PALUBA
March 28, 2024, 11:41:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 458640 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #750 on: May 15, 2015, 12:09:34 pm »

NESREĆA U KRUŠIKU: 6 radnika povređeno u eksploziji, jedan teže

CRNA HRONIKA12:57, 15.05.2015.Autor: EPK

VALJEVO -  U Namenskoj industriji Krušik u Valjevu prilikom obuke zaposlenih došlo je do eskplozije detonatorske kapisle pri čemu je pet radnika lakše povređen, a jedan teško, saznaje Kurir.

Povređeni se transportuju u Urgentni centar bolnice Valjevo.

Uskoro opširnije


Izvor: Kurir.rs
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #751 on: May 15, 2015, 12:59:36 pm »

Nesreća u Krušiku: U eksploziji povređeno osam radnika!

Tanjug | 15. maj 2015. 13:11 > 13:33 | Komentara: 0

U namenskoj industriji prilikom obuke zaposlenih došlo je do eksplozije detonatorske kapisle. Sedam radnika lakše povređeno, a jedan pućen u Klinički centar u Beogradu

VALjEVO - U fabrici namenske industrije Krušik u Valjevu danas je lakše povređeno osam radnika kada je, na traci za proizvodnju došlo do rasprskavanja detonatorske kapisle na upaljaču za račnu bombu, saznaje Tanjug u Ministarstvu odbrane.

 
Sedam radnika pušteno je kući, dok je jedan radnik zbog povrede oka upućen u Klinički centar u Beogradu.

Proizvodnja u Krišuku nije obustavljena, a uzrok nesreće je ljudski faktor.

O nezgodi je obavešten ministar odbrane Bratislav Gašić, koji je u kontaktu sa rukovodstvom Krušika insistirao na poštovanju pune bezbednosti na radu.


Izvor: Vecernje novosti - online
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #752 on: July 25, 2015, 03:17:23 pm »

Премијер Србије и министар одбране посетили ПД „Борбени сложени системи“ у Великој Плани


Премијер Србије Александар Вучић обишао је данас Привредно друштво „Борбени сложени системи“ у Великој Плани, које послује у склопу ЈП „Југоимпорт СДПР“, где су га дочекали министри одбране и унутрашњих послова Братислав Гашић и Небојша Стефановић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић са сарадницима. Руководства „Југоимпорта СДПР“ и „Борбених сложених система“ упознали су премијера Вучића са производним достигнућима новог погона у Великој Плани након чега је уследио обилазак производне хале и разгледање дела производног програма, у коме су најистакнутији самоходни топ хаубица 155 мм „НОРА“, вишенаменско оклопно борбено возило „Лазар 2“ и опрема војника будућности „ВБ 10“.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

– Поносан сам оним што је овде урађено у протекле две године. Унапредили смо и усавршили производњу која је значајна за одбрану земље, али пре свега за производни процес и пословање „Југоимпорта СДПР“, за остваривање зараде и даље запошљавање, рекао је премијер и додао да је произведено шест „НОРА“ које су продате Бангладешу, а од новембра ће се производити 25 до 30 таквих сложених борбених система на годишњем нивоу без повећања капацитета.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Премијер је најавио да ће за Војску Србије бити обезбеђено 18 „НОРА“.

- Наша Војска ће, уместо до 2018, како је планирано, већ почетком следеће године имати првих шест, а затим и осталих 12, чиме ће већ до 2016. године бити испуњен захтев Војске у том погледу. Улазимо у коначну набавку два руска и два немачка хеликоптера, чиме значајно повећавамо наше војне и полицијске хеликоптерске јединице. Ускоро, до септембра следеће године, имаћемо у најбољем стању и наше ваздухоплове, пет авиона МиГ 29 и три „двадесет јединице“. Радимо и на „Галебу 4“ и надам се да ћемо ускоро успети да постигнемо добре договоре. Од фебруара и марта овде очекујемо почетак серијске производње „Лазара 2“, најавио је премијер Вучић, после обиласка погона.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Premijer Srbije i ministar odbrane posetili PD „Borbeni složeni sistemi“ u Velikoj Plani– Ми смо земља која је увек производила оружје и оруђе. Огроман је успех што Србија може да произведе тако сложена борбена средства, на чему зарађујемо новац и желимо да га зарађујемо још више, нагласио је премијер Србије Александар Вучић.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

У првој фази изградње производних погона Пословне јединице „Морава“ у Великој Плани, 2013. године у рад је пуштен браварско заваривачки погон, док је у другој изграђен погон монтаже. Трећа фаза изградње и опремања одвијала се 2014. године када су у рад пуштени савремени погон за машинску обраду и израду компоненти, хала за сечење и савијање лимова, котларница и сачмара. У току је четврта фаза у којој се завршава хала за производњу артиљеријских и других цеви, нова хала за монтажу и лакирница. Завршетком планираних радова у погонима ће, поред производње артиљеријских оруђа и оклопних борбених возила моћи да се производе и друга сложена средства наоружања и војне опреме и обављају услуге ремонта. Тиме ће се обезбедити важне компоненте за производњун артиљеријских оруђа и смањити зависност од увоза.

Извор: http://www.mod.gov.rs/

Осим садржаја вести која је овде приказана у други медији преносе и Вучићеве речи где говори о сарадњи са наменском индустријом БиХ.


* GST_7796.JPG (156.54 KB, 1024x683 - viewed 128 times.)

* GST_7841.JPG (129.57 KB, 1024x683 - viewed 117 times.)

* GST_7922.JPG (153.39 KB, 1024x683 - viewed 121 times.)

* GST_7772.JPG (127.89 KB, 1024x683 - viewed 160 times.)
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #753 on: July 25, 2015, 03:31:25 pm »

Дивизион нових модерних самоходних оруђа није мала ствар.
Богами, врло амбициозно...
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #754 on: July 25, 2015, 06:40:02 pm »

Премијер Србије и министар одбране посетили ПД „Борбени сложени системи“ у Великој Плани

Погледао сам сад прилог на РТС-у. Питам се само за кога се ремонтују она силна возила БОВ-3... Huh?
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #755 on: July 25, 2015, 06:59:43 pm »

Премијер Србије и министар одбране посетили ПД „Борбени сложени системи“ у Великој Плани

Погледао сам сад прилог на РТС-у. Питам се само за кога се ремонтују она силна возила БОВ-3... Huh?

Ne remontuju ih. Od njih verovatno prave BOV-ove M 10 ili M 11. Doticni se koriste kao komandno i izvidjacko vozilo za Noru N 52.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #756 on: July 25, 2015, 07:03:17 pm »

Премијер Србије и министар одбране посетили ПД „Борбени сложени системи“ у Великој Плани

Погледао сам сад прилог на РТС-у. Питам се само за кога се ремонтују она силна возила БОВ-3... Huh?

Ne remontuju ih. Od njih verovatno prave BOV-ove M 10 ili M 11. Doticni se koriste kao komandno i izvidjacko vozilo za Noru N 52.

Нешто не знам. Људи који су били на Партнеру и са возилима се упознали из прве руке, тврде да су М-10 и М-11 "brand new". Нису рециклирана стара.
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #757 on: July 25, 2015, 07:07:09 pm »

Премијер Србије и министар одбране посетили ПД „Борбени сложени системи“ у Великој Плани

Погледао сам сад прилог на РТС-у. Питам се само за кога се ремонтују она силна возила БОВ-3... Huh?

Ne remontuju ih. Od njih verovatno prave BOV-ove M 10 ili M 11. Doticni se koriste kao komandno i izvidjacko vozilo za Noru N 52.

Нешто не знам. Људи који су били на Партнеру и са возилима се упознали из прве руке, тврде да су М-10 и М-11 "brand new". Нису рециклирана стара.

Ja im bas nesto previse i ne verujem, da budem iskren. Mislim da su sasije stare. Uostalom, kome trebaju PVO vozila sa topovima od 20 mm?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #758 on: July 25, 2015, 07:14:07 pm »

Vlado pričao da postoji saradnja između bivših republika. Za tenkove. Ali glavno da postoji saranja, oko tipa robe nije onda problem. Dali su mašine i sve za proizvodnju BOV još uvjek u Mariboru?
Logged
DusanC
desetar
*
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #759 on: July 26, 2015, 09:03:18 am »

Премијер Србије и министар одбране посетили ПД „Борбени сложени системи“ у Великој Плани

Погледао сам сад прилог на РТС-у. Питам се само за кога се ремонтују она силна возила БОВ-3... Huh?

Ne remontuju ih. Od njih verovatno prave BOV-ove M 10 ili M 11. Doticni se koriste kao komandno i izvidjacko vozilo za Noru N 52.

Нешто не знам. Људи који су били на Партнеру и са возилима се упознали из прве руке, тврде да су М-10 и М-11 "brand new". Нису рециклирана стара.

Ko je proizvodjac motora, menjaca, diferencijala?
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #760 on: July 26, 2015, 09:11:21 am »

Премијер Србије и министар одбране посетили ПД „Борбени сложени системи“ у Великој Плани

Погледао сам сад прилог на РТС-у. Питам се само за кога се ремонтују она силна возила БОВ-3... Huh?

Ne remontuju ih. Od njih verovatno prave BOV-ove M 10 ili M 11. Doticni se koriste kao komandno i izvidjacko vozilo za Noru N 52.

Нешто не знам. Људи који су били на Партнеру и са возилима се упознали из прве руке, тврде да су М-10 и М-11 "brand new". Нису рециклирана стара.

Ko je proizvodjac motora, menjaca, diferencijala?



Не бих знао да кажем. Наш члан Џумба је био на сајму, све испитао и ево шта је написао:

Детаљно сам погледао командо-извиђачко возило М-11. Ради се о потпуно новом возилу. Дакле, то није надограђено возило на старој шасији и оклопном телу БОВ-а већ новоизграђено возило од "нуле".
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #761 on: July 26, 2015, 01:07:19 pm »

A da li su mu tako rekli ili je on lično snimio neke detalje?
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #762 on: July 26, 2015, 01:16:50 pm »

A da li su mu tako rekli ili je on lično snimio neke detalje?

Ово ти мене мало зезаш или шта?
Да си кликнуо на Џумбин цитат који сам поставио изнад, видио би да је возило и фотографисано. Уосталом, Џумба није дијете па да могу да му тек тако продају неку причу.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #763 on: July 26, 2015, 01:50:47 pm »

Samo me interesuje kako se mogu uočiti razlike između vozila koje je remontovano, pa modernizovano i glanc novog vozila.

Na ovogodišnjem Partneru su prikazali Lazara za koga su rekli da nije onaj iz 2013. odnosno da je to drugi napravljeni model, a da je prvi primerak u Žandarmeriji. Nisu bili ubedljivi.
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #764 on: July 26, 2015, 02:18:49 pm »

Samo me interesuje kako se mogu uočiti razlike između vozila koje je remontovano, pa modernizovano i glanc novog vozila.

Na ovogodišnjem Partneru su prikazali Lazara za koga su rekli da nije onaj iz 2013. odnosno da je to drugi napravljeni model, a da je prvi primerak u Žandarmeriji. Nisu bili ubedljivi.

Pod prvim modelom su verovatno mislili na Lazara 1, koga nije bilo na zadnjem Partneru 2015.
Logged
Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 24 queries.