PALUBA
March 28, 2024, 11:33:20 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarica Vojske Crne Gore  (Read 470190 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #1140 on: November 13, 2016, 04:42:40 pm »

Nisu demontirane turbine, ostaju i dalje u konzerviranom stanju.Kad bi skidali njih i reduktore, asve to bez kompenzacije adekvarnim balastom, promijenio bi se omjer tezina, a samim tim i poremetila stabilnost broda.
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #1141 on: November 13, 2016, 05:16:58 pm »

marinero uvijek sa svjezim vijestima Smiley
vidio sam LR pre mjesec dana , nekoliko puta je vozio prema izlazu iz zaliva i vracao se ponovo u pristan.
i jos nesto sam primjetio , svako jutro jedna vojna barkasa isplovljava iz pristana a vrace se u popodnevnim casovima . nesto se ne sjecam da je mornarica imala i barkasu operativnu ?
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #1142 on: November 13, 2016, 05:34:51 pm »

I ovaj veteran je generalno remontovan.

Njega sam video bio je mnogo vremena vezan u Pristanu pored dizalice. Jeli taj gospodin nekad bio na službi u kasarni Kuline -Šibenik? Svaka čast majstorima i brodu.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #1143 on: November 13, 2016, 05:36:03 pm »

U Bijeloj na malom doku. Prvo ide šb "Jadran", a onda RTOP 405 i PR 41.

Pa kako ide ŠB Jadran kad još nije ni izašao iz remnota?
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #1144 on: November 13, 2016, 05:38:28 pm »

marinero uvijek sa svjezim vijestima Smiley
vidio sam LR pre mjesec dana , nekoliko puta je vozio prema izlazu iz zaliva i vracao se ponovo u pristan.
i jos nesto sam primjetio , svako jutro jedna vojna barkasa isplovljava iz pristana a vrace se u popodnevnim casovima . nesto se ne sjecam da je mornarica imala i barkasu operativnu ?

Vojna barkasa izplovljavala je zbog osiguranja i transporta u vezi zajedničke obuke Crnogorskih i Slovenskih ronioca.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #1145 on: November 13, 2016, 05:40:16 pm »

http://www.slovenskavojska.si/en/public-affairs/news/news-single/nov/close-collaboration-of-slovenian-and-montenegrin-naval-units/
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #1146 on: November 14, 2016, 12:43:49 pm »

U Bijeloj na malom doku. Prvo ide šb "Jadran", a onda RTOP 405 i PR 41.

Pa kako ide ŠB Jadran kad još nije ni izašao iz remnota?
Govorio sam u smislu redosljeda predvidjenih dokovanja - prvo treba da se dokuje šb "Jadran" kojem slijedi farbanje nadvodnog i podvodnog dijela trupa pred izlazak iz rmeonta, a onda na dok najvjerovatnije zajedno idu RTOP 405 i PR 41.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1147 on: November 14, 2016, 08:12:00 pm »

Marinero - ljude obično delimo na optimiste i pesimiste.

Ti si očigledno veliki optimista! 

Sebe svrstavam u realiste, odnosno, umerene pesimiste (obzirom na realno stanje u CG).

Jer, ako realno procenimo situaciju u JBB, male su šanse da se ostvari ovo što si napisao vezano za dokovanje vojnih lađa. Male su šanse čak i da se Jadran dokuje, a kamo li ostalo što si naveo.

Ja ti predlažem još jednu opkladu: ja mislim da u JBB neće biti dokovani ni 405, ni 406 a ni ostalo što si napisao, jer JBB zatvara svoja vrata krajem meseca (prema sadašnjim informacijama), a najdalje do kraja godine. 
Jadran ne ulazi u novu opkladu, dok se ne realizuje stara, koju si izgubio!   angel

Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #1148 on: November 15, 2016, 01:31:09 pm »

Ja se nadam da ce marinero pobijediti, ne zbog vecera no mi je milo vidjet  vojne brodove da ponovo zive.
neku noc isao sam  na hobotnice i prodjoh poredi DBM241 , prosto mi se plakalo kad sam vidio u kakvom je stanju , znaci mogu se kladiti da ako se nesto sa njim ne uradi , do sledeceg leta brod ce potonuti , nakrivio  se na lijevu stranu i ako potone povuci ce i onaj drugi brod ne zna se koji ce prije potonuti.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #1149 on: November 17, 2016, 03:19:01 am »

Ja se nadam da ce marinero pobijediti, ne zbog vecera no mi je milo vidjet  vojne brodove da ponovo zive.
neku noc isao sam  na hobotnice i prodjoh poredi DBM241 , prosto mi se plakalo kad sam vidio u kakvom je stanju , znaci mogu se kladiti da ako se nesto sa njim ne uradi , do sledeceg leta brod ce potonuti , nakrivio  se na lijevu stranu i ako potone povuci ce i onaj drugi brod ne zna se koji ce prije potonuti.
Cudno da NATO nema standard u tom slucaju, zar integracije i partnerstvo ne mogu pomoci u tom sluacju..
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #1150 on: November 17, 2016, 11:33:55 am »

oba broda su davno otpisana , vjerovatno se nije niko pronasao da ih kupi za staro gvozdje.
ali dok cekaju kupca prje ce potonuti
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1151 on: November 17, 2016, 08:18:27 pm »

DBM je odavno aplicirala (ne mogu reći kupila, jer su platili samo depozit) firma Cofis iz Bgd, pošto su imali preliminarne dogovore sa Eg RM, da se brod modernizuje, adaptira prema zahtevima Eg i da im se proda.
Radi se o istoj firmi koja je kupila, remontovala i prodala RČ, SOPL i KR Egipatskoj RM.

Delegacija egipatske RM je dolazila nekoliko puta, po tom poslu, obilazili su brod (2009. poslednji put), i na kraju su odustali od posla.
Osnovni kamen spoticanja je bio u tome što na DBM ne mogu stati 2 SOPL-a, odnosno SOPL, kada se ukrca na brod, ne može da prođe ispod mosta, i da izađe na drugu stranu.
Zapravo - cena koju je odredio Cofis, i nedovoljno ''podmazivanje'' nadležnih u Egiptu su bili najveći problemi, i zbog toga brod nije prodat.

Od tada brod stoji privezan uz obalu, sa njega je pokradeno sve što se moglo skinuti, a MO CG, umesto da odavno prekine ugovor sa Cofis i da ga ponovo ponude na tender - to nije učinio. Mislim da je to učinjeno tek prošle godine.

To su osnovni razlozi zbog čega je brod doveden u ovakvo stanje.

Glavni krivac je MO CG, a sledeći na listi krivaca je Cofis.

Ne bih da šire razglabam o razlozima zašto MO nije reagovalo na vreme i prekinulo ugovor sa Cofis, dok je brod još bio upotrebljiv. Sada DBM više nije ni za što, osim za rezalište u Izmiru!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1152 on: November 18, 2016, 07:25:06 am »

DBM je odavno aplicirala (ne mogu reći kupila, jer su platili samo depozit) firma Cofis iz Bgd, pošto su imali preliminarne dogovore sa Eg RM, da se brod modernizuje, adaptira prema zahtevima Eg i da im se proda.
Radi se o istoj firmi koja je kupila, remontovala i prodala RČ, SOPL i KR Egipatskoj RM.

Delegacija egipatske RM je dolazila nekoliko puta, po tom poslu, obilazili su brod (2009. poslednji put), i na kraju su odustali od posla.
Osnovni kamen spoticanja je bio u tome što na DBM ne mogu stati 2 SOPL-a, odnosno SOPL, kada se ukrca na brod, ne može da prođe ispod mosta, i da izađe na drugu stranu.
Zapravo - cena koju je odredio Cofis, i nedovoljno ''podmazivanje'' nadležnih u Egiptu su bili najveći problemi, i zbog toga brod nije prodat.

Od tada brod stoji privezan uz obalu, sa njega je pokradeno sve što se moglo skinuti, a MO CG, umesto da odavno prekine ugovor sa Cofis i da ga ponovo ponude na tender - to nije učinio. Mislim da je to učinjeno tek prošle godine.

To su osnovni razlozi zbog čega je brod doveden u ovakvo stanje.

Glavni krivac je MO CG, a sledeći na listi krivaca je Cofis.

Ne bih da šire razglabam o razlozima zašto MO nije reagovalo na vreme i prekinulo ugovor sa Cofis, dok je brod još bio upotrebljiv. Sada DBM više nije ni za što, osim za rezalište u Izmiru!
Prijatelju nemoj tako o mo crnje i gore, pa oni rade sve u korist drzave i naroda.
Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #1153 on: November 18, 2016, 06:26:41 pm »

Glupo je sto su na 405 i 406 ostavili krmene Boforse, s obzirom da ce postati patrolni camci.
Mogli su umjesto njih montirati AK-630 ili makar AK-230.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1154 on: November 18, 2016, 06:29:14 pm »

AK-630 prodato, nema ih više kompletnih u skladištu.

I što da se petljaju oko demontaže Bofors i montaže AK-230, kada je to u osnovi lošiji top od Boforsa.
Logged
Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 25 queries.