PALUBA
March 28, 2024, 01:24:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Down
  Print  
Author Topic: Minobacač 82mm M69 (A)  (Read 59343 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #105 on: February 02, 2020, 08:47:16 pm »

Quote
Moje pitanje je, kada osnovno orudje dobije na nišansku tačku više od 30-00 kao u gornjem primeru, smanju se za 30-00 a ako je na primer dobijeni uglomer na nišansku tačku 26-32, onda se dodaje 30-00 pa će uglomer za drugo orudje biti 56-32, sa tim uglomerom. Tu mi treba pojasnjenje, da li sam u pravu tj da li sam dobro shvatio.

А када ће да се деси такав угао? Ако је основно оруђе у одељењу прво, онда је другу овек лево до њега. Угао ће увек бити већи од 30-00 (мери се и у правци кретања казаљке на сату, тј. на десну страну ). Угао који ти треба да добијеш је уствари обрнути азимут (угао под којим тебе види тај други минобацач). Дакле, одговор у том твој питању је , да, треба додати 30-00 јер је обрнути аузимут угла 26-32 (из твог примера) 56-32.

Друго, минобацачка настава се изводи практично, посебно за послужиоце. Не у соби или учионици, не замишљањем. Дакле, код минобацача, правило у шаке  па пробај. Ако не радите тако, онда "џабе сте кречили". Ако немате ви правило има га командир. Уосталом треба њега питати.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #106 on: February 02, 2020, 10:45:21 pm »

Nebitno je da i je grivna na 45cm ili 10cm od usta cevi. Nama je na jednom gadjanju potonula podloga toliko u zemlju da je grivna bila jako blizu usta cevi, doduse u pitanju je 120mm minobacac, ali ne verujem da ima nekih razlika. Bitno je samo da je moguce da se daljinar podesi na sve moguce vrednosti da b moglo da se dejstvuje.
Logged
F0rest
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #107 on: February 03, 2020, 07:54:08 am »

Quote
Moje pitanje je, kada osnovno orudje dobije na nišansku tačku više od 30-00 kao u gornjem primeru, smanju se za 30-00 a ako je na primer dobijeni uglomer na nišansku tačku 26-32, onda se dodaje 30-00 pa će uglomer za drugo orudje biti 56-32, sa tim uglomerom. Tu mi treba pojasnjenje, da li sam u pravu tj da li sam dobro shvatio.

А када ће да се деси такав угао? Ако је основно оруђе у одељењу прво, онда је другу овек лево до њега. Угао ће увек бити већи од 30-00 (мери се и у правци кретања казаљке на сату, тј. на десну страну ). Угао који ти треба да добијеш је уствари обрнути азимут (угао под којим тебе види тај други минобацач). Дакле, одговор у том твој питању је , да, треба додати 30-00 јер је обрнути аузимут угла 26-32 (из твог примера) 56-32.

Друго, минобацачка настава се изводи практично, посебно за послужиоце. Не у соби или учионици, не замишљањем. Дакле, код минобацача, правило у шаке  па пробај. Ако не радите тако, онда "џабе сте кречили". Ако немате ви правило има га командир. Уосталом треба њега питати.
Hvala na objasnjenju, ne radimo nista u prostoriji, napolje smo nego bi ja da pohvatam secanje i da se ne brinem kada mi se komanduje nesto.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.