PALUBA
April 25, 2024, 12:52:36 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: potrebna pomoc oko izvesnog nautickog "instrumenta"  (Read 6001 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Isoroku Jamamoto
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 22



« on: November 14, 2012, 10:26:53 pm »

Svi oni koji se razumeju u pomorstvo i oni koji su makar odgledali filmove poput titanika znace o cemu govorim.
Elem rec je o uredjaju koji, koliko sam ja shvatio, sluzi za komunikaciju izmedju masinskog odeljenja/strojarnice i komandnog mosta broda; oblika je poluvaljka i sa strane ima ispisane komande kao sto su: "dead slow" i "full ahead" i takodje polugu sa iglom koja "zadaje" te iste komande.
Primetio sam sta vise (gledajuci pojedine dokumentarne emisije) da se taj uredjaj koristi i na savremenim "haj-tek" brodovima iako datira jos iz vremena ranih parnih brodova(ocigledno je da na jedrenjacima nije ni bio potreban iz evidentnih razloga glupo je sto sam uopstei spomenuo al ajd sad... pilot  Grin )
Elem da predjem na stvar ako ste shvatili o kom uredjaju govorim zamolio bih za pomoc: ako nekio ima malo detaljniju sliku uredjaja gde bih mogao da vidim sve komande koje su ispisane na njemu, ili da me uputi na odgovarajuci sajt...
ako neko moze da mi kaze ime uredjaja ili kako funkcionise... itd itd svaka pomoc je dobrodosla inace...
A cisto da se objasnim: zaljubljenik sam u nautiku i kao klinac sam mastao da nosim belu sapku i nekoliko strafti na rukavu crnog sakoa uniforme(ali eto nije mi se dalo) a inace od svega sto je vezano za nautiku moju poaznju nekako najvise privlaci upravo taj uredjaj.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #1 on: November 14, 2012, 10:33:15 pm »

 Isoroku san, pođi od Wikipedije. Tamo se zove "engine order telegraph", ima slika, objašnjen je princip rada, a ima i linkova. Jedne davne noći u Škorpiku, gledao sam taj telegraf na rashodovanom PBR 509 i razmišljao sam kako da ga drpim za uspomenu. Ipak, sprava je teška oko 100 kila, pa mi to nikako nije moglo poći za rukom. Klasičan je primer uređaja na brodu sa dve mašine. Na svakoj strani uređaja postoji  "displej" na kome su označeni režimi rada mašine odgovarajućeg boka. sasvim polagano, polagano, pola snage, 3/4 snage, punom snagom i maksimalnom snagom. Kako "napred", tako i "krmom". Nadležni oficir komanduje rukovaocu telegrafa odgovarajuću promenu, ručica se pomeri na odgovarajuću poziciju, tako da dobro zazvoni. Iz strojarnice se odgovori istim takvim pokretom i zvonjavom "razumeo", pri čemu odgovarajuća kazaljka skoči na zahtevano mesto na brojčaniku (displeju), posle čega se uvežbanom brzom radnjom povećava/smanjuje broj okretaja stroja. Kod  SUS motora to ide brzo, a kod parnih mašina ili turbina može biti potrebno više minuta za promenu režima. To je tako sve meni izgledalo po sećanju, kako mali Perica zamišlja, ali otprilike je tako bilo. Transmisija ide putem gipkih sajlica, a danas valjda ovom mmh... električnom... strrrruuuujom.


* 220px-Annunciator.jpg (12.89 KB, 220x165 - viewed 243 times.)

* 220px-Queen_Mary_bridge.jpg (11.36 KB, 220x165 - viewed 256 times.)
« Last Edit: November 14, 2012, 10:50:37 pm by kumbor » Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #2 on: November 14, 2012, 10:52:32 pm »

Evo fotografija koliko ti srce zeli.  Smiley

http://images.search.yahoo.com/search/images?_adv_prop=image&fr=chr-greentree_ff&sz=all&va=engine+telegraph
http://www.fotosearch.com/photos-images/engine-telegraph.html
Logged
Isoroku Jamamoto
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 22



« Reply #3 on: November 14, 2012, 10:57:41 pm »

Hvala kumbor najlepse...
inace mogla bi se tema prosiriti tako da ko god zatrazi pomoc oko nekog slicnog uredjaja ili instrumenta moze da je portrazi ovde, mislim da mi ne propadne tema vec nakon prvog posta (s obzirom da sam pomoc vec dobio...) Smiley  
a inace sto se prefiksa tice za vas starije palubase bi bilo primerenije da me oslovljavate sa Isoroku-kun sto je inace oznaka za nekog mladjeg po godinama ili cinu/polozaju, a ja sam eto sigurno mladji... cisto eto informativno. Grin
Logged
Isoroku Jamamoto
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 22



« Reply #4 on: November 14, 2012, 11:05:24 pm »


ova mi se dopada ima cak i naredbe za raport i jednu prostu ali ubitacnu komandu za oruzarnicu: PALI!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #5 on: November 14, 2012, 11:14:01 pm »


ova mi se dopada ima cak i naredbe za raport i jednu prostu ali ubitacnu komandu za oruzarnicu: PALI!

Fire je valjda za - uputi GM, a ima i komanda za kopča uključena, isključena.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #6 on: November 15, 2012, 12:54:19 am »

ovo sam ja svojevremeno pitao boru Grin ocigledno da ova spravica izaziva puno paznje kod svih koji nisu pomorci Smiley inace se po naski zove mehanicki telegraf.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #7 on: November 15, 2012, 01:05:49 am »

Hvala kumbor najlepse...
inace mogla bi se tema prosiriti tako da ko god zatrazi pomoc oko nekog slicnog uredjaja ili instrumenta moze da je portrazi ovde, mislim da mi ne propadne tema vec nakon prvog posta (s obzirom da sam pomoc vec dobio...) Smiley  
a inace sto se prefiksa tice za vas starije palubase bi bilo primerenije da me oslovljavate sa Isoroku-kun sto je inace oznaka za nekog mladjeg po godinama ili cinu/polozaju, a ja sam eto sigurno mladji... cisto eto informativno. Grin

PALUBARCE
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.