PALUBA
April 18, 2024, 03:04:51 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 461521 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #495 on: February 21, 2013, 12:09:48 pm »

Vidra je bio i naziv našeg novog BVP, dokumentacija je 90 doneta u 14 oktobar. Tada je 14 imao atraktivnije poslove oko tenka i pogonskih grupa.
U to vreme sam radio u 14 oktibru i zaista je imao dobre perspektive u namenskom delu.
Problem je nastao kad su se osetivši devizne dnevnice preko veze počeli ubacivati ‚‚stručnjaci i rukovodioci‚‚  i potisnuli ljude koji su postavili na noge namenski deo.
Jedan po jedan posao su gubili i zato su danas tu gde jesu. Na službena putovanja u Kinu i Pakistan uzeto je preko 300.000$

Kada sam iz Kuvajta došao sa namerom da ponudim remont menjača dočekala me je lokalna bezbednost sa optužnicom džepnih patriota o nekakvoj izdaji.
Nakon priče sa bezbednjakom čovek je shvatio o čemu se radi.
Dok smo osvajali i dobijali poslove zvali su me Belodedić a kad su se pojedinci osilili slali su me  na kapiju a kasnije i lažno optužili.
Logged
mikii
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 141


« Reply #496 on: February 21, 2013, 12:25:14 pm »

Gospodo,
moramo razumeti da je drzava do sad tretirala 14. oktobar kao fabriku namenske gotovo samo zbog kovacnice koju ta fabrika ima. Kad je drzava (citaj Jugoimport SDPR) napravila moderan "Kovacki centar" u Valjevu, koji je pod njihovom rukovodstveno/finansijskom kontrolom uz delimicno participiranje Krusika, i gde ce se proizvoditi otkovci za sve proizvode namenske, prestao je i fokus na 14.oktobar kao dobavljaca/proizvodjaca pomenutih poluproizvoda. Pusteni niz vodu...
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #497 on: February 24, 2013, 11:47:12 am »

14 OKTOBAR Kruševac
Od proleća 98 nisam u 14 oktobru ali i dalje mislim da je 14 imao dobru perspektivu da postane ono što su specijalna vozila u Đ. Đaković.
Fabrika koja je isporučila nekoliko tenkova za izvlačenje M-84ABI, više od stotinu pogonskih grupa, osvojila proizvodnju menjača, menjača K3, multiplikatora.

Uradili su nadogradnju za smeštaj VBR-a na TAM (tad sam još bio tamo) a pre nekoliko meseci na snimku sam video modernizovanu verziju ovog sistema koja deluje atraktivno.
Izrada projektila je svakako donosila određenu korist ali to je bio dodatni program, i tu se moglo drugačije uraditi.

Veći problem je bio u menadžmentu 14 oktobra koji je gubio puno energije u međusobnim obračunima (srpska posla) i nije bio dorastao da preuzme i uspešno vodi tako odgovorne poslve.

Znam da će mnogi navesti i druge razloge koji svakako ima, ali ja se držim izreke naših stari mudraca ‚‚ rđavom k.... i dlake smetaju‚‚.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #498 on: February 24, 2013, 11:56:09 am »

RESTRUKTURIRANJE je predvorje stečaja, a stečaj u pravnoj praksi u Srbiji znači samo BANKROT i RASPRODAJU. Početkom tridesetih je brodogradilite u Kraljevici bankrotiralo, pa ga je od Yarrow otkupio A/C de la Loire, nije propalo.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #499 on: February 24, 2013, 12:39:41 pm »


 U Srbiji je uveden " radni stečaj" Tako da nije nužno neophodno da se posle stečaja ide u bankrot. Naprimer " Begej " je izašao iz stečaja i radio je normalno sve do pred kraj prošle godine. Sada , pošto nemože više po zakonu da se dva puta ide u stečaj je proglašen bankrot. A i nisu se s novim stečajem složili najveći poverioci. Radnike i male akcionare ionako niko ništa ne pita.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #500 on: February 24, 2013, 03:37:19 pm »

Vučić u dvodnevnoj poseti Angoli

Prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić boravi od danas u dvodnevnoj poseti Republici Angoli, saopštila je Kancelarija Vlade Srbije za saradnju sa medijima.

Vučića će uz svečani doček i državne počasti primiti ministar odbrane Angole Kandido Pereira doš Santoš Van Dunem. Tokom posete planirano je potpisivanje vojnih ugovora kao i poseta vojnoj bolnici u Luandi, navedeno je u saopštenju.

Srpskim preduzećima pružaju se velike mogućnosti na tržištu Angole, a pogotovo za učešće u značajnim infrastrukturnim objektima i energetici, gde angolska vlada planira da investira oko 8,4 milijarde dolara do 2016. godine, ocenjuju u Privrednoj komori Srbije.

Gradjevinsko preduzeće "Planum" iz Beograda planira da polovinom ove godine započne realizaciju velikog posla u Angoli, čija je ukupna vrednost veća od milijardu dolara. Predstavnici "Planuma" potpisali su tri protokola u vezi sa radovima na tri grupe objekata u Angoli - na rekonstrukciji vojne baze koju je srpsko preduzeće izgradilo pre 25 godina, na izgradnji vojne bolnice, niza skladišta i fabrike lekova.

Posao "Planuma" u Angoli treba da obuhvati projektovanje i izradu studija, a građevinski radovi su planirani za drugu polovinu ove godine. Srpska građevinska kompanija inače u Angoli neprekidno posluje od 1979. godine, a tokom minule dve decenije tamo je pristuna kao lokalna firma Angoplanum.

U Angoli je od 1980. bio prisutan i NIS-Naftagas, na osnovu sopstvenih istraživanja i dobijenih koncesija, pa je putem tog aranžmana godišnje "povlačio" oko 80.000 tona nafte bruto vrednosti oko 40 miliona dolara. Oktobra 2005. godine potpisan je ugovor na 20 godina o zajedničkoj eksploataciji nafte izmedju NIS-a i angolske nacionalne naftne kompanije Sonangol.

Robna razmena Angole i Srbije svela se, međutim, u 2012. na skromnih 4,9 miliona dolara, od čega je naš uvoz bio simboličnih tri hiljade dolara.


Izvor Blic  http://www.blic.rs


U Angoli radi bivši direktor SDPR-a general Jovan Čeković, koji tamo ima privatnu firmu za održavanje borbenih vozila, a i ostalih vojnih vozila. Sad mi nije jasno da li je ova posjeta u cilju povećanja privatnih poslova Jovana Čekovića, ili u cilju povećanja poslova SDPR-a. Sjećam se jednog razgovora sa Jovanom Čekovićem vođenim u Kuvajtu. "Vlado, ne sikiraj se SDPR će ti isplatiti sva dugovanja". Više se ne sikiram. Digao sam ruke od takvih kao on, a i para od SDPR-a. Međutim, uskoro će Jovan Čeković da izgubi te poslove u Angoli. Dolaze jači igrači.

Pozdrav

Vlado
Logged
airsuba
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 207


« Reply #501 on: February 26, 2013, 07:11:22 pm »

Boldovao sam deo o privatnicima bivšeg SDPR direktora kog je g.Vlada pomenuo gore  Smiley
Zanimljiv mi je onaj deo oko obima poslova sa Angolom, nekada potpisanim ugovorima, eksplataciji i sl.
Možda neko nešto i eksplatiše, ko zna  Roll Eyes

---------------------------------------------------
Министар Вучић у дводневној посети Анголи

Први потпредседник владе и министар одбране Александар Вучић, током другог дана званичне посете Анголи, обишао је Војну болницу у Луанди, као и 101. оклопну бригаду на Фунди, где је информисан о учешћу српских стручњака на поправци и одржавању оштећених техничких средстава и наоружања те јединице. Вучић се састао са 37 радника из Србије, који тренутно бораве у бази ове јединице у Фунди, 60км од Луанде.

Вучић је са својим анголским колегом, министром одбране Ван Дунемом посетио и историјски локалитет херојима битке код Кифангонде. Након тога, министри су присуствовали полагању камена темељца за изградњу војне болнице, коју ће српска фирма «Планум» из Београда, у сарадњи са анголским партнерима, изградити у периоду од 4 године.

Министар Вучић сутра завршава своју посету сусретом са председником Републике Анголе Жозеом Едуардом дош Сантошем.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #502 on: February 27, 2013, 06:40:43 am »

Ja započeo sa detaljima o kojima se malo zna. A ono još detalja izlazi samo od sebe. Dakle, tu je potpora bivšem direktoru SDPR-a. Već sam naveo da taj posao uzimaju jači igrači. Jovan Čeković, general i lažov po struci,


 Sjećam se jednog razgovora sa Jovanom Čekovićem vođenim u Kuvajtu. "Vlado, ne sikiraj se SDPR će ti isplatiti sva dugovanja".

najvjerojatnije gubi taj posao. I sad dolazi potpora sa visine iz matične države. Svaka se potpora plaća.

Dalje zaključite sami.

Pozdrav

Vlado
Logged
mikii
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 141


« Reply #503 on: February 27, 2013, 05:51:37 pm »

Rakete za Emirate za godinu, dve.

Beograd -- Serijska proizvodnja visokosofisticiranih protivoklopnih raketa ALAS za Ujedinjene Arapske Emirate trebalo bi da počne za jednu i po do dve godine.

"Prema ugovoru koji imamo, prvo ide faza razvoja, nakon koje idemo u fazu proizvodnje i zatim isporuku. Imamo dosta tesne rokove, a očekujemo da se faza razvoja završi za godinu i po do dve godine, a onda da se započne serijska proizvodnja i isporuka", rekao je pomoćnik generalnig direktora Jugoimport SDPR - a Nenad Miloradović.

On je kazao da Jugoimport SDPR ne može da iznosi podatke o tome koliko raketa će biti isporučivano Emiratima.
"Ali mogu da kažem da su u pitanju značajne količine, što samih raketa što ostatka sistema: lansera, komandnih mesta...", naveo je Miloradović dodajući da će Emirati biti prvi kupac.

On je kazao da je u planu i zajednički razvoj i ostalih izvedenih verzija raketa ALAS, raketa manjeg dometa - Lorana od devet kilometara i raketa većeg dometa, koje su kompatibilne sa arhitekturom sistema, kao i da se planira zajednički razvoj druge vrste 'vođenog' naoružanja.

"Tako da dosta očekujemo od saradnje sa Emiratima i oni dosta očekuju od nas", istakao je Miloradović.

Miloradović je kazao da trenutno postoji samo jedan ovakav sistem u svetu, izraelski "Spajk N-los", koji se uvodi u operativnu upotrebu, a koji ima vrlo sličnu koncepciju kao ALAS. Koristi se optički kabal za navođenje projektila prenošenjem slike sa senzora u nosu rakete i dometa je 25 kilometara.

Prema njegovim rečima, ranije su postojala dva poznata projekta slične koncepcije, francuski "Polifrem" i američki "Fog-M".

"Mi smo sa Emiraćanima napravili pravi partnerski odnos i prema njima nemamo tajni. Oni će biti uključeni u sve faze razvoja i njima će biti dostupna sva naša znanja i sve naše tehnologije", rekao je Miloradović odgovarajući na pitanje novinara - zašto su se UAE opredelili da baš kod nas ulažu u razvoj takvog raketnog sistema.

"Misilim da su oni prepoznali potencijal svog našeg kadra i znaju kakvim tehnologijama raspolažemo", naveo je Miloradović

U razvoju i proizvodnji raketnog sistema ALAS učestvovaće sve naše firme iz raketne i vazduhoplovne industrije sa svojim kooperantima.

Na primer, letelice će praviti pančevačka Utva, glave za navođenje i blokove upravljanja zemunski Teleoptik, kazao je Miloradović dodajući da će Krušik iz Valjeva praviti bojeve delove - bojevu glavu i upaljač i obavljati završnu montazu rakete.

Ostatak sistema - lansere, komandna mesta, elektronske i druge senzore - proizvodiće Jugoimport sa svojim kooperantima.

On je dodao da će najmanje pet značajnih softverskih firmi biti uključeno u projekte za razvoj ALAS - a, kao i da će u razvoju biti uključeno i Ministarstvo odbrane, VTI i Generalštab Vojske Srbije, koji će takođe biti korisnik ALAS - a, pomoci da se rafiniraju njegove upotrebne karakteristike.

Raketa je manjih dimenzija, ali ima veliku bojevu glavu koja može da uništi svaki savremeni tenk i buduće tenkove, ali i utvrđena mesta.
Lansirna rakete je dugačka oko 2,3 metra, kalibra 175 milimetara i imaće domet od 25 kilometara, kazao je Miloradović.

Raketa je teška u letu oko 60 kilograma, a maksimalna njena brzina u letu je oko 180 metara u sekundi, zahvaljujući turbomlaznom motoru.
U Jugoimportu nisu želeli da preciziraju vrednost celog projekta sa UAE, ali će, prema nekim ranijim najavama državnih zvaničnika, vrednost projekta dostici oko 220 miliona dolara, tokom naredne četiri godine.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&....._id=690603
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #504 on: February 28, 2013, 08:27:07 am »

Lepo zvuči, ali mnogo toga smo čuli proteklih godina.
-Posao sa Kinezima na zajedničkom tenku za Pakistan. Posao propao, pojedinci profitirali a građane koštalo!

-Irak oprošten irački dug od 3.500.000.000,00 $, zašto i pod kojim uslovima ( bogatiji Kuvajt  to nije učinio), čak smo i odštetu platili nekim firmama iz BiH.
Dobili smo nešto poslića da zamažemo oči narodu, mnogo toga planirali. Irak se naoružava a nas nema dovoljno u tim aranžmanima  kako bi smo nadoknadili izgubljeno.

Mnogo toga je još obećavano u šta smo kao prilično naivan narod verovali, troškovi napravljeni, pojedinci profitiralia budžet-građani platili.
Problem nastaje kad se pare za neki projekat lako potroše, posao se prepusti drugima a jači igrači traže atraktivnije poslove gde mogu bolje profitirati.
Ostaje ona ‚‚živi bili pa videli‚‚ ako ne zaboravimo šta je obećavano!
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #505 on: February 28, 2013, 05:19:36 pm »


 Hajde da ne prejudiciramo! Možda od ovog posla bude nešto i za radničku klasu.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #506 on: February 28, 2013, 05:25:59 pm »

Gostovanje Nenada Miloradovića, pomoćnika generalnog direktora SDPR-a, u jutarnjem programu RTS-a

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/bX_AjS4pdRs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>



I još jedan intervju sa njim:  http://www.tanjug.rs/videodet.aspx?galID=87483&videoID=500752
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #507 on: March 01, 2013, 09:15:06 am »

Poslušajte snimak ovoga razgovora od osmog minuta, pa zaključite sami.

Mi tamo imamo .. mi tamo imamo ... naša.... itd

Ne govori da i on ima proviziju od generala Jovana Čekovića. A i oni koji ga podržavaju.

Uostalom iz iste su masonske lože.

Pozdrav

Vlado
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #508 on: March 01, 2013, 10:18:58 am »

Strucnjaci za "govor tijela" mogli bi reci svoje...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #509 on: March 01, 2013, 01:11:11 pm »

Šta ima veze ako je pomenuo "naši, mi imamo tamo...". Huh?
Pa čovek radi u SDPR-u, kako drugačije da kaže nego naši ako oni izvode gro posla.

Daj Bože da ovakvi poslovi malo podignu standard u Srbiji jer je ovo doteralo skoro do kraja.
Evo još jedne vesti, isto su ulagači iz UA Emirata.
Ako pola od ovog bude tačno, biti malo bolja situacija, i verujem da će se onda otvoriti mogućnosti i za druge poslove i ulaganja.
Još se na Srbiju uveliko gleda sa nepoverenjem.
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.