PALUBA
April 25, 2024, 03:05:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Polaganja zakletve u Somboru, Valjevu i Leskovcu  (Read 7181 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
KPoV
desetar
*
Offline Offline

Posts: 139


« Reply #15 on: September 24, 2012, 03:43:58 pm »

Kako je ovo sa kosom vojnikinja regulisano pravilom sluzbe? A sa prakticne strane, kako se odrzava higijena na terenu i kako to stane pod sljem?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #16 on: September 24, 2012, 04:10:51 pm »

Za šlem ne znam, ali sam danas pričao sa jednom novopečenom kadetkinjom VA i video uživo kako to izgleda. Naime, nove kape (M-10 uniforma) sa zadnje strane imaju lastiš, ne vezuju se kanapom kao beretke. Tako je ženama lakše da punđu utrpaju pod kapu i da to sasvim solidno izgleda. Nigde ništa ne štrči i ne izgleda "nabudženo". U ovom slučaju, dužina kose je prosečna ženska, 10-15cm ispod ramena, tako da nije neki problem upakovati to da deluje uredno i  vojnički. Za šlem se nisam setio da je pitam, ali hoću prvom prilikom. Inače, svi redom kukaju na čizme i rane i žuljeve koje su im iste napravile, iako su im ove nove čizme "Nike" patike u odnosu na stare, dobre pešadinke. Grin
Logged
KPoV
desetar
*
Offline Offline

Posts: 139


« Reply #17 on: September 24, 2012, 04:39:01 pm »

Hvala na odgovoru, vidim na slikama sarenilo boja (razlicite uniforme) i frizura, pa me zainteresovalo.

A bas me zanima kako ide i navlacenje/skidanje zastine maske preko punzde/pletenice/.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #18 on: September 24, 2012, 10:39:08 pm »

veoma lako, veruj mi. nosim dugu kosu godinama, a vise puta sam klincima objasnjavao i demonstrirao kooriscenje zastitne maske.

problem sa cizmama resavaju vunene carape. meni su se smejali kad sam ih navuko 3.9. na preko +30 ali su ubrzo svi poceli da ih nose. cak je i manje vrucina u njima nego bez njih.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.