah upisao godinu već
je vjerovatno kasnije napisao na poleđini olovkom 1963. ili 1964. ili 1965. Možda će se netko od Vas prepoznati ili se sjetiti nekog detalja
ako se radi o Vašoj klasi, ako ne moguće je da su to pitomci XIII ili XII klase. Inače Vi ste bili zadnja klasa koja je logorovala na Barbarigi,
sječam se da je otac pričao da je došla zabrana da se tamo rade nočne vježbe jer je "pucnjava" valjda uznemiravala glavešine koji su se
besplatno odmarali na Brijunima, pa je tako već XV klasa logorovala na mjestu današnjeg autokampa Runke ispod Premanture. Toga se i ja
dobro sjećam jer sam nakon završenog prvog razreda i ja s njima logorovao.

I pronašao sam još jednu sa logorovanja, ali piše samo logorovanje 1965. To me malo zbunjuje jer tata ima činove st. vodnika 1. klase, a
čini mi se da je u naredbi o izvršenju logorovanja pisalo MT Stariji Vodnik. Tata je po nekim mojim podacima postao st. vodnik 1. klase 1965.
ali ne znam točno u kojem mjesecu. Gosp. Surić ima činove starijeg vodnika kako i piše u naredbi. Ja ću je postaviti, ako se netko od Vas
prepozna bit će mi drago, a ako nije s pitomcima iz vaše klase administartor je može ukloniti.

Teško je bilo šta reći. Prva slika je prekrasna ali sitna za bilo koga prepoznati.
Druga slika nije sa pitomcima naše klase. Neka stoje nesmeta.... Wink

Prva slika je lijepa ali na žalost na malom formatu i s slabijm oštrinom, a film s original negativom ne mogu pronaći pa nisam uspio "izvuči"
ništa kvalitetnije. Možda kada ne budem to tražio nekad kasnije "ispliva" film pa ću onda probati postaviti novu, kvalitetniju fotografiju.
Logged
zvek
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 182


« Reply #1043 on: June 12, 2014, 09:09:02 am »

Poštovani,

Pregledavajući stare fotografije koje je otac snimao pronašao sam i ovu sa logorovanja u Barbarigi, ali on nije odmah upisao godinu već
je vjerovatno kasnije napisao na poleđini olovkom 1963. ili 1964. ili 1965. Možda će se netko od Vas prepoznati ili se sjetiti nekog detalja
ako se radi o Vašoj klasi, ako ne moguće je da su to pitomci XIII ili XII klase. Inače Vi ste bili zadnja klasa koja je logorovala na Barbarigi,
sječam se da je otac pričao da je došla zabrana da se tamo rade nočne vježbe jer je "pucnjava" valjda uznemiravala glavešine koji su se
besplatno odmarali na Brijunima, pa je tako već XV klasa logorovala na mjestu današnjeg autokampa Runke ispod Premanture. Toga se i ja
dobro sjećam jer sam nakon završenog prvog razreda i ja s njima logorovao.

Točno je da su pitomci nekadašnje Mašinske logorovali Na Barbarigi već od 1962. pa do 1965. za ranije neznam ali za ove godine znam jer
su mi susjedi koji su tada bili u Mašinskoj to govorili. Istina je i da su "najureni" jer su njihove nočne taktičke vježbe uznemiravale "gospodu
drugove" na Brijonima pa su prešli u područje Premanture i tu su logorovali do odlaska Mašinske u Split.
Mjesto na fotografiji se i danas nije mnogo izmenilo, u blizini je bila stara Ausrougarska reflektornica, a molo je samo malo prošireno.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1044 on: June 12, 2014, 11:21:58 am »

Poštovani,

Pregledavajući stare fotografije koje je otac snimao pronašao sam i ovu sa logorovanja u Barbarigi, ali on nije odmah upisao godinu već
je vjerovatno kasnije napisao na poleđini olovkom 1963. ili 1964. ili 1965. Možda će se netko od Vas prepoznati ili se sjetiti nekog detalja
ako se radi o Vašoj klasi, ako ne moguće je da su to pitomci XIII ili XII klase. Inače Vi ste bili zadnja klasa koja je logorovala na Barbarigi,
sječam se da je otac pričao da je došla zabrana da se tamo rade nočne vježbe jer je "pucnjava" valjda uznemiravala glavešine koji su se
besplatno odmarali na Brijunima, pa je tako već XV klasa logorovala na mjestu današnjeg autokampa Runke ispod Premanture. Toga se i ja
dobro sjećam jer sam nakon završenog prvog razreda i ja s njima logorovao.

Točno je da su pitomci nekadašnje Mašinske logorovali Na Barbarigi već od 1962. pa do 1965. za ranije neznam ali za ove godine znam jer
su mi susjedi koji su tada bili u Mašinskoj to govorili. Istina je i da su "najureni" jer su njihove nočne taktičke vježbe uznemiravale "gospodu
drugove" na Brijonima pa su prešli u područje Premanture i tu su logorovali do odlaska Mašinske u Split.
Mjesto na fotografiji se i danas nije mnogo izmenilo, u blizini je bila stara Ausrougarska reflektornica, a molo je samo malo prošireno.

Da oni su bili "prekomandovani" s logorom i to ispod Premanture 1966. godine, a onda su za stalnu poziciju logora odabrali mjesto ispred Premanture malo iznad onih pregrada između Pomerske i Premanturske strane, na pregradama su bili vezivani kuteri i tu je bila posebno
izdvojena straža kao i na Barbarigi. Tu su logorovali svi pitomci MTPŠ-a i Akademije od 1967. pa sve do 1974. kada su u ljeto svi pitomci
i Centar preseljeni u Split na Loru.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1045 on: July 24, 2014, 07:43:34 pm »

На данашњи дан пре 48 година припадници наше класе наредбом Државног секретара за народну одбрану произведени  су у чин МТ водника и одређен им је лични ВЕС.честитам класићима годишњицу завршетка школовања.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1046 on: July 24, 2014, 07:52:02 pm »

На данашњи дан пре 48 година припадници наше класе наредбом Државног секретара за народну одбрану произведени  су у чин МТ водника и одређен им је лични ВЕС.честитам класићима годишњицу завршетка школовања.

Četrdeset osam godina,  Huh? , kad prije protutnjaše.  A padala je kiša k'o iz kabla, a mi kačimo
čin Vodnika. Zato su nam i životi u RM bili tako berićatni. Živjeli mi klasići moji.... marinero
Logged
jasam
mornar
*
Offline Offline

Posts: 26


hvali more drzi se kraja


« Reply #1047 on: July 25, 2014, 05:26:28 pm »

sretna godišnjica klasani moji i onima koji su tu i onima koji nisu.Mislim na Palubu.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1048 on: July 26, 2014, 09:06:19 am »

класо вечерас у башти Дома Војске да видимо колики је баждар код нас стараца. Grin Grin marinero
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1049 on: July 26, 2014, 09:14:31 am »

класо вечерас у башти Дома Војске да видимо колики је баждар код нас стараца. Grin Grin marinero

Žao mi je, klaso, što  vam se nemogu pridružiti, ali navijaću iz daljine.
Ako mogne koja fotka da vidimo koliko se ekipa olinjala.... Grin
Logged
Pages:  1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.