PALUBA
March 29, 2024, 03:38:13 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Helidrom na Palagruži?  (Read 86802 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #105 on: June 27, 2012, 10:21:41 am »

Evo opet grozdje kiselo  Roll Eyes.... neka, nego....
Kako se vi toga niste sjetili na Adi?  

Jesmo ali smo isli na jeftiniju varijantu,napravili smo toranj za nadgledanje  Wink
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* bgd-most-na-adi.jpg (137.89 KB, 800x532 - viewed 128 times.)

* most boja_620x0.jpg (41.74 KB, 620x658 - viewed 122 times.)
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #106 on: June 27, 2012, 10:41:44 am »

A moj svitu, iz dosadašnje diskusije razvidno je da dio vas ovdje (čast iznimkama),
ima krasan portret već iz 70-tih od strane Miljenka Smoje te u režiji Danijela Marušića
dok je Ivica Vidović to maestralno odigrao....



samo, ja vam nisam Servantes....
 
NHF
Logged
marvin
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 102



« Reply #107 on: June 27, 2012, 10:52:09 am »

A za neke druge se moze reci da su dosli iz kultne serije 80ih...
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #108 on: June 27, 2012, 11:03:02 am »

A za neke druge se moze reci da su dosli iz kultne serije 80ih...


Kolega ovaj link na koje si nas uputio su suvi profesionalci,cela ova situacija sa heliodrumima mi vise lici na ovo! Grin Grin Grin

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/XYvvk65R1QI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #109 on: June 27, 2012, 11:08:24 am »

E vi izgleda ne znate kakve investitore voli nas prvipodpredsjednik
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* troteri.jpg (83.15 KB, 760x570 - viewed 117 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #110 on: June 27, 2012, 12:01:44 pm »

Ova tema je krajnje upitna, a komunikacija među članovima na momente kraknje nekulturna. Odiše nekulturom i
na ivici je incidentnosti. Puna je termina tipa naši - vaši, Istok - Zapad, Mi - Vi, itd itd, od čega mi se diže kosa na
glavi. Da ne govorim o sijaset reklamirajući linkova kao nikad dosad.
Glavni razrađivač ove teme, od pojave na Forumu, konstantno je u poziciji izazivača i uživa u dizanju tenzija.
I naj eminentniji članovi Palube pokušali su ga "umilostaviti" i okrenuti temu u trezvene vode, ali isti je kontantno
nateže i koristi u samolekramiranje sebe i neke svoje koristi. Neznam što ovo uopšte treba Forumu kao što je Paluba.

Predlažem javno i molim rukovodstvo palube da smjesta zaključa ovo đubre od teme i nakon još jedne konsultacije
to ukloni za sva vremena....
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #111 on: June 27, 2012, 12:03:22 pm »

Suglasan  

Slažem se da je na temi premalo kvalificiranih sugovornika,
uostalom sličan odnos se nazire i na temi o "Kraljici"....

Niti jedan stavljen link nije komercijalan, da sam to htio
stavio bih:
www.rus-helicopters.ru/ru/
www.agustawestland.com/
www.guimbal.com/
ali čemu, kada 99% ovdje prisutne ekipe ne razlikuje Ka28 od Ka25
« Last Edit: June 27, 2012, 12:29:12 pm by 9aplus » Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #112 on: June 27, 2012, 01:07:28 pm »

Slažem se sa @9Aplus da ima malo kvalificiranih sugovornika jer uglavnom su sve oponenti, nitko da mu stane na stranu i kaže da je to što on nudi dobro. Nema potrebe da nas plašiš sa EU ili NATO, budi bez brige da oni neće zabraniti letenje vojnim helikopterima u medicinske svrhe, te u svrhe traganja i spašavanja. To je za ovu državu (Hrvatsku) u ovom času najprihvatljivije i daleko najjeftinije. Vojnim helikopterima nisu potrebna pusta odobrenja od činovnika u nekim ministarstvima, nitko ih ne može prozvati što su sletjeli u kukuruzište da bi uzeli povrijeđenog kojeg je pregazio traktor ili slično. Uostalom, cijene koje nudiš ti i tvoja kompanija su bezobrazne i Hrvaska ti ih sigurno neće platiti. Iz materijala koje si nam ponudio a kažeš da ste ih darovali Istarskoj i Primorsko-goranskoj županiji vidljivo je da im nudite uz cijenu od 125 tisuća Eura mjesečno 25 sati leta (naravno svakoj). E pa sad to ti ispada sat leta po 5000 Eura a tamo negdje govoriš kako je neralno nisko prikazana cijena sata leta vojnog helikoptera. Teško da će ti netko toliko platiti kad do sada nije trebao plačati ništa. Na godišnjoj razini za svaku županiju to bi bilo 1,5 miliona Eura ili oko 11 miliona HRD. Samo usporedbe radi Istarska županija za 2012. godinu ima proračun od 395 milona HRD.
Uostalom, Hrvatska ima pristojan broj helikoptera, pilota i mehaničara koje uredno plača pa neka lete. Cjelokupni sustav medicinske zaštite kao i zaštite i spašavanja dokazao se protekli vikend kod stradanja češkog autobusa. To ti sigurno ne ide u prilog ali što se može, sve je bilo unutar zlatnog sata, prvi medicinski tim bio je na mjestu događaja za 5 minuta, tim iz Zadra došao je za 15 minuta i to bez helikoptera.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #113 on: June 27, 2012, 02:23:24 pm »

E sad smo sa Palagruže svršili na HEMS/SARu
ali može "prihvaćam izazov"... (rekli bi u MORHu)

1.
NATO - budi bez brige da oni neće zabraniti letenje vojnim helikopterima u medicinske svrhe, te u svrhe traganja i spašavanja.

2.
To je za ovu državu (Hrvatsku) u ovom času najprihvatljivije i daleko najjeftinije.

3.
Vojnim helikopterima nisu potrebna pusta odobrenja od činovnika u nekim ministarstvima, nitko ih ne može prozvati što su sletjeli u kukuruzište da bi uzeli povrijeđenog kojeg je pregazio traktor ili slično.

4.
cijene koje nudiš ti i tvoja kompanija su bezobrazne i Hrvaska ti ih sigurno neće platiti. Iz materijala koje si nam ponudio a kažeš da ste ih darovali Istarskoj i Primorsko-goranskoj županiji vidljivo je da im nudite uz cijenu od 125 tisuća Eura mjesečno 25 sati leta (naravno svakoj).

5.
E pa sad to ti ispada sat leta po 5000 Eura a tamo negdje govoriš kako je neralno nisko prikazana cijena sata leta vojnog helikoptera.

6.
Teško da će ti netko toliko platiti kad do sada nije trebao plačati ništa. Na godišnjoj razini za svaku županiju to bi bilo 1,5 miliona Eura ili oko 11 miliona HRD. Samo usporedbe radi Istarska županija za 2012. godinu ima proračun od 395 milona HRD.

7.
Uostalom, Hrvatska ima pristojan broj helikoptera, pilota i mehaničara koje uredno plača pa neka lete.

8,
Cjelokupni sustav medicinske zaštite kao i zaštite i spašavanja dokazao se protekli vikend kod stradanja češkog autobusa. To ti sigurno ne ide u prilog ali što se može, sve je bilo unutar zlatnog sata, prvi medicinski tim bio je na mjestu događaja za 5 minuta, tim iz Zadra došao je za 15 minuta i to bez helikoptera.


1.
Period tranzicije uskoro gotov, NATO već sada ima prigovore na nenamjensko trošenje sredsatva. Zahvaljujući
vožnji 1 trudnice sa helićem od 12 T RH nema mogucnost ispuniti deklarirane partnerske ciljeve. Tako nešto
nije moguće u urednoj NATO zemlji, bez proglašenja katastrofe ili neposredne ratne opasnosti. Iznimka je SAR
izvan teritorijalnih voda tzv. pokazivanje zastave. Ako si ti u pravu, molim objasni zašto je napr. Češka povukla
W3A Sokole vojne, pa ustrojila civilni HEMS?

2. Sada u 2012. Mi 8 MTV 5880 eura po satu bez opreme i osiguranja, pri čemu su posade premorene radi
kreativne štednje nad njima.

3.
Zakon o zračnom prometu 2009. članak 19. nažalost neznaš o čemu pišeš...
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_06_69_1663.html

4.
Teško čitaš sa razumijevanjem, tu ima i trenaže i školovanja jer se kreće od nule, Tvrtka iz proračuna
je hipotetska, jer je gospodu zanimalo koliki je trošak. Prema tome opet zaključuješ površno.
Što je sustav razvijeniji to je cijena manja i kreće se prosječnih EU cca. 3000 eura za sat sa svim osiguranjima
bez potkradanja i premora pilota. Sa svom potrebnom opremom i papirima, za HEMS/SAR dvomotorac
oko 3 T poletne težine.

5.
Odgovoreno u 2. ako nekoga zanima mogu i razraditi strukturu....

6.
Nema besplatnog ručka. Kada skoro izađu iz resursa za Mi 8 MTV treba osigurati 2,5 - 3 M USD
po komadu, da bi mogli odraditi slijedećih 1500 h. U MORHu tih para nema => helikopter prizemljen.
Ima ih već...

7.
Krivo, RH ima premalo raspoloživih resursa jer su uludo rasipani evo več 15 godina.
Piloti mehosi su potplaćeni, ima ih premalo, ne školuje se gotovo ništa, rade 250 h,
plaća im se 180. Do sada su 3 X tužili RH a budu valjda i 4vrti...

8.
Imali smo "sreću" opet kod Gospića, jednom kada bude malo dalje onda budeš vidio zlatne sate kao na Kornatu.
Hrvatska je zemlja daljeko od zlatnog sata na 70% teritorija.

Žao mi je što nisi spreman učiti, zato ti je bio taj link....ti svoje spoznaje crpiš sa weba
našeg IPDa tj MORHa. Oni su 2005. još tvrdili da je sat 1600 USD, sada tvrde da je 2200 - 2600 eura,
međutim po toj cijeni ne žele iznajmiti par sto sati ;-) pametnom dosta.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #114 on: June 27, 2012, 02:31:42 pm »

Suglasan 

Slažem se da je na temi premalo kvalificiranih sugovornika,
uostalom sličan odnos se nazire i na temi o "Kraljici"....

Niti jedan stavljen link nije komercijalan, da sam to htio
stavio bih:
www.rus-helicopters.ru/ru/
www.agustawestland.com/
www.guimbal.com/
ali čemu, kada 99% ovdje prisutne ekipe ne razlikuje Ka28 od Ka25

Kad smo već ispod tvog nivoa, zašto se stalno javljaš? Izvoli, internet je prostran... pa zdravo.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #115 on: June 27, 2012, 02:33:31 pm »

Samo zato što mućate po ustima Palagružu.....
to ne mogu dopustiti samo tako.

A po prirodi sam optimista, možda se malo i popravite, s vremenom.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #116 on: June 27, 2012, 02:38:29 pm »

Ne možeš da dopustiš što ti je propala reklama i što ne navodimo vodu na tvoju vodenicu. To je glavni problem. Sad bi najradije da se obriše cela tema.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #117 on: June 27, 2012, 02:49:45 pm »

Rade,
stvarno to sa reklamom na čemu ti inzistiraš ne stoji ali neka ti bude.
Ja napisao par puta, ključaj & briši....

Paluba nažalost zaista nije prikladan medij za ovu temu, barem nije bila do sada.

Nisam dobio nikakav pošten protu-argument ovdje, osim par od Plavnika i Istrie,
sve drugo je bilo etiketiranje tipa: "lik", "reklama", "monada", "bezobrazan"

Te lijepili mi Istok, zapad etikete.... kako na ABG nemamo problem s time, zanimljivo.....

Tako ste postupali na temi o "Kraljici", a na Ka25 temi ste tek nakon par stranica
shvatili da Ka28 nije Ka25. A ovog prvog su u ono doba od milošte zvali "jugoslovenski avaks"

Sigurnost letenja helikoptera kod vas tamo je na niskim granama, šta se sa time malo
ne pozabavite....ovo pišem IN BONA FIDAE

Pospremite malo kod kuće, pa onda dođite vrtoletom na Palagružu.....
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #118 on: June 27, 2012, 02:52:36 pm »

@Rade, nema potrebe da ga brišeš, nije on ništa izreklamirao jer ništa za reklamu niti ne postoji. To je prosto takav čovjek, sve zna ali ništa ne može jer ga nitko ne razumije odnosno ne da mu novac za realizaciju ideja. Ja sam svakako za privatnu inicijativu i da privatne firme odrađuju takve poslove, ali nisu još kod nas stvoreni uvjeti za to. Nema se novaca, to je osnovni razlog.
Znam da je letačko osoblje potplačeno ali ako pogledamo u one "darovane" materijale niti njegovo planirano osoblje nije plačeno baš bajno.
Uostalom, kada se država odluči imati to što dotični predlaže sigurno će raspisati međunaroni natječaj, neka se javi, pobijedi na natječaju i radi.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #119 on: June 27, 2012, 02:52:50 pm »

Nema frke samo mi odgovori: ako Paluba nije prikladna, zašto si se registrovao? Zašto si pokrenuo ovde priču o tom "projektu" EU? Ja lično, kada mi negde ne odgovara - tamo i ne idem.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.