PALUBA
April 26, 2024, 09:00:54 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 83   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarica Vojske Crne Gore  (Read 473553 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
budva
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #750 on: March 12, 2013, 10:41:43 pm »

Rade,

Nije bila obuka pripadnika MVCG, ako si mislio na Floridu  Wink Na osnovu nekog zahtjeva od nekih "pametnih" pripadnika MO  , traženo je od amerikanaca mogućnost da se upoznamo sa strukturom, organizacijom, funkcionisanjem i opremom Obalske straže u SAD. U priču se krenulo usled ideje o formiranju Obalske straže, priče, koja je u međuvremenu zaključkom Vlade CG na neki način stopirana pravilo. E sad, sa amerikancima, kad tražiš nešto i oni ti obezbijede novac, ako odustaneš od te aktivnosti, onda plaćaš penale, koji se ogledaju na način da sledeće godine nećeš dobiti istu kvotu novca  .

Tako se desio i put u Floridu i posjeta Obalskoj straži SAD.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #751 on: March 13, 2013, 05:03:50 pm »

U svakom slučaju, naučiće nešto. Poslat je dobar kadar, tako da verujem da će znati štošta da "pokupe".
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #752 on: March 13, 2013, 05:09:01 pm »

"U sklopu zajedničkih vojnih vježbi biće demonstrirane metode ukrcavanja, pretraživanja i zapljene plovila, kao i razmjena iskustava u komandovanju i kontroli nad plovilima"

Idi begaj, ovo je na graničarima radjeno redovno... nisu trebali da dolaze sa strane. Izgleda da im je ponestalo tema za zajedničku obuku?

Pa drugo ni ne mogu, kao sto se brzina konvoja prilagodjava najsporjem brodu u konvoju, tako i jaci "partner" odredjuje plan vjezbe prema  mogucnostima druge strane. Za ocekivati je za nekoliko godina da ce teme vjezbi biti: razlikovanje siluete ratnog od trgovackog broda, gadjanje ciljeva na moru pjesadijskim naouruzanjem NATO kalibra, prenaoruzavanje popisnih duseka (u civilstvu sluze za plazu) po NATO standardima,.. zatvaranje ociju prije spavanja po NATO proceduri

Moram reci da ti je dobar ovaj predlog tema!!!!!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #753 on: March 13, 2013, 05:17:48 pm »

Nema tu neke velike filozofije. Ima malci da postupe kako tata kaze.
Inace zna se, ukor, slanje u cosak i na kraju drakonski postupak, klecanje na
zrnju kukuruza.... Grin
Sad ce kao Crnogorci postavljati neke uslove Amerima. Price za naivce..... Tongue
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 154


« Reply #754 on: April 29, 2013, 04:07:29 pm »

29.04.2013.

UZBUDLJIVO U BOKI

Velika interagencijska vježba borbe protiv požara na brodovima

Vježba je održana na prostoru vojnog objekta Pristan na Luštici i dijelu akvatorijuma Kumborskog tjesnaca

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Velika interagencijska vježba borbe protiv požara na brodovima
(Foto: Siniša Luković)


Više desetina učesnika iz Mornarice VCG, Pomorske policije, Uprave pomorske sigurnosti Crne Gore, Dobrovoljnog vatrogasnog društva „Krtoli“ iz Radovića, Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, Lučke kapetanije Kotor, Luke Kotor i Lučke uprave Crne Gore , desetak plovila i vozila, te dobra medjusobna koordinacija, obilježili su interresornu pokaznu vježbu „Pruženje pomoći stanovništvu u slučaju nepogoda uzrokovanih požarom“.

Vježba je održana na prostoru vojnog objekta Pristan na Luštici i dijelu akvatorijuma Kumborskog tjesnaca koji su za ovu priliku „odigravali“ ulogu marine u kojoj je izbio požar na jednoj od jahti, a koji se onda prenio i na jedan od brodova na tzv. suvom vezu.

Ulogu zapaljenih jahti „igrale“ su plovna dizalica LDI-18 i desantno-jurišni čamac DJČ-616 Mornarice VCG, koja je u bila i nosilac vježbe. Od mornaričkih efektiva učestvovali su i pučinski remorker PR-41 „Orada“, lučki remorker LR-77, motorni čamac „polycat“ i gumenjak „valiant“, te ljudstvo Odreda za spašavanje MCG na čelu sa komandantom, kapetanom korvete Željkom Nikolićem koji je bio i koordinator vježbe.

Uprava pomorske sigurnosti učestvovala je sa spasilačkim čamcem SAR-1, Lučka kapetanija Kotor sa svojim patrolnim čamcem, Luka Kotor sa pilotskim čamcem, Pomorska policija sa patrolnim čamcem P-14 „Tivat“, a vježbi su prisustvovali i predstavnici opštinskih Službi zaštite, Tivta, Kotora i Herceg Novog.

Po scenariju vježbe, nakon bezuspješnog pokušaja posade zapaljene jahte da savlada požar, vatra se prenijela i na susjedni brod na suvom vezu i zaprijetila da ugrozi cijelu marinu. O svemu je obavješten Operativno-komunikacioni centar za vanredne situacije u Podgorici nakon čega je krenula koordninisana akcija spasilačkih službi.

Vatru na kopnu ugasile su ekipe DVD „Krtoli“, a zapaljeni brod u marini vodenim topovima gasio je remorker PR-41 „Orada“. Tokom intervencije simulirano je i povredjivanje šest ljudi, od kojih je jedan i pao u more. Povrijedjeni su bryo spašeni i evakuisani na sigurno od strane medicinskih ekipa. Po gašenju vatre, u more se po scenariju vježbe, razlila manja količina nafte iz oštećene jahte, pa je primijenjena metoda ogradjivanja ugroženog akvatorijuma plutajućom branom i upotreba hemijskih disperzera za razbijanje naftne mrlje.

„Jedna od misija VCG je pružanje pomoći civilnim institucijama u slučaju elementarnih nepogoda i drugih tehničko-tehnoloških akcidenata, što mi u Mornarici uvježbavamo jednom u tri mjeseca. Današnja vježba jedna je od nizu sličnih aktivnosti koje je lani započela Uprava pomorske sigurnosti, nastavila Luka Kotor i evo danas mi dajemo svoj doprinos.

Ovo je danas bio odličlan primjer onoga što popularno zovemo „pametna odbrana- smart defence“ gdje smo na nacionalnom nivou objedinili naše snage i sposobnosti za suočavanje sa ovom vrstom rizika. Ta sinergija je veoma bitna i osnovni je preduslov da ono što mi postignemo zajednički u svojoj kući, možemo da reperezentujemo i vani, jer je imperativ medjunarodnih bezbjedonostnih integracijama pred nama", kazao je komandant Mornarice VCG, kapetan bojnog broda Darko Vuković.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ljesar: Da se uključe i helikopteri

"Vježbe su sastavni dio i naših programa, a nas kao sistem civilne pomorske uprave i pomorsku industriju uopšte, očekuju velike obaveze pred medjunarodnim organizacijama. Crna Gora je pridruženi član „Paris MoU-a“ i tu nas čekaju velike obaveze i česta vježbanja.

Ova današnja aktivnost je bila odlična, ali ja očekujem još više ovakvih vježbi, a ubuduće da se u njih uključi i Vazduhoplovstvo tako da imamo i vazduhoplovnu kompnentu", ocijenio je inspektor bezbjednosti plovidbe Lučke kapetanije Kotor, kapetan Gojko Ljesar.

Komandant Odreda za spašavanje MCG, kapetan korvete Željko Nikolić kazao je da je vježbom pokazano da je Mornarica temelj spremnosti države da se suoči sa svim rizicima na moru, kao i da MCG ima odličnu saradnju sa civilnim institucijama u slučaju akcidenata na moru i u lukama.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Tekst i slike: Siniša Luković, Vijesti OnLine




* 245322.jpg (22.17 KB, 519x316 - viewed 201 times.)

* 245319.jpg (542.17 KB, 1000x750 - viewed 549 times.)

* 245320.jpg (481.09 KB, 1000x750 - viewed 235 times.)

* 245325.jpg (519.05 KB, 1000x750 - viewed 392 times.)
« Last Edit: April 29, 2013, 07:30:21 pm by leut » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #755 on: April 29, 2013, 07:33:47 pm »

Je li ovo i Mornarica VCG počela koristit plave prikrivne (maskirne) odore?
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 154


« Reply #756 on: April 29, 2013, 09:37:54 pm »

Jeste. Maskirni uzorak je isti kao na zelenoj uniformi KoV-a, smao je sema bojanja drugacija....
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #757 on: April 30, 2013, 09:04:44 am »

Stalno isto.


Spašavanje,spašavanje.......pa malo gašenje požara, tandara broć i slično tome.
Klasični civilni zadaci.

Usput zar nisu svi DJČ prevedeni u RRF VS?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #758 on: April 30, 2013, 09:28:40 am »


Prevedena su u RRF VS samo dva DJČ novije serije sa vodomlaznim propulzorima. Možda baš 621 i 622.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #759 on: April 30, 2013, 09:34:24 am »

Da li i ovaj DJČ 616 koji je gašen čeka ista sudbina kao i one mini podmornice na doku pored kojih je glumio?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #760 on: April 30, 2013, 10:25:07 am »


Prevedena su u RRF VS samo dva DJČ novije serije sa vodomlaznim propulzorima. Možda baš 621 i 622.

Ne dva nego četiri. Dva nisu još u potpunosti opremljena, čekaju. Znam pouzdano jer sam ih ja u 17. FOPS predao 1999. i pisao materijalni list, a 2004. izvlačio iz brodogradilišta Brodotehnika (zbog stečaja) i slao u Novi Sad.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #761 on: April 30, 2013, 04:39:34 pm »

@Boro,

da li VS ima svu potrebnu opremu za opremanje preostala dva DJC-a ili su potrebna neka krupnija finansiska ulaganja za opremanje?
Logged
bljust
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 160


« Reply #762 on: May 24, 2013, 07:37:38 pm »


Malo ću biti off topic ,zanima me sudbina dva broda  ,čisto onako tehnički. Ja sam bio na svakojakim ,a nikad na VPBR ,kad sam bio početnik vidio sam veliki remont topa AK 726 (brdo kablova ,kao svemirski brod onda za mene) ,radili su se i RBU bacači,moguće i AK 230 ? -oni su se uvijek radili i pripadali bi nekom tč ili rč ili možda ovom? U stvari ja i neznam za koji se VPBR te turbulentne 1990 remont radio .Sjećam se da je kupola bila demontirana i iz dva dijela pa su mene poslali da najlonom i izolir trakom zaštiim neke sprave na boku kupole -valjda zbog vlage .Umjesto na remont i jedinu priliku da vidim boku otišo sam u vojsku na drugi kraj zemlje(uvijek mi je žao zbog toga- u Somboru).
Moj pokojni tetak je pedeset i neke službovao o boki (živio u Kumboru) i majka mi je uvijek pričala o prekrasnoj prirodi i ljudima.

Ukratko ,u kakvom su stanju ovi brodovi ?.Vidio sam slike vježbe iz 2011 i 34 izgleda sasvim solidno ,kao i top AK 230.
Druga slika prokazuje zahrđanu palubu godinu nakon na brodu 33.

Par riči jel su plovni ,koliki je stupanj ispravnosti ..?
Logged
bljust
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 160


« Reply #763 on: May 24, 2013, 08:08:04 pm »

Skontao sam onaj grčki ,na vježbi u boki je bio 268 ,a u lori 266 .Ružan brod  ,a topovi enigma(barem meni) ,pramčani djeluje suvremenije ,a onaj krmeni šta lijevo od cjevi ima neku  mrežu nije mi jasan-djeluje mi kao neka kanta od topa.
To nije bitno ,moje pitanje vrijedi i dalje.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #764 on: May 24, 2013, 08:11:33 pm »


Malo ću biti off topic ,zanima me sudbina dva broda  ,čisto onako tehnički. Ja sam bio na svakojakim ,a nikad na VPBR ,kad sam bio početnik vidio sam veliki remont topa AK 726 (brdo kablova ,kao svemirski brod onda za mene) ,radili su se i RBU bacači,moguće i AK 230 ? -oni su se uvijek radili i pripadali bi nekom tč ili rč ili možda ovom? U stvari ja i neznam za koji se VPBR te turbulentne 1990 remont radio .Sjećam se da je kupola bila demontirana i iz dva dijela pa su mene poslali da najlonom i izolir trakom zaštiim neke sprave na boku kupole -valjda zbog vlage .Umjesto na remont i jedinu priliku da vidim boku otišo sam u vojsku na drugi kraj zemlje(uvijek mi je žao zbog toga- u Somboru).
Moj pokojni tetak je pedeset i neke službovao o boki (živio u Kumboru) i majka mi je uvijek pričala o prekrasnoj prirodi i ljudima.

Ukratko ,u kakvom su stanju ovi brodovi ?.Vidio sam slike vježbe iz 2011 i 34 izgleda sasvim solidno ,kao i top AK 230.
Druga slika prokazuje zahrđanu palubu godinu nakon na brodu 33.

Par riči jel su plovni ,koliki je stupanj ispravnosti ..?

Kolega "bljust", moraš više čitati teme Palube, pa ćeš i sam imati odgovore na pitanja. Ovoga puta ću se potrudirti,
ali drugi put, niks.... Grin

- VPBR31...čeka topljenje svakog časa,
- VPBR32...istopljen,
- VPBR33...u operativi,
- VPBR34...u operativi.
Toliko..... pilot
Logged
Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 83   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 25 queries.