PALUBA
April 18, 2024, 10:00:41 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Koji auto imate i vozite,a koji bi hteli da imate?  (Read 140680 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #45 on: June 03, 2012, 12:08:09 pm »

U vezu onog sa P-407: čuo sam i ja za probleme sa Peugeotima a za P-407 čuo sam i jedno i drugo, neko ga vozio preko 100.000km bez problema. Ja mislim, da kod svake marke treba imat malo sreće, jer ako dobiš avto "pravljen u ponedeljak" možeš imat puno problema a neko dobi isti model, da je sve u redu. Sve je relativno.

Auto godine (napomenut R-9): izbor se desi kod novog modela i nikad se ne zna kakav će taj stvarno biti u eksploataciji. Prije svega se glasa po tome, kako se novinarima i ljudstvu svidja, te kako ocjenjuju njegovu tehničku i uporabnu vrijednost. Meni inače se čini glupo kad vidim ponekad kako i šta glasaju. Kod nas u SLO je uvek favorit VW i Audi ako je u izboru, jer novinaru smatraju to jednim boljih marki. A iz pouzdanih izvora znam, da nije omiljen Opel recimo, barem pre nekih 10 godina je tako bilo. I tako su odabrali "NOVI" VW Passat, ja ga ne bih ni stavio na izbor. Nije da mu šta fali i stvarno je vrlo dobar auto, vozio sam se i od Kopra do Crne gore i natrag i odličan je za ovakva putovanja. Ali ovaj poslednji model je sve pre nego novi. Mjenjaju farove ispreda i otraga, te još neke male popravke ali u stvari to je isti Passat kao prije. I marketing promovira novi model, ajde nemojte da farbate ljudstvo....ovo se zove restyling.
  Svidja mi se reklama, koju sam primjetio jučer na jumbo plakatima: promovira zdrav život, na lijevoj je bicikel, a na desnoj strani je nacrtan auto:  "troši novac i nalaga masnoću".
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #46 on: June 03, 2012, 12:25:42 pm »

U pravu si, ja mislim, da danas nema više baš puno razlika među autima u istoj klasi, više je stvar subjektivnog okusa koji odabereš. Ja sam imao svašta, od R4 - "katrce", staroga (tada novog BMW 320) Mercedes CLS, Renault Megane (stari), Ford Fokus, sada imam BMW 740 (službeni) i Lanciu Phedru. Znači imao sam sam avte iz različitih klasa i ne bi mogao reči, da to nešto znači. Na Mercedesu sam dva puta mjenjao avtomatski menjač, Na BMWju su karburatori živjeli neki svoj život... Phedra je ko traktor, radi i da ne znaš za nju, Megane je prešao preko 150k km bez nekih važnijih problema pa i ono, što je bilo, bilo je jeftino. Ja mislim, da su te fame oko marke i kvaliteta više manje stvar prošlosti.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #47 on: June 03, 2012, 03:24:54 pm »

U pravu si, ja mislim, da danas nema više baš puno razlika među autima u istoj klasi, više je stvar subjektivnog okusa koji odabereš. Ja sam imao svašta, od R4 - "katrce", staroga (tada novog BMW 320) Mercedes CLS, Renault Megane (stari), Ford Fokus, sada imam BMW 740 (službeni) i Lanciu Phedru. Znači imao sam sam avte iz različitih klasa i ne bi mogao reči, da to nešto znači. Na Mercedesu sam dva puta mjenjao avtomatski menjač, Na BMWju su karburatori živjeli neki svoj život... Phedra je ko traktor, radi i da ne znaš za nju, Megane je prešao preko 150k km bez nekih važnijih problema pa i ono, što je bilo, bilo je jeftino. Ja mislim, da su te fame oko marke i kvaliteta više manje stvar prošlosti.

Pretvorio sam se u uho kakva su ti iskustva sa CLS-om, kad ga vidiš na ulici ne ostavlja te ravnodušnim.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #48 on: June 03, 2012, 04:53:43 pm »

Upravo sam se vratio iz operacije zamene leve sijalice na citroenu.... hebo im pas mater konstruktorsku. Plus je predjašnji vlasnik zeznuo gumeni dihtung na poklopcu fara kada je menjao sijalicu tako da je ceo far pun vode. Pokupio sam vodu koliko može, ostalo sam ostavio da se isuši samo - valjda će uspeti. Smiley
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #49 on: June 03, 2012, 04:56:44 pm »

Eeee, ali je zato taj konstruktor dobro placen u firmi. Napravio cova da to bude dobro do isteka garancije a onda da preko servisa uzimaju pare za delove i rad.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #50 on: June 03, 2012, 04:58:55 pm »

Pa prsti me zaboleše od onih opruga za sijalicu. Hebeš ga kad ja moram da imam ruku ko ginekolog da bih zamenio sijalicu. A do pravde, bilo mi i dosadno nešto danas tako da sam našao zanimaciju.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #51 on: June 03, 2012, 05:16:33 pm »

E nisi mjenjao sijalicu na meganu 2005 ili na astri iz 2007. da vidiš čuda da bi zamjenio sijalicu moraš točak skinuti...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #52 on: June 03, 2012, 05:17:48 pm »

E nisi mjenjao sijalicu na meganu 2005 ili na astri iz 2007. da vidiš čuda da bi zamjenio sijalicu moraš točak skinuti...

Čuo sam i za te izbačaje
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #53 on: June 03, 2012, 05:20:07 pm »

I kod Punta ima jedna mnogo zeznuta stvar. Ako treba da skines auspuh da bi ga zamenio (u Srbiji je to vecini vozaca rutinska stvaar zbog koje se ne ide u servis) treba rasturiti priblizni 1/3 auta. Ja sam dosao do zakljucka da su Italijani prvo postavili auspuh pa onda oko njega sklapali ostatak.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #54 on: June 03, 2012, 05:31:20 pm »

Koji je Punto u pitanju, nisam obraćao pažnju ali prvom prilikom ću to da pogledam.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #55 on: June 03, 2012, 05:33:02 pm »

Punto II, kum i otac jedva skinuli sa sestrinog punta kada su hteli da okrpe lonac. A da je to kumu prvi put da radi pa da razumem ali covek za neke starije modele automobila moze vezanih ociju da odradi generalnu.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #56 on: June 03, 2012, 05:58:21 pm »

Upravo sam se vratio iz operacije zamene leve sijalice na citroenu.... hebo im pas mater konstruktorsku. Plus je predjašnji vlasnik zeznuo gumeni dihtung na poklopcu fara kada je menjao sijalicu tako da je ceo far pun vode. Pokupio sam vodu koliko može, ostalo sam ostavio da se isuši samo - valjda će uspeti. Smiley

HAHAHA, welcome to the club. Koliko puta sam okrvavio prste dok se nisam izvežbao.

Ćuti, nije to ni loše. Ima ih te moraju da skidaju točak ili branik, da bi zamenili sijalicu (npr. Megan ili Stilo).
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #57 on: June 03, 2012, 06:22:33 pm »

Ah,ti francuzi.Lepa voznja,komplicirano odrzavanje
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #58 on: June 03, 2012, 06:55:22 pm »

U pravu si, ja mislim, da danas nema više baš puno razlika među autima u istoj klasi, više je stvar subjektivnog okusa koji odabereš. Ja sam imao svašta, od R4 - "katrce", staroga (tada novog BMW 320) Mercedes CLS, Renault Megane (stari), Ford Fokus, sada imam BMW 740 (službeni) i Lanciu Phedru. Znači imao sam sam avte iz različitih klasa i ne bi mogao reči, da to nešto znači. Na Mercedesu sam dva puta mjenjao avtomatski menjač, Na BMWju su karburatori živjeli neki svoj život... Phedra je ko traktor, radi i da ne znaš za nju, Megane je prešao preko 150k km bez nekih važnijih problema pa i ono, što je bilo, bilo je jeftino. Ja mislim, da su te fame oko marke i kvaliteta više manje stvar prošlosti.

Pretvorio sam se u uho kakva su ti iskustva sa CLS-om, kad ga vidiš na ulici ne ostavlja te ravnodušnim.

Nije to to, da sam iskren. Po suhom na Autobahnu je raketa, sve ostalo bi moglo i trebalo biti dosta bolje. O menjaču ne pričam uopšte, spor i kvaran. Kažu da je ovaj noviji sasvim druga priča.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #59 on: June 03, 2012, 07:32:30 pm »

@madmitch
Koji si model tačno imao?
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.