PALUBA
March 29, 2024, 04:45:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Koji auto imate i vozite,a koji bi hteli da imate?  (Read 139051 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #120 on: July 20, 2014, 06:25:16 pm »

Floridu sam uzeo novu, sa pezo motorom 1.6. Auto je zmaj, veliki, prostan sa ogromnim gepekom. Ali jako lose izrade i delova koji su ugradjeni, do 17000km sam promenio sva 4 lezaja tocka, obradjivao iskrivljene diskove itd.
To je odlicno zamisljen auto ali u sistemu u kom je stvaran totalno osakacen.

Kad pomenu Floridu, jel' su bese radjena serija Florida sa dizel motorima?
Sve mi se cini da jeste, mozda je upravo to ta serija sa Pezo motorima.

Takodje ono sto se retko srece je Lada Samara sa dizel motor, a ima ih, i to fabricki.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #121 on: July 20, 2014, 06:50:09 pm »

Mislim da nije. Nema Florida školjku za dizela, i onako je podložna rastresanju.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #122 on: July 20, 2014, 07:22:16 pm »

Kako je to nekada bilo jednostavno, dignes haubu i odmah snimis sitaciju, sada dignes haubu i pored sve silne elektronike mozes samo da cutis i cekas slepanje. Elektronika je bez sumnje dobra, ali dok radi, cim prestane tu je kraj.
Recimo jedan od tih "slavnih" momenata je da sam na sred Slavije u kruznoj raskrisnici, u sred spica, otvorio haubu na stojadinu, i nastelovao platinska dugmad za dva minuta, i sve to na slepo, ne mislim na merni listic, nego uopste ne vidim razvodnik i platinksa dugmad, a razor sam nepogresivo pravio prema osecaju.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #123 on: July 20, 2014, 08:26:05 pm »

Floridu sam uzeo novu, sa pezo motorom 1.6. Auto je zmaj, veliki, prostan sa ogromnim gepekom. Ali jako lose izrade i delova koji su ugradjeni, do 17000km sam promenio sva 4 lezaja tocka, obradjivao iskrivljene diskove itd.
To je odlicno zamisljen auto ali u sistemu u kom je stvaran totalno osakacen.

Kad pomenu Floridu, jel' su bese radjena serija Florida sa dizel motorima?
Sve mi se cini da jeste, mozda je upravo to ta serija sa Pezo motorima.

Takodje ono sto se retko srece je Lada Samara sa dizel motor, a ima ih, i to fabricki.
To je bio benzinac 1.6, a dizel je par godina kasnije prikazan na sajmu. Ne znam kako su i sta skarabudzili da ta karoserija nosi takav motor, ali nikad nije serijski proizvedena. I ovaj benzinac nije bio uparen sa pezoovim menjacem vec su napravili nesto izmedju da bi upasovali Floridin  stari menjac.
Ukratko, to je odlicno zamisljen auto, ali lose realizovan. Citao sam davnoo tome da je konstrukcija vesanja i dosta drugih stvari bilo drugacije isplanirano ali su pare "pojedene" pa je onda sklepano sa modifikovanim stojadinovim vesanjem i losijim enterijerom itd.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #124 on: July 20, 2014, 10:30:11 pm »

Peugeot 407 2.0HDI 136 nabrijan na 165 ks 6 brzina+7-ma rikverc  Tongue I moje omiljeno magare Pezo 307 2.0 Hdi 90ks karavan
Logged
Lemi_O2
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 487



« Reply #125 on: July 20, 2014, 10:48:23 pm »

Toyota Auris 1.4 D4D Sol.Pet godina star, 78000 km. Apsolutno nikakvih problema, pali i vozi. Osim što sam promijenio vjetrobransko staklo, nakon posjete prijateljima u Užicama.  Auto je bio tri tjedna star, vučem se iza tamića na Ibarskoj magistrali, i ispali tamić kamen posred... šajbe.  Grin
Sada odbrojavam 120-ak dana do isporuke Priusa Executive IPA navi, sa solarnim krovom.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #126 on: July 21, 2014, 12:41:57 am »

Imam auto strane proizvodnje, a volio bih da imam neko koje je domaćih ruku djelo...  Angry
Isto važi i za sir u frižideru, sok, dugme, pantalone, televizor i uopšte sve od bijele tehnike... zatim bijeli luk, paradjz ili narandže,
Sveske i olovke, žvakaće gume, čokolade, parfem, šampon...

A ovaj auto iako nije brz, ipak je hvatao lopove...


* fiki.jpg (77.32 KB, 600x365 - viewed 65 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #127 on: July 21, 2014, 08:20:51 am »

Imao sam auto domaće proizvodnje, ali mi se nije svideo jer je bio fuš živi. Još se pamte novi automobili, tek izveženi iz kruga fabrike, kojima brezoni na točkovima nisu bili stegnuti, blokiranje jedne strane kočnice i završetak u njivi kraj puta i slično. Nije dovoljno imati domaću fabriku da bi proizvodi bili kvalitetni.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #128 on: July 21, 2014, 08:42:01 am »


Ma upoređivati auto proizvodnju sa prostora Balkana sa svjetskim renomiranim proizvođačima, tipa Opel
ili sličnim je van pameti. Takvo upoređivanje dovodi do toga da pametnom čovjeku je jednostavno muka.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #129 on: July 21, 2014, 08:54:03 am »

U Meksiku je prošle godine prestala proizvodnja...



* skoda mitra.jpg (11.26 KB, 269x187 - viewed 138 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #130 on: July 21, 2014, 08:57:47 am »

Toyota Auris 1.4 D4D Sol.Pet godina star, 78000 km. Apsolutno nikakvih problema, pali i vozi.

Apsolutno ne bih imao nista protiv da imam taj auto. Vozio sam ga na pisti u centru NAVAK i mogu reci da je sjajna masina.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #131 on: July 21, 2014, 09:58:15 am »

Ja baš tim autom razočaran. Koristim ga službeno. Radi, nema nikakvih problema, ali premalo jaka mašina, sedišta iako deluju dobro (dosta su školkasti) posle duže vožnje vole da bole leđa, nema prostora u prtljažniku i slično. Ipak manje razočaranje nego RAV4 (što se tiče prostora) ali od renomiranog proizvođača ipak možda malo više očekivao. Prijašna verzija Corola mi bila dosta bolji avto.

Inače vozim Chevrolet lacetti sw 2.0 d cdx, 200k+ km, dodište 2008 i radi odlično. Samo redovan servis i to je to. Klasa više od pomenute toyote, a cenovno jeftiniji. A pošto mi je auto trošak, ne statusni simbol onda na to gledam tako.

LPB
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #132 on: July 21, 2014, 10:06:38 am »

Mozda je moj utisak zasnovan na cinjenici da sam to auto vozio jedna dan i da je rec o potpuno novom automobilu. To je bio prvi put da vozim nov automobil.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #133 on: July 21, 2014, 10:42:04 am »

Ja baš tim autom razočaran. Koristim ga službeno. Radi, nema nikakvih problema, ali premalo jaka mašina, sedišta iako deluju dobro (dosta su školkasti) posle duže vožnje vole da bole leđa, nema prostora u prtljažniku i slično. Ipak manje razočaranje nego RAV4 (što se tiče prostora) ali od renomiranog proizvođača ipak možda malo više očekivao. Prijašna verzija Corola mi bila dosta bolji avto.

Inače vozim Chevrolet lacetti sw 2.0 d cdx, 200k+ km, dodište 2008 i radi odlično. Samo redovan servis i to je to. Klasa više od pomenute toyote, a cenovno jeftiniji. A pošto mi je auto trošak, ne statusni simbol onda na to gledam tako.

LPB
Božo, kad će neki automatik? Ako se ne varam imao si u planu da uzmeš nekog automatika.

Željko, pošto si stručnjak (ma kad te na Palubi proglase za stručnjaka, a jesu, to tuče sve sertifikate i priznanja Smiley), jesi li skuplji delovi ne samo za Pežo već uopšte za Francuska vozila u odnosu na Nemce.
Ja sam ipak više privržen Nemcima, Golf 1 i 2 su automobili moje mladosti (dobro da ne pominjem moj prvi auto sa 14 godina Ladu, pa posle zajedničkog abartovanog fiću itd...). Ovo je ono što hoću da te pitam, ko ima veze sa Francuzima Dacia ili Daewoo, i po tebi šta je od ta dva vozila bolje za neprekidnu ekstremnu eksploataciju u uslovima gradske voženje, znači stani-kreni-koči, okreći, manerviši, i to po 24 sata dnevno, bezmalo bez prestanka.
Ako ne tražim puno, uzmi u obzir cene jednog i drugog vozila, takođe i cenu delova tj. održavanja, ili pak ti imaš neki treći bolji predlog.

Znam ja (barem je to moje, verovatno i subjektivno, mišljenje) uzeo za takve uslove, Golfa dizela 4 ili 5, ali su za mene skupi.

PS
Inače Fića poleće pri brzini od 176 km/s. Smiley Barem sa onim spojlerima koje smo mi radili. Da neko ne pomisli da bukvalno leti, to ne, ali već se dižu prednji točkovi pri toj brzini i manje više se gubi kontrola nad vozilom.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #134 on: July 21, 2014, 12:32:49 pm »

Ja baš tim autom razočaran. Koristim ga službeno. Radi, nema nikakvih problema, ali premalo jaka mašina, sedišta iako deluju dobro (dosta su školkasti) posle duže vožnje vole da bole leđa, nema prostora u prtljažniku i slično. Ipak manje razočaranje nego RAV4 (što se tiče prostora) ali od renomiranog proizvođača ipak možda malo više očekivao. Prijašna verzija Corola mi bila dosta bolji avto.

Inače vozim Chevrolet lacetti sw 2.0 d cdx, 200k+ km, dodište 2008 i radi odlično. Samo redovan servis i to je to. Klasa više od pomenute toyote, a cenovno jeftiniji. A pošto mi je auto trošak, ne statusni simbol onda na to gledam tako.

LPB
Božo, kad će neki automatik? Ako se ne varam imao si u planu da uzmeš nekog automatika.

Željko, pošto si stručnjak (ma kad te na Palubi proglase za stručnjaka, a jesu, to tuče sve sertifikate i priznanja Smiley), jesi li skuplji delovi ne samo za Pežo već uopšte za Francuska vozila u odnosu na Nemce.
Ja sam ipak više privržen Nemcima, Golf 1 i 2 su automobili moje mladosti (dobro da ne pominjem moj prvi auto sa 14 godina Ladu, pa posle zajedničkog abartovanog fiću itd...). Ovo je ono što hoću da te pitam, ko ima veze sa Francuzima Dacia ili Daewoo, i po tebi šta je od ta dva vozila bolje za neprekidnu ekstremnu eksploataciju u uslovima gradske voženje, znači stani-kreni-koči, okreći, manerviši, i to po 24 sata dnevno, bezmalo bez prestanka.
Ako ne tražim puno, uzmi u obzir cene jednog i drugog vozila, takođe i cenu delova tj. održavanja, ili pak ti imaš neki treći bolji predlog.

Znam ja (barem je to moje, verovatno i subjektivno, mišljenje) uzeo za takve uslove, Golfa dizela 4 ili 5, ali su za mene skupi.

PS
Inače Fića poleće pri brzini od 176 km/s. Smiley Barem sa onim spojlerima koje smo mi radili. Da neko ne pomisli da bukvalno leti, to ne, ali već se dižu prednji točkovi pri toj brzini i manje više se gubi kontrola nad vozilom.
Ajmo redom:Kuzmo jel znas zasto je dobra ta Toyota Corola,zato sto ima PEUGEOT masinu taj mali 1.4D4D je hdi motor

@Brok
Francuzi su jeftiniji od nemaca dosta iz ove moje izjave izuzimam Reno koji je bezobrazno skup za odrzavanje a i motori su im zivi q tj sistem ubrizgavanja (dizne).Trenutno najzahvalniji auto sa dosta opreme  u odnosu cena kvalitet je 307 hdi 90 ks ili 110 ks ako se izbaci plivajuci zamajac,prednji trap kompletan je oko 120 evra nov(diskovi i plocice),motor ako ispadne na ulicu je od 200 do 300,me4njac 150,veliki servis oko 15000 dinara,dizna remont 25 evra dosta jeftin auto za odrzavanje,dok je za golfa to sve x2,ja sam skoro spalio motor 2,0 hdi i za mene je prijateljska cena za drugi motor  bila 100 evra a za golfa je prijateljska 400 itd
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.