Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Granične jedinice
(1/217) > >>
vojnik graničar:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

GRANIČNE JEDINICE JNA

Kao prvu sliku koju sam postavio je značka graničnih jedinica JNA.
To je moja značka koju sam dobio ujutro 8. 9. 1988 godine u Mariboru u kasarni "Tone Tomšić" V.P. 8164/20-3 od komandira karaule "Ceršak" V.P. 5457 , zastavnika I klase Spasković Radoja i do danas je sačuvao.

Imam priliku otvoriti novu temu na ovome forumu koji još nitko nije otvorio a radi se o Graničnim jedinicama JNA.  :klap
To su pripadnici JNA koji su svoje zadatke obavljaju na Prvoj crti obrane Jugoslavije.
Kao glavni zadatak tih graničnih jedinica JNA je čuvanje državne granice od „vanjskog neprijatelja“.
Kroz neke moje tekstove koje budem pisao vidjet će te što su u stvari radili graničari JNA.
Kako su obavljali svoje zadatke, sa kojim su oružjem raspolagali, kojim uređajima, sredstvima kako su se obavljali zadaci na terenu, kako to izgleda u stvarnosti, uglavnom kakva je prva crta obrane Jugoslavije, da li je moguće ilegalno izići ili ući iz Jugoslavije dok je čuvaju granične jedinice JNA.
Iz moga iskustva svaka karaula JNA nije ista kako po izgledu karaule, po broju graničara, po opremi, zadacima, naoružanju, tehnici,  drugim sredstvima i nekim pojedinostima koje su i mene iznenadile ne samo mene već i druge graničare sa kojim sam imao kontakta.
Oni su se čudili kako je to na mojoj karauli ja se čudio kako je to na njihovoj karauli.
Postavit ću nekoliko slika iz doba JNA kad sam bi graničar.
Na ovu moju temu će se javiti i drugi graničari koji su služili JNA.
Sokol:
Свака част за причу ! Чекам наставак  8)
Vladimir Ivanović:
Drago mi je da si započeo ovu temu.

Pozdrav

Vlado
jadran2:
Tema, svakako zanimljiva.
Da se pokusamo bolje uzivjeti u tu 1988.g. i daljnje granicarske dogodovstine, koje si godiste Granicaru?
vojnik graničar:
Quote from: Sokol on September 24, 2012, 11:20:01 am

Svaka čast za priču! čekam nastavak  8)



Pa ja sam se iznenadio da na ovome forumu niste imali pokrenutu temu o graničnim jedinicama JNA. :o
Karaule su objekti otvorenoga tipa.
Graničari su 24 sata na dan u na zadacima.
Uvijek se nešto događa.
Za razliku od pripdnika JNA koji su u kasarnama i nema mrdanja vani.
Sjetio sam se filma "Karaula" koji dosta dobro dočarava kakav je život graničara JNA i u njemu svaki graničar JNA može pronaći nešto što se događalo i na njegovoj karauli.
Navigation
Message Index
Next page

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info