PALUBA
March 28, 2024, 11:00:27 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Mi-24 Hind / Mi-35  (Read 68865 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #105 on: February 05, 2020, 07:16:57 pm »



Quote
Это самый быстрый ударный вертолет в мире. Его рекорд 368 километров в час не побил еще ни один зарубежный конкурент. Еще один его рекорд - победа в воздушном бою с американским самолетом-истребителем. Официальное имя вертолета - Ми-24, неофициальное - «Крокодил». Ему 50 лет. И сегодня ему дают новую жизнь. В этот раз «Военная приемка» расскажет о вертолете Ми-35П, новейшей модификации Ми-24, которая только появляется на свет. Пережив перерождение, новая машина вобрала в себя все плюсы старой и лишена ее минусов. Это очень похоже на древнюю легенду о птице Феникс, которая возрождалась из пепла после сожжения, и всякий раз начинала новую жизнь, став таким образом символом бессмертия. Именно поэтому создатели и назвали новый вертолет «Фениксом». Чтобы понять, на что способен «Феникс», съемочная группа «Военной приемки» отправится на борту Ми-35П в небо и станет свидетелем уникальных испытаний новой машины на скорость и маневренность. Кроме того, «Феникс» откроет огонь из своей скорострельной пушки, а затем нанесет ракетный удар по наземным целям. Причем сделает это не только днем, но и ночью. И, конечно, журналисты «Военной приемки» отправятся на предприятие, где впервые покажут секреты производства этой уникальной машины.




Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #106 on: February 06, 2020, 06:48:47 pm »

Kako je ovo dobra mašina, a oni na Plesu ...  Tongue

poz.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #107 on: February 09, 2020, 10:43:47 am »



Ovo gore je bila samo najava - tizer  laugh


Evo celog dokumentarnog filma.



Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #108 on: February 09, 2020, 08:19:15 pm »

Šta će pilotu onaj arhaični mikro ampermetar u vidnom polju?  pilot

Izgleda kao nekava dodatna ''budževina''. Ako je u pitanju bitan podatak, zar ga nisu mogli dovesti na neki displej.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #109 on: September 07, 2020, 08:41:31 pm »

Hrvatska iskustva u upotrebi Mi-24

Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #110 on: September 19, 2020, 09:07:27 am »



Quote
Meet The Last Upgraded Mi-35P, Russia's Best attack Helicopter for Export Customer

Russian Helicopters holding company has launched serial production of the upgraded Mi-35P attack helicopter at the Rostvertol plant for its first export order.

"Mi-35P combines the best qualities of the legendary Mi-24 family, hardened in air combat around the world, and the latest Russian achievements in the field of avionics.





Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #111 on: September 26, 2020, 11:52:37 am »



Quote
Mi-35M je ruski višenamenski borbeni helikopter razvijen od strane kompanije Rosvertol iz Rostova na Donu. Predstavlja eksportnu varijantu duboko modernizovanog transportno-borbenog helikoptera Mi-24V poznatog i pod nazivom „Krokodil“.

Namenjen je za borbu protiv oklopnih borbenih vozila, vatrenu podršku kopnenim snagama, vazdušni-desant i za evakuaciji ranjenih. Pored toga, helikopter se može koristiti za prevoz različitih tereta u desantnom prostoru i na spoljnim nosačima.

Prva verzija helikoptera Mi-24VM prikazana је 1995. godine, a prvi let obavljen je 1999. godine. Serijska proizvodnja helikoptera Mi-35M počela je 2005. godine.

Prvi kupac helikoptera je bila Venecuela kojoj je u periodu 2005. do 2007. godine isporučeno 6 helikoptera. Brazil je 2008. godine za 12 helikoptera Mi-35M4 platio 150 miliona $US. Ovo je jedna od retkih informacija koja se može naći na internetu zahvaljujući kojoj znamo da je cena helikoptera Mi-35M oko 12.5 miliona $US.

Od druge polovine 2012. godine helikopter Mi-35M nalazi se i u redovima Ruske armije, a određeni broj njih se nalazi u Siriji.

Osim Rusije, Venecuele i Brazila, ovaj helikopter poseduju Azerbejdžan, Irak, Indonezija, Kazahstan, Nigerija, Uzbekistan, Pakistan, Kenija, Mali i Srbija, a prema najavama iz medija uskoro će ga posedovati i Belorusija. U zavisnosti od toga šta je kupljeno od naoružanja i opreme helikopteri su pored naziva koji su dobili od zemlje kupca dobijali i rusku oznaku modifikacije.

Tokom obuke srpskih pilota u Rusiji i nakon dopremanja helikoptera Mi-35M u Srbiju objavljeno je niz tekstova, koji su se pored predstavljanja helikoptera srpskoj javnosti bavili analizom onoga šta se vidi, odnosno ne vidi od opreme na helikopterima.

Najveća zamerka na kupljene helikoptere u domaćim i regionalnim medijima bilo je to što se na srpskim helikopterima ne vide neki od očekivanih sistema samozaštite od lakih prenosnih raketnih sistema PVO, kao što su raspršivač izduvnih gasova motora, sistem samozaštite L166 Lipa i savremeni sistem samozaštite L370 Vitebsk, odnosno njegova exportna verzija Prezident-S. Takođe, kao primedba se navodi da je na helikopterima vidljiva antena signalizatora radarskog ozračenja L006 Berjoža, te da postoji novija verzija tog signalizatora oznake L150 Pastelj.

Prezident-S se je prvi put predstavljen javnosti 2010. godine u Le Buržeu u Parizu. Razvio ga je ruski Koncern za radioelektronske tehnologije, skraćeno KRET. Armijska ispitivanja uspešno je sa 100% učinkom prošao tokom 2015. godine. Od 2016. godine ovaj sistem proizvodi akcionarsko društvo Stella-K, a iste godine postao je sastavni deo ruskih helikoptera Mi-35М angažovanih u Siriji. Do kraja aprila 2019. godine svi helikopteri Mi-35M ruske Armije bili su opremljeni ovim sistemom.

Kada su u pitanju helikopteri Mi-35M namenjeni eksportu za njih do kraja 2018. godine nije postojala zvanična ponuda sistema Prezident-S, ali je na Forumu Armija 2018 to novinarima nagovešteno kao mogućnost. Srbija je tada potpisala ugovor o nabavci četiri helikoptera Mi-35M. Dakle svi oni koji su naručili helikoptere do 2018. godine nisu ni mogli kupiti varijantu helikoptera Mi-35M sa sistemom samozaštite Prezident-S.

Inače je i Kazahstan 2018. godine naručio četiri dodatna helikoptera Mi-35M. Oni su isporučeni juna ove godine, a kao što se na slici može videti ni oni nemaju sistem Prezident-S, što očito govori da nije bila u pitanju cena toga sistema već činjenica da ga tada za Mi-35M nije bilo u ponudi. Isto je po pitanju indikatora radarskog ozračenja L150 Pastelj.

Postavlja se logično pitanje, zašto do 2019. godine za inostrane kupce ovi sistemi nisu bili dostupni, ako se zna da se sa proizvodnjom tih sistema počelo još 2016. godine?

Logični odgovor bio bi da je sistemom Prezident S bilo prvo potrebno opremiti helikoptere ruskih oružanih snaga, pa tek onda krenuti sa ponudom inostranim kupcima. Međutim 8. jula 2016. godine dogodilo oboranje ruskog helikoptera Mi-35M istočno od grada Palmira u Siriji. Tom prilikom su poginula dvojica ruskih pilota. Ovaj događaj ne bi bio toliko važan za današnju temu da kojim slučajem oboreni helikopter nije bio opremljen sistemom samozaštite Prezident-S i da sve to nije zabeleženo na video snimku. Rusko Ministarvo odbrane je potvrdilo pogibiju pilota ali je demantovalo da se radi o ruskom Mi-35M. Te navode demantuju slike koje vidite, a na kojima se jasno vide kratka krila sa po 2 podvesne tačke, ne uvučeni točkovi stajnog trapa tokom leta i stanice za lasersko ometanje elektroptičkih GSN raketa. Takođe, demantovana je verzija događaja po kojoj je helikopter oboren američkom PO vođenom raketom Tow-2. Na ovom snimku vidi se dejstvo američke POVR HellFire prilikom dejstva na bespilotnu letelicu. Jasno se vidi kumulativni mlaz desetine metara iza cilja, a toga nema na prikazanom snimku obaranja ruskog helikoptera u Siriji ...





Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #112 on: September 28, 2020, 01:21:20 pm »



Quote
Российские вертолетчики в Таджикистане отработали задачи воздушной разведки и нанесения огневого удара по позициям условных террористов на горном полигоне Самбули.

Экипажи ударных Ми-24 вскрыли места сосредоточения условных бандформирований в лощинах и ущельях гор, определив также координаты расположения углубленных под землей схронов, а затем нанесли удары по целям, используя неуправляемые ракеты, пушки и авиационные осколочные бомбы.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #113 on: November 15, 2020, 04:41:33 pm »



Quote
Русија је завршила летачка испитивања модернизованог транспортно-борбеног хеликоптера Ми35П Феникс. Модел је, буквално, обновљен пред нашим очима и постаје све бољи, а сам назив хеликоптера потпуно одговара митолошкој причи о Фениксу. У овом прилогу откривамо детаље.


Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #114 on: December 25, 2020, 07:23:17 am »

Alžirski u niskom letu.

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #115 on: March 10, 2021, 05:47:56 pm »

Авганистан


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* mi 24.jpg (50.52 KB, 564x536 - viewed 6 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #116 on: August 27, 2021, 02:56:28 pm »



Quote
Конструктор рассказал, как обновили самый эстетичный ударный вертолет в мире

Ми-24 - пожалуй, самый красивый ударный вертолет в мире. Но также и весьма почтенный - первый полет машина совершила в 1969 году. Чтобы внутреннее наполнение не отставало от радующего глаз облика, в России провели глубокую модернизацию старичка, создав, в итоге, Ми-35П. Что в итоге получилось, рассказал «Звезде» на форуме «Армия-2021» заместитель главного конструктора вертолетного завода «Роствертол» Сергей Чебыкин.


Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #117 on: December 16, 2021, 10:27:40 am »



Quote
Полеты экипажей ударных вертолетов Ми-24 армейской авиации ЦВО

Экипажи ударных вертолетов Ми-24П армейской авиации Центрального военного округа провели авиаразведку незнакомых районов и сопроводили колонну военной техники в ходе учебно-тренировочных полетов  в Свердловской области.

Летчики-инструкторы совершенствовали навыки скрытного маловысотного маневрирования и воздушного патрулирования района дислокации войск.

Полеты осуществлялись на высоте от 50 до 2000 метров, одновременно в воздухе находилось до восьми вертолетов.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #118 on: February 15, 2022, 08:04:24 am »





Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 455



« Reply #119 on: December 28, 2022, 02:08:55 pm »

Posade Mi-35 i Mi-28 uništile su kamuflirana oklopna vozila i komandna mesta Oružanih snaga Ukrajine

Posade višenamenskih jurišnih helikoptera Mi-35 i Mi-28 Vojne avijacije Zapadnog vojnog okruga (ZVO) tokom specijalne vojne operacije uništavaju oklopna vozila i vojnu infrastrukturu Oružanih snaga Ukrajine (AFU). Detalje njihovog borbenog rada 28. decembra otkrilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije.

Osim uništavanja neprijateljske opreme, helikopteri Mi-35 i Mi-28 prate vojne kolone, dopremaju trupe do iskrcavanja, dopremaju vojni teret i pružaju vazduhoplovnu podršku jedinicama na izuzetno malim visinama.

„Ovo je Mi-35M, duboko modernizovana verzija Mi-24, koja preuzima sve najbolje kvalitete prethodne verzije. Mašina se smatra neuništivim. Ovaj helikopter je došao sa naleta, oštećen (spolja i unutra). Sanirane su četiri rupe i sanirana su brojna druga oštećenja. Mašina je skoro spremna za nove letove“, rekao je tehničar na brodu, inženjer vazduhoplovnog kompleksa sa pozivnim znakom „Broj 7“.

Višenamenski jurišni helikopteri Mi-35M deluju na izuzetno malim visinama kako bi se isključilo otkrivanje od strane neprijateljskih sistema PVO. Mašina leti na visini od 5–7 m. Sa podizanjem brzinom većom od 200 km/h, helikopter je u stanju da pogodi neprijateljsko vatreno mesto.

Nenavođene rakete pogađaju metu. Međutim, nakon razrade zadatka, ukrajinski militanti su ipak uspeli da ispaljuju raketu na borbeno vozilo. Posada je na vreme izvela borbeni manevar i izbegla sudar sa njom.

Kabriranje se vrši za ispaljivanjem nevođenih avionskih projektila na ciljeve na velikoj udaljenosti. Oni lete, takoreći, po zglobnoj putanji nekoliko kilometara u daljinu. Za neprijatelja je ovaj manevar krajnje iznenadan: izranjajući iza drveća, helikopter kao da se pojavljuje niotkuda, objasnilo je Ministarstvo odbrane.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor



* Mi-35 - Mi 28.png (129.98 KB, 650x363 - viewed 1 times.)

* Mi-35 - 2.png (260.06 KB, 650x364 - viewed 1 times.)

* Mi-35 -3.png (305.96 KB, 650x363 - viewed 1 times.)

* Mi-35 -4.png (276.11 KB, 650x367 - viewed 1 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.