PALUBA
March 28, 2024, 06:39:41 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 73   Go Down
  Print  
Author Topic: Granične jedinice  (Read 519898 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #690 on: March 23, 2013, 12:11:17 pm »

Sluzio sam od januara 88 do septembra 88 na karauli Vrbica, granicni otsek Kikinda.
 Na karauli smo imali takvu osmatracnicu i u njoj artiljeriski durbin pa danju se u toj osmatrcnici davala straza na karauli, a nocu oko karaule.
Posto svuda oko karaule su bila zitna polja i ravnica pogled je dosezao bar 10km sa tim durbinom.

Božidar79, dobro došao na stranice Graničnih jedinica.
Napiši nam nešto o tvojoj karauli, poslu kojeg ste obavljali, ako imaš koju sliku dok si bio u graničnim jedinicama još i bolje.
Željeli bi vidjeti kako je kod tebe bilo.
Što ti je bilo loše, što dobro itd...
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #691 on: March 25, 2013, 11:17:09 pm »

Moram primijetiti da je na toj karauli drnak bila prilično labava disciplina glede fotografiranja.
Oko toga se i mnooooogo kasnije dizala poprilična prašina.

Ssekir75.!
Ovo što si napisao je pročitao graničar sa karaule "Drenak" i traži preko mene da mu malo pojasniš to što si gore naveo u vezi "Labave discipline".!!!

Ustvari evo njegovog teksta kojeg mi je uputio:

"On ne zna ništa o karauli Drenak.
Kakva labava disciplina, kakva prašina?

Daj ga zamoli da to malo argumentira.

Poz................."

аман, читајте шта је написано pravilo

морам да приметим да је на тој караули дренак била прилично лабава дисциплина у погледу фотографисања. око тога се и мнооооого касније дизала поприлична прашина.

фотографисање у војним објектима и на задацима је било најстроже забрањено. ко год има слике из тог периода има их само пар. овде не рачунам слике фото секција, које су ипак нешто друго. укратко, неко на караули дренак није пазио па су војници "шкљоцали" како су стигли.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #692 on: March 27, 2013, 11:23:08 pm »

Graničaru,

100 puta sam rekao;

100 karauli 100 priča (iako ista JNA)

Kod nas desetari nisu išli na teren.

U principu su bili po jedan na generaciju, što znači svaki drugu noč dežurstvo.

Ne kažem da su bili bez veze, radili su oni svoje. Ali dali je isto biti na terenu (-20) ili u kancelariji (+20) - nije isto.

Na teren nije išao ni kuvar, pekar, vezist. Svako je imao svoj posao. Naše je bilo da odlazimo na teren i da dajemo stražu.
Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #693 on: March 29, 2013, 08:24:13 am »

Graničaru,

100 puta sam rekao;

100 karauli 100 priča (iako ista JNA)

Kod nas desetari nisu išli na teren.

U principu su bili po jedan na generaciju, što znači svaki drugu noč dežurstvo.

Ne kažem da su bili bez veze, radili su oni svoje. Ali dali je isto biti na terenu (-20) ili u kancelariji (+20) - nije isto.

Na teren nije išao ni kuvar, pekar, vezist. Svako je imao svoj posao. Naše je bilo da odlazimo na teren i da dajemo stražu.

KUHAR NA KARAULI "CERŠAK"

Znam ja Pero™ da svaka karaula u bivšoj JNA nije bila ista.
Skoro da je svaka imala neka svoja pravila.
Ali sa ovim si me iznenadio.
Pa kažeš: kuvar, pekar, vezista.!?
Ja bi ovom prilikom pozdravio kuhara sa karaule „Ceršak“ on je bio Srbin iz Srbije a zvao se je Milošević Prvoslav.
Prvoslav je imao udubljenje na dnu brade, jednom prilikom mi je pokazao sliku na kojoj je bila njegova sestra i njene prijateljice pa me pita hajde pogodi koja je moja sestra.
Nije bilo teško, ona je jedina imala udubljenje na dnu brade.
Želio sam reći da  na karauli „Ceršak“ kuhar se je bavio samo sa kuhanjem hrane za graničare.
Pekara nije bio niti se je kuhar sa tim bavio jer je kruh dovozio neki civilni kamion iz neke pekare.
Vezista na karauli „Ceršak“ također nije bilo to je obavljao dežurni karaule.
I to  se sve obavljalo putem induktorskog  telefona M-63 sa komandom graničnog odsjeka Maribor.
Kuhar nije nikada davao stražu niti je išao u patrole i zasjede.
Mada je bilo dana da se i njega moglo angažirati.
Naprimjer kada je vojnicima podijeljen SDO, on taj dan nije imao što da radi.
Kuhinju bi sredio dan prije.
Ali sam doživio da kad noću dođe kontrola iz graničnog odsjeka iz Maribora,  da dežurni karaule probudi kuhara i kuhar se obuće uzme pušku i municiju te pođe sa oficirom koji je došao u kontrolu u obilazak granice i zasjeda.
To ne traje dugo možda maksimalno oko 1-2 sata.
Tada se kuhar vraća na karauli i nastavlja spavati koliko mu ostaje do pripreme doručka za graničare.  
Meni je bilo interesantno vidjeti kuhara u JNA uniformi.
Gledali smo ga čitavo vrijeme u onoj bijeloj jakni i bijelim hlačama a vrlo rijetko smo ga viđali u JNA uniformi.
Nažalost od njega nisam naučio ništa spremati od JNA specijaliteta.
Iako sam mu ponekada pomagao u kuhinji.
Kuhare nisam te zaboravio iako je na današnji dan prošlo 8723 dana ili 23 godine, 10 mjeseci i 18 dana.
Pozdrav od Vojnika Graničara.
Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #694 on: March 29, 2013, 08:35:10 am »

Nove slike sa karaule "Drenak" - V.P. 6052-9 - Granični odsjek Debar - Jugoslavensko - Albanska granica.
Karaula "Drenak" danas izgleda ovako.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #695 on: March 29, 2013, 08:41:33 am »

Graničar s psom pokraj graničnog kamena. Ovdje se sve lijepo vidi.


* gr.jpg (54.03 KB, 730x569 - viewed 152 times.)
Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #696 on: March 29, 2013, 08:48:56 am »

Nove slike   sa karaule "Drenak" - V.P. 6052-9 - Granični odsjek Debar - Jugoslavensko - Albanska granica.
Karaula "Drenak" danas izgleda ovako.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #697 on: March 29, 2013, 01:47:01 pm »

Pravila su bila ista svugde, ali praksa nije.

Kod nas je bio sneg do početka maja, pa nije bilo prohodno ni za kamijone JNA ni automobile. Recimo da nas je bilo odprilike 20-30 znači nekde 10-15 kg hleba/kruha na dan. I u subotu i u nedelju, morao bi neko peške po hleb/kruh. Sat dole, sat gore... utrošio bi barem 2 sata.

Tako da je pekar prvi ustajao (ako odmislimo straže, patrole, dežurne…) ispekao svež hleb/kruh. Ličilo je više na lepinje, ali je bilo okusno i svaki dan sveže. Njegov posao je još bio da pomaže kuvaru, znači deljenje hrane, pranje sudova, generalka, i ostalo.

Pekar je bio izučen na karauli, bio je jedan od nas pešadinaca. Kuvar je išao kroz obuku za kuvara (đabe). Imali smo i knjigu recepta, ali je tad nisam gledao, nije to bio moj posao. Ako te zanima ima je na internetu, dosta stručna i detaljna knjiga. Isplati se pogledati.

Klasičnog SDO za ceo dan nismo imali. Naravno da smo jeli i konzerve, ali koliko se sečam, svaki dan smo dobili nešto kuvano i toplo.

Inspekcije nikad nismo imali noču.Očigledno niko nije smeo da nam prilazi Cheesy

Kde još kuvar sam da ide na teren, izgubio bi se. Još noču Cheesy

Vezist nije bio za uspostavljanje veza i zvanje. On je bio za održavanje. U stvari dugo smo bili bez, došao je nekde Maja - Juna zapravo, ni generacija pre mene nije pomenula nekog vezista, znači bili smo skor godinu dana bez.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #698 on: March 29, 2013, 11:41:18 pm »

Još nešto sam se setio:

ssekir-u; i nama su rekli da je bilo slikanje zabranjeno. I da je bio oficir 24 sata sa nama, a nije bio, našli bi mi način da se slikamo. Znaš da se uvek našo način da se uradi zabranjene stvari. Slikanje se mi i ne čini baš neka strašna stvar, barem dok je u smislu suvenira a ne odavanja nekih vojnih tajni. Nekde su spavali na straži, nekde su odlazili u grad ''preko žice'' i šta ja znam šta sve. Jedino rešenje vidim da je JNA organizirala slikanje, pa bi mogli da vide šta radimo ili dali ima nešto što nebi smelo da bude.

Inače Bugari su videli našu karaulu sa granice, bilo je dosta daleko nekoliko km, ali videlo se. Mi njihovu nismo videli. Zapravo znali smo kde je, ali se nije videla sa naše strane. I njihove patrole smo redko videli, jer u principu oni nebi smeli do granice.

Bilo kako bilo, naše slikanje i naše ne-držanje PS-a nije smanjivalo to što je bio naš zadatak: čuvanje granice. Koliko se od nas tražilo, to smo i odradili.

Graničaru i ostalima: Na našoj karauli je uvek nešto falilo. U praksi smo imali sve, ali...  recimo neko vreme smo bili bez psa, zapravo nikad nismo imali dva, neko vreme smo bili bez kuvara, pa ga je menjao pekar, po hranu smo odlazili svake 2 nedelje, ali ipak nismo bili gladni, bili smo bez vezista, pa su ipak veze radile...

Sečam s priče sa jedne druge karaule pod zajedničkom komandom. Tad se izgubio vezist i jedan vojnik (iz Ljubljane). Bilo je to zimi, znači januar do aprila. Bila magla, išli nešto u kao patrolu i pregled veza... pronašli jih Bugari. Pisao sam o tome, vratili su jih bez problema. Neznam kako su imali veze, kod nas su išle sasvim nasuprot granice (prema selu). Ipak kuvar nije nikad ni video kako ide teren, ni vezista nebi baš puštao na teren noču.  Mi smo znali to napamet. I sad posle toliko vremena mogao bi noču da idem tamo. Verovatno i ti za ''tvoj'' teren.
Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #699 on: March 31, 2013, 12:25:08 pm »

Pravila su bila ista svugde, ali praksa nije.
Kod nas je bio sneg do početka maja, pa nije bilo prohodno ni za kamijone JNA ni automobile.
 Recimo da nas je bilo odprilike 20-30 znači nekde 10-15 kg hleba/kruha na dan.
I u subotu i u nedelju, morao bi neko peške po hleb/kruh.
Sat dole, sat gore... utrošio bi barem 2 sata.
Tako da je pekar prvi ustajao (ako odmislimo straže, patrole, dežurne…) ispekao svež hleb/kruh.
Ličilo je više na lepinje, ali je bilo okusno i svaki dan sveže.

Njegov posao je još bio da pomaže kuvaru, znači deljenje hrane, pranje sudova, generalka, i ostalo.
Pekar je bio izučen na karauli, bio je jedan od nas pešadinaca.
Kuvar je išao kroz obuku za kuvara (đabe).
Imali smo i knjigu recepta, ali je tad nisam gledao, nije to bio moj posao.
Ako te zanima ima je na internetu, dosta stručna i detaljna knjiga. Isplati se pogledati.
Klasičnog SDO za ceo dan nismo imali.
Naravno da smo jeli i konzerve, ali koliko se sečam, svaki dan smo dobili nešto kuvano i toplo.
Inspekcije nikad nismo imali noču.Očigledno niko nije smeo da nam prilazi Cheesy
Kde još kuvar sam da ide na teren, izgubio bi se.
Još noču Cheesy
Vezist nije bio za uspostavljanje veza i zvanje.
On je bio za održavanje.
U stvari dugo smo bili bez, došao je nekde Maja - Juna zapravo, ni generacija pre mene nije pomenula nekog vezista, znači bili smo skor godinu dana bez.

Pero™.
Daj mi ovo objasni u vezi kruha kojeg ste jeli na karauli.
Kažeš da je bio kao "lepinja".
U čemu je bio problem.!?
Da li je takav kruh tipa "lepinja" bio i prije ovoga pekara ili ovaj pekar kojeg spominješ nije po receptu pravilo radio svoj posao ili nije bilo kvasca za staviti u smjesu.!?
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #700 on: March 31, 2013, 01:25:10 pm »

Zdravo,

Pošto sam iz Slovenije, neznam ni sve vrste lepinja.  One gostione /kafane što prodaju pljeskavice i ''južnu'' hranu imaju dosta niske lepinje ali ipak ima u njima kvas, vidi se po testu. U trgovinama se dobije nešto slično, visine 4-5 cm. Ono što smo mi jeli je bilo SLIČNO tim lepinjama, možda koji cm više. Da! Bio je unutra kvasac. Videlo se da je testo naraslo, možda ne baš kao pravi hleb/kruh, ali koliko znam, kvasac može da se sam izradi, stavi se malo vode, šečera, brašna, imaš ga do kraja života.

Što se tiče recepta, neznam kako piše u JNA receptu, pogledaču. Ipak pekar je bio izučen na terenu/karauli. ''preživeo'' sam dva pekara, jedan generacija pre mene, jedan posle . Hleb/kruh jim nije bio loš. Iako nisu bile neke vekne i hlebci kao u trgovini, bio je ukusan. Koliko znam, za pravi hleb/kruh što se dobije u trgovini, moralo bi puno vremena da se digne, premesi i tako dalje. Ipak ne bunim se na to što smo dobili. Najvažnije je bilo da je bilo dobrog ukusa i da ga je bilo dosta. Kvasca je bilo,inače bi ispale neke palačinke ili tortilje.

Iako po PS nebi smeli u khinju, uvek smo tamo imali nešto viška hleba/kruha, neki čaj ili kompot, koju konzervu, ako je straža ili patrola zakasnila za obrok, sačekalo jih... ne mogu da kažem da smo bili gladni. Ni po danu ni po noči. Prema običnoj vojsci sa kasarna, JNA se dobro pobrinula za nas!!!

Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #701 on: March 31, 2013, 04:48:40 pm »

KUHINJA NA KARAULI "CERŠAK" 

Pero™.
Znaš što me još zanima.
Kad smo kod kuhara i kuhinje.
Ne znam da li je kod tebe bilo takvo pravilo na karauli.
Ali na karauli "Ceršak" kuhar Milošević Prvoslav je morao od svakog spremljenog jela uzeti oko pola tegle (kao ona tegla u kojoj se nalazi med, krastavci, paprike itd...) te je tu hranu ostavljao u kuhinji.
Onda sam ti ja njega jednog dana pitao zašto se to stavlja u tegle i ostavlja sa strane neko vrijeme.
Odgovorio mi je da po nekom JNA pravilu od svakoga spremljenog jela mora dio hrane da stavi u te tegle iz razloga kada se graničari na karauli razbole od hrane tako da se tada ta hrana iz tegli uzima i nosi na analizu u Maribor.
Ja sam sada zaboravio točno koliko je ta hrana koju je kuhar Milošević Prvoslav stavljao u tegle dugo stajala u kuhinji na nekim policama.
Interesantno je da ta hrana nije nikada išla na analizu jer se nije nikada dogodilo da smo se razbolili od te hrane koju nam je spremao kuhar.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #702 on: March 31, 2013, 04:55:11 pm »

To je kontrolni obrok.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #703 on: March 31, 2013, 10:47:24 pm »

Од сваког јела се узимао узорак и остављао за случај да дође до тровања или неког другог проблема код војника како би се уврдило да ли је узрок храна или нешто друго. Узорак се чувао неко време (у фрижидеру), мислим 24 сата, можда и 48, отприлике нешто дуже него што би било време појеве симптома тровања храном.

Иначе, то је превентивна санитана мера која се спроводи и у другим ресторанима који спремају масовне оброке (студентске мензе, хотели, требало би и ресторани и тд.). Колико се то поштује код цивила друго је питање. Једна од мера је и обавезни санитарни преглед оних који спремају храну.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #704 on: April 01, 2013, 12:07:22 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* GRANICNE JEDINICE.jpg (152.8 KB, 673x960 - viewed 399 times.)

* GRANICNE JEDINICE.jpg1.jpg (154.71 KB, 633x960 - viewed 370 times.)
Logged
Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 73   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.