PALUBA
March 28, 2024, 02:00:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Koji auto imate i vozite,a koji bi hteli da imate?  (Read 138923 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« Reply #270 on: January 13, 2017, 10:27:16 am »



Meni se "javlja" da su Bravo i Brava bili dva vrlo slična, ali ne i ista modela.

Da mehanički i cijeli prednji dio su bili isti ali je stražnji dio mijenjan, Brava je bila više obiteljski auto , 5 vrata (stražnji prtljažnik se otvarao skroz) i malo produžena repica

Bravo je trebala bit "sportskija" varijanta , troja vrata, ravno odrezano iza.



Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #271 on: January 13, 2017, 03:11:16 pm »

Da li neko od prisutnih ima iskustva sa Hyundai i20 i i30 ili Kia ceed?
Mnogo mi se sviđaju a ne znam da li su kvarljivi i koliko su im delovi.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #272 on: January 13, 2017, 03:51:48 pm »

Posto vozim Chevroleta (ex daevoo) sa mog stajalista, dobra kola, skuplji rezervni delovi, veca potrosnja, pustaju te hladnog, ali idu i idu i idu i ne kvare se. Moj me nije jos pustio na cesti a ima 300.000 + km.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #273 on: January 13, 2017, 05:46:25 pm »

Da li neko od prisutnih ima iskustva sa Hyundai i20 i i30 ili Kia ceed?
Mnogo mi se sviđaju a ne znam da li su kvarljivi i koliko su im delovi.

  Ono što sam ja pročitao na forumima, u novinama i čuo od jednog vlasnika:
- forumi: kažu da je skupo održavanje. Važi za ovlaštene servise u SLO. I više nego BMW....
- novine: supertest Kia Ria, prilično dosta kvarova i loša obrada te kvalitet nekih materiala
- vlasnik: jedan se naljutio kod troškova servisa na Kia Sorrento, rekoh preskupo, pa se odrekao 7 godine  garancije i pravi servis sam. Drugi je vozio Kiu Ceed, prve generacije i zadovoljan,  u negde 100.000 km nikakvih problema.

Kia i Hyundai pravi sve bolje kola, kako dizajnersko tako i tehničko. U tehnologiji i razvoju nešto zaostajaju za Evropejcima, u testovima to uvijek piše (konkretno na čemu, recimo volanski mehanizam, dinamika na cesti, karakteristike motora itd.). Ali za novac dobi se mnogo kod njih i za većinu vozača sigurno nisu loši. Pitanje troškova je glavno, kako kažu onda.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #274 on: January 13, 2017, 05:48:10 pm »

Zar nije večina ekipe dizajna od VW  prešla pre par godina u Kia?
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #275 on: January 13, 2017, 05:53:48 pm »

Quote from: galeb on Yesterday at 04:59:34 pm
Quote from: vathra on Yesterday at 03:45:36 pm
Quote from: kumbor on Yesterday at 03:39:35 pm
Meni se "javlja" da su Bravo i Brava bili dva vrlo slična, ali ne i ista modela.
Личе доста, спреда су скоро исти, са тим да је Брава одсечена позади, без гепека
Брава има доста делова истих као и Пунто, а пространија је.

.... Naslednik Fiat Stilo, neuspješan model - prema statistikama prodaje u EU.

Nebi se baš složio da je Stilo neuspešan model. Odlično se pokazao kod nas, bar verzija 1.6 16v i 1.9jtd. Jedino što je ružnjikav za jednog italijana.
Quote from: galeb on Yesterday at 05:02:03 pm


Nisam rekao da je loš u tehničkom smislu. Nego ponavljam: prema statistikama prodaje u EU. A auto koji se ne prodaje u dovoljnim brojkama, za tvornicu je neuspješan (sve se vrti oko $)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #276 on: January 13, 2017, 05:56:36 pm »

Zar nije večina ekipe dizajna od VW  prešla pre par godina u Kia?

Da, već dugo vremena je kod Kie Peter Schreyer, i zato su Kie postale lijepe..
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #277 on: January 13, 2017, 06:04:51 pm »

Žao mi je da je nisam imao, nikad ni sjeo u nju. I danas bi je imao (za hobi week-end vožnje) , baš ovaku u prvom izdanju (ne ono FloridaIn  Sad). Na jedan način bila je ispred vremena tek kasnije su dolazili mnogi u toj klasi. Giugaro design, prostrana, moderno koncipirana. Ali nije joj bio sudjen uspjeh, osim toga legendarni loš kvalitet CZ, šteta.
  U SLO nema ni jedne više !  A 101 više od 100 komada.


* Florida.jpg (47.01 KB, 480x300 - viewed 64 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #278 on: January 13, 2017, 06:13:48 pm »

u BG su me vozali sa taxy verzijom, tvorničko na plin i klima.. Da je u vreme kad je predstavljen i kvalitet bio na nivoju, bolje bi se prodavala. Ali tada jedan od najlepših automobila (tipo, astra itd)
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #279 on: January 13, 2017, 08:34:33 pm »

Floride su iz nekog razloga bile mnogo losijeg kvaliteta nego jugici, vise i cesce su se kvarile, generalno mnogo manje popularan auto od juga.  Stric vozi jednu "In", kupio je novu 2007, presla oko 40 000 km, vozi je mator covek, penzioner. Vec dva puta je pucao zupcasti kais, lomio ventile, spolja je prepuna rdje, precesto se kvari, enterijer se raspada. Pre toga je vozio Yuga 45, 91. kupljen isto nov. Onaj auto je do svog kraja sasvim pristojno sluzio. 2011. je kupio novu Daciu sandero. Kvantni pomak u odnosu na zastavu, medjutim meni se taj rumun uopste ne svidja... Toliko ima stvari u enterijeru koji izgledaju vise nego jeftino (npr. piksla je obicna casica) a motor benzinac reno 1.4 sa potrosnjom od 8l prosecno (ipak smo mi na selu i nema mnogo gradske voznje) je daleko od ekonomicnog.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #280 on: January 13, 2017, 09:12:19 pm »

Tako je, Florida je mogla da bude "svetski auto". Ono što mi nije najjasnije, pravili smo brodove, brodske motore, podmornice, avione, M-84 itd. itd. na svetskom nivou a nismo mogli kola Zastava ovako. Možda nije bilo pravog interesa ali kad bi bio optimalni kvalitet i ponuda, prodaja bi bila osigurana na različitim tržištima, a to znači pare i daljni razvoj. I rad za puno ljudi, standard za okruženje. No, Florida nije imala sreće i zbog raspada SFRJ. A navodno i bez toga, već na početku nisu bile dobre pripreme na proizvodnju. Već sam početak serijske proizvodnje od prve prezentacije u javnosti je značajno kasnio.
   Od Dacie ne sme se očekivat vrhunski nivo. Nego solidan ali jeftino izradjen auto, low budget car. Upotrebljena je STARA Renault tehnologija, stoga i potrošnja 8 L, jednostavnija riješenja i ne najbolji materiali. Ciljni kupac je nezahtjevan, traži ekonomično novo prevozno sredstvo i imidž mu ne znači ništa. Inače širom EU Dacia je postigla nevjerovatan uspjeh, poput Škode, samo što Škoda koristi noviju tehnologiju i pomalo napreduje i u imidžu. Za 10.000 EUR npr. dobite robustan, prostran, efikasan i solidno opremljen SUV - Duster, Dacina velika uspješnica. Stoga su počeli i ostali da slijede sa sopstvenom linijom ekonomičnih modela (C- Elysee, Peugeot 301, Fiat Albea a plan ima i VW)
   Tihi, možeš objasnit šta je ovo ? :  piksla je obicna casica.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #281 on: January 13, 2017, 09:18:15 pm »

Tihi, možeš objasnit šta je ovo ? :  piksla je obicna casica.

Пепељара је обична чашица.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #282 on: January 13, 2017, 10:58:01 pm »

Da li neko od prisutnih ima iskustva sa Hyundai i20 i i30 ili Kia ceed?
Mnogo mi se sviđaju a ne znam da li su kvarljivi i koliko su im delovi.

Imam ja, KIA Ceed 1.4 Fresh, 2010 godište, 57000 km, 6 servisa po cca 900 kn, garancija još 2 mjeseca, do danas promijenjen 1 set guma, 1 par metlica brisača i oslabljena (hvatala je tek na 10 m od auta) baterija u jednom od dva ključa (drugi je još u najlonu). Do danas smo supruga i ja promijenili 12 vozila s tim da od 1997 kupujem opet samo nova vozila (jbga tč.11. - rabljeno) i mogu ti reći NIKAD BOLJI AUTOMOBIL inače zamjenio je Citroen C4 koji se raspao nakon 36000 km i 4 godine. Inače ovaj je na prodaju slijedeći mjesec i mijenja ga novi Ceed...  Grin
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #283 on: January 13, 2017, 11:01:48 pm »

Zar nije večina ekipe dizajna od VW  prešla pre par godina u Kia?

Cijeli razvojni odjel je smješten u SRNJ, Frankfurt/M, i30 i Ceed su ista platforma iste kuće (Hyundai i KIA su ista grupacija), a konkretno i30 se proizvodi u Češkoj, a Ceed u Slovačkoj. Blizanci su i i20 i Rio, Tucson i Sportage, i40 i Optima....
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #284 on: January 14, 2017, 10:04:37 am »

Quote
Od Dacie ne sme se očekivat vrhunski nivo. Nego solidan ali jeftino izradjen auto, low budget car. Upotrebljena je STARA Renault tehnologija, stoga i potrošnja 8 L, jednostavnija riješenja i ne najbolji materiali.

  Cak je i Yugo imao normalnu pepeljaru koja se izvlaci iz kontrolne table, ovo izgleda kao drzac za casu, sa casom...Jedina dobra stvar logana je sto je visok klirens, za razliku od mog nissana koj se jadnik muci da se popne na ivicnjak. Mozda je negde drugde to nebitno ali u Srbiji...putevi se moraju uzeti u obzir.
Logged
Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.