PALUBA
March 28, 2024, 07:15:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 458557 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 312


« Reply #795 on: July 28, 2015, 09:26:58 pm »

Да, то је тај лоши узор.

Quote
Odgovorno tvrdim da na ovim prostorima nije postojala, niti postoji jedinica koja je po kvalitetu bila blizu bivšem JSO. Znam šta pričam, a vi mi nemojte verovati.

Не ради се о веровању или не веровању већ схватању како функционише војска (било која, не само ова наша) и рат (мислим на ратоводство). Има још пуно јединица које умеју да дођу, "обаве" посао и оду у хотел да се одмарају.  Него, хајде организује да то што си урадио одржиш, задржиш, да чучиш у рову месец-два  дана, да гацаш по блату, спаваш на земљи, киснеш... и онда идеш на задатак и на крају све то (њих) преведеш и мирнодопско стање. И наравно притом се не бавиш криминалним радња за свој "грош".   Кад нешто извучеш из контекста онда све изгледа "супер". Нико није сам себи довољан. Рат је тимска ствар и за то су потребни тимски "играчи".

Кључни проблем који се изгледа још није променио у неким "главама" у МУП-у је да полиција није војска. Наравно, ни војска није полиција (то на овом форуму понављам стално). Полиција свугде на свету функционише (поједностављено) по принципу минималне потребне силе са оптималним учинком (да "противника" -изгредника, чак и терористу, онемогући и приведе правди), а војска по принципу максималне силе са максималним учинком (да уништи, освоји, зароби).
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #796 on: July 28, 2015, 10:02:12 pm »

Tako funkcionise u Sovjetskom savezu. Teroristi (Ceceni) se pobune i vojska dodje i sravni citavo selo sa zemljom. Medjunarodna zajednica mora da cuti jer imas dovljno nuklearnih glava da unistis 2 ili 3 planete kao sto je Zemlja.

U nasim krajevima teroristi imaju snajpere i mitraljeze 12,7 mm i kriju se medju civilima. Ako posaljes policiju izmasakriraju ih, a ako posaljes vojsku kolateralna steta izazove krizu vecih razmera. Zato ti treba policija sa teskim oklopnim vozilima.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 312


« Reply #797 on: July 28, 2015, 11:03:38 pm »

Odmosmo mu o debeli Off. Ali, da odgovorim.

Nije to baš tako. Da su službe bezbednosti, a potom i policija radili svoj posao (godinama unazad), pre svega onaj obaveštajni ne bi oni imali teško naoružanje. Kod nas policija u neka sela na KiM nije ušla desetinama godina. Saradnici DB-a su bili organizatori OVK pa je DB umesto da od njih dobija podatke i sam postao izvor podataka, ali za njih. O čemu onda da pričamo?

Evo ti jednog primera iz prve ruke (u najkraćim crtama i malo karikirano, ali istinito). Mi se povukli sa KiM 1999. Policija preuzela kontrolu administrativne linije jer je vojsci bio zabranjen ulaz u KZB. I šta biva. Policija (značajan broj pripadnika policije, ipak ne svi) se uključila u organizovani šverc koji vode i organizuju bivši pripadnici OVK. Oni (OVK) uz saradnju i znanje stranog faktora (zna se koga) organizuju i pripremaju OVPBM. Vojska dobija informacije i tome (uključenosti policije u šverc, pripremama terirista, pripremama pobune na područku Preševa i Bijanoca). To se daje državnom rukovdstvu. Rukovodstvo MUP oštro odbacuje takve navode (jer gde bi "mi" švercovali,a i vojska namerno preuveličava opasnost, "šuruje" sa opozicijom). Drug "Cobe" prihvata takvo opravdanje i to tako nastvlja (šverc). Menja se vlast. Naravno "revolucionarnom" pokretu se kroz "salto moratle" priključuju i "stručnjnaci" za specijalne i ostale operacije iz MUP-a. Nadležni iz Vojske opet to predočavaju nekim i danas viđenim političarima i državnom vrhu. Čak im se prikazje i jedan snimak "aktivnog" rada nekih pripadnika policije u kontroli administrativne linije (u jednoj temi je nešto od toga i na ovom Forumu postavljeno). Ma gde to može da bude, kažu "revolucionarni" kadrovi uz MUP-a. Montirano. Netransformisana vojska to namerno plasira da bi pomrsila račune novoj vlasti.  Mi držimo stvari u svojim rukama. Kažu iz MUP-a...

Kad ono međutim... OVPBM je u jednom "jurišu" bukvalno razjurila policju (onu švercersku jer je prave tamo bilo malo). Samo se držala (nije pobegla već se hrabro borila) jedna grupa policajaca poreklom sa KiM. Kad kažem,da je OVPBM razjurila "policiju", to znači bukvalno tako. Lepo, junačka ševrcerska policija je pobegla, pobacala opremu i naoružanje (po ulici, uz put), sela u autobuse i otišla kući. I šta sad. Pa ništa, šta će, nema ko, vojska bez posebnog naređenja državnog vrha (u toj situacii nije ni trebalo), zaustavlja OVPBM, čak ih i potiskuje, ali ne sme u KZB jer NATO preti zbog kršenja sporazuma. E, sad se tu kao pomoć pojavljuju i "specijalci" iz nekih "slavnih" jedinice MUP-a sa sve kamermani. Kamermani, državne TV snimaju kako "specijalci" MUP-a zaustavlaju prodor OVPMB. Vojske nema, ne vidi se niti se pominje. Samo "specijalci". Čim su to snimili, seli ljudi u vozila i otišli kući, a ostavili vojsku da se puškara sa OVPMB. Posle su bili pregovori, dogovori, ubeđivanje nadležnih u NATO-u da su ovi OVPMB teroristi, i rezultat je da je KZB povraćena i stavljena pod kontrolu (uz povuci-potegni, smeš ovo, ne smeš ovo). Još onda (kada je KZB stavljena pod kontrolu) je predlagano iz Vojske da MUP ponovo preuzme kontrolu KZB. Ne, kažu ovi iz novog džavnog vrha, to ćemo postepeno. I evo, to postepeno još traje. MUP (žandarmerija) je preuzeo deo "baza", ali većinu još "drži" vojska.  I ne razume zašto?
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #798 on: July 29, 2015, 02:59:10 pm »

Odmosmo mu o debeli Off. Ali, da odgovorim.

Nije to baš tako. Da su službe bezbednosti, a potom i policija radili svoj posao (godinama unazad), pre svega onaj obaveštajni ne bi oni imali teško naoružanje. Kod nas policija u neka sela na KiM nije ušla desetinama godina. Saradnici DB-a su bili organizatori OVK pa je DB umesto da od njih dobija podatke i sam postao izvor podataka, ali za njih. O čemu onda da pričamo?

Evo ti jednog primera iz prve ruke (u najkraćim crtama i malo karikirano, ali istinito). Mi se povukli sa KiM 1999. Policija preuzela kontrolu administrativne linije jer je vojsci bio zabranjen ulaz u KZB. I šta biva. Policija (značajan broj pripadnika policije, ipak ne svi) se uključila u organizovani šverc koji vode i organizuju bivši pripadnici OVK. Oni (OVK) uz saradnju i znanje stranog faktora (zna se koga) organizuju i pripremaju OVPBM. Vojska dobija informacije i tome (uključenosti policije u šverc, pripremama terirista, pripremama pobune na područku Preševa i Bijanoca). To se daje državnom rukovdstvu. Rukovodstvo MUP oštro odbacuje takve navode (jer gde bi "mi" švercovali,a i vojska namerno preuveličava opasnost, "šuruje" sa opozicijom). Drug "Cobe" prihvata takvo opravdanje i to tako nastvlja (šverc). Menja se vlast. Naravno "revolucionarnom" pokretu se kroz "salto moratle" priključuju i "stručnjnaci" za specijalne i ostale operacije iz MUP-a. Nadležni iz Vojske opet to predočavaju nekim i danas viđenim političarima i državnom vrhu. Čak im se prikazje i jedan snimak "aktivnog" rada nekih pripadnika policije u kontroli administrativne linije (u jednoj temi je nešto od toga i na ovom Forumu postavljeno). Ma gde to može da bude, kažu "revolucionarni" kadrovi uz MUP-a. Montirano. Netransformisana vojska to namerno plasira da bi pomrsila račune novoj vlasti.  Mi držimo stvari u svojim rukama. Kažu iz MUP-a...

Kad ono međutim... OVPBM je u jednom "jurišu" bukvalno razjurila policju (onu švercersku jer je prave tamo bilo malo). Samo se držala (nije pobegla već se hrabro borila) jedna grupa policajaca poreklom sa KiM. Kad kažem,da je OVPBM razjurila "policiju", to znači bukvalno tako. Lepo, junačka ševrcerska policija je pobegla, pobacala opremu i naoružanje (po ulici, uz put), sela u autobuse i otišla kući. I šta sad. Pa ništa, šta će, nema ko, vojska bez posebnog naređenja državnog vrha (u toj situacii nije ni trebalo), zaustavlja OVPBM, čak ih i potiskuje, ali ne sme u KZB jer NATO preti zbog kršenja sporazuma. E, sad se tu kao pomoć pojavljuju i "specijalci" iz nekih "slavnih" jedinice MUP-a sa sve kamermani. Kamermani, državne TV snimaju kako "specijalci" MUP-a zaustavlaju prodor OVPMB. Vojske nema, ne vidi se niti se pominje. Samo "specijalci". Čim su to snimili, seli ljudi u vozila i otišli kući, a ostavili vojsku da se puškara sa OVPMB. Posle su bili pregovori, dogovori, ubeđivanje nadležnih u NATO-u da su ovi OVPMB teroristi, i rezultat je da je KZB povraćena i stavljena pod kontrolu (uz povuci-potegni, smeš ovo, ne smeš ovo). Još onda (kada je KZB stavljena pod kontrolu) je predlagano iz Vojske da MUP ponovo preuzme kontrolu KZB. Ne, kažu ovi iz novog džavnog vrha, to ćemo postepeno. I evo, to postepeno još traje. MUP (žandarmerija) je preuzeo deo "baza", ali većinu još "drži" vojska.  I ne razume zašto?
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #799 on: July 29, 2015, 03:28:05 pm »

Kada bi svi vozili po propsima, skoro da ne bi bilo sudara, i vazdusni jastuci bi bili nepotrebni na automobilima. Opet se isti ugradjuju.

Uz sve to kada bi obavestajni organi imali podatke da se teroristicke grupe skupljaju na KiM, tesko da bi mi mogli da preventivno delujemo. Osim da se ukopamo na granici.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #800 on: July 29, 2015, 04:13:31 pm »

Kada bi svi vozili po propsima, skoro da ne bi bilo sudara, i vazdusni jastuci bi bili nepotrebni na automobilima. Opet se isti ugradjuju.

Uz sve to kada bi obavestajni organi imali podatke da se teroristicke grupe skupljaju na KiM, tesko da bi mi mogli da preventivno delujemo. Osim da se ukopamo na granici.

Da su obavestajni organi radili svoj posao kako se radi nebi morao da se ukopavas na granici  vec da napravis jednu zasedu i pohapsis grupu u toku prebacivanja.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #801 on: July 30, 2015, 11:00:34 pm »

Dzumba, tacno je da se na Kosovu desavalo da ceo odred PJP pobegne i ostavi Albancima svo naoružanje, ali je takođe tačno da je u to vreme cela brigada VJ dezertirala sa Kosova.
Tačno je da je komandant JSO radio sa zemunskim klanom, ali je takođe tačno da je u to isto vreme šef surčinskog klana bio ranjen i da je zvao svog pajtosa načelnika generalštaba VJ da mu obezbedi kraljevski tretman na VMA, što mu je ovaj i obezbedio.
Hoću da kažem da su vojska i policija dve sestrinske firme, samo što je MUP više u dodiru sa građanima, i što vojska pismenije krije svoj prljavi veš.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #802 on: July 30, 2015, 11:21:47 pm »

@vodnik policije

Koja je to brigada dezertirala sa Kosova ?
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #803 on: July 30, 2015, 11:32:25 pm »

Dzumba, tacno je da se na Kosovu desavalo da ceo odred PJP pobegne i ostavi Albancima svo naoružanje, ali je takođe tačno da je u to vreme cela brigada VJ dezertirala sa Kosova.
Tačno je da je komandant JSO radio sa zemunskim klanom, ali je takođe tačno da je u to isto vreme šef surčinskog klana bio ranjen i da je zvao svog pajtosa načelnika generalštaba VJ da mu obezbedi kraljevski tretman na VMA, što mu je ovaj i obezbedio.
Hoću da kažem da su vojska i policija dve sestrinske firme, samo što je MUP više u dodiru sa građanima, i što vojska pismenije krije svoj prljavi veš.

Doticne iz PJP-a je trebalo streljati. Ajd sto beze, nego sto gube oruzje. Trebalo je straljati ponekoga i iz te Krusevacke brigade kojoj je bilo dosta sto im ne salju zamenu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #804 on: July 31, 2015, 06:55:45 am »

... ali je takođe tačno da je u to vreme cela brigada VJ dezertirala sa Kosova...

Poštovane kolege, ovo je ozbiljan forum - za iznošenje ovako krupnih stvari treba imati barem neki argument osim onog "pričao mi jedan čovek, kojemu je rekao komšija...".
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #805 on: July 31, 2015, 09:57:49 am »

... ali je takođe tačno da je u to vreme cela brigada VJ dezertirala sa Kosova...

Poštovane kolege, ovo je ozbiljan forum - za iznošenje ovako krupnih stvari treba imati barem neki argument osim onog "pričao mi jedan čovek, kojemu je rekao komšija...".

Ovo je ozbiljno tacno. Ozbiljno su se spakovali i otisli. I neko je cak javio NATO paktu, pa ih nisu ni gadjali.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #806 on: July 31, 2015, 11:07:29 am »

... ali je takođe tačno da je u to vreme cela brigada VJ dezertirala sa Kosova...

Poštovane kolege, ovo je ozbiljan forum - za iznošenje ovako krupnih stvari treba imati barem neki argument osim onog "pričao mi jedan čovek, kojemu je rekao komšija...".

Ovo je ozbiljno tacno. Ozbiljno su se spakovali i otisli. I neko je cak javio NATO paktu, pa ih nisu ni gadjali.

OK. Koja je to brigada bila?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #807 on: July 31, 2015, 11:46:23 am »

Ja bih bas vole da znam kako je to moglo da se deci da cela bridada ako je laka to je oko 2.000 ljudi a ako je motorizovana to je skroro 5.000 ljudi mogla da se spakuje i ode a da to niko neprimeti ukljucujuci NATO koji bi od toga napravio propagandnu pricu koja bi se vrtela danima.

Da se tako nesto desilo to bi se culo brzinom svetlosti.

Da se neki deo - mozda ceta povuka bez odobrenja i sl to i moze da se prikrije ali cela brigada tesko.
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #808 on: July 31, 2015, 01:14:42 pm »

Ne znam tacno koja, je osim da je rezervna i mislim da je iz Krusevca.

Cela brigada se povukla u poredku. Tesko da bi NATO mogao da dokaze da je u pitanju dezertersto, a da ne oda svoje spijune. Na kraju je sve to stavljeno pod tepih.

Na drugome forumu, je neko iz te brigade rekao, da je bio problem sto su drugi mobilisani iz toga grada provode vreme u kaficima, a oni su na frontu.

Ali da vise ne sirimo off topic.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #809 on: July 31, 2015, 01:33:56 pm »

Ne znam tacno koja, je osim da je rezervna i mislim da je iz Krusevca.

Cela brigada se povukla u poredku. Tesko da bi NATO mogao da dokaze da je u pitanju dezertersto, a da ne oda svoje spijune. Na kraju je sve to stavljeno pod tepih.

Na drugome forumu, je neko iz te brigade rekao, da je bio problem sto su drugi mobilisani iz toga grada provode vreme u kaficima, a oni su na frontu.

Ali da vise ne sirimo off topic.

Како да не. И маршују они тако, кроз градове и села, у километарској колони, кроз борбени распоред "црвеног", неометани од стране "плавог", преко ко зна колико контролних пунктова на којима их нико није упитао куда иду...

Зар стварно мислите да би неко имао петљу и могућности да организује тако нешто? Читав састав бригаде? То је и статистички мало вјероватно.

А то да их НАТО не би гађао и да не би то пропагандно експлоатисао... то мачку о реп.

Уосталом, на форуму је човјек који би знао да је до тога дошло па, ево, чекамо да се он огласи...
Logged
Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.