PALUBA
March 28, 2024, 08:25:07 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 83   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarica Vojske Crne Gore  (Read 470216 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #45 on: October 31, 2009, 09:53:14 pm »

Priča se svašta!

Ja sam načuo da će preko neke izraelske firme RF-33 i RF-34 dati u Paksitan, a da će u zamenu za njih ista firma nabaviti dva polovna patrolna broda koji po svojim TT karakteristikama mogu preuzeti zadatke koje CG mornarica dobija od velikih, u kontroli južnog Jadrana.
No, sve su to samo nagađanja, koliko je do sada kombinacija bilo na tu temu??!

Osnovni problem CG mornarice je održavanje brodova. U CG nestankom MTZR Sava Kovačević nema specijalizovanih remontnih kapaciteta, a održavanje velikih brodova negde u inostranstvu je nedostižno skupo za ovu malu državu. Činjenica je, da gašenja i rušenja MTRZ, ni jedan njihov brod nije išao na dokovanje a kamo li na neki ozbiljniji remont. Naravno, ovo se ne odnosi na Jadaran.
Mislim da su oni na dobrom putu da potpuno ugase mornaricu.
Živi bili pa videli!   
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #46 on: November 01, 2009, 05:48:42 pm »

Sticajem okolnosti, bio sam 2004. u radnom timu koji je imao zadatak da analizira sve činjenice i predloži dalji postupak i budućnost MTRZ SAKO.

Bilo nas je iz MO, GŠ, Vlade RCG, Fakulteta organizacionih nauka Beograd, ukupno 15-ak. Razrađene su veoma detaljno, uključujući i solidnu tehno-ekonomsku analizu svake varijante, tri osnovne varijante. U minimalnoj varijanti za obezbeđivanje neophodnih uslova za funkcionisanje Mornarice, od Zavoda bi ostalo: sinhro lift sa navozom, dokovi i nekoliko najnužnijih radionica. Kad smo predali gotov elaborat Načelniku Tehničke uprave GŠ, generalu Kokanoviću, malte-ne je ismejao i nas i naš rad, to kao ništa ne valja, nema veze sa mozgom i slično. Dobro smo se posvađali, do mere da su me admirali Grujić i Rajčević jedva umirili.

Nakon toga ništa, vreme prolazi, MO i GŠ se ne odlučuju ni za jednu od predloženih varijanti, Crna Gora se otcepi i dalje je uglavnom poznata sudbina MTRZ, koju je odredila politika, a ne potrebe Mornarice.
Logged
Tiva
mornar
*
Offline Offline

Posts: 38


« Reply #47 on: November 01, 2009, 07:56:01 pm »

Boro, predlog za obezbedjivanje uslova je bio dobar. O strucnosti generala Kokanovica ne bih da komentarisem.

Da li se secas sta se dogodilo sa sinhro liftom krajem 2004-te ili pocetkom 2005-te, kada je isao veliki remorker na remont ili neke manje radove. Sinhro lift je na pola dizanja pukao i velika sreca je sto nije bilo mrtvih (samo jedna laksa povreda potporucnika koji je bio na mostu remorkera). Cisto da napomenem, bilo je planirano da se nakon zavrsetka radova na remorkeru, s/b Jadran digne na sinhro lift i odrade radovi pre odlaska za Englesku.

Svi mi, koji smo bili u MTRZ SA-KO, znamo kako je u zadnje vreme funkcionisao. Svesno se islo na to da postane neprofitabilan, da se ugasi, porusi. Usle su neke privatne firme (KOFIS i jos neke) i bilo im je samo bitno da uzmu sto vise para, a kako ce se posao uraditi to nije bitno. Naravno, mornarica nije bila u prvom planu i ono sto je radjeno na brodovima bilo je samo zahvaljujuci ranije uspostavljenim kontaktima sa radnicima zavoda.
Nacin na koji je radjeno peskarenje u MTRZ je zabranjen. Rukovodioci su toboze odezbedili neku "branu" koja je razvlacena oko dokova, da se ne bi stetne materije sirile po Boki. Pa su dolazili zeleni inspektori, ispitivali ispravnost vode i cega sve ne.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #48 on: November 01, 2009, 08:30:18 pm »

 Očito da je Kokanović znao ono što ti nisi - da će se CG odcepiti, i posle toga koga je iz Bgd briga za MTRZ. Činjenica je da su poslednjih godina pre raspada SRJ pare uložene u vojne kapacitete u CG bačene kroz prozor ....
Vi iz MTU i mi iz KRM smo se trudili da makar nešto učinimo za brodove koji su još opstali - tek sada vidim da smo bili slepi. A savest nam nije dala da sve pustimo niz vodu.
Ono što u CG mornarici osim nedostatka vizije šat i kako dalje i nedostatka para škripi jesu kadrovi!

Stručnih i školovanih oficira MT i T struke ima veoma malo a i ti ljudi slabo ili nikako ne poznaju tehniku koja stoji na gomili u skladištima. Sve je to sada prepušteno na brigu priučenim podoficirima i vojnicima pod ugovorom, a to je veoma opasno, posebno ako se podsetimo činjenice da je bivša mornarica raspolagala sa velikom količinom eksplozivnih sredstava (mine, bojeve glave od raketa i torpeda, PP sredstva). U pogonima, remontnim ustanovama i sl. gde je nekada radio veliki broj inženjera i tehničara raznih struka - sada poluobučeni podoficiri vode politiku, serviraju ''tehničko znanje'' komandnom kadru.
 
Moramo priznati da su raspadom SFRJ najbolji mornarički kadrovi ostali u Hrvatskoj. Isto se desilo i raspadom SRJ - ono što je valjalo otišlo je u Srbiju ili je na brzaka penzionisano, a ono što je ostalo u CG, posebno u MT i TSl, ne bih da komentarišem, pošto većinu znam poimenično - radio sam sa njima. Sve u svemu: kolaps u svakom pogledu!

Pošto živim u CG i svojim sadašnjim poslom sam takođe vezan za mornaricu i mornarička oružja pratim zbivanja u mornarici. Žalosno je, ali istinito: oni trenutno nisu u stanju ni da rashoduju ni da unište ono što je ostalo od bivše Yugo mornarice a više im nije potrebno. Nisu u stanju ni da unovče ono što se unovčiti može. Lično sam se obraćao i nudio svoju stručnu pomoć i iskustvo bez ikakve nadoknade, da im pomognem u raščišćavanju svega što nema perspektivu. Nisam dobio nikakav odgovor.      
  
Eto, to je delić gorke istine o CG mornarici: nemaju ni vizije ni para ni znanja!
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #49 on: November 01, 2009, 10:22:59 pm »

Priča se svašta!

Ja sam načuo da će preko neke izraelske firme RF-33 i RF-34 dati u Paksitan, a da će u zamenu za njih ista firma nabaviti dva polovna patrolna broda koji po svojim TT karakteristikama mogu preuzeti zadatke koje CG mornarica dobija od velikih, u kontroli južnog Jadrana.
No, sve su to samo nagađanja, koliko je do sada kombinacija bilo na tu temu??!

Osnovni problem CG mornarice je održavanje brodova. U CG nestankom MTZR Sava Kovačević nema specijalizovanih remontnih kapaciteta, a održavanje velikih brodova negde u inostranstvu je nedostižno skupo za ovu malu državu. Činjenica je, da gašenja i rušenja MTRZ, ni jedan njihov brod nije išao na dokovanje a kamo li na neki ozbiljniji remont. Naravno, ovo se ne odnosi na Jadaran.
Mislim da su oni na dobrom putu da potpuno ugase mornaricu.
Živi bili pa videli!   

Pred par dana, u Slobodnoj Dalmaciji, je izašao članak u kojem se najavljuje skora prodaja RF-31, RF-33, RF-34 i RTOP-405, a kao potencijalni kupac se spominje Egipat koji je je već ranije kupio 5 RČ i 7 "Rubeža". Ima li u tome istine, ili se radi o novinarskim naklapanjima?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #50 on: November 02, 2009, 09:49:14 pm »

Egipat izgleda nije zainteresovan za kupovinu fregata i topovnjača. Oni su do sada kupili 5 RČ i 7 vozila Rubež sa pripadajućom opremom i određenim brojem raketa P-21 i P-22.

Možda kupe preostalu opremu koja pripada sistemu Rubež i eventualno PO, PN i DBM, ali se ništa ne zna zasigurno. Prilikom poslednje posete njihove vojne delegacije u CG, početkom leta ove godine, interes su izrazili za ovo što sam naveo. Kada su im ponuđeni RF i RTOP nisu ih ni pogledali, a komentar im je bio da oni imaju bolje od toga .....
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #51 on: December 13, 2009, 03:00:39 pm »

Posto su sad CG i Hrvatska u dobrim odnosima sto im CG ne ustupi RTOP-ove po nekoj povoljnoj ceni jer su oni jedini koji ih mogu odrzavati i koristiti.
Osim toga obe zemlje su (ce) biti clanice NATO-a.

CG i ovako nema kome da proda te RTOP-ove (i preostalih brodova koji CG ne trebaju a nemaju kome da ih prodaju po iole pristojnoj ceni) a Hrvatima ce dobro doci kako za rezervne delove tako i za unifikaciju flote.

Posto ni CG ni Hrvatska nema para mogli bi da se dogovore o nekoj kompezaciji za odrzavanje preostalih bordova u hrvatskim brodogradilistima.

Na kraju to bi bilo i najbolje a i zatvorio bi se krug sa brodovima iz SFRJ u SRJ SCG CG do HR Smiley

U principu je i to bolje nego da trunu u Barskoj luci

Logged
merlin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #52 on: December 13, 2009, 06:58:32 pm »

Pozdrav,ideja kao ideja zasigurno nije loša,ali sumnjam da Hrvatska u sadašnje vrijeme ima potrebe da uvede u naoružanje pored postojećih 5 raketnih topovnjača još i četiri crnogorske.Iako to nisu loši brodovi ipak imaju 30 godina i njihovo dovođenje u operativnu upotrebu bi zahtjevalo dosta novca tako da od toga sigurno neče biti ništa.Jedini brodovi koji bi možda bili perspektivni za HRM su fregate klase Kotor ali i one zahtjevaju velika ulaganja što u sadašnje vrijeme nije moguče,tako da čisto sumnjam da će biti nekih prelazaka brodovi pod hrvatsku zastavu.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #53 on: December 14, 2009, 12:54:43 am »

Policija CG P-01 "Bar" ex PC-174 "Učka" - ako se ne varam.
l. Bar, Jun 2009

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Picture 081.jpg (81.79 KB, 1181x886 - viewed 312 times.)

* Picture 082.jpg (79.89 KB, 1088x885 - viewed 320 times.)
« Last Edit: December 14, 2009, 01:20:14 am by pvanja » Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #54 on: December 14, 2009, 01:26:08 am »

avgust 2008

UPS RM CG RTOP 404


* RTOP 404-9.jpg (194.65 KB, 2048x982 - viewed 389 times.)

* RTOP 404-0.jpg (171.39 KB, 2048x1258 - viewed 382 times.)

* RTOP 404-1.jpg (161.35 KB, 2048x1000 - viewed 367 times.)

* RTOP 404-2.JPG (230.68 KB, 1996x1293 - viewed 273 times.)

* RTOP 404-3.jpg (200.1 KB, 2048x1228 - viewed 331 times.)

* RTOP 404-4.jpg (203.25 KB, 2048x1260 - viewed 239 times.)

* RTOP 404-5.jpg (173.86 KB, 2048x1100 - viewed 203 times.)

* RTOP 404-6.jpg (152.43 KB, 2048x1032 - viewed 169 times.)

* RTOP 404-7.jpg (221.27 KB, 2048x1284 - viewed 192 times.)

* RTOP 404-8.jpg (257.23 KB, 2048x1138 - viewed 164 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #55 on: December 14, 2009, 01:42:28 am »

avgust 2008

l. Bar UPS RM CG

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo je van konteksta ali je lepa slika Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* F33.jpg (221.17 KB, 2048x1084 - viewed 257 times.)

* F33-1.jpg (202.42 KB, 1872x1038 - viewed 267 times.)

* F33-2.jpg (281.38 KB, 2048x1516 - viewed 240 times.)

* P01 - 1.jpg (275.57 KB, 2048x1414 - viewed 194 times.)

* P01 noc.jpg (164.16 KB, 2272x1672 - viewed 150 times.)

* P01 noc 2.jpg (199.97 KB, 2272x1652 - viewed 169 times.)

* UPS CG Nocu 08-2008.jpg (112.06 KB, 2272x1660 - viewed 172 times.)

* ladja2.jpg (229.46 KB, 2272x1604 - viewed 133 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #56 on: December 16, 2009, 12:05:42 am »

Posto su sad CG i Hrvatska u dobrim odnosima sto im CG ne ustupi RTOP-ove po nekoj povoljnoj ceni jer su oni jedini koji ih mogu odrzavati i koristiti.
Osim toga obe zemlje su (ce) biti clanice NATO-a.

CG i ovako nema kome da proda te RTOP-ove (i preostalih brodova koji CG ne trebaju a nemaju kome da ih prodaju po iole pristojnoj ceni) a Hrvatima ce dobro doci kako za rezervne delove tako i za unifikaciju flote.

Posto ni CG ni Hrvatska nema para mogli bi da se dogovore o nekoj kompezaciji za odrzavanje preostalih bordova u hrvatskim brodogradilistima.

Na kraju to bi bilo i najbolje a i zatvorio bi se krug sa brodovima iz SFRJ u SRJ SCG CG do HR Smiley

U principu je i to bolje nego da trunu u Barskoj luci

Od svih plovila crnogorske RM mislim da bi Hrvatskoj koristilo samo ono najbolje što ista ima, a to su po meni ŠB "Jadran" (koji bi osim za izobrazbu kadeta HRM bio i izvrstan promotor HRM i hrvatske pomorske tradicije) i PR-41 (koji bi bio izvrstan za različite zadaće u okviru Obalne straže RH).
Eventualno bih uzeo i DBM-241, koji je, ako se ne varam najmlađi brod u floti RM CG, ali pod uvjetom da je dobro održavan, u što sumnjam. Hrvatska već ima dvije jedinice ovog tipa (DBM-81 "Cetina" i modificirani DBM-82 "Krka"), tako da ima iskustva u operiranju i održavanju ovih brodova i njihovih sustava, a i vjerujem da bi Hrvatskoj dobrodošla još jedna jedinica istog tipa.

Kad smo već kod brodovlja CG, koji se sve brodovi službeno nalaze u floti RM CG i koji su od njih operativni?
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #57 on: December 16, 2009, 12:53:50 am »

U Flotnoj listi su trenutno:

RF 33 (nije operativan)
RF 34
Remorkeri PR 41 i LR 77
Barkase ronilacke BRM 81 i BRM 85
Barkasa skolska BS-22
Barkasa HIDROGRAFSKA BH-12
Camac hidrografski CH-1
Plovna dizalica LDI-18
Skolski brod "Jadran"
Camac motorni CM-33
Polycat
2 RHIB-a Valiant od 8 metara za specijalne jedinice
2 jedrilice Elan 43
Motorna jahta "Primorka"

Brodovi koji su otpisani, ali jos nisu prodati ili izrezani su:
RF 31,
RTOP 401, 404, 405 i 406
PO 91
PN 27
PV 17
Podmornice P 911, P 913, P 916
DBM 241
LR 72
DSM 514
DJC 616 i DJC 617

Pored ovih, u CG su trenutno i sledeci brodovi koji su formalno prodati ili predati novim korisnicima
Podmornice P 821, P 831 i P 912
Podmornica P 915 koja se prodaje kao furda jer je u rastavljenom stanju zato sto je bila u velikom remontu kada je formalno izasla iz Flotne liste
Remorker PR 38
Tanker PN 26
 To bi, koliko me sjecanje sluzi, bilo to....

Logged
merlin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #58 on: December 16, 2009, 07:35:24 pm »

Mislim da pvanja, merlin i Leut prave račun bez krčmara...
Brodovi mornarice CG zahtijevaju velika ulaganja koja hrvatska ne moža osigurati,tako da sumnjam da če neki brod završiti u HRM.Bilo je velikih prigovora na kupnju finskih korveta,koje su bile jeftine a kad nema novaca za kupnju novih motora za topovnjače klase kralj kako bi tek onda bilo problema oko modernizacije jednog broda kao što je fregata klase Kotor.
Jednostavno ti brodovi če ostati u Crnoj Gori bar što se hrvatske tiče,to je jednostavno činjenica a nikako pravljenje nekih računa bez krčmara.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #59 on: December 16, 2009, 08:38:13 pm »

Verujem da me nisi dobro razumeo, merline, jer upravo sam to i ja hteo da kažem. Osim finansijskog, tu je i politički kontekst eventualne trgovine, koji sigurno ne bi bio pozitivan ni kod prodavca ni kod kupca brodova, a u koji ne želim da ulazim.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 83   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 25 queries.