Granične jedinice
<< < (14/217) > >>
Kuzma®:
Nema Kile, te tablice se koriste dosta dugo iako je kolicina eksploziva koja se dobije proracunom veca od potrebne ali niko to izgleda ne zeli da menja.

Svejedno, ajmo da se vise ne vracamo na to rusenje posto smo oko toga dosta rekli pa ako nastavimo ovu bi temu onda mogli da preimenujemo u "Rusenje mosta u Austriji".

Dakle, po pitanju mosta  svaka dalja rasprava je nepozeljna. Hajde da damo coveku sansu da nastavi dalje temu koju je pokrenuo.
kilezr:
 
 Ovim sam i mislio da prekinem raznorazna " Rambo rušenja po susednim zemljama". Ja ću kao pravi prilog temi napisati o 32.GDO-u. Ako se slažete da ide ovde?
Kuzma®:
Tema je o granicnim jedinicama. Ne vidim ni jedan razlog da i ti ne napises nesto o svom iskustvu granicara.
trpe grozni:
Quote from: vojnik graničar on October 01, 2012, 05:49:27 pm


Trpe Grozni.
Samo znanja radi.
Moja karaula je imala dužnost čuvati 6050 metara državne granice sa austrijom.
Od tih 6050 metara državne granice najviše vremena smo proveli na zapadnom području odgovornosti karaule "Ceršak" koji je bio dug 2184 metra.
Istočni dio granične linije karaule „Ceršak“ je bio dug 3866 metara, tu smo išli vrlo rijetko eto ja sam osobno tamo išao u obilazak granice oko 4-5 puta.

Pogledaj sliku zapadnog i istočnog terena karaule "Ceršak".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ljudi koji su stanovali u blizini te istočne granice su znali koliko je taj dio jugoslavenske granice „šupalj“  i kako ga slabo čuva JNA.
I eto prilike za one koji hoće prijeći državnu granicu.
Tako je na tom dijelu granice moglo proći 1000 Miljenka Hrkača i napraviti 1000 puta gore stvari od njega.
Jugoslavenska granica se nije čuvala kao granica između južne i sjeverne koreje, kao između izraela i pojasa gaze u kome su palestinci, ko je znao taj je moga prijeći i u sred bijela dana a kamoli ne noću.
Ja osobno znam 70 kilometara Hrvatske granice na kojoj nema ni jednog pripadnika hrvatske vojske i policije pošto živim blizu.


Pa ja ne kazem da bilo koja granica na svetu nije suplja, samo kolko vidim na istocnoj sektoru je prvo reka, a zatim obradljiva povrsina i naseljeno mesto. U takvom slucaju, sama reka pretstavlja prirodnu prepreku, a kod lokalnog naselja razvija se dobra obavestajna mreza, pa tako da bilo koje kretanje na granici se mnogo lakse primeti,
I opet, u slucaju potrebe, posada karaule bi se prema potrebi mogla udvostruciti, pa cak i utrostruciti i tako pojacati aktivnosti na samoj granicnoj liniji uz postavljanje minsko-eksplozivnih i zicanih prepreka, kao i geofonskom obezbedjivanju nekih prelaza koje se teze vizuelno pokrivaju.
Ste to, normalno, uz procenu nadleznih organa "odozgo". ;)

Quote from: kilezr on October 01, 2012, 07:55:58 pm


 Ovim sam i mislio da prekinem raznorazna " Rambo rušenja po susednim zemljama". Ja ću kao pravi prilog temi napisati o 32.GDO-u. Ako se slažete da ide ovde?


Kile, apsolutno se slazem da ovde postavis tvoje iskustvo sa granice.
jadran2:
Naprijed Kile, da vidimo i tvoja iskustva.
Navigation
Message Index
Next page
Previous page