Popis tipova aviona PV

(1/15) > >>

bojanSDK1:
Pocetkom maja autorski tim, Predrag Miladinovic, Milan Micevski (M-hobby) i moja malnekost objavili smo monografiju Kraljevsko vazduhoplovstvo 1918-1944. Iz te monografije, na Palubu stavljamo nesto od materijala za eventualnu diskusiju

bojanSDK1:
Pokusavao sam da tabelu ubacim kao tekst, ali ne ide. Ali valjda kao attachment ce biti vidljivo
B.

cxfan:
Jeli piše nešto o udesima za vreme koje je spomenuto u toj knjigi ?

I naravno koliko košta?

bojanSDK1:
Prema istrazivanju V. Isaica i Danijela Frke u Pomorskom vazduhoplovstvu u vremenu od 1921. do aprila 1941, stradalo je 54 letaca.
To je podatak koji smo i mi preuzeli, ali nismo pravili tabelu udesa u PV.

B.

Deligrad:
Nisam čitao knjigu tako da neznam šta piše u tekstu ali kad je reč o tabeli nisu mi jasni podaci na primer za ŠM gde ste našli ŠM od 31 do 38. Po zvaničnom spisku prijema ovih hidroaviona to izgleda ovako
Školski Mikl je obeleževan sa Š. M. 1 do Š. M. 30 i od Š. M. 57. do Š. M. 62.
Prozvodnja aeroplana Š. M. je tekla sledećim redom:
   Prva serija - Š. M. 1 je uveden u naoružanje 1924. godine. Š. M. 2 - Š. M. 6 tokom 1925. godine.
   Druga serija - Š. M. 7 do Š. M. 12 tokom 1925. godine. Hidroavioni ove serije su tokom 1930. godine prošli ozbiljnu rekonstrukciju.
   Treća serija - Š. M. 57 do Š. M. 62 tokom 1925. godine.
   Četvrta serija - Š. M. 13 do Š. M. 18 tokom 1926. godine.
   Peta serija - Š. M. 19 do Š. M. 24 tokom 1927. godine.
   Šesta serija - Š. M. 25 do Š. M. 30 tokom 1930. godine.
Fotokopiju ovog dokumenta znam pouzdano da je imao i Predrag pa mi nije jasno zašto to niste koristili. Naravno tu su i pregledi stanja aviona u PV od 1925. do 1941. godine koji takođe postoje. Naravno možda drugačije stoji u osnovnom tekstu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page