PALUBA
March 19, 2024, 10:43:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Koji auto imate i vozite,a koji bi hteli da imate?  (Read 137858 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #360 on: September 10, 2018, 09:34:54 pm »

Ово је боље од М3. Овакав је изашао из фабрике 80-тих. Није га нико скоро лицкао у приватној режији већ су то радили људи из Алпине. За разлику од разних ''хамана'' и сл. буџача и фризера ово је релано јачи ауто
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #361 on: September 10, 2018, 09:42:30 pm »

Volvo 240, moja idealna krstarica.


* 240.jpg (16.03 KB, 275x183 - viewed 317 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #362 on: September 10, 2018, 10:05:32 pm »

@Trifko!Lep u pm!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Samo jednu zamjerku imam, a to je boja inače je perverzija
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #363 on: September 10, 2018, 10:16:49 pm »

Meni se ništa ne sviđa!  Shocked
Stara kanta - samo malo nalickana!  :'(
Lovac da ti pojasnim,to je Higgins medju automobilima,dao bih tri ova moja za tu staru kantu,moj 330CI nebi mogao da mu prismrdi! laugh   

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* IMG_20180910_121441.jpg (1469.83 KB, 2460x1845 - viewed 52 times.)
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 122


« Reply #364 on: September 11, 2018, 06:05:57 am »

Није мој ...
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* UNADJUSTEDNONRAW_thumb_42c8.jpg (60.14 KB, 768x1024 - viewed 63 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #365 on: September 11, 2018, 08:31:03 pm »


Lovac da ti pojasnim,to je Higgins medju automobilima,dao bih tri ova moja za tu staru kantu,moj 330CI nebi mogao da mu prismrdi! laugh   


Dobro, slažem se, ali mi objasni gde misliš to da voziš: ili te koče ograničenja brzine, presretači na putevine, velike kazne, ili rupe na putevima.
Džabe moćno auto, ako je u zemlji Sr (i u okruženju) najveća dozvoljena brzina 120 km/h. Brže od toga smeš jedino ako imaš krila ...  U protivnom, čeka te uniformisani plavac sa zapisnikom!
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #366 on: September 11, 2018, 08:50:10 pm »

Jel postoje u Srbiji neke staze gde može da se jurca ? Gde beše snimaju onu emisiju sa poznatim ličnostima na stazi ? Jel to beše NAVAK ?
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #367 on: September 11, 2018, 09:12:23 pm »


Lovac da ti pojasnim,to je Higgins medju automobilima,dao bih tri ova moja za tu staru kantu,moj 330CI nebi mogao da mu prismrdi! laugh   


Dobro, slažem se, ali mi objasni gde misliš to da voziš: ili te koče ograničenja brzine, presretači na putevine, velike kazne, ili rupe na putevima.
Džabe moćno auto, ako je u zemlji Sr (i u okruženju) najveća dozvoljena brzina 120 km/h. Brže od toga smeš jedino ako imaš krila ...  U protivnom, čeka te uniformisani plavac sa zapisnikom!
130kmh,vracao sam se pre neko vece iz Jagodine i vozio sam vise od ogranicenja i nista se nije desilo na rampi jer jos nisu promenili softver.Promenili su max brzinu ali je softver ostao stari i nije u funkciji!U Hrvatskoj na auto putu te niko ne dira do 145,150,preko toga najebes!
Slovence zanima samo vinjeta ne zanima ih ni dali ti fali jedan tocak na autu nego samo vinjeta,Austrija se vozi po ogranicenjima,Italija isto do 150,Nemacka pun gas,koliko moze da ide!

Neki put kad citam tvoje postove pomislim da zivis u Norveskoj!


@Direktor
Da Navak od onog lopova Alvirovica!
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #368 on: September 12, 2018, 05:29:31 pm »

@Željko i Italijani su uveli prosječno mjerenje brzine na auto put, e da li su na svima ili samo na pojedinim dionicama to mi nije poznato, čak su išli malo dalje da su svi izlazi pokriveni video nadzorom tako da ako jurcaš pa se isključiš da odmoriš i da dobijš na vremenu se ne pike, softver ti štopa vrijeme koje si proveo na pumpi i odmorištu.

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #369 on: September 12, 2018, 08:13:17 pm »



Neki put kad citam tvoje postove pomislim da zivis u Norveskoj!



Mogu ti reći, da imam 30 godina manje, otišao bih bez razmišljanja u Norvešku ili Finsku. Nekako mi se čini da su najorganizovaniji u svim sferama života, i uz to, da žive u savršenom skladu sa prirodom.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #370 on: September 12, 2018, 08:28:37 pm »

Meni Norveška padne na pamet svakog leta Smiley . Ne znam za finsku ali život u ovim ostalim skandinavskim zemljama je odličan. Norveška je malo skuplja za život ali je i standard tamo viši.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #371 on: September 13, 2018, 06:36:53 am »

Meni Norveška padne na pamet svakog leta Smiley . Ne znam za finsku ali život u ovim ostalim skandinavskim zemljama je odličan. Norveška je malo skuplja za život ali je i standard tamo viši.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #372 on: September 13, 2018, 08:40:07 pm »



Neki put kad citam tvoje postove pomislim da zivis u Norveskoj!



Mogu ti reći, da imam 30 godina manje, otišao bih bez razmišljanja u Norvešku ili Finsku. Nekako mi se čini da su najorganizovaniji u svim sferama života, i uz to, da žive u savršenom skladu sa prirodom.

   Paaa, nije sve zlato što se sija, postoji jedna rečenica. Bio sam u svim Skandinavskim državama, dobio prve utiske kako žive a nešto bolje sam kasnije upoznao Švedsku i Finsku. Prvo, za nas Balkance previše su kako da kažem - rigidne zemlje to. Nema te opuštenosti i ljudske uživancije kao na Balkanu. To bi mogao biti problem za nas, koji smo navikli na više lagan stil života. drugo je klima, ljeto OK ali zima... I treće, stigla je i tamo globalizacija sa svim problemima, koje povuče sa sobom. Zatvorili su mnoga poduzeća, jer su selili proizvodnju u  jeftinije države. Istina, još uvijek lakše se dobi posao kad se ga gubi nego na ovim prostorima. Ali rekli su mi, da nema više meda i mlijeka na debelo, kao što je nekad bilo. A ono što je mene najviše kod Skandinavaca iznenadilo je, lagan pristup. Dobro im je to, jer su medju zemljama koje najmanje pate zbog stresa i istrošenosti na radnom mjestu. Ali za druge koji rade sa njima je ponekad teško, jer stvari sporo idu. Kao banalan primjer navodim restoran. Puno ljudi, vreme je ručka i obično u takvoj situaciji konobar žuri. A tamo ne, polako. Možeš mu 3 put reći, da ti se žuri i ako možeš naručiti jer nemaš dovoljno vremena, on kaže Ok i ide polako dalje. I čekaš i čekaš. Njemu se ne žuri. I u poslu se ovo može vidjeti, barem ponekad. I još nešto me je iznenadilo u Finskoj. Nisam očekivao toliko dobru hranu. U jednom hotelu fantastičan izbor za doručak i sve je bilo dobro. Kraj oktobra, kod nas još toplo a tamo hladno i imali su paradajz npr. neverovatno dobar (jasno da je od negde uvezen ali obično u zapadnoj EU paradajz nije dobar, plastičkog izgleda i bez ukusa). Meso takodjer dobro i kad sam probao pravi divlji losos tek sam vidio kakva je prava riba, jer ono što ovdje ima po trgovinama veze nema s onim gore.
  A najteže je iznad sjev. polarnog kruga. Zima, tama, depresija. Imaju striktno reguliran alkohol, inače su skloni tome. Kad je bio jedan Finac kod nas, išli smo posle večere u kafič i pio je svega i svašta. Stani pa gledaj. Pio i pričao 100/sat. Dok odjednom kao ispad struje - padla mu glava na stol i gotovo.
Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #373 on: September 16, 2018, 01:32:30 pm »

kad je bio RR neka bude i njegova konkurencija
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 i porsche gt2 rs, gt3 rs i obični [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_20180914_155911.jpg (668.65 KB, 4160x3120 - viewed 46 times.)

* IMG_20180914_155913.jpg (662.18 KB, 4160x3120 - viewed 44 times.)

* IMG_20180915_142209.jpg (494.59 KB, 4160x3120 - viewed 46 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #374 on: February 14, 2019, 03:18:49 pm »

Poštovani drugari palubarci, već sam na forumu objavio vest da se nakon 40 godina življenja u CG, vraćam nazad u SR, prema svojim korenima.
Jedan od problema koji treba da rešim jeste auto. Da bih svog sadašnjeg ljubimca prebacio preko granice i registrovao u SR, treba da platim državi SR određene dažbine (carina za uvoz - nisam siguran koliko, i PDV na procenjenu vrednost auta - staro 7 godina).
Zato sam skontao da je najbolje da pre preseljenja prodamo našeg stepwaya, i kada se doselimo u SR kupimo drugo auto.

Moja odluka je da kupim novo auto, nešto oko 10 000 €.

Pitam za vaša iskustva - šta bi moglo da dođe u obzir?

Gledao sam na netu - dacia je povoljna i proverena, škoda mi se baš ne sviđa, ne bih ni Fiat.
Kakva su iskustva sa KiA, Hundai, Suzuki?
Logged
Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.