PALUBA
April 18, 2024, 11:28:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Koji auto imate i vozite,a koji bi hteli da imate?  (Read 140645 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #60 on: June 03, 2012, 08:14:18 pm »

CLS 350 BlueEFFICIENCY
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #61 on: June 03, 2012, 08:57:26 pm »

Upravo sam se vratio iz operacije zamene leve sijalice na citroenu.... hebo im pas mater konstruktorsku. Plus je predjašnji vlasnik zeznuo gumeni dihtung na poklopcu fara kada je menjao sijalicu tako da je ceo far pun vode. Pokupio sam vodu koliko može, ostalo sam ostavio da se isuši samo - valjda će uspeti. Smiley

nasmijao si me!!!!
i naravno - dobrodošao u club (žena vozi clio!)
dve tri reči o konstruktorima u automobilskoj industiji: to su mladi dečki, friški iz fakulteta, koji dobro barataju cad sistemima, ali nemaju ni trunke prakse.....pa nekad nacrtaju komad, koji je fizički neizvediv (lično iskustvo!) i mogu lako zamisliti, koliko im je daleko "friendly" održavanje vozila. ".....mijenjati žarulju? Pa zar se kvare?......"

Na c-maxu mi je dobro, da cijeli far drži jedna vida i dve sponke. Kada to otkačiš, nosiš far u radionu (ili kuhinju) i mijenjaš žarnicu "ko čovek"

Još o auspuhu na Fiat uno: mijenjao sam ga na dve godine starom vozilu na 15.000 km. Kupio sam jeftin auspuh od konkurence i taj je potrajao i još je bio dobar posle 9 godina (115.000 km), kada sam prodao auto. Pa sad budi pametan! Auspuh sam mijenjao na kanalu, inače nema šanse provuči ga preko zadnje preme.....

Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #62 on: June 03, 2012, 09:10:40 pm »

Upravo sam se vratio iz operacije zamene leve sijalice na citroenu.... hebo im pas mater konstruktorsku.

Hahahaaaaaaaaa, bravo Rade, dobro napisano (za smijeh) !  I ja sam prokleo C4 od kolegice, takodjer kod mjenjanja žarulje na prednjom faru, ima neka plastika....i pitam se, dal se konstruktori zezaju s nama il šta, tehnološko riješenje je logično da bude efikasno i nekomplicirano, kad ne treba.
  Al da ne budemo skroz kritikovali Citroen, pričao mi saradnik koji je davno imao AMI, kaže koliko je to bio jednostavan i pouzdan automobil, pa jeftin za održavanje.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #63 on: June 03, 2012, 09:19:00 pm »

Jedno pitanje. Koliko vas ima, da ste probali ili vam je želja da probate sportski auto, tipa Porsche, Ferrari...?
  Mogu vam reči moje iskustvo, jer sam imao prilike voziti jednog testnog Boxtera roadster iz Kopra do Ljubljane (100+ km autoputa). E sad, za imat i vozit se takvim autom trebaš stvarno volit to, inače nemoj. Naime: več odmah kod nekih 120 ili 130 km/h je buka motora i šum vjetra oko strijehe toliko neugodan, da mi je smetalo. Moj brat ga je probao i on je bio skroz oduševljen, prava kola, oštre performanse, zvuk motora i tako. Ali ja radije se vozim komforno u autu sa štomanje buke, tako da mene nije oduševio ali ponavljam, to je samo za one koje to stvarno vole. Uz to i položaj za volanom, nisko prema tlom ne odgovara svakome.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #64 on: June 03, 2012, 10:43:06 pm »

Pa prsti me zaboleše od onih opruga za sijalicu. Hebeš ga kad ja moram da imam ruku ko ginekolog da bih zamenio sijalicu. A do pravde, bilo mi i dosadno nešto danas tako da sam našao zanimaciju.
Grin Grin Sad znas kakav je moj lebac sa sedam kora  angel
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #65 on: June 04, 2012, 10:48:45 am »

Pa prsti me zaboleše od onih opruga za sijalicu. Hebeš ga kad ja moram da imam ruku ko ginekolog da bih zamenio sijalicu. A do pravde, bilo mi i dosadno nešto danas tako da sam našao zanimaciju.

Za vlasnike C3 - koliko su mi rekli ljudi koji su radili u Rena car agencijama u Grckoj treba biti sa njim pazljiv u krivinama  jer se navnodno lako prevrcu. E sad da li je to do C3 ili do vozaca i puteva ne znam. Uglavnog Grk vlasnik agencije je pricao da jedva ceka da mu istekne lizing da ih se resi.
Ja sam bio do korak da kupim C3 za svoje roditelje ali se na kraju covek ipak odustao.
« Last Edit: June 04, 2012, 10:54:02 am by pvanja » Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #66 on: June 04, 2012, 11:09:04 am »

Ja sam preko Zatave 101, Lade Samare 1.3, Hundai Pony-a 1.3LS, Renaulta 5 1.1 Campus (TNG), stigao do Clia 2 1.2 sa TNG-om iz 2003. (vozio sam jos (delio sa burazerom) i jugo 45, Renault 9 1.6D, Clio 2 1.9D)

Od svih njih najbolje sam se druzio sa Samarom (primerak koji sam imao je stvarno bio odlican) i sa 5-ticom. Takodje mora da pohvalim Renault 9 1.6 Dizle. Udoban, pouzdan i ekonomican auto koji se jako lepo vozi.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #67 on: June 04, 2012, 11:25:27 am »

Quote
Za vlasnike C3 - koliko su mi rekli ljudi koji su radili u Rena car agencijama u Grckoj treba biti sa njim pazljiv u krivinama  jer se navnodno lako prevrcu. E sad da li je to do C3 ili do vozaca i puteva ne znam. Uglavnog Grk vlasnik agencije je pricao da jedva ceka da mu istekne lizing da ih se resi.
Ja sam bio do korak da kupim C3 za svoje roditelje ali se na kraju covek ipak odustao.

C3 je po gabaritima mali automobil, sa visokim težištem, s obzirom na dužinu i osovinsko rastojanje. Ja sam umeren vozač, vozim sigurno i ekonomično. Prešao sam sa njim oko 40.000km do sada, bez i jedne jedine naznake nestabilnosti. Sigurno je ga lakše baciti na krov nego neki drugi auto u toj klasi, ali moraš se potruditi da to uradiš.

To što je spolja mali, ne znači da je unutra tesan. Ja sam ga (pored ekonomičnosti) uzeo upravo zbog te visine. Visok sam 2m i iznad glave imam još 5cm do svoda. Sasvim dovoljno mesta za komotnu vožnju 4 putnika, malo manje komotno za 5, ali sasvim izvodljivo (mnogo više nego recimo u 206, ili nekom sličnom auto te klase). Prtljažnik sasvim dovoljne zapremine takođe. Iapk, najbolja stvar kod ovog auta je njegov 1.4HDI. Na otvorenom ispod 4l/100km, po gradu ne preko 6.

Svima koji se premišljaju, preporučujem trojku kao dobar izbor.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #68 on: June 04, 2012, 11:50:21 am »

Visok sam 2m i iznad glave imam još 5cm do svoda.

Voleo bih tebe videti kako vozis Alfa Romeo 33, sedenje je toliko nisko, sto mislis da sedis na asvaltu, a noge su tiskoro paralelno sa podom. Sa tvojom visinom, morao bi da izbacis prednje sediste da ti ne bi noge udarale u zube. Grin Grin Grin
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #69 on: June 04, 2012, 12:12:30 pm »

C3  bas ima dosta mesta u kabini,mnogo vise nego pezo 206 i cak je i udobniji.Ja sam dosta ostar vozac ali sa c3 nikad nisam imao problema sa lezanjem auta u krivini,naravno svaki auto ima granicu pa tako ako neko hoce da divlja onda treba da kupi neku trkalicu.Jedina mana i to ozbiljna na C3 je pucanje prednjih opruga,kad god sam isao na neki duzi put uvek sam imao jednu novu u gepeku koju sam uzimao na revers iz prodavnice  laugh
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #70 on: June 04, 2012, 12:41:01 pm »

i 1,4 HDI je derivat, koji je razvijen u grupi PSA (Peugeot, Citroen), upotrebljavaju ga i Ford, Toyota i Volvo.
Isto važi i za 1,6 HDI...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #71 on: June 04, 2012, 05:05:33 pm »

Pa prsti me zaboleše od onih opruga za sijalicu. Hebeš ga kad ja moram da imam ruku ko ginekolog da bih zamenio sijalicu. A do pravde, bilo mi i dosadno nešto danas tako da sam našao zanimaciju.
Grin Grin Sad znas kakav je moj lebac sa sedam kora  angel

Svaka tebi čast... Smiley

Upravo sam se vratio iz operacije zamene leve sijalice na citroenu.... hebo im pas mater konstruktorsku.

Hahahaaaaaaaaa, bravo Rade, dobro napisano (za smijeh) !  I ja sam prokleo C4 od kolegice, takodjer kod mjenjanja žarulje na prednjom faru, ima neka plastika....i pitam se, dal se konstruktori zezaju s nama il šta, tehnološko riješenje je logično da bude efikasno i nekomplicirano, kad ne treba.
  Al da ne budemo skroz kritikovali Citroen, pričao mi saradnik koji je davno imao AMI, kaže koliko je to bio jednostavan i pouzdan automobil, pa jeftin za održavanje.

Možda bih se ja manje iznervirao da sam menjao sijalicu kod koleginice Smiley vraže stari
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #72 on: June 04, 2012, 06:08:15 pm »

i 1,4 HDI je derivat, koji je razvijen u grupi PSA (Peugeot, Citroen), upotrebljavaju ga i Ford, Toyota i Volvo.
Isto važi i za 1,6 HDI...
Samo sto je 1.6 tesko djubre posle 150 ooo km,1.4 dosta moze da predje ali 1.6 je nasvirani 1.4 i nije se lepo pokazao sintetika cista.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 176


« Reply #73 on: June 04, 2012, 06:59:43 pm »

Jedno pitanje. Koliko vas ima, da ste probali ili vam je želja da probate sportski auto, tipa Porsche, Ferrari...?
  Mogu vam reči moje iskustvo, jer sam imao prilike voziti jednog testnog Boxtera roadster iz Kopra do Ljubljane (100+ km autoputa). E sad, za imat i vozit se takvim autom trebaš stvarno volit to, inače nemoj. Naime: več odmah kod nekih 120 ili 130 km/h je buka motora i šum vjetra oko strijehe toliko neugodan, da mi je smetalo. Moj brat ga je probao i on je bio skroz oduševljen, prava kola, oštre performanse, zvuk motora i tako. Ali ja radije se vozim komforno u autu sa štomanje buke, tako da mene nije oduševio ali ponavljam, to je samo za one koje to stvarno vole. Uz to i položaj za volanom, nisko prema tlom ne odgovara svakome.

Vozih Porshea 928 nekoliko godina, sve sto si napisao stoji, imaju i jednu prednost, znacajno utjecu na poboljsanje fizckog izgleda vozaca,.. Grin
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #74 on: June 06, 2012, 06:22:01 pm »

Fors Fusion je dobio naslednika- B MAX
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Meni je drazi klasican izgled


* new b-max.jpg (8.66 KB, 259x194 - viewed 229 times.)

* b-max.jpg (3.54 KB, 135x90 - viewed 208 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.