Jugolinijini putnički parobrodi Radnik i Partizanka

<< < (4/4)

brodarski:
Dosta novinskih članaka o tim brodovima a i loših slika može se naći u Vjesniku za 48. i 49. godinu. Malo prolistati, kopirati i imaš lipu knjižicu. Vjesnik je tada imao 4 stranice i koštao je 2 dinara.

Pilotlevi:
Zdravo all !
I am 68 Yrs. old retired Israeli seaman, born in ex-Jugoslavia, arrived on the the Radnik to Haifa-Israel on 30/6/1949.
Will be very glad to read about additional voyages this ship made to Israel with Jewish immigrants. Pictures are very welcomed !
I can understand basic Serbo-Croatian but English is easier to me.
Puno hvala

Morton1905:
4309 R Ship S.S. City of Lisbon - Iberian Star Line of Panama This magnificent liner has every modern comfort and convenience Post Card Lumitone Photoprint New York Made in U.S.A. Renamed Partizanka. Split Official company postcard of Iberian Star Line steam ship S.S.- City Of Lisbon.
This company was based in Lisbon and operated ships under Panama Flag.
 
Kupljena u Splitu - buvljak 18. IX. 2015.

https://www.flickr.com/photos/morton1905/21382120640

topalovicdj:
krajem 50-tih /imao 10 godina/ letovao u Kraljevici i isao na izlet iz Rijeke za Split i nazad.U jednom pravcu Partizankom a u povratku Proleterkom.Ti brodovi su bili nesto najvece sto sam do tad video.Pri kraju letovanja plovili brodom Rab do istoimenog ostrva.Nazalost fotki nema osim iz pulske arene sto je radio profesionalni fotograf pa nam slao postom
pozdrav Djordje

ViribusUnitis:
Quote from: topalovicdj on September 21, 2015, 05:44:45 am

krajem 50-tih /imao 10 godina/ letovao u Kraljevici i isao na izlet iz Rijeke za Split i nazad.U jednom pravcu Partizankom a u povratku Proleterkom.Ti brodovi su bili nesto najvece sto sam do tad video.Pri kraju letovanja plovili brodom Rab do istoimenog ostrva.Nazalost fotki nema osim iz pulske arene sto je radio profesionalni fotograf pa nam slao postom
pozdrav Djordje



Poštovani, Proleterka i Partizanka o kojima govorite nisu brodovi kojima se bavi ovaj topik. To su Jadrolinijini brodovi. Ova, Jugolinijina Partizanka izgorjela je prije nego što je Jadrolinijina Partizanka (ex Prestolonaslednik Petar) osposobljena za plovidbu.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page