PALUBA
March 29, 2024, 12:29:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76   Go Down
  Print  
Author Topic: XIV klasa Mornaričko Tehničke Podoficirske Škole (1963-1966 g.)  (Read 363675 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1050 on: July 26, 2014, 10:54:50 am »

На данашњи дан пре 48 година припадници наше класе наредбом Државног секретара за народну одбрану произведени  су у чин МТ водника и одређен им је лични ВЕС.честитам класићима годишњицу завршетка школовања.

Iskrene čestitke svima iz XIV klase MTPŠ-a Pula. Još malo pa pola stoljeća. Želim svima puno zdravlja i sreće i nadam se lijepih uspomena
na mlade pitomačke dane provedene u Puli. Živjeli!
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1051 on: July 26, 2014, 04:04:55 pm »

zpetrov9,најлепша хвала на честиткама и лепим жељама.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1052 on: July 27, 2014, 08:22:49 am »


Vidim da u topiku o XIV klasi navodite Zorić Stevu.Mislim da je čovjek bio na podmornici ali na kojoj neznam(vjerovatno Neretva). Njega sam poznavao i u građanstvu. Čovjek je bio izuzetno povučen.Ne sjećam se šta je bilo sa njim,odnosno,kada je otišao sa P?
Inače, znao sam mu i brata koji je bio u policiji. Dakle napišite šta znate. Po sjećanju meni on liči na čovjeka koga ste vi označili mislim Kuljača(na maloj fotci kao za LK). Nisam siguran ali ipak vi provjerite da li sam u pravu.

Поздрав Карло,драго ми је што пратиш топик о нашој класи. Зорић Стево је прву службу имао на П 802"Сава" након тога одлази у Сплит на новоградњу. Oдлази из ЈРМ и губи му се траг,поред свих напора нисмо успели да га пронађемо.
Владимир Куљача живи у Новом Саду а повремено борави у Ловћенцу.

Nešto podataka o našim klasićima sa ovog mjesta
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1053 on: July 27, 2014, 08:51:50 am »

N A R E D B A   Broj 2715
NAČELNIKA VOJNOTEHNIČKOG MORNARIČKOG CENTRA
od dana 16.jula.1966 godine

Povodom završetka školovanja pitomaca XIV klase VTMPŠ,te svečane proslave njihovog proizvođenja u čin vodnika

Naređujem

1/ Da se dana 26 jula 1966 god. u 0900 izvrši postrojavanje svih starešina,pitomaca i mornara ovoga Centra na igralištu kasarne"Karlo Rojc".

2/ Postrojavanje pitomaca i starešina izvršiće MT potpukovnik PAVLETIĆ MIRKO u 0845 časova.

3/U 0900 časova predaju raporta  ispred VTMŠC  izvršiću lično pred kapijom izaslaniku Državnog sekretara za narodnu odbranu Kontra admiralu NIKOLI ARAČIĆU,a raport ispred stroja predaće MT potpukovnik Pavletić Mirko.

4/Na svečanosti pročitati naredbu o proizvoženju i podeli nagrada najboljim pitomcima.

5/.....................................................................................

6/ .......................................................................................

7/..........................................................................................

8/...........................................................................................

9/............................................................................................


                                                                                                                V.D. NAČELNIKA,
                                                                                                                 Kapetan boj.broda
                                                                                                                 ANTE MARČIĆ


Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1054 on: July 27, 2014, 09:07:14 am »

N A R E D B A   Broj 2715
NAČELNIKA VOJNOTEHNIČKOG MORNARIČKOG CENTRA
od dana 16.jula.1966 godine

Povodom završetka školovanja pitomaca XIV klase VTMPŠ,te svečane proslave njihovog proizvođenja u čin vodnika

Naređujem

1/ Da se dana 26 jula 1966 god. u 0900 izvrši postrojavanje svih starešina,pitomaca i mornara ovoga Centra na igralištu kasarne"Karlo Rojc".

2/ Postrojavanje pitomaca i starešina izvršiće MT potpukovnik PAVLETIĆ MIRKO u 0845 časova.

3/U 0900 časova predaju raporta  ispred VTMŠC  izvršiću lično pred kapijom izaslaniku Državnog sekretara za narodnu odbranu Kontra admiralu NIKOLI ARAČIĆU,a raport ispred stroja predaće MT potpukovnik Pavletić Mirko.

4/Na svečanosti pročitati naredbu o proizvoženju i podeli nagrada najboljim pitomcima.

5/.....................................................................................

6/ .......................................................................................

7/..........................................................................................

8/...........................................................................................

9/............................................................................................


                                                                                                                V.D. NAČELNIKA,
                                                                                                                 Kapetan boj.broda
                                                                                                                 ANTE MARČIĆ




Davno je to bilo, ne znam da li postoji neka fotografija ili ako je bio kišni dan onda se je to postrojavanje možda improviziralo u hodnicima
ili nekoj sali. Nisam uspio do sada pronaći nigdje niti jednu fotografiju s proizvođenja Vaše XIV klase.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1055 on: July 27, 2014, 09:09:51 am »


Davno je to bilo, ne znam da li postoji neka fotografija ili ako je bio kišni dan onda se je to postrojavanje možda improviziralo u hodnicima
ili nekoj sali. Nisam uspio do sada pronaći nigdje niti jednu fotografiju s proizvođenja Vaše XIV klase.

Da u pravu si. Bila kiša, sve spizd... pravilo, tako da nema nikakvi slika tog događaja.
Već je to negde u temi navedeno.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1056 on: July 27, 2014, 09:16:53 am »

Постројавање је било у ходнику(приземље),дефилеа није било иако смо се месец дана спремали,закуска је обављена у питомачком клубу МТВА  уз присуство званица и родбине.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1057 on: July 27, 2014, 09:24:52 am »

Постројавање је било у ходнику(приземље),дефилеа није било иако смо се месец дана спремали,закуска је обављена у питомачком клубу МТВА  уз присуство званица и родбине.

Šteta, čudi me da bar u klubu otac ili neki drugi fotograf nisu ništa snimili. Probati ću kontaktirati jednog starijeg profesionalnog fotografa
koga su često znali zvati da snima događanja u kasarnama, možda je i tada bio pozvan pa je onda možda ostala neka slika ili barem neki
film negativ, ali mislim da su male šanse za to. Da li se možda netko od Vas sjeća da je bilo tko nešto fotografirao pa da probam tražiti,
možda do proslave pedesetogodišnjice proizvođenja nešto uspijem pronaći? Ako nije bilo fotografa onda zaista ne trebam niti pokušati
potragu.

A i bio je čudan neki Jul kada je 26. bila kiša, nešto kao ove godine svako toliko pljusak i tu u Puli, a i dok sam prije desetak dana bio u
Beogradu isto je tako bilo neko čudno vrijeme.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1058 on: July 27, 2014, 09:38:25 am »

Постројавање је било у ходнику(приземље),дефилеа није било иако смо се месец дана спремали,закуска је обављена у питомачком клубу МТВА  уз присуство званица и родбине.

Šteta, čudi me da bar u klubu otac ili neki drugi fotograf nisu ništa snimili. Probati ću kontaktirati jednog starijeg profesionalnog fotografa
koga su često znali zvati da snima događanja u kasarnama, možda je i tada bio pozvan pa je onda možda ostala neka slika ili barem neki
film negativ, ali mislim da su male šanse za to. Da li se možda netko od Vas sjeća da je bilo tko nešto fotografirao pa da probam tražiti,
možda do proslave pedesetogodišnjice proizvođenja nešto uspijem pronaći? Ako nije bilo fotografa onda zaista ne trebam niti pokušati
potragu.

A i bio je čudan neki Jul kada je 26. bila kiša, nešto kao ove godine svako toliko pljusak i tu u Puli, a i dok sam prije desetak dana bio u
Beogradu isto je tako bilo neko čudno vrijeme.

Nažalost, ja se ne sećam ni te kiše, a kamo li fotografa... Grin Ali kad većina ostalih kaže da je tako bilo
onda vjerovatno je tako.  Wink
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1059 on: July 27, 2014, 10:05:47 am »

тешко се сада након толико година сетити да ли је неко нешто фотографирао,у ходнику је била велика гужва тако да је доста званица стајало на степеницама према горњем спрату.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1060 on: July 27, 2014, 07:08:13 pm »

евоцирање успомена:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Fotografija0276.jpg (418.44 KB, 1024x768 - viewed 180 times.)

* Fotografija0279.jpg (337.78 KB, 1024x768 - viewed 155 times.)

* Fotografija0277.jpg (300.3 KB, 1024x768 - viewed 188 times.)

* Fotografija0274.jpg (358.16 KB, 768x1024 - viewed 167 times.)

* Fotografija0272.jpg (347.73 KB, 1024x768 - viewed 183 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1061 on: July 27, 2014, 07:39:30 pm »

евоцирање успомена:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 
Bravo - pozdrav svima. Klasa Ivanišević se uopšte nemjenja, svaka čast.... Wink
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1062 on: August 01, 2014, 10:41:07 am »

Постројавање је било у ходнику(приземље),дефилеа није било иако смо се месец дана спремали,закуска је обављена у питомачком клубу МТВА  уз присуство званица и родбине.

Evo danas sam opet bio u prilici da uđem u bivšu Mašinsku i baš sam očima "premjerio" hodnik tj. njegovu širinu. Onda mi se činio širokim
kao autoput, a sada niti punih četiri metra. Zaista mora da je bila gužva postrojiti tolike pitomce i još imati mjesta i da se pored njih prođe.

A što se tiče mogučih fotografija jedan stari majstor mi je rekao da on ima negative raznih događanja u Mašinskoj ali da sve starije od
1991. nije sortirano, pa ću se jednom trebat dogovoriti s njim da ja sam prekopam nesortirane, tko zna možda i nešto pronađem s "Vašim"
datumom 26. 07. 1966.?

Namjeravao sam učiniti i danas koji snimak, ali odustao sam jer se tamo u unutarnjem dvorištu održava neki "punk" skup, sve je bilo s
mnogo pankera i sličnih, daleko od nekadašnjeg ugođaja. A na stazi gdje su bile sprave za vježbanje na poligonu (uz zid) neki neobični
raznobojni šatori. Neki kažu da je to napredak, ne znam, meni je to izgledalo uređenije nekada i normalnije, ali možda sam i ja previše
staromodan pa me je vrijeme pregazilo. I zato danas nisam ništa fotografirao.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #1063 on: August 01, 2014, 11:56:35 am »

гази нас време,хвала унапред на труду да се нешто пронађе.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #1064 on: August 10, 2014, 03:04:17 pm »

Jedno pitanje svima koji možda znaju, ne zamjerite ako nije direktno vezano za XIV klasu;

Postavio bih jedno pitanje na više mjesta i foruma, u stvari molba za informacijom. Da li netko zna da još neka od bivših klasa Mornaričke Podoficirske škole Pula i kasnije Mornaričke Srednje tehničke Vojne škole ima svoju stranicu?

Na Palubi ima XIV klasa, a na Facebook-u ima XXI klasa. Bilo bi zanimljivo znati ako ima, pretpostavljam da od starijih klasa od XIV teško
da se netko bavi internetom (svakako dužno poštovanje izuzecima), ali što s klasama XV pa do predzadnje XX?


* MAŠINSKA Pula danas.jpg (323.34 KB, 1600x893 - viewed 183 times.)
« Last Edit: August 10, 2014, 03:09:26 pm by zpetrov9 » Logged
Pages:  1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.