PALUBA
March 19, 2024, 12:47:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Koji auto imate i vozite,a koji bi hteli da imate?  (Read 137863 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #375 on: February 14, 2019, 06:14:59 pm »

Kia, Hyundai, Suzuki: ovdje treba uzeti u obzir cene servisa i rez. djelova. Pored toga i razpoloživost rez. djelova, pre svega neoriginalnih jer su znatno jeftiniji po pravilu od originalnih. U Sloveniji su rez. djelovi Korejaca i Japanaca skuplji nego za EU-marke, čak i Mercedes, verovali ili ne (ne kažem uvijek, kod MB su neki djelovi skupi a neki su neverovatno jeftini - govorim samo za originalne djelove sad. Honda, Mitsubishi djelovi npr. su u prosjeku skuplji). Za Kiu i Hyundai sam čitao po Slovenačkim forumima, bunili su se ljudi kako je skup (ovlašteni) servis. I da održavanje jednog BMW-a dodje jeftinije nego ovih. Znam i jednog, koji ima terenca Kiu i rekao im je posle par godina hvala i dovidenja.....radi servis neovlaštenosad, jer je ovlašten mnogo skup, tako mi je rekao. A negde  moraju profitirati oni, ako kupiš dobro opremljen auto za povoljnu cijenu, uz 7 godina garancije. Ne znam sad za Srbiju i CG ali u EU je problem za Korejce i Japance carina, zato im dodju dijelovi skupo. Još jedan primjer: ima čovjek Hondu Accord karavan. I vidim ga neki dan, ima u autu drveni štap i pitam ga šta to vozi s sobom ? I kaže, sad ćeš vidjet. Otvara stražnja lijeva vrata i od iznutra otvara sa štapom bravu zadnjih  - prtljažnih vrata. Ili tako ili kupiti nov el.motor. A taj motor za fino električko otvaranje prtljažnika košta 2.000 (!) EUR.  I ja bih štap vozio u autu.
  A neki VW, Golf recimo ?  VW ili Golf ima dosta dobrih strana. Mnogo ih je proizvedenih, pored toga EU auto je i rez. dijelova uvijek na svakom uglu, kako originalnih, tako i neoriginalnih, i povoljne cijene djelova. Samo treba izbegavati automat. mjenjač (DSG) jer kad on ide u kvar, to je za plakanje, a DSG je poznata mana VW (možde ne više ali na autima prošlih godina da). Drugo što treba kod VW izbegavat su dizel pumpe-duse motori. T. j. motor koji ima diznu i pumpu ujedno, po svakom cilindru. VW je u svoje vrijeme to na veliko propagirao, kad su drugi još uvjek pravili TDI (HDI, JTD isl.) ili common-rail motore. A onda se pokazalo da im je to mana. Mjenjali su čak cijele motore zbog kvara ovog pumpe-duse sistema. Odličan je TDI, vrlo pouzdan, odlične performanse i troši 6 L /100 km u dinamičkoj vožnji (imao sam TDI 110 KS, napravio 190.000 bez ijednog problema, osim semering motora je propuštao i senzor protoka zraka - "Luftmassemesser" - je otkazao). Dobri su i njihovi common rail ali na (V.A.G.) servisu su mi rekli, nema više tako dobrog motora kako je bio TDI. Ako ne voliš dizel, onda bencinar......po netu se nadje sve informacije, koji motor, kako se ponaša, kakva mu je pouzdanost. Druga opcija Renault, Opel, Peugeot možda... ?  Meni se svidjaju Mazde zadnje generacije i Lexus. Ali bojim se auta iz dalekog istoka, prema info koje imam i što sam prije napomenuo. Inače su vrlo pouzdani, Toyota je do 10 godina u vrhu statistika kvarova kao vrlo dobar po tom pitanju. Ali Avensis ili Verso npr. barem pre nekoliko godina (možda su kasnije to ispravili) imali su vrlo lošu antikorozivnu zaštitu. Auto nov, vožen 2 zime u Nemačkoj ispod poda ruzinav ko da mu je 30 godina, vidio sam slike. Inače vozio sam na testu oba modela i mnogo se dobro vozi (Verso je i prostorsko čudo). Kad sam završio vožnju sa Avensisom 2.0D išao sam pogledat vani, dali je stvarno dizel, toliko je tih bio, tad moj TDI je bio bučniji.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #376 on: February 14, 2019, 07:34:13 pm »

Нов или полован?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #377 on: February 14, 2019, 09:01:16 pm »

Kupio bih novi auto, oko 10000 €. Mali auto, za nas dvoje penzionera, za putovanja od tačke A do tačke B, možda poneko lutanje po okolnim zemljama.
Imao sam dizelaše, zahvalni su, volim osetiti dizel motor ispod sebe, ali bih se vratio na benzin.

Ne znam kako su se u praksi pokazali trocilindrični turbo benzinci. Prema tehničkim karakteristikama ispadaju super (u malim autima, mala kubikaža, mala potrošnja, velika snaga i veliki obrtni moment - sve to doprinosi jeftinoj vožnji)

Prethodni galebov post (a i moja razmišljanja me odvraćaju od daleko istočnih auta - bez obzira što nude dugu garanciju, obilje lektronske opreme, održavanje im je skupo).

Vw je skup, u odnosu na modele u istoj kategoriji.
Ne znam da li Seat ima dobru prođu i dobru cenu u Sr.

Škoda mi se nešto ne dopada, mada nova Fabia ne bi bila loš izbor...

Suzio sam izbor na nekoliko brendova:
- dacia sandero
- opel corsa
- ford fiesta

Šta vi mislite, kakvi su vaši komentari i predlozi, na osnovu ličnih iskustava.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #378 on: February 14, 2019, 10:00:11 pm »

Imao sam SEAT Toledo TDI (110 KS) i Seat Ibizu SDI. Trenutno ne vozim Seata ali bih se 100 % sigurno rado vratio na njih. Pouzdana VW tehnika, jeftiniji nego VW a lošiji samo u detajlima - izgledu unutrašnjosti, plastika armature je manje fina nego u VW. Onda u usporedbi sa Škodom su na višem nivou, mada je Škoda isto dobar auto, pogotovo za novac koji se plati. Ali VW grupa ima to sve fino poredano: 1. Audi, 2. VW, 3. Seat i 4. Škoda. Audi je pored imidža 4 krugova, najdetalnije obradjen, t.j. najbolji materiali i preciznost izrade. Armatura im je znatno kvalitetnijeg osječaja nego u ostalim 3. A ima Audi još jednu stvar, koju se ne vidi ali znaju tehničari i pravi vozač vidi u vožnji: sa istim motorom ipak nešto bolje performanse. Zbog managmenta motora, t.j. bolja elektronika, software. Škoda ima jednostavniju izradu interijera, plastika obično još "gora" nego u Seatu, mada zadnje generacije Škode su sve bolje i u tom pogledu (Superb zadnje generacije, Kodiaq npr.). Ono što je najbitnije kod Škode je opet vožnja. Po pravilu Škoda ima tvrdji ovjes (dali se tako kaže na Srpskom ? tvrdoča amortizera...). To mora da ima, inače bi previše ljudi radije kupilo Škodu nego VW, zašto bih platio više za Passat ako bi i Octavia bila vrlo slično dobra. Tu je bitna razlika, pored izgleda plastika i detajla u kabini. Imao sam Škodu Octaviu karavan od rent a car, najnoviju TDI sa 150 KS 2017 godine, sa top opremom, boljim sjedalima, navigaciju itd. - nema da nema. Išao iz Kopra za Beograd, Novi Sad, Temišvar, Kladovo i tako.... Prvi utisci, prvog dana kad sam preuzeo auto, vrlo dobri. Sjedišta su mi se činila odlična. Ali već narednog dana na putu prema Beogradu razočarenje veliko. Pretvrda, sjedala na dugi put neudobna, da kažem na domaćem jeziku, boljela me guzica i ne sećam se kad mi je tako bilo. I onda autoput u Srbiji odmah posle granice CRO-SRB, užas. Cesta jeste loša ali sa mojim domaćim autom znatno udobnije sam se vozio nego sa Octaviom. Imam kući 2 auta, od tih je jedan Mercedes A150, g. 2004, koji nije baš mekano ovješen (amortizeri), pa se vozi puno bolje (udobnije) i sjedišta su mnogo udobnija od Octavie. Ako se interesiraš za Fabiu, idi probat za usporedbu VW Polo i Seat Ibiza. Ne znam kako ova Fabia, ja sam se vozio ko suvozač u prvoj Fabii i vožnja tvrda ko da idemo na drvene točkove. Onda sam sam voziu testnu Ibizu i razlika ko dan i noč, a ista osnova, isto podvozje, samo je sasvim drukčije podešeno. Ako je nova Fabia još uvijek tvrda u vožnji i ako ti to ne smeta, onda nema problema. Ja bih u toj klasi sad kupio Ibizu, sasvim sigurno - govorim o novom autu, Ibiza zadnje generacije. Vidio sam je, vozio je još nisam a na testovima, kad je izašla mnogo su je hvalili. Inače iz VW grupe sam imao i prvi model Audi A3, a službeno sam vozio sve Audije od A3 do A8, te Audi A2 (onaj sa Alu karoserijom), od VW Polota, Golfa, Passata, Boru, Beetle-a i Sharana. Jednom smo išli na službeni put ja i direktor, svaki sa svojim autom. 70 % autoput, ostalo regionalna cesta. Ja sam vozio VW Boru TDI sa (samo) 90 KS, a on je imao Audi A6 sa nekim jakim motorom, ne sećam se više kakvim. I kad se ponoći vraćamo, malo prometa  i na ono 30 % reginalne ceste jurimo oba auta. Ja pretičem jednog ispred sebe, on za mano sa znatno večim i jačim A6 i ne može me dostiči. I tko pretičemo još 2 ili 3 auta, on uvijek za manom, juri ali ne može da me pretiče. Sutradan on mene pita, jeli, kakav motor ti je u Bori ?  Ja mu kažem TDI 90 KS, a on Huh? pa nemoguće !  Pa jeste moguće je, ko kaže, da se sa malim motorom ne može  brzo voziti i brzo ubrzati, stvar je obrtnog momenta motora (a ovi TDI imaju dobro rasporedjen moment Nm, krivulja im je u širokom rasponu već od niskih obrata motora) i preticanja mjenjača u pravom trenutku. Ovih 90 KS se pokazalo lošim, kad smo išli 4 na skijanje, pa uzbrdo ili kod ubrzanja osjećalo se malu snagu motora.
      Ako gledaš u klasi malih automobila možda je dobar izbor i R Clio ili Ford Fiesta.
« Last Edit: February 14, 2019, 10:18:09 pm by galeb » Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #379 on: February 14, 2019, 10:21:10 pm »

Setio se još nešto za Škodu. Drugar ima Škodu Yeti (meni se svidja mnogo ovaj auto po izgledu i konceptu) i jednog Peugeota. I rekao mi je, kakva je velika razlika kad ide preko "ležećih policajaca", one prepreke, grbine na cesti. Škoda skokne tvrdo preko a Peugeot prelazi mekano...
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #380 on: February 15, 2019, 03:07:09 am »

.

Suzio sam izbor na nekoliko brendova:
- dacia sandero
- opel corsa
- ford fiesta

Šta vi mislite, kakvi su vaši komentari i predlozi, na osnovu ličnih iskustava.
[/quote]
Slobodno dodaj Ford  Fusion''-devetipo godina vozim 1,4TDCI upravo onako kako ti želiš,sa svojom suprugom svuda po potrebi.Nije zahtevan za održavanje ,malo troši a tovarao sam ga kao mazga od šarplaninca do cementa i dzakove pšenice'jedanput njih 9!Turbo dobro zvuči i radi-jedanput me izvukao kad sam morao da sa sto nagazim do 140 km/h.mada takve situacije nevolim,ali nas imaju svakakvih vozača.Jedini minus za ono što tražiš je to što se više ne  proizvodi ali ima isti motor od Fieste i to nema problema,makar što se rertko kvari!Jedino zahteva kvalitetno gorivo zbog t+TDCI  konkretno zbog turbodizni!
Logged
cuculo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #381 on: February 15, 2019, 01:41:53 pm »

Ovo su moja iskustva oko auta koi sam bio sopstvenik i bili kupjeni kako polovni ,prvi auto u vreme SFRJ 1990 godina z-128  proizvedena 1984 god sa 100000 km remomont sam uradio odma i vozio sam je do kraja 2001 godine bez problema,drugi auto vw passat 1986 godiste 1.6 turbodizel karavan neznana kilometraza vozikao sam ga jedino 9 godine mala potrosna udoban prava krstarica,treci i momentalni auto vw passat 1,9 TDI 110 ks EDC 15 karavan opet 1999 godiste koga sma kupio 2010 godi jos ga vozim,uzeo sam ga od Torino Italija i jedina mana sta je bila ljustio mu se lak na nekim detalima karoserije stanje na brojcaniku je bilo 350000 km,sada ima brojcanik 510000 km kod mene,160000 km sam prosao licno,od opreme jedino nema esp i senzori za parking ono ostalo ima sve,jako kvalitetan auto,udoban potrosnja na otvoreno 5 lit gradska 7 lit,prednica da sam ga vozio po evropi nom stop ne bi mejnjao nista ali ovde po balkanu strasno ,2 puta sam kompletno mejnjao prednica,jos mu je kvacilo original sa verijabilnim zamajcem.Ja godisnje pregjem oko 100000 km gore dole ali osnova svih auta je odrzavanje i pre ga kupis u kakvom je stanju bio i kako je odrzavan,na svih auta redovno na 10000 km mali servis komplet ,na 100000 km veliki servis,plocice i gume kada se istrose i novo ,samo da kazem da sam automehanicar i koi imam radnju kuci, radim na teh pregled kao kontrolor vec 35 god inece po ceo dan sam u autima i kamionima .Kako vas auto sluzi sve zavise od sopsvenika auto ,negova volja i naravno bugjet za odrazavanje istoga .znaci tri generacija auta presao mnogo km i redovno odrzavanje ali moje je misljenje da zadnji kvalitetan auto je onaj proizveden do 2000 god ono ostalo strasno sta vise elektronika sve vise sranja da ti strah da krenes na put bez dovoljno para i staha da se ne pokvari.Kako mi je posao preko dana na tehnickom i kuci u servisu navazao sam se dosta novih i polovnih auta ,da ne kazem da nema boljeg auta od mog ali ga ne mejnjam momentalno sigurno; rezevar 70 lit i na otvoreno 1300 km bez brige ,ovi motori imaju elastican obrtni moment ,brzina krstarenja po auto putu 130-140km/h u 5 brzini 3000 obrtaja nacin koju ja praktikujem.I da brzina padne do 60 km/h slobodno ne saltaj samo nagazi i pici dalje povuce bez problem em stedis kvacilo i mejnac, isto kao da vozis automatik hahahhaha ...
« Last Edit: February 15, 2019, 01:55:01 pm by cuculo » Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #382 on: February 15, 2019, 03:31:52 pm »

...

Pošto si već imao sandero uzmi si ponovo novu, moji voze stepway 10 godina cca 140,000 km bez ijednog kvara i sve super, par puta bili u Srbiji (Iz Rijeke sam), u Luksemburgu jednom i sve bez problema

Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #383 on: February 15, 2019, 04:43:06 pm »

Cuculo je dosta dobro opisao kako bi trebalo sa automobilima a i oko performansi TDI motora je dobro napisano.  Redovno održavanje je važno, to bi trebao svaki da zna. Ali neki štede, pa često štede na pogriješnim mjestima. Npr. poznajem dobro primjer, nije vlasnik mjenjao kočionog ulja nekoliko godina, pa su zaribale 2 od 4 kočionih klješta. Vidio sam, kako se razstavilo klješte da se vidi u čemu je stvar (auto kod kočenja je vukao na stranu) i ono, klipovi u klještima zaribani. Kad se staro kočiono ulje ispustilo, teklo je ko voda i bilo je mutno smedje boje. Po pravilu treba na 2 godine da se mjenja, jer je higroskopično, veže vodu na sebe i onda ne vredi više. Osim kod silikonskog koč. ulja (DOT-5), tamo to nije problem, samo to se upotrebljava samo na odredjenim vozilima nove generacije. A kažu, navodno mnogo ljudi to ne rade. A 0,5L ulja DOT 4 košta malo, mnogo manje nego popravak kočionog sistema kasnije. Drugo, ima istine oko onog o kvalitetu iznad 2000 g. Danas je sve podvrženo većanju profita i smanjenju troškova, tako rade i automobile. Pa se onda desi, da npr. na BMW motorima tip N47, proizvedenim od 2009 do 2011 bude problem sa lancem transmisije. Fabrike vrše pritisak na dobavljače, kooperante za smanjenje cijene, pa onda ovi urade manje kvalitetno ili konstrukcijsko nedovoljno jako. I tako pukne lanac i ode mast u propast....ako nemaš sreće ode ti motor. Tipičan dokaz o smanjenju kvaliteta je Mercedes. Mislim, još uvijek oni prave kvalitetne aute ali najkvalitetnije, odnosno pouzdane se radilo davno, tamo kad je bila E klasa W115, W123 i W124. To so bili skoro neuništivi auti, izradjeni za vječnost. I tad se nije štedjelo, moralo je, da bude samo najbolje i kolko treba - ako nije dovoljno dobro, treba ugraditi još bolje materiale i naći bolja riješenja. U jednom Nemačkom članku sam pročitao ovo: "damals war der Wort sparen ein fremd Wort" - u ona vremena je bila riječ "štednja" nepoznata riječ....nur die beste, oder nichts. A kad je izašla prva C-klasa (W202) , napisali su Njemci, dobar ali ne više vrhunski, kao smo bili kod MB-a naviknuti. Takav je još bije prijednik MB 190 (W201), onda je došla nova era...Zato ima danas svuda po svijetu još mnogo starih Mercedesa, ovi napravljeni u zadnjim godinama verovatno neće se tako dugo održati na cestama planeta. I pored toga nije u interesu automobilskih lobija, da voziš auto puno godina, to treba da se kupuje novo nakon par godina ili što pre... A da o elektroniki i sve mogući opremi, i da ne pričamo. Dosta ima i sasvim nepotrebnih stvari, zapravo - glupih. Jedna takva je glasovno upravljanje, kažeš autu npr. neka promjeni radio stanicu ili neka poveća temperaturu klime  .  
 Samo jedno pitanje Cuculo, šta je EDC ? ...Passat 1,9 TDI EDC.
« Last Edit: February 15, 2019, 04:49:56 pm by galeb » Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #384 on: February 15, 2019, 04:52:45 pm »

... 
 Samo jedno pitanje Cuculo, šta je EDC ? ...Passat 1,9 TDI EDC.

elektronička regulacija dizel motora
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #385 on: February 15, 2019, 08:48:05 pm »

Za 10000e se moze kupiti nov auto iz fabrke ukoliko je vozilo A segmenta. Npr, meni je jako lepa ova poslednja fiesta,mada u tom segmentu ima dosta vozila oko 10 000e. Mislim da se ne treba plasiti japanaca, ja sam vozio godinama nissana, i nipponparts pravi sasvim korektne kopije delova po odlicnim cenama. Odrzavanje mog nisana nije kostalo nista vise od odrzavanja golfa III. Jedini problem koji sam ja imao je uzasna limarija, iz nekog razlog japanci kaskaju za evropom sto se tice antikorozivne zastite. Nova skoda izgleda sasvim lepo, meni cak i lepse od pasata. Medjutim pasat star 20 godina izgleda bolje nego oktavia stara 10.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 868



« Reply #386 on: February 16, 2019, 04:39:48 pm »

Kupio bih novi auto, oko 10000 €. Mali auto, za nas dvoje penzionera, za putovanja od tačke A do tačke B, možda poneko lutanje po okolnim zemljama.
Imao sam dizelaše, zahvalni su, volim osetiti dizel motor ispod sebe, ali bih se vratio na benzin.

Ne znam kako su se u praksi pokazali trocilindrični turbo benzinci. Prema tehničkim karakteristikama ispadaju super (u malim autima, mala kubikaža, mala potrošnja, velika snaga i veliki obrtni moment - sve to doprinosi jeftinoj vožnji)

Prethodni galebov post (a i moja razmišljanja me odvraćaju od daleko istočnih auta - bez obzira što nude dugu garanciju, obilje lektronske opreme, održavanje im je skupo).

Vw je skup, u odnosu na modele u istoj kategoriji.
Ne znam da li Seat ima dobru prođu i dobru cenu u Sr.

Škoda mi se nešto ne dopada, mada nova Fabia ne bi bila loš izbor...

Suzio sam izbor na nekoliko brendova:
- dacia sandero
- opel corsa
- ford fiesta

Šta vi mislite, kakvi su vaši komentari i predlozi, na osnovu ličnih iskustava.
Dačiu nisam vozio ali sam čuo da je zahvalna. Imam korsu C sa dizel motorom i mogu ti reći da u putničkom delu ima mnogo više mesta nego u astri. Izuzetno mali potrošač i izuzetno jeftino održavanje i registracija. Fabiu benzinca smo imali u firmi, onaj sa tri cilindra, vozio je ko je kako stigao i ništa joj nije falilo a prešla je preko 230 000 gradske vožnje.
Bilo koji da uzmeš važi ti samo jedno pravilo - redovan servis i nemaš problem.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #387 on: February 16, 2019, 11:00:53 pm »

Drugari, hvala na dobronamernim savetima.
Međutim, izbor novog auta i pored svega iznesenog zavisi od kućnog budžeta i ŽENINOG UKUSA.
Šta žena kaže - to je u najvećem broju slučajeva, tačka na kraju rečenice.

No da se vratim na konkretna pitanja: prvenstvena želja mi je mali porodični auto (porodični, za suprugu i mene), dobar, pouzdan, udoban, ne previše komplikovan - sa obiljem elektronskih dodataka, ne previše skup.
Već sam rekao da je budžet oko 10 000.

Do sada sam vozio tri dizelaša (u svom vlasništvu) - golfa II, opel corsu B i daciu stepway.
U sledećem izboru odustajem od dizelaša, jer znam da ću manje kilometara prelaziti nego do sada, i samim tim razlika cene između benzinaca i dizelaša, znatno doprinosi izboru (dizelaši su u SR skuplji oko 2 -3 k€, za istu kategoriju).
Osim toga, u SR je benzin dosta jeftiniji od dizela - a kako trendovi idu, dizel će biti još skuplji.

Zato postavljam konkretno pitanje: ima li iko životnih iskustava sa savremenim malolitražnim trocilindričnim turbo benzincima.
U svom proizvodnom programu ih imaju i dacia i škoda ... Prema specifikacijama nude veliku snagu i obrtni moment, malu potrošnju.

Kakose ponašaju u stvarnosti?
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #388 on: February 17, 2019, 11:31:43 am »

Po mom mišljenju nema danas više kao nekada, ova ti je marka pouzdanija nego druga. Koliko platiš, toliko i dobijaš. Uz Opel ide jedna napomena; Od prošle godine Opel je kupila grupacija PSA, što znaći, da će novi automobili imati agregate od PSA. Vozila na lageru i prodaju se sa većim popustima imaju još "stare" motore od Opela. Ja imam dizela od 136 konja i ako vozim prema propisima, troši u zimskom periodu do 4,1l. I to mi je za sada OK. Prije sa Renoima nisam imao nekih većih "atletika" osim sa meganom 97. Od tada imam nekolicinu prijatelja, koji su (bili) serviseri na Renoovim servisima. Undecided
Tek onako, moja osobna preporuka; ako kupujete vozilo za duže vreme, dobro je pogledati, kakva je rasprostranjenost modela (ili platforme) na tržištu i gde su najbliži serviseri (oni koji će popravljati auto-bilo oficielni ili svestrani-ali sposobni da poprave.) Barem za sebe govorim, nisam više toliko mlad, pa da još bacam vreme na traženje nekog kompetentnog servisera. S druge strane, što manje elektronike, tim manja verovatnoća da će se pokvariti. Određene stvari danas se izrađuju u tolikim kolićinama da su postale ili toliko pouzdane ili toliko jeftine, da se ih udrađuje u manje i jeftinije automobile. Znam, da su u razlićitim zemljamama razlićiti paketi opreme ali sa dobrim pregovaranjem može se izvući povoljnija cena i na malo bolje opremljen auto. (Barem za klimu, ABS, ESP i slićno. Tempomat služi svrsi ako vozite malo duže relacije. A "televizori", navigacije i to... može se nabaviti, a i telefoni je već imaju).
Tek toliko sa moje strane-za sada.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #389 on: February 17, 2019, 02:39:37 pm »

Ja u Astri K imam navigaciju od 500€, jer ako si je uzeo dobio si popust od 700€, pa na kraju ispalo jeftinije sa navigacijom umesto brez..

LPB
Logged
Pages:  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.