PALUBA
March 28, 2024, 04:32:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104   Go Down
  Print  
Author Topic: J22 Orao  (Read 611155 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1380 on: September 05, 2019, 07:58:10 pm »

Mislim da su naši odustali od nabavke jer su Ameri tražili neku ludačku cifru za ove avione.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #1381 on: September 06, 2019, 06:51:45 am »

Jedan od nacina da "fino" odbijes kupca je da mu nabijes takvu cenu da ne ni pomisli da kupi produkt. Cheesy
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1382 on: September 06, 2019, 06:59:15 am »

Gledali su naši sve i svašta, samo što se nismo dogovorili oko cene...jbg.

https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,31029.msg507016.html#msg507016
Logged
gavrinem
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #1383 on: September 26, 2019, 11:39:46 am »

Nije nikakva "tajna" da su komanda JRV i generalštab već  sredinom 1960-ih počeli razmišljati o zameni Tanderdžeta sa 3-4 eskadrile (najverovatnije 3) zapadnih "teških" lovaca bombardera a da im kao "dopuna" budu domaći Jastrebi.Razmatrani su avioni i to prvo (najverovatnije polovni) F-100D Super Sabre i A-7.

Sam Jastreb nikada nije bio ni zamišljen da bude "glavni i jedini" avion naše LBA već samo ispomoć većem avionu (u toj ulozi "pomoćnog lakog jurišnika" u to vreme on je bio sasvim prihvatljivo rešenje, nešto slično su i Italijani napravili u vidu MB-326K koji je izvožen tih godina po Africi , a čak bi u tu kategoriji mogao ući i orignalni jednomotorni Fiat G.91, dok je tek njegova modernizovana verzija G.91Y sa 2 motora donela neke ozbiljnije performanse).

To što je to tako ispalo pa je Jastreb u periodu 1972-1985 bio "i majka i otac i baba i deda" nije krivica ljudi koji su radili Jastreba i samog JRV već posledica nedostatka novca u budžetu tokom 1970-ih da se nabave planirani avioni a onda i 5-godišnje kašnjenje sa programom Orao gde su prve eskadrile LBA počele da dobijaju ovaj aviona 1985. umesto 1980/1.
« Last Edit: September 26, 2019, 11:59:39 am by gavrinem » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1384 on: November 28, 2019, 11:07:50 pm »

Logged
dead1
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560


« Reply #1385 on: November 28, 2019, 11:59:09 pm »

Very cool Motorista!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1386 on: November 29, 2019, 07:50:55 am »

 
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1387 on: December 14, 2019, 05:10:53 pm »

Čitam u novinama članak gde tvrde da je orao nadzvučni bombarder.
Nisam shvatio o čemu se radi: da li je prilikom modernizacije nešto promenjeno na motorima ili planeru, pa je avion od visoko podzvučnog postao nadzvučno operativan.

Molio bih stručnjake da nam daju neka dodatna objašnjenja na tekst koji postujem.

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/srpski-bombarder-brzi-od-zvuka-neuhvatljiv-i-sa-zemlje-i-sa-neba-video/
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1388 on: December 14, 2019, 05:16:30 pm »

Ma lupetaju "novinari" kao i obično. Stručnjak je pročitao da je Orao leteo brže od zvuka, ali nema pojam da je Jelen to odradio prilikom poniranja iznad Pančeva još 1984 ili 1985, ako se ne varam.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1389 on: December 14, 2019, 05:22:41 pm »



Ja sam tu vest kod nas preneo uz redakciju i čišćenje od gluposti.


https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,2258.msg528737.html#msg528737


Izvor sa kog sam preneo (B92) je imao istovetan naslov. A i oni su prepisali.

Originalni izvor je  RTS uz naslov: "Orao – brži od zvuka, neuhvatljiv i sa zemlje i sa neba, a naš"  Grin  

Bilo je tu još nekih maštanja i nostalgije koju sam pobrisao ...
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1390 on: December 14, 2019, 09:17:24 pm »

 

 Na FB grupi Fanovi RV su se javili piloti koji su to isto uradili . Znači kažu ljudi u poniranju pri uglu od 40 stepeni i to je to.
  Motori  sa dopunskim sagorevanjem .
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #1391 on: December 14, 2019, 10:05:48 pm »

Mislim da nije bas 40 stepeni ali oko 30 i to sa neke visine od 10-12.000 metara je probio zvucni zid opitni pilot Marijan Jelen.

Evo i jednog clanka u Novostima o ovom dogadjaju.

https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:403337-Marijan-Jelen-brzi-od-zvuka

Marijan Jelen brži od zvuka

Ivan Lovrić | 28. oktobar 2012. 08:25 |

Prvi i jedini domaći pilot, Marijan Jelen, na domaćem avionu “orao” pre 28 godina probio zvučni zid i ušao u istoriju vazduhoplovstva


Feliks (srećko) Baumgartner telom je probio zvučni zid. Sreću da domaćim avionom "orao jurišnik" skine "paučinu" sa zida imao je 1984. godine jedan naš čovek. Marijan Jelen, najbolji probni pilot nekadašnje SFRJ. Pre njega "zvučnjak" je "overio" daleke 1947. godine Amerikanac Čak Jeger.

U Muzeju vazduhoplovstva u Surčinu, sa Marijanom stojimo ispred aviona "orao jurišnik" i pričamo kako je jurišao na nebo. Pre toga, nekoliko reči o podvigu njegovog "nebeskog kolege" Baumgartnera.

- Njegov skok je bio istorijski događaj - kaže Jelen. - Za mene je trenutno najhrabriji čovek na planeti. Krenuo je telom u otvoreni ponor iz koga nije bilo povratka. On je padao, a ja sam leteo. Upravljajući moćnom mašinom mogao sam da popravim eventualne greške, a njemu je samo Bog bio u pomoći.

LET BEZ NAVIGACIJE

Marijan Jelen je učestvovao na brojnim svetskim vazduhoplovnim izložbama. Tamo je na aeromitinzima promovisao letelice domaće proizvodnje. Kao probnom pilotu, to mu je bila i dužnost. - Meni je najveći izazov bio prelet preko vazdušnog prostora evropskih država. Mi nismo imali radio-stanice za komunikaciju za kontrolu leta, pa smo bili primorani da letimo odmah iza repa civilnih aviona. Sećam se, kad smo leteli prema Parizu, bilo je oblačno i puna tri sata sam leteo bez navigacije, prateći civilni "boing" na redovnom letu.
Sada "slećemo" na prebogatu priču našeg domaćeg junaka, koji pamti svaki sekund svog istorijskog leta. Tog 22. novembra, pre 28 godina testirao je avion domaće proizvodnje "orao jurišnik" koji je imao motore sa dopunskim sagorevanjem.

- Sa "orlom" uzleteo sam u rejonu Pančeva i na 12.000 metara, pod uglom od 15 stepeni, počeo da povećavam brzinu aviona u poniranju. Više puta sam ponovio takvo ubrzanje i pomislio da je to maksimum ovog aviona. Kasnije sam povećao ugao poniranja, imao sam osećaj da mi avion "beži" iz ruku. Sa 12.000 metara "zaleteo" sam se pod uglom od 30 stepeni. Dve hiljade metara niže, moj "orao" probio je zvučni zid i nad Pančevom se prolomio izuzetan zvuk, sličan eksploziji.

U istoriji jugoslovenskog vazduhoplovstva bio je to jedini momenat da je avion domaće proizvodnje leteo brzinom od jednog maha i probio zvučni zid. Sve kazaljke na instrumentalnoj tabli su podivljale u trenutku probijanja zvučnog zida, ali su se, posle nekoliko sekundi, vratile u normalu. Njegov pretpostavljeni, pukovnik Kalič mu je po sletanju na zemlju, čestitao, a od supruge je kod kuće dobio grdnju.

- Taj ludi i nepredviđeni let sa kolegama na zemlji proslavio sam uz pivo. Posle sam otišao kući i saopštio supruzi da sam probio zvučni zid. Odgovorila mi je: "Pa, ti nisi normalan, to se ne sme". Kada se sabrala, zajedno smo podelili pilotsku sreću.

Našeg sagovornika pitamo kako se osećao u tom trenutku kada je probio zvučni zid, koje su mu slike prolazile kroz glavu i da li se uplašio.

- Tu nema mesta za emocije. Samo je važno da li se let odvija po odgovarajućem programu i da li se avion ponaša onako kako je predviđeno. Nema straha, a emocije dolaze kasnije, kada se prizemite.

SPASAO TEHNIKU

Mada o tome nerado priča, za vreme bombardovanja 1999. Marijan je spasao svu tehniku i borbena sredstva u Vojno-opitnom centru u Batajnici. Svakog dana je bio na poligonima i rizikovao život. Srećom, sve se dobro završilo.

Sa sagovornikom "Novosti" "letimo" u prošla vremena kada je počeo svoju briljantnu karijeru. Njegov otac Mihael bio je pilot Jugoslovenskog kraljevskog ratnog vazduhoplovstva, i od njega je sve počelo. I mali Marijan je poželeo da nasledi oca. Ali njegovi roditelji nisu želeli da se bavi vojnim pozivom. Želja za letenjem bila je jača od svega. Najpre je završio pilotsku gimnaziju u Mostaru, a zatim i Vojnu letačku akademiju u Zadru.

Legenda našeg vazduhoplovstva, kome sve kolege skidaju šapku, završio je Akademiju u Zadru kao prvi i najbolji u generaciji i stekao zvanje Titovog pitomca. Pločica s njegovim imenom stajala je na zidu kod ulaza u Akademiju, zajedno sa ostalim najboljim studentima prethodnih generacija.

Da li treba reći da je otac Mihael bio mnogo ponosan dok je gledao kako Marijan u proleće 1972. godine drži govor ispred postrojenog vazduhoplovnog puka u ime svoje generacije. Deceniju i po kasnije, na jednom aeromitingu u Beogradu dobio je dozvolu od komande da mu na službenom letu do Mostara i nazad društvo pravi njegov otac. Ima li nešto lepše od toga.

U Vojno-opitni centar u Batajnici Jelen "sleće" 1977. godine. Trebali su im mladi probni piloti. Bila je to klasična smena generacija u kojoj su on i još četvorica "klasića" imali zadatak da naslede stare asove jugoslovenskog vazduhoplovstva.

Sve kasnije bi bila istorija. Ali, za trenutak se vraćamo u noviju istoriju. Najteže mu je bilo početkom rata devedesetih godina. Stariji sin Robert, kao pilot, bio je na aerodromu u Lađevcima, mlađi Edvard kao vojnik u raketnom centru kod Kraljeva, a žena na 17. spratu u stanu u Zemunu.

Krajem prošle godine Marijan je ugasio sve svoje pilotske dozvole i više ne leti. Pilotska loza Jelenovih je nastavljena. Njegov stariji sin Robert je major našeg vazduhoplovstva i leti na "super galebu". Mlađi sin Edvard radi na održavanju sistema telemetrije u sadašnjem Tehničko-opitnom centru.

Tri generacije Jelenovih su osvajali nebo. Mihael, Marijan i Robert. Da li će tim putem nastaviti i četvrta, pitamo na kraju junaka našeg neba. Kaže nam da ima tri unuka. Od Roberta Luku i Filipa, a od Edvarda Davida. Kaže da bi to voleo, ali Luka se već izjasnio da bi želeo da bude fudbaler.
Logged
Icey
mornar
*
Offline Offline

Posts: 47


« Reply #1392 on: December 26, 2019, 11:58:50 pm »

Postoji li neka shema presjeka cockpita iz profila na kojoj bi se vidjela pozicija poda kabine u odnosu na zmaj aviona? Zanima me kako za jednosjeda tako i za dvosjeda.
Hvala.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 362



« Reply #1393 on: December 28, 2019, 12:28:41 am »

Dobih pre par dana nov kalendar!


* Kalendar 241. lbae za 2020. godinu.jpg (216.85 KB, 899x1599 - viewed 76 times.)
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #1394 on: December 28, 2019, 11:46:24 am »

Postoji li neka shema presjeka cockpita iz profila na kojoj bi se vidjela pozicija poda kabine u odnosu na zmaj aviona? Zanima me kako za jednosjeda tako i za dvosjeda.
Hvala.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Orao presek kokpita.png (782.25 KB, 1000x811 - viewed 127 times.)
Logged
Pages:  1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.