PALUBA
April 24, 2024, 12:58:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 462933 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #225 on: August 12, 2012, 09:37:26 am »

Mislim da smo blagosloveni, jer kad bude otisao poslednji matori klikeras ovde ostaje samo neko ko ce ugasiti svetlo....prosto sam blagosloven tom cinjenicom.
Dzaba su vas skolovali.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #226 on: August 12, 2012, 11:25:50 am »




   Tako je Miodrage2! Rekao si baš ono što je trebalo, što svi znamo samo ne govorimo.Krivi smo mi,mi što smo ih pustili.

   Nadam se samo da ti admin neće obrisati post zbog ovoga, kao meni za slet.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #227 on: August 12, 2012, 11:58:11 am »

@Mitcha

Post je sklonjen iz javnog dela. Ne želimo da se priča oko početka T.11 nastavlja i kako je Duje rekao "Nema smisla, ako ne demantiraš nešto, to poslije ostane tako i važi kao da je istina....."

LPB
Logged
miodrag2
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100


« Reply #228 on: August 12, 2012, 01:09:42 pm »

Mislim da smo blagosloveni, jer kad bude otisao poslednji matori klikeras ovde ostaje samo neko ko ce ugasiti svetlo....prosto sam blagosloven tom cinjenicom.
Dzaba su vas skolovali.

Ja ne bih bio tako siguran da sam na tvom mestu. Smiley
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #229 on: August 12, 2012, 01:21:13 pm »

Ma vidiš da je čo'ek blagosloven...
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #230 on: August 12, 2012, 03:57:05 pm »

Odmah pa kamenjem....al nema veze. To nista ne govori o meni...na kraju krajeva.

"Fabrika u unutrasnjosti Srbije" koja je kao nesto uporedjena sa djdj je direktna posledica potreba da se prodana sredstva i remontuju za ino kupce, pored svoje osnovne namene da proizvodi takva i kasnije neka druga sredstva. Napominjem da takve poslove nece raditi kompanija u privatnom vlasnistvu.

Proces zaokruzivanja price oko proizvodnje za koju postoji iskustvo iz prethodnog perioda je kontinuirani proces i nema rok trajanja. Dakle, ide se napred...malim koracima, ali ide.
Moj sarkazam oko klikerisanja je pogresno shvacen. Bez iskustva i starijeg kadra ne moze se, ali bez mladjeg kadra nema buducnosti.

@miodrag2 Na cemu se radi,ko i kako se razmislja, kako se radi i kako ce se raditi.....nije za pricu. Za pricu je, sta je uradjeno i kako, a sudicemo i komentarisati na ovakvim mestima.


Do takvih novosti bice i konstruktivnih komentara tipa blagosloven co'ek. Da ne kazem jos sto sta....
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #231 on: August 12, 2012, 04:14:04 pm »

Rotrinže, ponovio sam deo tvog posta u kome si konstatovao da si blagosloven.... u čemu je problem?
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #232 on: August 12, 2012, 04:21:54 pm »

Rotrinže, ponovio sam deo tvog posta u kome si konstatovao da si blagosloven.... u čemu je problem?

Ja ga Rade ne pravim...ni najmanje. Jednostavno me pogadja insistiranje i insinuiranje da niko nista ne zna i niko nista ne zna da uradi....samo nasi starci koji su imali tu srecu da ih neko i nekako odabere, zatim posalje o trosku drzave tamo negde u inostranstvo da izuce zanat. Takvu srecu danas nemaju mladji kadrovi vec moraju da vuku za rukav matorce koje ne da su raspolozeni za "vrate" malo to sto je u njih ulozeno, nego....Plase da ne de ostanu bez plata...i pored penzija.

Ukoliko je, a jeste, deo moje price na ovom topiku off....neka se obrise i unapred se izvinjavam ostalim kolegama sa foruma zbog toga.

Pozdrav
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #233 on: August 12, 2012, 04:25:40 pm »

Ja lično nisam naišao na starijeg kolegu koji nije hteo da da objašnjenja i sl. ali verujem da ih ima... u dovoljnim količinama. Šta ćeš, takvi se rukovode onom "Posle mene, potop".
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #234 on: August 13, 2012, 12:40:08 am »

 

   Da je ondašnja mladež pre 30 ili 40 godina videla ovu sliku, mornarica i vazduhoplovstvo bi muku mučili da nađu regrute jer bi svi hteli u OMJ! Svojevremeno, pre 7-8 godina kada je Vojska kuburila sa popunom zbog uvođenja civilnog služenja vojnog roka, a zanimanje profesionalni vojnik bilo manje popularno, predlagao sam u šali da bi trebalo napraviti Hi-Tec video igru u kojoj bi glavni lik bio regrut koji dolazi na obuku i savlađivanjem zadataka prelazi na viši nivo sve do bojevog gađanja i taktičke vežbe. Takav poduhvat bi bio verovatno vrlo skup jer bi se morao angažovati tim profi programera, ali bi zato popularnost vojničkog poziva porasla garantovano. Pošto tako nešto kod nas nikada nije bilo moguće zbog birokratskih prepreka i zavisti pretpostavljenih, ovakve panoramske fotografije tenka i drugih borbenih sistema postavljene na oficijelni sajt Vojske bi svakako privukle nove kandidate, pogotovo što više nema redovnog služenja te bi ovo bio jedini način da se regrut upozna sa nekim sredstvom i odabere šta bi ga moglo zanimati . Ujedno bi bilo zgodno i za starije da se podsete ali i da zavire u neki šinobus u koji nisu svojevremeno imali priliku da uđu. Ne znam koliko bi koštala serija ovakvih fotografija i njihovo postavljanje na sajt,ali bih voleo da ih pregledam pošto je osećaj izvanredan, čak i za nas koji svaki dan možemo ući u pravi tenk. Sve čestitke autoru!


Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #235 on: August 13, 2012, 09:06:06 pm »

Zemlje Balkana neće propasti zbog para. Propašće jer neće imati ko da ih znanjem i pameću izvadi i *****. Sad but true...

Tako je, to je današnja slika nekadašnjih Yu republika, sorry za off, jer nije vezano na M84. Narodu nam je dosta ovih glupana....šta da radimo Huh?
« Last Edit: August 14, 2012, 04:27:04 pm by SOLARIS 1972 » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #236 on: August 23, 2012, 07:42:45 am »

Dobre vesti za namensku industriju


22.08.2012

Saradnja Srbije i Rusije biće na neuporedivo višem nivou nego do sada, a posebno dobre vesti mogu da očekuju zaposleni u namenskoj industriji, kaže za RTS ministar odbrane Aleksandar Vučić, koji boravi u poseti Rusiji.

Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane Aleksandar Vučić koji je u poseti Rusiji sastao se sa zamenikom predsednika ruske vlade zaduženim za odbrambenu industriju Dmitrijem Rogozinom.

U izjavi za RTS, Vučić je rekao da je dogovorena saradnja koja će biti na neuporedivo višem nivou nego do sada, a posebno dobre vesti, kaže, mogu da očekuju zaposleni u namenskoj industriji.

Vučić kaže da su razgovori bili konkretni i da od ponedeljka treba da se pripreme planovi kako bi već od 1. septembra počela realizacija dogovorenog.

"Mogu sa velikom izvesnošću da kažem da ćemo u Srbiji otvoriti novu fabriku složenih borbenih sistema, ono što je bio Đuro Đaković u bivšoj Jugoslaviji", rekao je prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane. 

"Mislim da ćemo imati podršku mnogih zemalja iz sveta, afričkih, azijskih i drugih koje će kupovati naše naoružanje, a značajnu ulogu u tome imaće Ruska Federacija, tako da očekujem velike rezultate od buduće saradnje", rekao je Vučić.

Vučić i Rogozin dogovorili su saradnju na nekoliko nivoa, a posebno u domenu privrede, saopštila je Vladina Kancelarija za odnose s medijima.

"Dogovorena je saradnja na nekoliko nivoa. Za nas je najvažnija naša namenska industrija, šta možemo da ponudimo ruskim partnerima, šta možemo zajednički da proizvedemo i kako zajedno možemo da izađemo na neka treća tržišta", rekao je Vučić posle sastanka, navodi se u saopštenju.

On je rekao da je na sastanku u Moskvi bilo reči o i drugim političkim pitanjima. "Mislim da smo dogovorili i neke značajne stvari u vezi sa drugim oblastima, a posebno u domenu privrede", precizirao je Vučić.

Vučić kaže da ove godine očekuje posetu ministra odbrane Ruske Federacije Anatolija Serdjukova i dodaje da će "blagodeti saradnje dve države osetiti svi građani Srbije, a posebno namenska industrija".

Izvor: RTS
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #237 on: August 23, 2012, 11:53:51 am »

I još o razgovorima i dogovorima MO Vučića u Rusiji.


...

Vučić: Otvaramo fabriku složenih borbenih sistema uz pomoć Rusa


23.08.2012.

Srbija namerava da izgradi fabriku modernog naoružanja, a potpredsednik ruske vlade Dmitrij Rogozin pokazao je veliku želju da pomogne Srbiji u njegovom plasmanu, izjavio je danas u Moskvi prvi potpredsednik srpske vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić.
 
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Q5tePDkrFLA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Vučić je juče razgovarao sa Rogozinom, zaduženim za pitanja odbrane u ruskoj vladi, a danas sa predstavnicima Jedinstvene Rusije (JR) sa kojom Srpska napredna stranka (SNS) ima potpisan sporazum o saradnji.

- Prvi put sam veoma zadovoljan razgovorima. Rogozin je pokazao veliku otvorenost i veliku želju da pomogne Srbiji - kazao je Vučić novinarima.

On je naveo da je na sastanku bilo reči o strateško-političkim pitanjima, unapređenju odbrambene politike obe zemlje i razvoju srpske namenske industrije, plasiranju robe na rusko tržište i zajedničkom izlasku na treća tržišta.

Po Vučićevim rečima, stručnjaci će već od ponedeljka zvanično krenuti u izradu planova o zajedničkim modelima i zajedničkoj proizvodnji.

- Mislim da će to doneti ozbiljan rezultat srpskoj privredi i namenskoj industriji i za svih deset naših direktnih i indirektnih vojnih proizvođača. Tu mnogo više dobija srpska strana i zadovoljan sam što se ruska strana složila da nam na takav način pomogne - rekao je on.

- Naš cilj je da do kraja godine otvorimo fabriku složenih borbenih sistema, pa je potreban plasman na više važnih tržišta u svetu. I tu očekujemo i podršku Rusije - naveo je Vučić.

Po njegovim rečima, Srbija je obezbedila sredstva i ima znanja, samo joj je potrebna pomoć u plasmanu, odnosno saradnja sa više zemalja u svetu, afričkim, azijskim, sa Rusijom.


Neće biti pritiska Zapada zbog vojne saradnje s Rusijom

Na pitanje da li očekuje pritiske zapadnih zemalja zbog vojne saradnje sa Rusijom, Vučić je odgovorio negativno, navodeći da i evropskim partnerima odgovara razvoj srpske privrede.

On je kazao da je u razgovorima u Moskvi ponovio da Srbija neće biti članica nijednog vojnog saveza i da će sačuvati neutralnost.

Vučić je takođe naveo da Srbiju do kraja godine treba da poseti ruski ministar odbrane Anatolij Serđukov.

- Pošto smo Rogozin i ja potpredsednici vlada razgovarali smo o svim važnim temama. Potrebno nam je još samo malo vremena da neke stvari konkretizujemo i onda ćemo izaći u javnost. Gospodin Rogozin je pokazao izvanredno prijateljstvo i naklonost prema Srbiji na čemu smo veoma zahvalni - rekao je Vučić i izrazio nadu da će Srbija svojom korektnošću, ozbiljnošću i odgovornošću umeti da uzvrati.

Izvor: Beta
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #238 on: August 23, 2012, 12:51:12 pm »

Bas me interesuje hoce li se tu proizvoditi srpski oklopni transporter 8x8?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #239 on: August 23, 2012, 01:14:06 pm »

И мени личи на тако нешто. Мада не верујем да то од јесени може да почне да ради. На крају сазнаћемо.
Logged
Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.