PALUBA
March 28, 2024, 10:43:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 73   Go Down
  Print  
Author Topic: Granične jedinice  (Read 519938 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #705 on: April 01, 2013, 12:58:54 am »

KUHINJA NA KARAULI "CERŠAK" 

Pero™.
Znaš što me još zanima.
Kad smo kod kuhara i kuhinje.
Ne znam da li je kod tebe bilo takvo pravilo na karauli.
Ali na karauli "Ceršak" kuhar Milošević Prvoslav je morao od svakog spremljenog jela uzeti oko pola tegle (kao ona tegla u kojoj se nalazi med, krastavci, paprike itd...) te je tu hranu ostavljao u kuhinji.
Onda sam ti ja njega jednog dana pitao zašto se to stavlja u tegle i ostavlja sa strane neko vrijeme.
Odgovorio mi je da po nekom JNA pravilu od svakoga spremljenog jela mora dio hrane da stavi u te tegle iz razloga kada se graničari na karauli razbole od hrane tako da se tada ta hrana iz tegli uzima i nosi na analizu u Maribor.
Ja sam sada zaboravio točno koliko je ta hrana koju je kuhar Milošević Prvoslav stavljao u tegle dugo stajala u kuhinji na nekim policama.
Interesantno je da ta hrana nije nikada išla na analizu jer se nije nikada dogodilo da smo se razbolili od te hrane koju nam je spremao kuhar.

kao što su Rade i Dzumba rekli, verovatno je to bilo zbog kontrole hrane.

Kod nas toga nije bilo. Imali smo uvid u kuhinjnu šta se radilo, imali smo i ulaz u kuhinjnu, naravno ako nismo smetali kuvaru ako je bio tamo, inače je bila njegova dužnost da nam da hranu. Frižider i zamrzivač su bili preko ''piste'', pa bi videli ako bi se tamo nešta nosilo. A i znali smo kako karula živi, kako diše, šta se radi... Možda u kasarni neznaju kako se šta radi, na našoj karauli smo znali sve za svakoga, što se tiče poslova.

Ako bi to moralo da se radi nije bila greška nas vojnika nego oficira.

Ipak, bilo je neke kontrole, kad smo zaklali svinju, morali smo da ''pošaljemo'' uzorak jetre na pregled, tek kad se vratila za dan dva mogli smo da je jedemo. Dobili smo jednom i sanitarnu inspekciju (možda nedelju dva pre mog skidanja), pregledao sve, Kuhinja OK, samo što je naredio da mora voda da se kloriše, kde baš mene zapeo za to, naravno ja sam to brzo preneo na ''guštera'' iz kasnije generacije.

Ni ta inspekcija nije našla nešto drastično loše. Higijena je bila na nivoju, sve čisto, kao bi bilo kod kuče, kvaliteta hrane isto, i tako dalje. Težko bi se otrovali hranom. Ono što je bilo kuvano bilo je na nivoju kučne hrane ako ne i bolje. Iako smo bili svaki dan puno vremena bez oficira, brinuli smo se za sebe i za zadatke što moramo da jih izvršavamo.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #706 on: April 01, 2013, 01:28:35 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Barbakanu, ili nekom ko bolje zna SH/HS bolje od mene.

Zanima me za onu poslednju značku, koliko sam razumeo dalo/izradilo se samo četrdeset komada. Ipak puno jih vidim po internetu da se prodaju.

Moja je sasvim obična, ali ne mislim da je prodam, da je neko dobio zlatnu, za častnu dužnost, a deca (ili on) mu prodaju... ma nema veze

Ipak zanima me, dali pravilno razumem da je bilo izrađeno samo 40.
Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #707 on: April 01, 2013, 06:04:33 am »

Od svakog jela se uzimao uzorak i ostavljao za slučaj da dođe do trovanja ili nekog drugog problema kod vojnika kako bi se uvrdili je li uzrok hrana ili nešto drugo.
Uzorak se čuvao neko vrijeme (u frižideru), mislim 24 sata, možda i 48, otprilike nešto dulje nego što bi bilo vrijeme pojev simptoma trovanja hranom.
Inače, to je preventivna sanitana mjera koja se provodi iu drugim restoranima koji spremaju masovne obroke (studentske menze, hoteli, trebalo bi i restorani i td.).
Koliko se to poštuje kod civila drugo je pitanje.
Jedna od mjera je i obvezni sanitarni pregled onih koji spremaju hranu.

Kada je izvršen sanitarni pregled kuhara Milošević Prvoslava na karauli "Ceršak" ne znam.
Vjerojatno je to obavljeno kad je došao u JNA i kad je raspoređen pravilo u kuhare.
Svako koliko se je obavljao sanitarni pregled JNA kuhara također ne znam.
Vjerojatno je JNA imala i za to neko svoje pravilo.
Ali znam da nikada dok sam ja bio na karauli "Ceršak" kuhar nije išao na sanitarni pregled niti je tko dolazio u neki sanitarni pregled kuhara i kuhinje.
Zato je komandir karaule "Ceršak" znao uletiti ponekad u kuhinju i on je pregledao stanje kuhinje a i urednost kuhara.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #708 on: April 01, 2013, 09:26:28 am »

Sanitarni sistematski pregledi lica koja rade na pripremi i proizvodnji hrane su se i u civilstvu i u JNA sprovodili obavezno na 6 meseci.
Jedan od najvažnijih pregleda je pregled stolice i briseva na kliconoštvo.

Podaci o izvršenim pregledima su se unosili u sanitarnu knjižicu.

Obaveza je da se ostave po 2 uzorka od svakog napravljenog jela.Rok čuvanja je 72 sata.
Prvi uzorak je služio za eventualnu analizu a drugi se čuvao ako postoji sumnja u rezultate prve analize da se izvrši supraanaliza.

Redovan pregled urednosti higijene kuhinjskog bloka i prostorije za obedovanje u JNA je po pravilu pre svakog obroka bila dužnost dežurnog oficira kasarne (jedan od razloga što je on morao da uđe prvi i bude prvi poslužen).Mada mislim da se ovo nije baš najrevnosnije sprovodilo.

Sanitetlije su imale dužnost da pregled vrše samo periodično po planu provere ili na zahtev dežurnog oficira ili komande vanredno.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #709 on: April 01, 2013, 11:20:02 am »

Barbakanu: mislim na zlatnu značku graničara, kao piše ima jih samo 40 ali se ovde naveliko prodaju. U stvari vrede puno po redkosti, ali se očigledno ne cene. Ja moju običnu limenu nedam nikome. Zanimljivo je i da piše da su u mornarici morali da jih vrate. Mi jih nismo nosili, ali ostale su nam kao suvenir i nismo jih vračali. 

Graničaru: onaj što je došao u sanitarnu inspekciju: pregledao je prostorije, WC, Kuhinju... možda je i nas malo ocenio dali smo čisti... jedina zamerka mu je bila da nismo klorirali vodu (pošto smo imali svoj vodovod, direktno sa izvora). Dali je kontrolirao kuvara i pekara neznam (kao što je rekao Oficir neaktivne rezerve). Prvog kuvara sam ''jedva'' video od januara do februara, pa neko vreme pekar kuvao, pa poslednjih 3-4 meseca drugi kuvar. Možda jim baš nije zapao higijenski preglled.

Oficiru...: kod nas oficir nije jeo na karauli. Ni dežurni desetari nisu imali nekih privilegija što se tiče hrane. Ko prvi stigne, prvi jede. Što se tiče čistosti, uvek je bila cela karaula na nivoju. Isto i kuhinja. Nije bilo potrebe za nekom dodatnom kontrolom. Generalke smo radili svake nedelje, ako je bilo potrebno čistili smo i svaki dan. Naravno zimi je bilo puno posla jer se ložilo u svim glavnim prostorijama na drva/ugalj.

A što se tiče čuvanja hrane 72 sata (što smo je pojeli), toga sigurno nije bilo

I još nešto, kod nas je bio otvor/prozorčič između kihinje i ''dnevne sobe'' pa smo tamo preuzimali hranu
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #710 on: April 01, 2013, 11:43:19 am »

Zato toliko često i ponavljamo da je život na karauli kao i na plovilima RM ili RV imao svojih specifičnosti koje su se razlikovale od rigidnog pravila službe koje je vladalo u većini jedinica i ustanova.

Naravno da nije smelo biti većih odstupanja ali neke tehnikalije su se u mnogome razlikovale koliko se vidi iz dosadašnjih komentara.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #711 on: April 01, 2013, 02:06:18 pm »

Када се узме у обзир да је у ЈНА сваки дан сервирана храна (три оброка) за преко 150.000 људи (колико је било пред крај СФРЈ) онда је свакако свакоме јасно да се морало водити рачуна о здравственој исправности и сировине од које се спремају оброци и хигијени у кухињама па и здравственом стања оних који ту храну спремају. Генерално, за период који ја памтим није било озбиљнијих проблема. Било је појединачних проблема и лакших тровања храном у неким гарнизонима (кухињама). Ипак, мерено бројем спремљених оброка то је све било маргинално.

Ја памтим једна од озбиљнијих проблема који се у то време (1982. или 1983. године) десио у касарни 975.ВНЦ у Сомбору. О томе сам негде написао на форуму. Дошло је до масовног, али лакшег тровања 90% војника (то је био број од око 2200 до 2400 људи). Међутим, утврђено је да узрок није био у храни већ у води. Наиме, касарна је имала сопствени водовод (бунар) из кога се снабдевала водом. Из неког разлога те године (крај марта, почетак априла, било је баш топло) дошло је до повећаног броја неке бактерије у води која је и иначе "била" тамо. Десило се то да се разболи (лакши пролив) само млада војска која је управо пристигла, док су стари војници и већина старешина остали здрави, односно нису имали никаве видне симптоме. Лекари су закључили да су се стара војска и старешине "научиле" на те бактерије односно стекли су неку врсту имунитета. Пролив се брзо решио, војска је оздравила, а водовод је добио уређај за аутоматску прераду и хлорисање. Знам да никоме од руководилаца у касарни, КРВ и ПВО, па ни ЈНА није било свеједно због тога.

Дакле, здравствена исправност хране и воде на местима масовног боравка људи су један од приоритета оних који то организују, у овом случају ЈНА и војске уопште.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #712 on: April 01, 2013, 02:11:33 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Barbakanu, ili nekom ko bolje zna SH/HS bolje od mene.

Zanima me za onu poslednju značku, koliko sam razumeo dalo/izradilo se samo četrdeset komada. Ipak puno jih vidim po internetu da se prodaju.

Moja je sasvim obična, ali ne mislim da je prodam, da je neko dobio zlatnu, za častnu dužnost, a deca (ili on) mu prodaju... ma nema veze

Ipak zanima me, dali pravilno razumem da je bilo izrađeno samo 40.


Pero , Pise da je znacku uz diplomu- povelju  dobilo 40-tak staresina i da posle vise nije dodeljivana a to sto prodaju na internetu neznam da li su bas zlatne i bas originali   
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #713 on: April 01, 2013, 02:26:53 pm »

Da ne odemo u off.

Uvek kada imaš iznenadnu,masovnu tzv. alimentarnu toksi infekciju (trovanje-proliv) najčešće je uzrok voda pa tek onda hrana.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #714 on: April 01, 2013, 06:38:41 pm »

Види се да си лекар. Тако је реаговао и гарнизонски лекар тада. Ипак, проверена је и храна, прегледани хигијенски услови у целом трпезаријском блоку и сл. Када се нешто деси, онда се темељно проверава. Тада је стигла читава "булумента" епидемиолога, читав санитетски одред и ко зна ко све не. Од свих "оболелих" су узели бросеве, обавили анализе и сл. Волите ви доктори те такве догађаје, тада вас сви слушају. Cool
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #715 on: April 01, 2013, 10:50:18 pm »

Zato toliko često i ponavljamo da je život na karauli kao i na plovilima RM ili RV imao svojih specifičnosti koje su se razlikovale od rigidnog pravila službe koje je vladalo u većini jedinica i ustanova.

Naravno da nije smelo biti većih odstupanja ali neke tehnikalije su se u mnogome razlikovale koliko se vidi iz dosadašnjih komentara.

Jer nije bilo svugde isto, zato i želim da napišem kako je bilo kde sam bio ja. Neka ostane nešto za generacije iza nas.

Meni bi bilo zanimljivo da pročitam kako je bilo pre prvog svetskog rata, ako između dva rata, kako posle druog rata (sukob sa inform biroom)....

Za nas nekoliko koji smo na ovom forumu, mogu da kažem da smo odrarili svoj posao - čuvanje granice. E sad za oficire nebi baš mogao da kažem. Recimo njihov posao bi bio da nas upute na PS.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #716 on: April 02, 2013, 09:12:09 am »


  laugh " Mi od g....na pravimo nauku a drugi od nauke naprave g.....na, (znao je da kaže jedan stari profesor epidemiologije) ".  laugh

Imaju takve situacije svojih draži, jer sadrže malo adrenalina i elemenata detektivske (da ne kažem policijske) profesije.
Koji klinac nije bar jednom u ranom detinjstvu poželeo da bude policajac?
Izazov da se otkrije uzrok nekakvog događaja.
Priznajem manji broj klikeraša odmah požele da postanu piloti. Grin

A i ko ne voli da bude u centru pažnje bar makar malo.

(Na žalost lekari su sigurno jedna od najsujetnijih profesija.Postati mali bog je zamka u koju se vrlo lako upadne sa pozicije nekog ko odlučuje o spasavanju tuđih života. A pogotovo ako se bude uspešan a uspeh zna da čoveka povuče da poleti vrlo,vrlo visoko samo što se sa tih visina zna i dosta nisko pasti i to je onda mnogo bolno)
Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #717 on: April 02, 2013, 10:08:22 am »

Graničaru: onaj što je došao u sanitarnu inspekciju: pregledao je prostorije, WC, Kuhinju... možda je i nas malo ocenio dali smo čisti... jedina zamerka mu je bila da nismo klorirali vodu (pošto smo imali svoj vodovod, direktno sa izvora). Dali je kontrolirao kuvara i pekara neznam (kao što je rekao Oficir neaktivne rezerve). Prvog kuvara sam ''jedva'' video od januara do februara, pa neko vreme pekar kuvao, pa poslednjih 3-4 meseca drugi kuvar. Možda jim baš nije zapao higijenski preglled.
A što se tiče čuvanja hrane 72 sata (što smo je pojeli), toga sigurno nije bilo
I još nešto, kod nas je bio otvor/prozorčič između kihinje i ''dnevne sobe'' pa smo tamo preuzimali hranu.

Pero™.
I kod mene na karauli "Ceršak" je bio kako ti kažeš "prozorčić između kuhinje i trpezarije".
Kuhar nam nikada nije dolazio do stolova u trpezariji da nas posluži sa hranom.
Takvo pravilo nije bilo na karauli.
To je on mogao uraditi ako je on to želio i kad u karauli nije bio komandir karaule.
A kada bi to uradio onda bi morao iz kuhinje izići u hodnik, pa iz hodnika u trpezariju i onda nas poslužiti.
To je bilo previše komplicirano i za njega i za nas tako da to nije radio.
Jednostavnije je bilo da se on "pojavi" na prozorčić kuhinje i on bi nam na tacnu stavio sve što nas sljeduje.
I to je bilo to.
Pa ko voli neka izvoli.

PRIJATNO GRANIČARI.!!!

Joj da mi je još koji put stati u red za hranu na karauli "Ceršak", pregorio bi puno toga he he he he...

Rekao bi mi jednom ssekir75 : "a drugo, ne razumem cemu toliki cinizam prema jna?"
Pa evo ssekir75 ima i dobrih stvari na karauli "Ceršak" i u JNA.
« Last Edit: April 02, 2013, 10:15:38 am by vojnik graničar » Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #718 on: April 09, 2013, 09:13:19 pm »

Kako je jeo komandir karaule "Ceršak"

Komandira karaule „Ceršak“ zastavnika I klase Spasković Radoja sam vidio samo jednom da jede u trpezariji sa nama vojnicima.
On je imao svoje pravilo po tom pitanju gdje jesti.
Sam ga je izmislio i sam se držao tog pravila.
I taj jedini put kad sam ga uspio vidjeti da jede sa nama u trpezariji karaule to je bilo 22.12.1988. god. četvrtak, za ručak.
Kuhar je skuhao naravno što drugo nego proslavljeni vojnički grah-pasulj.
To nije mogao izbjeći jer su u karaulu došli mnogi iz sela Ceršak, iz Šentilja, policajci, carinici, ribari, lovci, šumari, učenici iz škole „Ceršak“, nastavnice škole, radnici iz tvornice, direktor tvornice itd…..
Pa kao domaćin i komandir karaule morao je jesti sa gostima koji su tu došli da uveličaju dan JNA.
Kad god je mogao da jede u karauli on to nije propuštao.
Nije propuštao ni doručak, ručak i večeru.
Da sam i ja na njegovom mjestu i ja bih isto napravio.
Samo je komandir karaule imao jedan običaj.
A to je da je hranu i pribor za jelo trebalo staviti na tacnu te sve to odnijeti njemu u njegovu kancelariju na 1 kat i staviti na njegov radi stol.
To je u većini slučajeva radio kuhar Prvoslav Milošević.
Tu bi komandir karaule u miru pojeo svoj JNA obrok.
Tu mu nije nitko smeta, nitko mu nije mogao brojiti zalogaje te ga gledati kako jede.
Logged
vojnik graničar
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 263



« Reply #719 on: April 09, 2013, 09:20:08 pm »

KORDUNROSTFREI  JNA  

I danas imam kod kuće komplet JNA porciju naravno sa nožem, kašikom i viljuškom.
Evo ih.
Made in JNA.
Tko zna možda opet zatreba.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1. Kordunrostfrei JNA - pribor za jelo.JPG (291.14 KB, 1280x960 - viewed 165 times.)

* 2. Kordunrostfrei JNA - pribor za jelo.JPG (279.99 KB, 1280x960 - viewed 167 times.)

* 3. Kordunrostfrei JNA - pribor za jelo.JPG (311.58 KB, 1280x960 - viewed 157 times.)
« Last Edit: April 09, 2013, 09:25:51 pm by vojnik graničar » Logged
Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 73   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.