Granične jedinice
<< < (216/217) > >>
vodnik policije:
Quote from: milena braco on December 01, 2018, 11:06:05 am

Dva slucaja. Povratna opruga udarne igle slomljena, igla zapekla i ostala u prednjem polozaju. Drugi slucaj je kad udarac ne ostane zapet.


Hvala na odgovoru. Nisam znao da li je prva, druga ili obe varijante u pitanju.
Moglo bi da se desi da udarna igla viri iz oslone ploce zbog zapeklosti,mada ona uglavnom viri zbog greske u konstrukciji topa. Revizijom po tom pitanju nije postignuto nista. Objasnio sam to na temi o bst.
Revizijom je postignuto da ako udarni cekic nije dobro zapet, prilikom podizanja zatvaraca, ne moze da udari udarnu iglu.
vodnik policije:
Quote from: Solaris on December 01, 2018, 05:08:42 pm

Pričalo se nešto o mogućnosti krivog sastavljanja zatvarača - udarne igle.

poz.

Poprilicno sam siguran da niti moze, niti je moglo nesto da se sklopi pogresno.
U promet je pustena roba sa greskom. Kao Crna strela ili cuveni King Kraguj.
Posle je trebalo prepravljanjem svih topova problem da bude otklonjen, ali izgleda neuspesno.
Provalicu ja tu problematiku. Ne hebe lep nego uporan... ;D
dzumba:
Након свих тих догађаја сви БсТ су ремотовани и та опасност од погрешног склапања је отклоњена. Дакле, провери у техничким књижицама да ли су 80-тих или касније урађени ти ремонти. То се најлакше уочава када се на празно (без мине у цеви) затварач запне и врати у затворени положај. Ако игла (која је као кука) остане запета (није кренула сама) значи да је уреду. Види се то и код склапања затварача. Дуго то нисам радио (потпуно сам заборавио називе делова), али уживо бих се већ одмах сетио. Колико се сећам Милена Браци или неко други је баш добро објаснио тај проблем.
Perun:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Perun:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Navigation
Message Index
Next page
Previous page