PALUBA
March 29, 2024, 11:52:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 83   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarica Vojske Crne Gore  (Read 470298 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #435 on: June 05, 2011, 08:29:29 am »

Naravno da se ovo moglo sve riješiti i "virtualnom vježbom" ali nije to cilj.
Cilj nije ikakvo "novo bratstvo i jedinstvo" jer ta katergorija ne postoji a nije nikada ni postojala osim u iluzuji pojedinaca,
cilje jest isključivo interes, a to jest - posve jasno - Crna Gora u NATO i to što prije!
Osim NATO-v strateški globalni interes, to je i hrvatski nacionalni strateški interes definitivno,
sve u cilju trajnog mira i stabilnosti za naše zemlje.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #436 on: June 05, 2011, 08:38:34 am »

Naravno da se ovo moglo sve riješiti i "virtualnom vježbom" ali nije to cilj.
Cilj nije ikakvo "novo bratstvo i jedinstvo" jer ta katergorija ne postoji a nije nikada ni postojala osim u iluzuji pojedinaca,
cilje jest isključivo interes, a to jest - posve jasno - Crna Gora u NATO i to što prije!
Osim NATO-v strateški globalni interes, to je i hrvatski nacionalni strateški interes definitivno,
sve u cilju trajnog mira i stabilnosti za naše zemlje.
Cenjeni "RTOP21", reče Meštar: "Nemoj politiku u našu butigu".
Ugodno im trenitanje.....
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #437 on: June 05, 2011, 09:32:32 am »

Kakvu politiku kolega za Boga miloga?
Pa javna je informacija da Crna Gora želi u NATO, da su sve zemlje sudionici ove vježbe NATO i razuman zaključak jest
da je ovo korak Crne Gore naprijed na tome putu, a na čemu im čestitam i želim da nam se što prije pridruže kao ravnopravni partneri.
Dobro i za njih i za nas i za NATO.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #438 on: June 05, 2011, 09:42:46 am »

Kakvu politiku kolega za Boga miloga?
Pa javna je informacija da Crna Gora želi u NATO, da su sve zemlje sudionici ove vježbe NATO i razuman zaključak jest
da je ovo korak Crne Gore naprijed na tome putu, a na čemu im čestitam i želim da nam se što prije pridruže kao ravnopravni partneri.
Dobro i za njih i za nas i za NATO.
Da to bi se moglo reći, ali gore ste ubacili i ovo:
"Cilj nije ikakvo "novo bratstvo i jedinstvo" jer ta katergorija ne postoji a nije nikada ni postojala osim u iluzuji pojedinaca,"
zar ne.
A po mom je to u sveri politike, a možda na ovom forumu ima ljudi kojima to nešto prestavlja i nebi bilo lijepo da se osjećaju "išamarani" ovom vašom rečenicom. Treba uvažavati i njihov stav i razmišljanja pa bile to i iluzije. Imaju i oni pravo na to.
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #439 on: June 05, 2011, 09:50:40 am »

A to? Pa nisam ja počeo o tome nego prethodni kolega, njemu se obratite.
Ja u Armiji to (u ono vrijeme), osim u teoriji, u praksi nisam opazio da postoji.
To je moj stav, a ako ima drukčijih stavova, onda oni nisu ni više ni manje vrijedni nego moj stav, je li tako?
Nećemo više o tome.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #440 on: June 05, 2011, 10:52:58 am »

Колико сам схватио Истриа је кованицу "братство и јединство" употребио са мало сарказма и то објаснио. Какво је онда било (где је било), такво је и сада у НАТО-у и своди се на интересе, као што је добро закључује РТОП21.
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #441 on: June 05, 2011, 12:12:28 pm »

Hvala kolegi dzumbi što je ispravno shvatio moje misli.

Naime, ta fraza "bratstvo-jedinstvo" nije isto što i prijateljstvo, a u moje vrijeme u Armiji su se gradila prijateljstva.
Ta prijateljstva ostala su i danas, unatoč događajima iz nedavne prošlosti.

A fraze su bile i ostale samo fraze, nametnute, zato su i propale.

Ljude dakle vežu prijateljstvo ili interes. Nikako idealističke fraze i stupidne parole.

Hvala.

Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #442 on: June 05, 2011, 12:58:34 pm »

Hvala kolegi dzumbi što je ispravno shvatio moje misli.
Naime, ta fraza "bratstvo-jedinstvo" nije isto što i prijateljstvo, a u moje vrijeme u Armiji su se gradila prijateljstva.
Ta prijateljstva ostala su i danas, unatoč događajima iz nedavne prošlosti.
A fraze su bile i ostale samo fraze, nametnute, zato su i propale.
Ljude dakle vežu prijateljstvo ili interes. Nikako idealističke fraze i stupidne parole.
Hvala.
U redu, rečeno je i više nego sam očekivao. S dosta toga se sad i ja slažem, što jes, jes.
Ali ostavimo ipak onu rečenicu neka tavori i radi nekih drugih koji su neubedljivi i to im puno
znači. Smiley
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #443 on: June 06, 2011, 11:27:58 am »

http://www.vojska.me/adrion-11-livex-vijesti
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #444 on: June 06, 2011, 08:21:30 pm »

Да ли је албански брод Илирија наоружан нечим?  Нема ништа у подацима на сајту на који упућује линк.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #445 on: June 06, 2011, 08:33:08 pm »

Ugradnja naoružanja zavisi od poručioca. Englezi su nabavili 4 plovila ovog tipa, niti jedan od njih nema naoružanje. Brod isporučen Barbadosu ima dva mitraljeza.
Svi izgradjeni brodovi ove klase imaju po jedan vodeni top. I rampa za spuštanje čamca-gumenjaka u more.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #446 on: June 06, 2011, 08:43:18 pm »

Хоћеш рећи да Албанци нису уградили ништа, доста им је водени топ? А брод припада облаској стражи, бар према ознаци на броду?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #447 on: June 06, 2011, 08:51:40 pm »

Tako je. Pregledao sam i detaljnije slike, nema nikakvih ugradnji po nadgradju. Elem, ovi brodovi najčešće intervenišu gumenjakom sa naoružanom posadom. Znam da postoje situacije kada je PAT nezamenljiv, ali ipak... kako neki rekoše, sve se rešava dijialogom, nikako oružjem Wink
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #448 on: June 06, 2011, 09:07:02 pm »

Баш тако, дијалогом. Зато је веома познат допринос Албаније спречавању шверца дроге, оружја, људи и иних ствари и зверчица, како на копну, а посебице на мору. А овај брод је, што би се рекло савременим жаргоном, платформа за гумени чамац. Јер, како би гумени чамац доплови тамо где треба, јел да? Једино ми није јасно шта ће им водени топ?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #449 on: June 06, 2011, 09:26:31 pm »

Albaniji u stvari nije ni potreban patrolni brod, jer njihovu granicu na moru, barem je ranije bio slučaj - čuvaju Italijani. Izračunali ljudi da im je lakše patrolirati ispred albanskih nego ispred svojih voda - kraće je.

Vodeni top?
Može da se upotrebi za gašenje požara na brodovima, u luci...
Vodeni top na teretnim brodovima ima i anti-piratsku funkciju:
http://piratesafe.com/Home.html
Logged
Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 83   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 25 queries.