PALUBA
April 25, 2024, 04:25:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Helidrom na Palagruži?  (Read 87437 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #120 on: June 27, 2012, 03:09:14 pm »

Plavnik, e svaka ti dala... samo da ti ne zatreba HEMS kakav je sada u RH....
Nego što si ti do sada u zivotu napravio u RH za vertikalnu komponentu vojnu ili civilnu?

Rade, pisali su "monade", zar da stojim mirno i gledam, ne dolazi u obzir.

Nego eno ti tamo kod nas Trpe (ovdje Mod) na dva-tri foruma, pitaj ga jel ga tko dira....

Glumite "toleranciju" samo do razine koja vama odgovara.... zalosno.

Zato ili mene brisite, ili temu kljucajte & brisite. Ali po Palagruži "monavat" necete.... ;-)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #121 on: June 27, 2012, 03:12:08 pm »

Na Palubi niko nije ugrožen... bar ja da znam.

Pitam se, iz Hrvatske nam stižu neke poruke da sprovodimo velikosrpsku politiku, a iz Srbije poruke da na Palubi Hrvati kolo vode. Stava sam da je istina uvek u sredini... a ti se shodno tome i nadji.

Ako si ugrožen, šta da ti kažem. Ne verujem da ćeš otići. Na ABG su ti u lice rekli da si lažov, ali si i to istrpeo jer si ... takav.

A Trpeta pusti, niti je ugrožen nečim na Palubi, niti je mali da se ne bi znao sam odbraniti.

Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #122 on: June 27, 2012, 03:26:06 pm »

1.
Na ABG su ti u lice rekli da si lažov, ali si i to istrpeo jer si ... takav.
2.
A Trpeta pusti, niti je ugrožen nečim na Palubi, niti je mali da se ne bi znao sam odbraniti.

1.
A sta nisi napisao sve oko toga. Sta da radim ex wanabe starešina "kolegi" koji leti u E7... a brani necije
tudje interese, sta ne leti u 9A kad mu je tako fino... i dobro. Sto se sada vise ne javlja, a zamisli Mod je tamo ;-)
Mozes napisati sve sto se dogadja, kada vec otavaras tu temu.
Moram primjetiti da ti kad god ti usfali otvoris nesto novo, u nadi da ces me tu konacno
"dotuci".

2. A sta se ti onda primas "odbrane", zna on sam, kako velis..... za mene je on krajnje pozitivan karakter....
« Last Edit: July 01, 2012, 10:34:21 am by SOLARIS 1972, Reason: Obrisan neprimjeren tekst » Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #123 on: June 27, 2012, 03:27:21 pm »

Što se tiće HEMS-a moj dragi 9Aplus trebao sam ga i te kako. Osobno sam bio prevožen tim vojnim helikopterom koji je bio čak u medicinskoj izvedbi, siguran sam da znaš koji i kako je izgledao. Bio sam u njemu sat vremena, vezan u nosilima na podu, jedino što me tiješilo bilo je to da je iznad mene sjedila liječnica u suknji.
Što sam napravio za vertikalnu komponentu? Teško mi je priznati ali ništa, gotovo isto kao i ti jer tvoji helikopteri ionako ne lete. Sve je samo u elaboratima.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #124 on: June 27, 2012, 03:33:38 pm »

Prvo drago mi je da je sve proslo u redu, jer inace ne bih imao s kim argumentirano
rasparavljati :-)
A zasto si onda bio na podu kada je stroj bio u medicinskoj izvedbi?

Pa ne mislis valjda da sam spreman gubiti pare u RH gdje još nema uvjeta
za nikakvu aktivnost, zato sto ti i tebi slicni misle da je ovo što imamo dobro
zato jer je "besplatno".
Zar mislis da je Gavrilovic od pustog gusta izgubio lijepe pare na cijeni EC130
koji nije mogao zaraditi niti za leasing nakon refinanciranja. Nije mogao jer mu
nisu dali da leti kao helikopter.

U medjuvremenu ja napravio Pravilnik, rjesio par helidroma papirnato (kako ti kazes elaboratima)
a bio bih cak i otvorio 200 radnih mjesta da se to u RH moglo. Nije se moglo pa se
radi izvan RH u EU, naravno.
« Last Edit: June 27, 2012, 03:41:25 pm by 9aplus » Logged
marvin
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 102



« Reply #125 on: June 27, 2012, 04:06:38 pm »

ravo Plavnik, mislim da slicno razmisljamo. Isto tako,
@ 9Aplus uglavnom se mogu složiti i s tvojim postovima ali!
Sve sto ti pises i radis meni izgleda da vodi prema HIKO-u poslije HIKO-a, tj. cini mi se da zelis zaraditi na isti nacin na koji su i oni mislili, a toliko si ih pljuvao na raznim forumuma. To mi izgleda po onoj poslovici "Smijao se zec magarcu kako ima velike usi". Kako je Plavnik napisao, u ovom trenutku RH jednostavno nema novaca za nista ozbiljnije od ovoga sto sada imamo! Ne mozemo si priustiti pa sve da nam NATO i EU opale sankcije zbog toga. Nadalje, napadas ljude ovdje kako ne znaju razliku između Ka-25 i Ka-27  Grin Mozda nisi primjetio ali ovo je forum o brodovima i pomorstvu a ne o avijaciji. Zrakoplovstvo je ovdje sporedna tema i tek nas nekoliko je zaljubljenika u isto (neki su cak i vise od pukih entuzijasta).
Da se vratim na HIKO. Toliko si zuci protiv njih prolio na drugim forumima (posebno na CAFu). Kada su konacno bili gotovi vidio si drugu opasnost kada se najavilo da ce policija nabaviti dva helikoptera EC-135 ili 145. Trubio si o netransparentnosti, o favoriziranju jednog proizvođaca (ti si navodno neki zastupnik drugog Grin pa je vjerojatno bilo toliko galame). Kada si vidio da i od toga nista onda si presao na vojsku i pljujes po njihovim helikopterima a sve kako bi ti zagrabio svojom zlicom po (nasem) đemu. Cak i hrvatske tzv. novinare punis sa podacima o tome kako su i vojska i policija izvan zakona, to isto pises i po svim forumima pa ispada da smo mi najgori na svijetu... a evo u zadnjem postu vidim i kako ti zlocesti Hrvati ne daju da otvoris 200 radnih mjesta pa moras raditi po Europi. Gdje to radis i sa kojom tehnikom/ljudima.
Za kraj, mislim da bi svi trebali raditi i doprinostiti zaposlenosti i sigurnosti u RH bez obzira da li su privatnici, policija ili vojska. Ali to se mora raditi 100% transparentno a ovo sto ti nama nudis meni na izgleda bas tako. Kako sam vec napisao u prvom postu na ovoj temi: "Nadam se da nisam u pravu".
O helidromu na Palagruzi su vec drugi napisali sto misle pa da ne ponavljam jer mislim isto sto i vecina sugovornika. Jednostavno ne vidim razlog zasto Palagruza  Huh?
« Last Edit: July 01, 2012, 10:36:33 am by SOLARIS 1972 » Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #126 on: June 27, 2012, 04:44:02 pm »


1.
Sve sto ti pises i radis meni izgleda da vodi prema HIKO-u poslije HIKO-a, tj. cini mi se da zelis zaraditi na isti nacin na koji su i oni mislili, a toliko si ih pljuvao na raznim forumuma.

2.
Kako je Plavnik napisao, u ovom trenutku RH jednostavno nema novaca za nista ozbiljnije od ovoga sto sada imamo! Ne mozemo si priustiti pa sve da nam NATO i EU opale sankcije zbog toga.

3,
Nadalje, napadas ljude ovdje kako ne znaju razliku između Ka-25 i Ka-27  Grin Mozda nisi primjetio ali ovo je forum o brodovima i pomorstvu a ne o avijaciji. Zrakoplovstvo je ovdje sporedna tema i tek nas nekoliko je zaljubljenika u isto (neki su cak i vise od pukih entuzijasta).

4.
Da se vratim na HIKO. Toliko si zuci protiv njih prolio na drugim forumima (posebno na CAFu).

5.
Kada su konacno bili gotovi vidio si drugu opasnost kada se najavilo da ce policija nabaviti dva helikoptera EC-135 ili 145. Trubio si o netransparentnosti, o favoriziranju jednog proizvođaca (ti si navodno neki zastupnik drugog Grin pa je vjerojatno bilo toliko galame).

6.
Kada si vidio da i od toga nista onda si presao na vojsku i pljujes po njihovim helikopterima a sve kako bi ti zagrabio svojom zlicom po (nasem) đemu.

7.
Cak i hrvatske tzv. novinare punis sa podacima o tome kako su i vojska i policija izvan zakona, to isto pises i po svim forumima pa ispada da smo mi najgori na svijetu...

8.
a evo u zadnjem postu vidim i kako ti zlocesti Hrvati ne daju da otvoris 200 radnih mjesta pa moras raditi po Europi. Gdje to radis i sa kojom tehnikom/ljudima.

9.
Za kraj, mislim da bi svi trebali raditi i doprinostiti zaposlenosti i sigurnosti u RH bez obzira da li su privatnici, policija ili vojska. Ali to se mora raditi 100% transparentno a ovo sto ti nama nudis meni na izgleda bas tako. Kako sam vec napisao u prvom postu na ovoj temi: "Nadam se da nisam u pravu".

10.
O helidromu na Palagruzi su vec drugi napisali sto misle pa da ne ponavljam jer mislim isto sto i vecina sugovornika. Jednostavno ne vidim razlog zasto Palagruza  Huh?

1. Nikada nisam pljuvao HIKO, to si se ti malo zanio. Suradjivao sam i suradjujem sa ljudima koji su bili u i oko
operacije HiKO. Napr. pokojni prof Galovic. Cak sam na puno mjesta napisao da je Hiko ostao ziv da bi nam svima
bilo lakse. Na Hiko primjeru pametni mogu nauciti puno....
Za tvoju info 1996, sam pokusao nesto slicno sa 4 kom Pume.... nije islo ipak smo mi r'vatistan.
Kad budemo EU mozda.

2. EU ce nam dati rok 6-12 mjeseci da rjesimo problem. Drugi problem je ICAO Annex 12 radi kojega cemo imati
uskoro velike probleme, ali o tom potom.

3. Bio je Ka28, ali nema veze. Pa kako se onda "razumiju" u helidrom na Palagruzi. Opasna ledina bez papira moze,
opremljena sa svim papirima ne moze.

4. Nisam, molim citiraj ako mozes.... mozda sam jedino negdje objasnio zasto su propali....

5. Oni kojima se sada sudi, u to doba kupuju ispod tezge, ljudi iz policije svaki put sretnu druge u HACu jer su ovi
prije u buksi. Izbjegavanje ofseta za nabavu preko 5 M eura, nije osiguran servis. Na takav nacin "nabave" su se
zalile dvije od tri kvalificirane strane. Jedini sam se usudio to i javno napisati, u vrijeme kada to nije bilo bas zdravo.
Ja sam cist ko suza. Sprijecio sam kazneno djelo, uostalom..... Da li su oni?

6. Ja sa MORH-om odlicno suradjujem jos od 1991. Tvoje tvrdnje nemaju osnove. Bas iz tog razloga kao profesionalac
smijem i mogu napisati sto ne valja.

7. Ako netko poslije promisljanja prihvati moj javno publiciran stav onda ja to mogu samo pozdraviti. Evo ti primjer:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/175189/Rizican-hitan-prijevoz-pacijenata-helikopterom.html kao da sam ja ovo
napisao, zar ne

8. Evo ti tu odgovor: http://helifor.eu/heliblog/?p=333
ostalo nije primjereno za ovaj Forum.

9. Slazem se sa tobom 100%. Toga se i ja drzim. Procjena ti je izvedena samo temeljem djelomicnih informacija,
zato je vjerovatno kriva.

10. "Strucnjaci" kao pod 3. Napisao ja 6 razloga na pocetku, tko ne razumije. sto mu ja tu mogu..... Roll Eyes

pozz
« Last Edit: July 01, 2012, 10:38:42 am by SOLARIS 1972 » Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #127 on: June 27, 2012, 04:47:13 pm »


Nego eno ti tamo kod nas Trpe (ovdje Mod) na dva-tri foruma, pitaj ga jel ga tko dira....


Zacudio bi se kad bi znao sta mi je sve receno, sto javno, sto preko PP-a. Ali mi makedonci smo uglavnom miroljubivi i veeeoooommaaaaaa strpljivi. Grin Grin
Normalno, to se ne odnosi na sve, i sa vecinom imam i odlicno razumevanje i saradnju. Wink
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #128 on: June 27, 2012, 05:01:59 pm »

E onda sam ja valjda imao srecu da ne natrcim na to.... 

Pa vidi tu sta mi Rade sve ne zalijepi, a posebno ono "lazov" od "kolege"
sa visim interesima... sta ces ima nas svakakvih....
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #129 on: June 27, 2012, 05:09:14 pm »

Nisaam ti ja zalepio da si lažov, već tvoj kolega sa ABG. Ja sam samo preneo.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #130 on: June 27, 2012, 05:25:38 pm »

   
Sada jos ocekujem da se pojavi Don Kihot i da pocne svoju borbu sa vetrenacama,u ovom slucaju  sam sa sobom,jer autor je "procitan"i zaludu trosi svoje dragocijeno vreme.
Inace u EU ovakvi projekti spadaju pod "Javno/privatno partnerstvo" sto je dobra ideja,ali praksa pokazuje da su to vecinom "napuhani" projekti(finansiski) i zato nerentabilni,i na kraju onome "javno"ostaju dugovi za vracanje,a ono "privatno"pokupi lovu i ide dalje u lobiranju za novi biznis,a EU bankari kad-tad isporuce fakturu
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #131 on: June 27, 2012, 05:28:49 pm »

Moraću da inistaliram mod koji dozvoljava ignosrisanje pojedinih tema... a i članova. Do tada, potrudiću se da ne svraćam ovde.
Logged
marvin
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 102



« Reply #132 on: June 27, 2012, 05:44:17 pm »



7. Ako netko poslije promisljanja prihvati moj javno publiciran stav onda ja to mogu samo pozdraviti. Evo ti primjer:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/175189/Rizican-hitan-prijevoz-pacijenata-helikopterom.html kao da sam ja ovo
napisao, zar ne



Da, to sam napisao na drugom forumu pod mojim originalnim nickom "Slavonija1" za gotovo identican clanak iz SD.
Kao sto sam ovdje napisao, uglavnom se slazem s tvojim mišljenjem ali sumnjam u tvoje namjere a svjestan sam u kakvoj državi zivim pa pušem i na hladno.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #133 on: June 27, 2012, 06:44:13 pm »

Što da ti radim frende, tebi je u opisu radnog mjesta da sumnjaš Grin
Po prirodi posla poznaš ured sa linka, pitaj njih ako meni ne vjeruješ ;-)

A ti Momo polako, doći će i na Vas tamo red, a samo ču ti reči da si zahvaljujući
mom EU frendu gledao F16 tamo na Ušću prije 3 god.
Inače nije nikakav JPP u pitanju, pa nisam ja g. Škegro....
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #134 on: June 27, 2012, 07:11:21 pm »


 Znate šta Gospodo???
 Ostavite se etiketiranje mi, vi, oni, ovi. Sa ove , sa one strane.  Na Palagružu ti se sigurno nećemo iskrcavati. Ostavljamo ti je. A ti za Uzvrat budi dobar i ostavi nas" neozbiljne" da se igramo bratstva i jedinstva na ovom našem " otoku" ,ma kako se on zvao. Nemamo mi argumenata da se borimo protiv Predpristupnih i ostali fondova EU. A i ne želimo da se bakćemo oko toga pošto nemamo znanja a i zavist nam viri iz . . . . .
 
 I, ako se nastavi ovakav ton diskusije: MOJ PREDLOG je da se tema izbriše !

 U duhu " EU Tolerancije"? Molim za viši nivo diskusije
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.