PALUBA
March 28, 2024, 11:22:23 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Vrhovni komandant Oružanih snaga SFRJ u JRM  (Read 86721 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #210 on: December 14, 2017, 08:51:31 pm »

Fotografija je napravljena posle povratka iz Afrike 13. aprila 1962. na Brionima. Posada razarača R-22 "Pula",drugi red sa leve strane poručnik fregate ( u to vreme) Stane Brovet , kasnije poslednji admiral JRM.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* JBT..2.jpg (182.39 KB, 2048x1152 - viewed 145 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #211 on: December 14, 2017, 09:11:55 pm »

Vidim ja tu i prave ratnike, Trutu, Purušića, Dundova.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #212 on: July 19, 2018, 02:12:33 pm »

Znao je pozirati fotografima ko Humphrey Bogart


* stepenice.jpg (238.14 KB, 948x1220 - viewed 106 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #213 on: July 19, 2018, 07:57:44 pm »

Voleo je uniforme.  Grin
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #214 on: July 20, 2018, 12:11:58 pm »

Ima li koga na palubi, da je imao prilike biti u blizini Tita i da nam kaže ponešto ? Možda koju anegdotu ili bilo šta.
   Čuo sam od mnogih ili na TV ili na internetu, koji su bili u službi blizu njega, da je bio ljudski, nije se ponašao strogo i bahativo. Sad ne znam kako je u vojski to bilo. A poznam starijeg čovjeka, koji je radio u ljevaoni poznate Jugoslovenske železare i on mi je pričao, da je bio Tito u posjeti i usput popričali su par riječi. Pita ga Maršal šta on radi, i kad mu ovaj kaže, reče on:  u, pa to je težak posao. Rekao je, da je bio sasvim ljudski ko obični ljudi i njemu se to mnogo svidjelo, pa da mu ovi političari sad nisu do koljena  Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #215 on: July 21, 2018, 09:08:05 pm »

Ја познајем људе који су радили у резиденцији. Мој комшија је био његов последњи ађутант (носио је и сандук на погребу, једини мајор међу онима који су последњи носили сандук). И он га описује као мање више  нормалног човека у понашању према њима и посебно према особљу резиденције.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #216 on: July 22, 2018, 06:08:16 pm »

@Galebe, evo, možda nije anegdota ali je interesantna i istinita priča:

Negde 1977. ili 1978. Tito, Jovanka i pratnja išli su sa Briona u Fažanu jahtom Primorka. Do danas nije sigurno da li zbog ljudske greške ili otkaza kopči ("kvačila"), tek, brod je udario direktno pramcem u molo Fažana.n Povređenih nije bilo, Tito se prevrnuo zajedno sa foteljom od pruća u kojoj je sedeo. Pitao je odmah da li je tehnička greška ili ljudski faktor, naravno rekli su mu da je tehnička greška. Samo je rekao "Nemojte onda da se ljudima nešto dogodi zbog ovoga" i otišao na pulski aerodrom.

Sibir nismo imali, tada više ni Goli otok ali su svi ljudi prekomandovani, kud koji, uglavnom ostrva - Vis, Lastovo i slično. Navodno, da je komandant oborio sidro pa i na molo, niko ne bi bio kriv, ali sidro nije bilo spremno za obaranje - to je jeste pomoračka greška. Međutim, imajući u vidu da ta vožna traje 5-6 minuta (1,7 Nm), i ne čudi me što sidro nije pripremljeno za obaranje.

Jahta Primorka više nikada nije vozila ni Tita niti bilo koga od državnika i političara, jedno vreme bila je i u odredu školskih brodova u Splitu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #217 on: July 22, 2018, 06:18:24 pm »

Na Brione sam došao u maju 1981, dakle posle Titove smrti ali sam se naslušao na stotine priča starih "Brionaca" o Titu, Kardelju, Jovanki i ostalima. Tito je, po tim pričama, uvek bio galantan, nakon što bi uglavnom proveo celo leto na ostrvu, pri odlasku je veoma lepo častio sve ljude oko sebe: gardiste, mornare sa brodića koje je koristio, stražare, i to finim pićima i znatnim sumama novca. Tada je još bilo poštenja pa su ti pokloni uglavnom bili ravnopravno deljeni, bez obzira koji je član kolektiva dobio poklon.

Međutim, ima i manje lepih primera: moj komšija iz Pule, prezime neću da napišem a imena se više ne sećam, upravljao je motornim čamcem Zvezda ili Učka, nisam više siguran. Jednom prilikom je vozio Jovanku na nekoj kratkoj relaciji oko Briona, ili iz Fažane na Belu vilu. Pri pristajanju, kako je vozio veoma polako da se drugarica ne ljulja mnogo, sustigao ga je sopstveni krmeni val, zašao između broda i obale i to baš u momentu kada je Jovanka izlazila, tako da ju je more pošteno isprskalo. Zastala je i pitala ga kako se zove, naravno rekao joj je. isti dan je smenjen sa dužnosti i vraćen na dužnost nižeg čina (bio je poručnik bojnog broda). Nekoliko meseci kasnije, izrevoltiran time, odbio je da bude član Titovog fonda. To je bio novčani fond u koji smo svi "dobrovoljno" ulagali neke sitne pare od plate a služio je za finansiranje nadarenih a siromašnih srednjoškolaca i studenata. Od toga je napravljen ogroman problem, čovek je istrpeo svakakve pritiske i maltretiranja, prekomandovan na dužnost u Puli, napustio i partiju... i naravo, u penziju otišao kao poručnik bojnog broda iako je bio vrlo sposoban i perspektivan oficir.

A sve zbog toga što drugarica nije znala da je normalno da u određenoj situaciji (pravac vetra, struje i drugo kod pristajanja) sopstveni krmeni val stigne brod i na kratko ga zaljulja i okupa...
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #218 on: July 27, 2018, 08:14:24 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 504b643e999bac611f009764235d0dfe.jpg (71.68 KB, 1080x1080 - viewed 88 times.)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #219 on: July 28, 2018, 08:19:24 am »

Već prije mi se činilo, da su bili ljudi oko Tita "opasniji" nego Tito sam. Pre svega tu mislim na političare, ne vojni kadar.  Sad kod ove priče sa Primorkom, čini mi se, da ovu tezu potvrdjuje. Ako je Tito rekao "nemojte da se ljudima...." zašto je onda trebalo poduzeti takve mjere. Ima neke logike sa vojno disciplinskog stališta ali ipak. Ako bi svaki lekar, koji napravi grešku bio kažnjen, ostali bismo bez lekara, npr.
  A što se Jovanke tiče i tu se zna, barem po tome šta su opet ljudi u službi za rezidenciju pričali. Koliko so hvalili Tita, toliko su rekli za Jovanku baš obrnuto, kako je znala biti oštra i nepravedna prema osoblju. Navodno je Slovenac Jože Smole morao napustiti službu baš zbog nje.
  A za Titov fond znao sam, imali smo jednog u školi, koji ga je primao ali nisam znao, da je to od oficirskih plata bilo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #220 on: July 28, 2018, 07:47:44 pm »

Istine radi, mislim da su članovi Titovog fonda bili i drugi, ne samo vojna lica.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #221 on: July 29, 2018, 04:45:17 am »

Međutim, ima i manje lepih primera: moj komšija iz Pule, prezime neću da napišem a imena se više ne sećam, upravljao je motornim čamcem Zvezda ili Učka, nisam više siguran. Jednom prilikom je vozio Jovanku na nekoj kratkoj relaciji oko Briona, ili iz Fažane na Belu vilu. Pri pristajanju, kako je vozio veoma polako da se drugarica ne ljulja mnogo, sustigao ga je sopstveni krmeni val, zašao između broda i obale i to baš u momentu kada je Jovanka izlazila, tako da ju je more pošteno isprskalo. Zastala je i pitala ga kako se zove, naravno rekao joj je. isti dan je smenjen sa dužnosti i vraćen na dužnost nižeg čina (bio je poručnik bojnog broda). Nekoliko meseci kasnije, izrevoltiran time, odbio je da bude član Titovog fonda. To je bio novčani fond u koji smo svi "dobrovoljno" ulagali neke sitne pare od plate a služio je za finansiranje nadarenih a siromašnih srednjoškolaca i studenata. Od toga je napravljen ogroman problem, čovek je istrpeo svakakve pritiske i maltretiranja, prekomandovan na dužnost u Puli, napustio i partiju... i naravo, u penziju otišao kao poručnik bojnog broda iako je bio vrlo sposoban i perspektivan oficir.

A sve zbog toga što drugarica nije znala da je normalno da u određenoj situaciji (pravac vetra, struje i drugo kod pristajanja) sopstveni krmeni val stigne brod i na kratko ga zaljulja i okupa...

Боро, зашто би она то требала да зна? да ли јој је неко рекао да такве ствари могу да се десе? Да ли јој је твој комшија рекао да то може да се деси?
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #222 on: July 29, 2018, 09:01:21 am »

Međutim, ima i manje lepih primera: moj komšija iz Pule, prezime neću da napišem a imena se više ne sećam, upravljao je motornim čamcem Zvezda ili Učka, nisam više siguran. Jednom prilikom je vozio Jovanku na nekoj kratkoj relaciji oko Briona, ili iz Fažane na Belu vilu. Pri pristajanju, kako je vozio veoma polako da se drugarica ne ljulja mnogo, sustigao ga je sopstveni krmeni val, zašao između broda i obale i to baš u momentu kada je Jovanka izlazila, tako da ju je more pošteno isprskalo. Zastala je i pitala ga kako se zove, naravno rekao joj je. isti dan je smenjen sa dužnosti i vraćen na dužnost nižeg čina (bio je poručnik bojnog broda). Nekoliko meseci kasnije, izrevoltiran time, odbio je da bude član Titovog fonda. To je bio novčani fond u koji smo svi "dobrovoljno" ulagali neke sitne pare od plate a služio je za finansiranje nadarenih a siromašnih srednjoškolaca i studenata. Od toga je napravljen ogroman problem, čovek je istrpeo svakakve pritiske i maltretiranja, prekomandovan na dužnost u Puli, napustio i partiju... i naravo, u penziju otišao kao poručnik bojnog broda iako je bio vrlo sposoban i perspektivan oficir.

A sve zbog toga što drugarica nije znala da je normalno da u određenoj situaciji (pravac vetra, struje i drugo kod pristajanja) sopstveni krmeni val stigne brod i na kratko ga zaljulja i okupa...

Боро, зашто би она то требала да зна? да ли јој је неко рекао да такве ствари могу да се десе? Да ли јој је твој комшија рекао да то може да се деси?

    Pa verovatno bi bilo svejedno iako bi znala, da se desi ? Na internetu je priča, kad su letjeli avionom, pa je zbog vremenskih neprilika jako "drmalo" avion i onda je uzrujano rekla pilotima, dali su oni piloti ili kočijaži. Valjda je i nestručnom čoveku jasno, ako je vjetar u zraku, da ne može avion mirno da leti.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #223 on: July 29, 2018, 09:11:41 am »

@....„Boga mu ljubim, šta se ovo događa?“ Ne znam kako sam smogao snage da mu otpozdravim i odgovorim da smo imali tehnički problem. Sećam se da je mojim pretpostavljenima kasnije rekao: „Da mi niste dirali mašinca“ - seća se Dukić.

https://www.kurir.rs/vesti/srbija/2858869/secanja-marsalovog-pratioca-panonski-mornar-plovio-s-brozomna-jahte-predsednika-sfrj-dolazili-su-carevi-ali-i-svetske-lepotice
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #224 on: July 29, 2018, 11:08:51 am »

Međutim, ima i manje lepih primera: moj komšija iz Pule, prezime neću da napišem a imena se više ne sećam, upravljao je motornim čamcem Zvezda ili Učka, nisam više siguran. Jednom prilikom je vozio Jovanku na nekoj kratkoj relaciji oko Briona, ili iz Fažane na Belu vilu. Pri pristajanju, kako je vozio veoma polako da se drugarica ne ljulja mnogo, sustigao ga je sopstveni krmeni val, zašao između broda i obale i to baš u momentu kada je Jovanka izlazila, tako da ju je more pošteno isprskalo. Zastala je i pitala ga kako se zove, naravno rekao joj je. isti dan je smenjen sa dužnosti i vraćen na dužnost nižeg čina (bio je poručnik bojnog broda). Nekoliko meseci kasnije, izrevoltiran time, odbio je da bude član Titovog fonda. To je bio novčani fond u koji smo svi "dobrovoljno" ulagali neke sitne pare od plate a služio je za finansiranje nadarenih a siromašnih srednjoškolaca i studenata. Od toga je napravljen ogroman problem, čovek je istrpeo svakakve pritiske i maltretiranja, prekomandovan na dužnost u Puli, napustio i partiju... i naravo, u penziju otišao kao poručnik bojnog broda iako je bio vrlo sposoban i perspektivan oficir.

A sve zbog toga što drugarica nije znala da je normalno da u određenoj situaciji (pravac vetra, struje i drugo kod pristajanja) sopstveni krmeni val stigne brod i na kratko ga zaljulja i okupa...

Боро, зашто би она то требала да зна? да ли јој је неко рекао да такве ствари могу да се десе? Да ли јој је твој комшија рекао да то може да се деси?

    Pa verovatno bi bilo svejedno iako bi znala, da se desi ? Na internetu je priča, kad su letjeli avionom, pa je zbog vremenskih neprilika jako "drmalo" avion i onda je uzrujano rekla pilotima, dali su oni piloti ili kočijaži. Valjda je i nestručnom čoveku jasno, ako je vjetar u zraku, da ne može avion mirno da leti.

Trebalo bi da zna, jer su ona i Tito mnogo vremena provodili na Brionima i gotovo svakog dana koristili neki od brodova ili čamaca. Ne možeš biti putnik na brodu ili čamcu stotine puta a da ne uočiš neke logične stvari. Čak iako nije znala, mogla je da ga pita zašto se to dogodilo, što inače nije bilo ništa strašno, više je bilo smešno. Njena sujeta je bila povređena, jer valjda je trebalo i more da zna da je ona na brodu i da fizički zakoni plovidbe malo pričekaju dok se ona ne iskrca...

Opšti utisak ljudi koji su dugo radili sa Titom i njom a sa kojima sam ja kasnije u dokolici na dežurstvima mnogo razgovarao je da je ona bila "goropadna" za razliku od Tita, o kojem su svi imali najlepše moguće mišljenje.
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.