PALUBA
March 29, 2024, 03:22:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 83   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarica Vojske Crne Gore  (Read 470318 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
merlin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #60 on: December 16, 2009, 08:44:37 pm »

Ma razumijem ja da je to i politički osjetljivo.ali i bez politike to jednostavno nisu perspektivni brodovi jer zahtijevaju puno ulaganja.Vjerojatno zbog toga ih nije kupila ni egipatska RM.iako su kvalitetniji brodovi od raketnih čamaca.Sve u svemu je tužno da stoje i propadaju.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #61 on: December 16, 2009, 08:48:21 pm »

Slažem se, velika je šteta da propadaju, mornarima je teško to gledati, ali, brodovi često dele sudbine svojih država, kao što i posade često dele sudbine svojih brodova.

Svakim danom koji prođe manja je šansa da se nešto dogodi što bi pomoglo da se ti objekti vrate u operativnu upotrebu bilo gde, ali tako je, ništa se tu ne može učiniti.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #62 on: December 17, 2009, 10:32:45 am »

Posto su sad CG i Hrvatska u dobrim odnosima sto im CG ne ustupi RTOP-ove po nekoj povoljnoj ceni jer su oni jedini koji ih mogu odrzavati i koristiti.
Osim toga obe zemlje su (ce) biti clanice NATO-a.

CG i ovako nema kome da proda te RTOP-ove (i preostalih brodova koji CG ne trebaju a nemaju kome da ih prodaju po iole pristojnoj ceni) a Hrvatima ce dobro doci kako za rezervne delove tako i za unifikaciju flote.

Posto ni CG ni Hrvatska nema para mogli bi da se dogovore o nekoj kompezaciji za odrzavanje preostalih bordova u hrvatskim brodogradilistima.

Na kraju to bi bilo i najbolje a i zatvorio bi se krug sa brodovima iz SFRJ u SRJ SCG CG do HR Smiley

U principu je i to bolje nego da trunu u Barskoj luci

Od svih plovila crnogorske RM mislim da bi Hrvatskoj koristilo samo ono najbolje što ista ima, a to su po meni ŠB "Jadran" (koji bi osim za izobrazbu kadeta HRM bio i izvrstan promotor HRM i hrvatske pomorske tradicije) i PR-41 (koji bi bio izvrstan za različite zadaće u okviru Obalne straže RH).
Eventualno bih uzeo i DBM-241, koji je, ako se ne varam najmlađi brod u floti RM CG, ali pod uvjetom da je dobro održavan, u što sumnjam. Hrvatska već ima dvije jedinice ovog tipa (DBM-81 "Cetina" i modificirani DBM-82 "Krka"), tako da ima iskustva u operiranju i održavanju ovih brodova i njihovih sustava, a i vjerujem da bi Hrvatskoj dobrodošla još jedna jedinica istog tipa.

Kad smo već kod brodovlja CG, koji se sve brodovi službeno nalaze u floti RM CG i koji su od njih operativni?


Po mome je još jedna moguča upotreba RTOP-a za Hrvatsku - da iz njih urade patrolni brod.
To se može uraditi ovako:
1. Izbaciti plinske turbine - idealno bi bilo ubaciti još jedan MTU motor - ovako bi ovaj brod mogao dostiči oko 30 čvorova, inače sa dva motora samo oko 22 čvora.
2. Izbaciti krmeni top 57 mm te lansere rakete te staviti tamo jedan do dva brza presretačka čamca. Preurediti krmenu nadgrađu te na krmu staviti jedan manji top od 20-30mm.

Ovakav brod bi bio dobar za kontrolu ERP-ja i puno bolji od klase Mirna.

Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #63 on: December 17, 2009, 05:07:54 pm »

Verujem da me nisi dobro razumeo, merline, jer upravo sam to i ja hteo da kažem. Osim finansijskog, tu je i politički kontekst eventualne trgovine, koji sigurno ne bi bio pozitivan ni kod prodavca ni kod kupca brodova, a u koji ne želim da ulazim.

Ma to su ovako puste zelje da bar neki brod nastavi svoj zivot.

Problemi su sa obe strane pre sveag finansiske prirode.

Osim toga mislim da su ove topovnjace u CG u boljem stanju od hrvatskog RTOP-21.

Mislim sacuvani su im resursi jer se nisu ni koristile zbog nedostatka goriva, besparice itd. Smiley
Trebalo bi ih samo odrzavati kako treba, zasta CG nema para.

Inace ideja janezek67 je dobra, a ne iziskuje puno para, samo trazi malo ideje i inicijative.
Mislim da je za CG i to previse tesko finansiski, a za hrvate bi vec bilo i izvodljivo pogotovu sto vape za takvim brodom. Cak i sa samo dva dizel motoroa to bi bilo dovoljno.

Ali bojim se da ce sve ovo da zavrsi u Niksickoj pecki.

Mislim da bi hrvati bili zainteresovani i za barkase, LDI-18, DJC - ali nedostatak novca, politika i eto otici ce svet kao sto sam rekao u Niksicku pecku.

Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #64 on: December 17, 2009, 05:18:09 pm »

Sve te priče ne drže vodu. Brodovi spadaju u masu sukcesije. Što će se iz tog izroditi i tko će na kraju sve to platiti odlučiti će sud. I ono što se prodalo na kraju će ispasti veliki minus a ne dobitak. Kad se sve zbroji i podili na kraju nitko ništa ne dobiva. Kao da nije postojalo. Brodovi su uvaljeni Crnoj Gori, a ona će na kraju ispasti i najveći gubitnik u svemu. Paradržavne tvorevine tipa SR Jugoslavije nema, a dugovi i repovi će se vući desetljećima.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #65 on: December 17, 2009, 09:18:14 pm »

Brodarski, zašto "paradržavna tvorevina" ? Rano je za kvalifikovane istorijske sudove o tome šta je a šta nije paradržava ili paradržavno, pogotovo što iz toga odmah sledi šta je vojska jedne "paradržave" i slična neugodna pitanja?

Pustimo to vremenu koje dolazi i budućim istoričarima, kao i eventualna suđenja, sukcesiju i slično, mi se ovde bavimo drugim stvarima.

@pvanja, LDI 18 je vrlo perspektivan brod za svakoga jer može da radi mnoge stvari koje na Jadranskom moru može malo ko ili gotovo niko, tako da ne verujem da će skoro u Nikšić, a DJČ su od stakloplastike, tako da ni oni neće tamo otići.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #66 on: December 17, 2009, 09:25:40 pm »

Nema Jugoslavije bez Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Bosne. I to je činjenica.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #67 on: December 17, 2009, 09:31:12 pm »

Sve zavisi od ugla gledanja na stvar.

Ima jedna indijska narodna: doveli tri slepa čoveka koji nikad nisu sreli slona da ga dodirnu i opišu kakav je slon. Prvi dodirne i opipa nogu, zaključi da je slon kao stub. Drugi opipa rep i kaže da je slon kao bič, a treći uvo, i kaže da je slon kao veliki list drveta.

Niko od nas ne vidi i ne zna sve, ni uzroke ni posledice, samo trpimo ono što moramo...
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #68 on: December 18, 2009, 12:05:16 pm »

@pvanja, LDI 18 je vrlo perspektivan brod za svakoga jer može da radi mnoge stvari koje na Jadranskom moru može malo ko ili gotovo niko, tako da ne verujem da će skoro u Nikšić, a DJČ su od stakloplastike, tako da ni oni neće tamo otići.

Da stavarno LDI 18 je nesto sto bi svako pozeleo, a eto ponovo trune. Ovo za Niksiscu zelezaru je cisto firurativno Smiley.
Ko zna mozda Smederevo da dolju ponudu Smiley

Inace da li neko zna sta je sa druga dva DJC-a koja su prebacena u Srbiju. Pretpostavljam da nema para da se dovrsi remont i opremanje ?


Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #69 on: December 18, 2009, 12:56:52 pm »

LDI ne trune, naprotiv, to je jedno od najbolje odrzavanih plovila MCG. Prije nekoliko mjeseci joj je zavrsen remont i ugradjena nova kontrolna elektronika za dizalicu, a lani je i dokovana u Bijeloj. Dizalica je trenutno u top stanju!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #70 on: December 18, 2009, 01:25:56 pm »


Inace da li neko zna sta je sa druga dva DJC-a koja su prebacena u Srbiju. Pretpostavljam da nema para da se dovrsi remont i opremanje ?


Bili su u brodogradilištu Brodotehnika na opremanju dok brodogradilište nije 2003/2004 otišlo u stečaj, pa su prebačeni u RRF Novi Sad, čekaju bolja vremena.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #71 on: December 18, 2009, 05:22:48 pm »

Znaci sredili su LDI 18 a stavljena je na spisak neperspektivnih sredstava RM CG !

Ocigledo se zna kupac.

I ucinilo mi se da sam negde ovde na forumu video sliku dva DJC-a bez naoruznja u zimovniku. Samo nisam bio siguran da li su to ova dva koja se sad koriste pre remonta ili ova druga dva.

Nego interesanto je da RF tj VS nema brod koji moze da prebaci tenk preko reka. Ovde iskljucujem pontonce.

Recimo za uzduzno prebacivanje pontonska sredstva nisu bas zahvalna aili se ipak odustalo do namenskih brodova.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #72 on: December 18, 2009, 07:09:10 pm »


I ucinilo mi se da sam negde ovde na forumu video sliku dva DJC-a bez naoruznja u zimovniku. Samo nisam bio siguran da li su to ova dva koja se sad koriste pre remonta ili ova druga dva.


Ona druga dva, mislim da ih ukupno tri čeka bolje vreme.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #73 on: December 28, 2009, 10:05:56 am »

Za LDI-18 mi se ucinilo da sam negde video da je na spisku neperspektivnih plovila tj na spisku za otudjivanje.

Moja greska.

Za RM CG nisam siguran da im treba takavo sredstvo kao LDI, znamo da drzava nije bas najbolji preduzetnik koji bi mogla na tome da zaradjuje.

Eventulano da se oformi neki centar ili tako nesto za spasavanje na moru pa da pokriju Jadran ali za to treba da se dogovore prvenstvno sa Hrvatskom i Italijom. Do duse tu im polozaj bas ne ide na ruku.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #74 on: December 31, 2009, 07:07:33 pm »

U Flotnoj listi su trenutno:

RF 33 (nije operativan)
RF 34
Remorkeri PR 41 i LR 77
Barkase ronilacke BRM 81 i BRM 85
Barkasa skolska BS-22
Barkasa HIDROGRAFSKA BH-12
Camac hidrografski CH-1
Plovna dizalica LDI-18
Skolski brod "Jadran"
Camac motorni CM-33
Polycat
2 RHIB-a Valiant od 8 metara za specijalne jedinice
2 jedrilice Elan 43
Motorna jahta "Primorka"

Brodovi koji su otpisani, ali jos nisu prodati ili izrezani su:
RF 31,
RTOP 401, 404, 405 i 406
PO 91
PN 27
PV 17
Podmornice P 911, P 913, P 916
DBM 241
LR 72
DSM 514
DJC 616 i DJC 617

Pored ovih, u CG su trenutno i sledeci brodovi koji su formalno prodati ili predati novim korisnicima
Podmornice P 821, P 831 i P 912
Podmornica P 915 koja se prodaje kao furda jer je u rastavljenom stanju zato sto je bila u velikom remontu kada je formalno izasla iz Flotne liste
Remorker PR 38
Tanker PN 26
 To bi, koliko me sjecanje sluzi, bilo to....



Šta je s crnogorskim "Mirnama", nigdje ih ne spominješ. Za dvije znam da ih koristi MUP CG (P-01 i P-03), a što je s ostalima?
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 83   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 25 queries.