PALUBA
March 29, 2024, 02:42:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 83   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarica Vojske Crne Gore  (Read 470245 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #615 on: October 05, 2012, 02:40:11 pm »

He, he , he.... Bravo lovac, sad si me podsjetio da zaista niko od nas nije komentarisao gluposti koje je nacelnik GS, va Samardzic nalupetao na svecanosti u Danilovgradu. Evo, ovdje mozete cuti taj izliv bistroumnosti.

http://www.mod.gov.me/vijesti/116845/Izjava-viceadmirala-Samardzica.html

Posebno vasoj paznji preporucujem dio oko Sipcanika i Porto Montenegra kao "izvanrednih primjera valorizacije  vojnih lokacija". Inace, Dan Vojske CG je zvanicno, 7.oktobar u spomen na isti dan 1042 godine kada se odigrala nekakva bitka sa Vizantincima u Tudjemilima, na brdu Rumija iznad bara. E, sad, kave to veze ima sa danasnjom CG djavoi ce ga znati (mozda i koji moralista iz Generalstaba VCG).
Ovdje imate najnoviju info koja se tice VCG.

http://www.vijesti.me/vijesti/dolazak-delfina-prava-atrakcija-tivtu-clanak-94652
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #616 on: October 05, 2012, 03:33:07 pm »

Niko ozbiljan u CG se ne bavi ovim danom Vojske niti koga to interesuje. Kao što reče "Marinero", niđe veze sa bilo čime. Sumnjivi datum i događaj prema kome niko ne gaji bilo kakve emocije niti ima stav oko toga.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #617 on: October 06, 2012, 07:11:15 am »

Quote
Inace, Dan Vojske CG je zvanicno, 7.oktobar u spomen na isti dan 1042 godine kada se odigrala nekakva bitka sa Vizantincima u Tudjemilima, na brdu Rumija iznad bara. E, sad, kave to veze ima sa danasnjom CG djavoi ce ga znati (mozda i koji moralista iz Generalstaba VCG).

Mislio sam da zajeXXXaš, ali sada vidim da se ne šališ. 
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #618 on: October 07, 2012, 09:08:02 am »

Niko ozbiljan u CG se ne bavi ovim danom Vojske niti koga to interesuje. Kao što reče "Marinero", niđe veze sa bilo čime. Sumnjivi datum i događaj prema kome niko ne gaji bilo kakve emocije niti ima stav oko toga.
Vučedolska i Grahovska bitka su grandiozne i utkane u naš istorijski karakter i trajanje, ali one nijesu početak crnogorske države, crnogorske vojske i naroda. Dukljanska država je iskon crnogorske države, Vojske i crnogorskog naroda a barska bitka je prva od prvih ratničkih epopeja i ratničkih pobjeda koja se odvijala pod vladavinom prve crnogorske dinastije Vojislavljevića koje su prethodile ostalim crnogorskim dinastijama, Balšićima, Crnojevićima i Petrovićima koji su upravljali Crnom Gorom.Zato je ovaj dan po meni dobro izabran kao dan VCG.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #619 on: October 07, 2012, 02:10:42 pm »

Ја лично мислим да је узимање датума и догађаја из врло далеке прошлости за "дан" неке јединице, рода војске или саме војске врло погрешан приступ. Овде не мислим само на Восјку Црне Горе већ и на све остале који тако раде. Датуми неких служби и родова у Србији су такође добра пример за овака приступ (као и у Црној Гори). Рекао бих да је разлог томе потреба да се нагласи старина ("од памтивека") и трајање и још више, да смо старији од других, па ако треба и од самих себе. Када човек мало боље размисли онда може да се запита каква је веза саврамене војне јединице, рода или војске са таквим догађајем кога се "не сећају" ни исторучари? Ја не видим неки директну везу. Зато, тешко да ће припадници Црне Горе тај датум заиста "осећати" као "дан Војске".

По мом суду за дан неке јединице или војске треба узимати датуме догађаја из релативно ближе историје када су те јединице, родови или војске (армије) постале организован и модеран систем, када су профункционисале на начин сличан данашњем. Тако на пример, по мом суду за дан Војске Црне Горе можда је требало узети дан када је формирана редовна (стајаћа) војска у Књажевини Црној Гори као самосталној држави. То никако не значи негирање раније војничке традиције на простору данашње Црне Горе.
« Last Edit: October 09, 2012, 07:48:11 pm by dzumba » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #620 on: October 09, 2012, 07:02:21 pm »

Izvinjavam se za kasnu čestitku, pošto sam bio par dana odsutan sa Palube.


Svim pripadnicima vojske CG želim sve najbolje na njihovom prazniku!
Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #621 on: October 18, 2012, 12:35:45 pm »

MO CG je prosle godine prodalo brodski motor MTU 12V331.
O kakvom se motoru radi i da li je ovo bio pametan i neophodan potez?
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #622 on: October 18, 2012, 01:14:42 pm »

Rijec je o jednom od dva motora sa rashodovane RTOP 403. Po meni glup potez jer imaju jos cetiri broda sa tim motorima a navodno hoce da najmanje dva broda vrate u operativnu upotrebu. Koliko cujem, ovaj motor je opreko posrednika zavrsio u HR jer njima trebaju djelovi za RTOP "Sibenik".
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #623 on: October 18, 2012, 02:11:53 pm »

Rijec je o jednom od dva motora sa rashodovane RTOP 403. Po meni glup potez jer imaju jos cetiri broda sa tim motorima a navodno hoce da najmanje dva broda vrate u operativnu upotrebu. Koliko cujem, ovaj motor je opreko posrednika zavrsio u HR jer njima trebaju djelovi za RTOP "Sibenik".

Nisam siguran da je sa RTOP, DJČ su imali MTU 12V 331 TC 81 motore...
Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #624 on: October 18, 2012, 02:36:05 pm »

Motor je prodat 2011. Vujicic Branku iz Budve za 4510 EUR.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #625 on: October 18, 2012, 02:38:17 pm »

Rijec je o jednom od dva motora sa rashodovane RTOP 403. Po meni glup potez jer imaju jos cetiri broda sa tim motorima a navodno hoce da najmanje dva broda vrate u operativnu upotrebu. Koliko cujem, ovaj motor je opreko posrednika zavrsio u HR jer njima trebaju djelovi za RTOP "Sibenik".

Nisam siguran da je sa RTOP, DJČ su imali MTU 12V 331 TC 81 motore...
U pravu si Boro, na RTOP je MTU sa 16 cilindara, a ovo je 12-to cilindricni. Moja greska, sorry. Tongue
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #626 on: October 18, 2012, 02:47:35 pm »

Rijec je o jednom od dva motora sa rashodovane RTOP 403. Po meni glup potez jer imaju jos cetiri broda sa tim motorima a navodno hoce da najmanje dva broda vrate u operativnu upotrebu. Koliko cujem, ovaj motor je opreko posrednika zavrsio u HR jer njima trebaju djelovi za RTOP "Sibenik".

Nisam siguran da je sa RTOP, DJČ su imali MTU 12V 331 TC 81 motore...
U pravu si Boro, na RTOP je MTU sa 16 cilindara, a ovo je 12-to cilindricni. Moja greska, sorry. Tongue

Kažu da je najsigurnije ništa ne raditi, onda se ne može pogrešiti. Wink

A ko god radi, može i da pogreši.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #627 on: October 18, 2012, 05:24:44 pm »


 Suponik, da li si siguran ? Nije njemu prodat motor nego cela Rtop. Hteo je da kupi i jednu malu podmornicu, i , . . . . Jednostavno, čovek kupuje sve što Vojska prodaje i posle to plasira na slobodno tržište. Uostalom, to smo već apsolvirali kao temu!? Jedan IMR 34 mu je služio kao agregat, dva su ugrađena u Katamaran ove godine. U Ribarici je Skanija. A na placu je bilo još i rezervnih delova i bar još tri kopče . Treba još da nabrajam? Uostalom, šta misliš preko koga su prodati oni kesoni( izvinite, kao li se zovu, sad sam zaboravio) letos u Hrvatsku?
Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #628 on: October 18, 2012, 06:01:32 pm »


 Suponik, da li si siguran ? Nije njemu prodat motor nego cela Rtop. Hteo je da kupi i jednu malu podmornicu, i , . . . . Jednostavno, čovek kupuje sve što Vojska prodaje i posle to plasira na slobodno tržište. Uostalom, to smo već apsolvirali kao temu!? Jedan IMR 34 mu je služio kao agregat, dva su ugrađena u Katamaran ove godine. U Ribarici je Skanija. A na placu je bilo još i rezervnih delova i bar još tri kopče . Treba još da nabrajam? Uostalom, šta misliš preko koga su prodati oni kesoni( izvinite, kao li se zovu, sad sam zaboravio) letos u Hrvatsku?

Za ova pitanja ja sam ti losa adresa, to ce ti sve Marinero bolje znati.
A sto se tice ove informacije za motor MTU, to sam nasao na sajtu Ministarstva odbrane Crne Gore, gdje je objavljen izvjestaj o radu za 2011.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #629 on: October 18, 2012, 07:53:52 pm »


 Nisu to druže pitanja nego svedočenje iz prve ruke i ostalih delova tela Grin. Pa, šta misliš ko mu je radio Ribaricu i dovršavao katamaran? Baš se i nisam lepo proveo
Logged
Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 83   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.15 seconds with 25 queries.