PALUBA
March 28, 2024, 10:29:08 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Specijalna brigada  (Read 120836 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #15 on: January 05, 2008, 03:38:08 pm »

По прописима уопште није битно кога су конкретно обезбеђивали, једноставно је забрањено бавити се таквим активностима. По новом Закону о војсци, министар одбране даје одобрење за бављење додатним послом ван војске.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #16 on: February 04, 2008, 11:09:45 am »

Jedino sto sam ja ikad radio van vojske to je obezbedjivanje nekih privatnih zurki! Uglavnom su to bili neki moji drugovi i njihove zurke... hocete da kazete da i to nije u redu?! To su ionako bile neke smesne pare!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #17 on: February 06, 2008, 04:43:31 pm »

I dalje sam protiv toga... bez obzira o cijim se zurkama radi. Sto je i najveca muka radili ste za smesne pare tako nesto... umesto da napravite posao (kad vec radis da ti nije zao sto rizikujes da te neka budala nabode nozem jer ne moze da upadne na zurku...)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #18 on: February 06, 2008, 05:01:06 pm »

Izgleda da se vremena menjaju, ranije da tako kažem u moje vreme o takvim stvarima nisi smeo ni da pomisliš a kamoli da radiš nešto sa strane.

Znaš kako ja mislim da cela priča baš upravo tako i počinje, prvo obezbeđuješ nešto sa manjim stepenom rizika, onda budeš primećen ili preporučen za "jače" poslove i kada jednom uđeš u kolo posle nevrdi ni pet zlatnika da izađeš iz njega.

Inače radio sam 2002 g. jedno kraće vreme na fizičkom obezebeđenju u OŠ Crnjanski u Beogradu, pored nas iz firme za FTO-a bilo ih  je sa svih strana, i policajaca i vojnika..........
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #19 on: February 06, 2008, 07:47:55 pm »

Admirale ako gledas tako, vecih budala si imao kod mene na poslu... tamo sam mogao da prodjem i gore! Naravno da nikad nebi obezbedjivao neke "opasne face"! Ovo su bili moji dobri drugovi, tako da i da sam hteo nisam mogao da im uzmem neke vece pare! Iskreno kad ljudi cuju da radis tamo gde sam ja, beze od tebe ko da si sugav...a i manje prave gluposti!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #20 on: February 23, 2008, 05:31:00 am »

Izvidjaci, prva ceta, padobranci, Pancevo...Ziveli!!! Cool
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #21 on: February 23, 2008, 07:18:03 am »

Počeo si da radiš ili .....?

Ako je to što mislim da jeste svaka čast, svakako mnogo bolji izbor nego ono što si naumio.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #22 on: February 24, 2008, 02:36:11 am »

Jesam...izgleda da ne mogu bez mene! Grin
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #23 on: March 03, 2008, 10:57:50 am »

To se radi odavno, to je više neka javna tajna (obezbedjenje ličnosti, objekata...). E sad, svako radi ono što ume...

U principu sam protiv toga, i mišljenja sam da bez obzira kolika im bila plata da bi pojedinci nastavili sa starom praksom.
Mom kolegi, koji je dobio otkaz zbog obezbedjivanja Andrije Draskovica je isti povecao platu za isto toliko koliko je primao dok je radio za vojsku (pored 2000e koje je vec zaradjivao kod njega)! Ostao je da radi za njega i iskreno vise je dobio nego sto je izgubio...
 Ja to nebi mogao nikad (s obzirom da prezirem takve ljude), ali on je mogao...
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #24 on: June 19, 2008, 10:51:12 am »

Sramota je sto u znaku spc brigade niste postavili nista sto simbolizuje KOBRE i 82 pomorski centar.Ako se ne varam,nasa jedna ceta je presla u Pancevo,a deo 82. je takodje kod vas.Izgleda da su umesto majke dobili macehu.Najzad je vojnim bolesnicima iz 72.poslo za rukom da komanduju KOBRAMA,ali nece zauvek.Mislim da se vec nasao neko pametan da najacu spec jedinicu ponovo formira kao jedinicu gde je 1 oficir,a sve ostalo,ukljucujuci k-dire timova da budu podoficiri.
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #25 on: June 19, 2008, 11:26:03 am »

Што би стављали нешто што симболизује Кобре у знак Специјалне бригаде ако су Кобре остале да постоје као јединица?
Иначе, тај знак нови знак мени лично не изгледа нарочито привлачно. Буквално набуџена 2 симбола бивших бригада у један кроз CorelDRAW.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #26 on: June 19, 2008, 12:41:10 pm »

Sramota, ali ne odlucujemo mi o tome! Seljakanje, prekomande, prekvalifikacije... jebavanje do mile volje! Iskreno bolje je bilo dok se malo znalo o cuvenim kobrama nego ovako! To za podoficire si u pravu!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #27 on: August 02, 2008, 01:12:56 am »

Specijalna brigada je elitna jedinica Vojske Srbije, s tradicijom protivdiverzantskih, protivterorističkih, izviđačkih, padobranskih i ronilačkih sastava.

ISTORIJAT

Specijalna brigada je formirana 29. septembra 2006. godine. Nastala je preformiranjem i objedinjavanjem 72. specijalne brigade, 63. padobranske brigade i delova 82. Pomorskog centra i Protivterorističkog odreda “Kobre“.

Dan Specijalne brigade obeležava se 29. septembra. Tog dana 2006. godine, naredbom ministra odbrane Republike Srbije, formirana je brigada.

ORGANIZACIJA I STRUKTURA

 

NAMENA

Specijalna brigada je združena taktička jedinica u kojoj se ističu izviđačka, protivteroristička, padobranska i ronilačka komponenta. Ona je posebno organizovana jedinica, obučena, opremljena i namenjena za pripremu, organizovanje i izvođenje obaveštajno-izviđačkih, diverzantskih, protiv-diverzantskih, protivterorističkih, protivpobunjeničkih, psihološko-propagandnih i drugih specijalnih dejstava na kopnu, akvatoriji i u vazdušnom prostoru.

Jedinice Specijalne brigade svoja dejstva izvode u pozadini neprijatelja, u zahvatu fronta i u vlastitom zaleđu, primenom vertikalnog i drugih oblika manevra.
U izvršavanju svojih specijalnih, borbenih i bezbednosno-obaveštajnih zadataka, utvrđenih Strategijom i Vojnom doktrinom Republike Srbije, jedinice Specijalne brigade mogu da deluju u sadejstvu sa snagama Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.

Za izvršavanje specijalnih i klasičnih dejstava brigada se može ojačati: artiljerijom za podršku, inžinjerijom, oklopnim jedinicama, ARJ PVO, jedinicama za vezu, EI i PED, helikopterskim jedinicama ViPVO i drugim snagama i sredstvima.

ZADACI

izviđanje u strategijskoj, operativnoj i taktičkoj dubini, za potrebe izvođenja protivterorističkih i protivpobunjeničkih dejstava,
učešće u obaveštajnim i kontraobaveštajnim akcijama,
rešavanje talačkih situacija,
razoružavanje terorističkih, odmetničkih i kriminalnih naoružanih grupa,
učešće u blokadi rejona i objekata,
ugušenje oružane pobune,
obezbeđenje najviših vojnih i državnih funkcionera,
otkrivanje i obeležavanje ciljeva za dejstvo avijacije i dalekometne artiljerije u taktičkoj i operativnoj dubini protivnika
spasavanje oborenih pilota i izviđačko-diverzantskih grupa i pojedinaca u pozadini protivnika,
desantiranje i snabdevanje iz vazduha. 
   
NAORUŽANjE

U jedinicama Specijalne brigade koristi se različito pešadijsko oružje i specifično naoružanje specijalnih jedinica.

OBUKA

U specijalnoj brigadi se realizuju sadržaji borbene obuke protivterorističkih, padobranskih, izviđačko diverzantskih, ronilačkih i jedinica za učešće u mirovnim operacijama. Spektar borbene obuke je veoma širok i podrazumeva taktičku, vatrenu i fizičku obuku najvišeg profesionalnog rizika. Pored veoma zahtevne selektivne obuke, koja predstavlja prvi eliminacioni kriterijum za ulazak u specijelnu brigadu, u jedinici se realizuje:

osposobljavanje pripadnika jedinica u korišćenju hladnog oružja, primeni borilačkih veština, upotrebi naoružanja sa velikom vatrenom moći;
uvežbavanje složenih radnji taktike specijalnih dejstava;
osposobljavanje iz padobranstva, ronjenja, plivanja, veranja i službe spasavanja.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #28 on: August 23, 2008, 12:00:29 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/MFs3NJsaUgg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 24, 2010, 03:56:39 pm by trpe grozni » Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #29 on: August 27, 2008, 01:56:54 pm »

Трећина овог слајд-шоуа се односи на специјалне јединице полиције МУП-а Србије.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.