PALUBA
March 29, 2024, 09:50:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 104   Go Down
  Print  
Author Topic: J22 Orao  (Read 611434 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
gavrinem
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #1200 on: November 12, 2017, 01:32:05 am »

Kolega Ljubo kažete da SDPR nije bio nadležan za uvoz naouružanja (možda "na papiru i nije bio" ali u praksi)?
Može onda jedno pitanje za vas?
Navesti ime firme koja je u ime SFRJ 1981. godine kupila tj. sklopila ugovor sa organima RV SAD u vezi sa isporukom 215 raketa Maverick (58.309 $ po komadu) za Orla.
Može mala pomoć prijatelja: Savezna direkcija za promet robe i rezerve proizvoda sa posebnom namenom.
možda vam pomognu prva 4 početna slova...

Uzgred zabavno mi je da čujem da je citiranje zvaničnih dokumenata i izveštaja "spekulisanje".Očigledno vi imate visoke standarde kada ni zvanično zavedene dokumente ne priznajete.Rado ću se povući i ustupiti vam prostor da nas ubuduće informišete pravim i relevantnim činjenicama...
Bilo bi šteta ne pustiti čoveka koji "sve zna" da to i demonstrira.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1201 on: November 12, 2017, 01:42:50 am »

СФРЈ није могла да добије ни авионе ни моторе од САД.

АГМ су ситнина.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #1202 on: November 12, 2017, 03:06:01 am »

СФРЈ није могла да добије ни авионе ни моторе од САД.

АГМ су ситнина.

СФРЈ је током седамдесетих могла да добије авионе из САД. Наравно, уз одређене модификације за извоз. СФРЈ није од САД могла да добије моторе за заједнички пројект са Румунијом. Сам F-5 је доспео у руске руке након победе комуниста у Вијетнаму, 1975. године.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1203 on: November 12, 2017, 03:48:13 am »

Комбиновати Ф-5Е и МиГ-21 бис у истој авијацији је скупа забава. Није могла јер није имала пара. Бос се не изува.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1204 on: November 12, 2017, 06:32:29 am »

Комбиновати Ф-5Е и МиГ-21 бис у истој авијацији је скупа забава. Није могла јер није имала пара. Бос се не изува.

  Izvinjavam se... A razvoj novog aviona to nije?
Logged
gavrinem
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #1205 on: November 12, 2017, 07:41:58 am »

СФРЈ није могла да добије ни авионе ни моторе од САД.

АГМ су ситнина.

Ovo što vi radite je klasično spinovanje!I to sve u stilu "ne može jer ja tako kažem".
Ja navedem kao relevantne godine za pregovore sa Amerikancima 1971, 1984 (uz to ponudi i neki dokument koji to potvrđuje ) isl. a onda se vi pozivate na neki dokument iz 1990. godine kada je geopolitička situacija bila totalno drugačija (raspadom VU, Jugoslavija više nije bila interesantna SAD).

Kažete "sitnina".

Jel i nabavka najmodernijih 3D radara, opreme za protiv-podmorničke helikoptere, najmodernijeg izvižđačkog kontera LORAP isto sitnina  (i sve to tokom 1980-ih)?Jel stotine Tanderdžeta isporučenih baš od te Amerike (1950-ih godina) isto sitnina (ili se možda ti avioni meni priviđaju)?
Da niste i vi jedan od onih koji tvrde da "nema boljih kola od Moskviča"?!

Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #1206 on: November 12, 2017, 08:29:07 am »

Развој новог авиона јесте скупа, прескупа забава. Али то тако мора бити. Није ми јасно зашто се стално спочитава та цијена пројекта (колика год да је) и кука "шта је све могло да се уради/купи за те паре". Шта је могло? Није могло ништа. То је исто као кад те неко убјеђује да оставиш цигаре јер ћеш иха-хај да уштедиш.

Та кукњава над трошковима и прича "ми смо мали, није то за нас" је одлика другоразредних држава и нација. Још је црње што су нас добронамјерни "пријатељи" убиједили да то није за нас (не само авио већ било која индустрија).
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #1207 on: November 12, 2017, 09:43:26 am »

Koliko ja razumem, nikad nije bilo pitanje F-5E i Mig-21 nego lili jedan ili drugi. (Doduše Migovi bi prema jednoj varianti ostali do isteka resursa-i time bi imali dva tipa aviona.) Mislim, da se pitanje veže na potražnju SFRJ za RF-5E. Ali tih aviona bila bi manja količina, i sa sasvim specifičnom namenom.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #1208 on: November 12, 2017, 10:15:50 am »

Комбиновати Ф-5Е и МиГ-21 бис у истој авијацији је скупа забава. Није могла јер није имала пара. Бос се не изува.

Мислим да нисмо разговарали о томе да ли је СФРЈ имала пара да их купи или не, него да ли би америчке власти одобриле продају авиона Југославији.

Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #1209 on: November 12, 2017, 12:37:40 pm »

Kolega  gavrinem jedno pitanje, da li je ispravno da Vi uglavnom sve svodite na napise iz jedne knjige (ne omalovažavam autora, dapače) koji bi trebali biti isključivi etalon u raspravi, nisam pročitao knjigu već tu i tamo poneku skeniranu stranicu, ali mi je (osobno mišljenje) sam stil pisanja poznat iz nekih drugih radova koji imaju za istinu samo jednu doktrinu i način razmišljanja. Navodeći činjenice u stilu: "nije bilo dostupno.." , "nitko nije ni ponudio" zapravo se samo potvrđuju neke stavovi, ne početku ovog pdf sam bio i napisao tvrdnju o "suludosti načina gradnje u paktu s članicom VU uz težnju korištenja zapadne opreme za prodaju na trećem tržištu", komparirajmo ovaj projekt s brodogradnjom i projektima BI Zg koji su rađeni u domaćim brodogradilištima, kako je tamo bilo dostupno sve što se moglo platiti? Brod ili podmornica su mnogo složeniji industrijski projekti nego avion iako se tako ne čini.
Logged
gavrinem
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #1210 on: November 12, 2017, 02:03:26 pm »

Kolega  gavrinem jedno pitanje, da li je ispravno da Vi uglavnom sve svodite na napise iz jedne knjige (ne omalovažavam autora, dapače) koji bi trebali biti isključivi etalon u raspravi, nisam pročitao knjigu već tu i tamo poneku skeniranu stranicu, ali mi je (osobno mišljenje) sam stil pisanja poznat iz nekih drugih radova koji imaju za istinu samo jednu doktrinu i način razmišljanja. Navodeći činjenice u stilu: "nije bilo dostupno.." , "nitko nije ni ponudio" zapravo se samo potvrđuju neke stavovi, ne početku ovog pdf sam bio i napisao tvrdnju o "suludosti načina gradnje u paktu s članicom VU uz težnju korištenja zapadne opreme za prodaju na trećem tržištu", komparirajmo ovaj projekt s brodogradnjom i projektima BI Zg koji su rađeni u domaćim brodogradilištima, kako je tamo bilo dostupno sve što se moglo platiti? Brod ili podmornica su mnogo složeniji industrijski projekti nego avion iako se tako ne čini.

Nije baš na osnovu jedne knjige (mada Radić to jeste lepo "sistematizovao" o Orlu - ma šta ko mislio o njemu).
Evo recimo Radić, Bojan Dimitrijević, Nebojša Đokić, Sava Pustinja i na primer general Zlatko Rendulić imaju često međusobno različito mišljene o temi o kojoj mi ovde diskutujemo, a ipak čitanjem njihovih radova i ukrštanjem raznih drugih podataka, dokumenata može se stvoriti neka približna slika...
Izbor kooperanta jeste bio nesrećan ali to je nažalost više bila stvar politike nego struke.Stručnjaci koji su radili posle donošenja odluke (o kooperaciji sa Rumunima) na Orlu su to jednostavno morali da prihvate kao fakt i da iz cele situacije izvuku "najviše što se može" (što je prema mom mišljenju i urađeno u velikoj meri).
Takođe sam mišljenja da je zbog specifičnog položaja Jugoslavija (ako je gledamo samostalno) mogla dosta toga da kupi i sa istoka i sa zapada.
Cene su naravno zavisile od vremenskog perioda, odnosa sa datom zemljom u tom trenutku isl.
Pa i mi kada smo prodavali G-4 smo tražili jednu cifru Burmi a drugu Nigeriji (uvek je to tako kada se trguje oružijem).
Ipak izdvajanja za JRV su u okviru celog budžeta JNA bila oko 16.8% tako da se može reći da je RV i PVO donekle uvažavano ali daleko od toga da je imalo vodeću ulogu u okviru same Vojske.

Još nešto, posle 1945. tj 1946 i 1947. godine prisutni sovjetski instruktori koji su trebali da pomognu u ustroju i organizaciji JNA su svaki put prigovarli na jugoslovenske ideje o razvoju domaće vazduhoplovne industrije ("ne treba to vama, sve ćete "dobiti" od nas isl." ).Na sreću naši ljudi su ipak umeli da misle "svojom glavom" pa se krenulo polako (prvo školska pa onda i deo borbene avijacije, helikopteri itd)...
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1211 on: November 12, 2017, 05:52:02 pm »

 Domaca vazduhoplovna industrija je postojala i pre DSR, tako da mislim da 4 godine zastoja nije ogroman period da se premosti, pa cak i ako je to DSR.

 @Rasa,
Prebacite te novce u danasnji kontekst. 25 milijardi USD, da imamo za sta god pozelimo.  Sta bi smo uzeli? Potpuno uvazavajuci geopoliticku scenu danas, u meri sta bi nam prodali a sta ne (ocigledno da bi imali para za F-35 ali tesko da bi nam ga prodali) moglo bi se uzeti dovoljno borbenih sistema da se opremi i RV i PVO, sa sve cenama aparata od 50-ak mil USD+ jos toliko za odrzavanje. ZNaci, 36 novih aparata uz cenu svakog od 100 mil USD bi kostalo 3,6 Milijarde USD, ostalo bi jos 22.4 MILIJARDE USD za sta god nam padne na pamet. Tako da, prica da je "skupo i da se nije imalo para pa smo zato razvijali domaci avion" ne drzi vodu. O razlozima necu da mnogo nagadjam. Jugoslavija ( a kasnije i Srbija) nije imala jedan domaci sistem u svom naoruzanju koji je bio dosta losiji od konkurencije, a pri tom kostao dosta vise. Pre ce biti da su se vodili nekim drugim razlozima, verovatnije politickim nego ekonomskim.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #1212 on: November 12, 2017, 06:16:56 pm »

Tako da, prica da je "skupo i da se nije imalo para pa smo zato razvijali domaci avion" ne drzi vodu.

Управо зато и сумњам да је то коштало 25 данашњих милијарди. То су непојмљиве паре. Просто немогуће.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1213 on: November 12, 2017, 06:38:20 pm »


Ma nije. Program Orla jeste bio skup za nase uslove, ali svakako nije 25mlrd$.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1214 on: November 12, 2017, 07:08:22 pm »


Ma nije. Program Orla jeste bio skup za nase uslove, ali svakako nije 25mlrd$.

  5 milijardi USD 70-ih je vredelo kao 30 milijardi danas. 80-ih nesto manje, pa sam zato "grubo zacrtao 25 milijardi". E sada, mislim da kod tolike cifre nije toliko bitno (makar ne na nivou koji se diskutuje) da li je 20 ili 30 milijardi USD svakako je cifra zapanjujuce visoka. Mozda je projekat orao toliko kostao obe drzave zajedno, pa bi to onda ugrubo bilo po oko 10-12 milijardi USD... Pokusavam da nadjem koje su bile cene razvoja slicnih sistema tih godina ali to nije lako naci...Ono sto sam nasao su za modernije avione gde su cifre... U svakom slucaju, to je novc ulozen kroz 20 godina razvoja i proizvodnje.
Logged
Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 104   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.