PALUBA
March 28, 2024, 06:45:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako se trošio vojni novac  (Read 7840 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #15 on: July 27, 2012, 04:32:18 pm »

@leut

Molim te stavi link na teks koji sam preuzeo ili ga prebaci u svoj post da bi bilo kompletno.
Da izbegnemo zabune.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #16 on: July 27, 2012, 04:53:00 pm »

Nebih se ja nadao nekim velikim promenama.

Podizanja prasine i afera ce biti sigunro ali sudskih epiloga ako je suditi po dosadasnjoj praksi nece bit.

Para nema a kao sto zanamo vojska je potrosna strana budzeta i to poprilicno skupa.

Sad su reforme dosle (tj jos je i ranije bilo vreme) u fazu kada treba otvoriti novcanik i nabaviti tehniku (kupiti novu, modernizvati, remontovati perspektivnu). To su ogromi izadac i sumljam da ce i ova politicka garnitura nesto ozbiljno tu uraditi obzirom na stanje u ekonomiji.
Tako da i naredne 2-3 godine se nista ozbiljnije od tehnike nece nabaviti.

Nebih ja kudio sad vec bivseg ministra. Kavi su mu bili prethodnici mislim da on nije bio tako los. Jedno sto je kao i svaki politicar obecavao kule i gradove. Da li je bilo nebrige, nenamenskog trosenja itd naravno uvek ga je i bilo samo je pitanje u kom obimu.

Bice interesantno videti novog ministra sta ce on uraditi i da li ce obzirom na sve funkcije imati vremena da se bavi vojskom u punom kapacitetu.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #17 on: July 27, 2012, 05:25:12 pm »

Quote
Iznosenje podatka da je pri planiranju budzeta za 2012.g. on smanjem za 27,39 posto u odnosu na 2011.g. je stvarno iznenadjujuce! Namece se zakljucak da su ta sredstva potrosena jos u toku 2011.g. (luksuzni automobili (audi A6 i audi A8), stanovi pod velom tajne i bez postupaka javne nabavke)

Namece se zakljucak da si ti potpuno neobavesten.Moracemo opet da utvrdjujemo gradivo.Budzet MO je smanjen zato sto su vojni penzioneri prebaceni u PIO fond tj skinuti su sa budzeta MO od ove godine. Jel sad ferstenzi zasto je budzet toliko smanjen ? Pazi, auta i stanovi za vise od 200 miliona evra Shocked
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #18 on: August 16, 2012, 11:57:18 am »

Quote
Iznosenje podatka da je pri planiranju budzeta za 2012.g. on smanjem za 27,39 posto u odnosu na 2011.g. je stvarno iznenadjujuce! Namece se zakljucak da su ta sredstva potrosena jos u toku 2011.g. (luksuzni automobili (audi A6 i audi A8), stanovi pod velom tajne i bez postupaka javne nabavke)

Namece se zakljucak da si ti potpuno neobavesten.Moracemo opet da utvrdjujemo gradivo.Budzet MO je smanjen zato sto su vojni penzioneri prebaceni u PIO fond tj skinuti su sa budzeta MO od ove godine. Jel sad ferstenzi zasto je budzet toliko smanjen ? Pazi, auta i stanovi za vise od 200 miliona evra Shocked
Нортоне. видим да си добро "обавештен".

Љуба
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #19 on: August 16, 2012, 03:02:38 pm »


Iznosenje podatka da je pri planiranju budzeta za 2012.g. on smanjem za 27,39 posto u odnosu na 2011.g. je stvarno iznenadjujuce! ........

A zar ovo ne znaci da su iz budzeta vojske izbaceni vojni penzioneri i prebaceni na civilni penzionerski fond zajedno sa budzetom za penzije??
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #20 on: August 16, 2012, 03:36:35 pm »

Upravo tako je i urađeno! Znam to jer mi je majka vojni osiguranik (uzela je tatinu penziju kao porodični penzioner, mada bi joj njena starosna penzija bila nešto veća).
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.