PALUBA
March 29, 2024, 10:23:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Najbolji kadet-izbacen!  (Read 20729 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #15 on: November 23, 2012, 01:03:53 am »




   Digni glavu junače! Ono što te ne ubije samo će te ojačati. Prihvati da te Vojska ta dobra, dobra maćeha ne želi i gotovo. Ali prema njoj se i dalje možeš odnositi kao neželjeni pastorak sa maćehom. Uzmi dobrog advokata i j..bi je. Da si 3 godine bio na robiji neki bi zanat izučio ovako ništa. To neko treba da plati i to dobro. Samo neka se tvoji neprijatelji sakrivaju iza pravilnika i paragrafa i na tvoju nesreću samo sležu ramenima. Ako smo mogli da platimo milione dolara što je tatin sin pretukao kolegu u kafani i zbrisao sa diplomatskim pasošom možemo, vala i tvoj trud i znoj da u maloj meri kompenzujemo, pogotovo što si bio najbolji. To ti je najbolje što možeš da dobiješ za novi početak - malu finansijsku inekciju a za karijeru se ne sekiraj biće i to ako se ne razočaraš baš u sve ...





Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #16 on: November 23, 2012, 02:13:27 am »

Kozu sa ledja nek im skine,bar nek ih tuzi za dovodjenje u zabludu.....
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #17 on: November 23, 2012, 09:05:58 am »


 Manite se ljudi suda! A da mu naplati  sistem 3 godine besplatnog školovanja?! Kada počinje letenje? U kojoj godini? Da mu naplate i to po satu? Iskukao se čovek, ogorčen je s pravom. Život teče dalje. Neka nastavi , ako toliko voli, s letenjem dobije profesionalnu dozvolu i onda vidi šta dalje. Sigurno će mu se te tri godine priznati pa ma šta da želi da studira. Koliko znam sada je VA. u sistemu Fakulteta i studiraju po Bolonji.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #18 on: November 23, 2012, 10:18:36 am »




   Ni ja nisam pobornik sudova jer tu dobijaju samo sudije i advokati, ali držati čoveka u najboljim godinama 3 godine u zabludi da bi ga na kraju otpustili zbog administrativne greške je malo neozbiljno. Pogotovo što je na njegovo mesto došao neko ko ima jače veze i verovatno je završio prethodno školovanje u Americi. Nije kadet tvrdio svo vreme da je sposoban za školovanje već je to tokom 3 godine tvrdila vojno-lekarska komisija. I na kraju izmislila dijagnozu da bi kadet bio otpušten bez mogućnosti odštete jer oboljenje nije nastalo kao posledica vršenja službe, nego je eto svo vreme prikrivao svoju srčanu manu !

    Mislim da je krajnje vreme da se ukinu Vojno-lekarske komisije koje ocenu zdravstvenog stanja donose po naređenju isto kao što su svojevremeno ukinuti i vojni sudovi posle sramote sa pogibijom gardista. Ukinuti su dekretom preko noći i kao da ih nikada nije ni bilo, a vojska i dalje postoji. Jednostavno, lažni autoritet zasnovan na razlici činova i položaja daje za pravo sujetnim birokratama da odlučuju o ljudskim sudbinama pozivajući se na svoje tumačenje propisa. O dvostrukim aršinima da i ne govorim. Za odlazak u prevremenu penziju ili ograničenje u vršenju službe profesionalnog vojnog lica ta ista komisija odbacuje nalaze i mišljenja specijalista i prethodnih komisija ( uključujući čak i svoje sopstveno ) onemogućavajući obolelom ili ranjenom da reši svoj status pošto više nije sposoban za fizički i psihički napor koji trpi pri obavljanju službe. Sa druge strane profesionalne vojnike koji su u godinama ili kao navedeni slučaj kadeta otpušta iz službe, ne zbog nesposobnosti ili bolesti već zbog ,,specifičnosti'' koja bi možda nekad izazvala neku vrstu oboljenja ili možda ne bi ali bolje da mi njega šutnemo!

    Mislim da je dobro što se nesrećni mladić obratio otvorenim pismom Ministru odbrane i obavestio ga, kao i celokupnu javnost o upropaštenoj karijeri i uništenim snovima. Pošto više nije pripadnik sistema odbrane bivši kadet ne mora da poštuje hijerarhiju prilikom podnošenja zahteva o rešavanju stanja u službi. Takođe bi bilo dobro da neko iz kabineta odgovori i iznese svoj stav o celoj stvari koja uopšte nije prijatna kako za
 pripadnike tako i za društvo uopšte. Uostalom uvek treba čuti i drugu stranu pa onda donositi svoj sud.





Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #19 on: November 23, 2012, 12:05:09 pm »

Problem je sto ovo nije ni prvi a nazalost ni zadnji kadet koji je zbog neke tehnikalije morao da napusti akademiju.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #20 on: November 23, 2012, 05:45:02 pm »

Ne vidi se drveće od šume.

U Srbiji se pitomci Vojne akademije zovu kadeti. Seljaci se zovu farmeri. Ljudi se više ne obrazuju ili školuju nego se edukuju. Na svakom čošku je McDonalds. Potvrda da je zemlja okupirana. Plaćaju ljudi da ih truju amerikanci. Svi su na Fejsu. Mora se biti In. Na netu. Na nekoj američkoj riječi. Zaduženje države se računa u dolarima. Nacionalnoj valuti najzaduženije zemlje na svijetu.

Vojska Srbije se igra vojske zajedno sa Nacionalnom gardom Ohaja.

Da je ovaj momak završio neku američku školu nebi mu se ovo desilo. Desilo se zato što je završio rusku školu. Samo zato. Došlo naređenje odozgo. Ne može biti najbolji neko ko je završio rusku školu. Mora se eliminisati. Naći razlog i eliminisati. Izbaciti iz stroja.

Zna se za koga je radio Perišić.
Zna se za koga je radio Davinić.
Zna se za koga je radio Šutanovac.
Da ne nabrajam dalje.
Možda će se spisak jednom nastaviti.

Pozdrav

Vlado
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #21 on: November 23, 2012, 07:57:35 pm »




   Odosmo daleko mi matore prdonje sa svojim teorijama zavere. Krivo mi je zbog momka i njegove zle kobi pa sam u nameri da ga posavetujem zašao u politiku. Ako čita ovo neka stisne zube i produži dalje vreme će pokazati ko je najviše izgubio njegovim odlaskom, a mi stare bundžije već sada znamo odgovor. Što je jednom napisao Branko Ćopić ,, Ne tuguj bronzana stražo'' !


Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #22 on: November 23, 2012, 08:28:55 pm »

kile, ne moze njemu sistem nista da naplati jer nije svojevoljno odustao vec je izbacen.


 I nije isto kad te ne prime na VA zbog bilo kog razloga i kad te nakon 3 godine na VA tako reci birokratski skartiraju a pri tom si pokazao da si najbolji u klasi.

mislim da se oko ovoga svi slazemo.


Da je ovaj momak završio neku američku školu nebi mu se ovo desilo. Desilo se zato što je završio rusku školu. Samo zato. Došlo naređenje odozgo. Ne može biti najbolji neko ko je završio rusku školu. Mora se eliminisati. Naći razlog i eliminisati. Izbaciti iz stroja.


ovo itekako moze da bude razlog. pravilo
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #23 on: November 23, 2012, 08:49:42 pm »

Najnovija vest je da ce ministar u ponedeljak primiti kadeta na razgovor.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #24 on: November 23, 2012, 09:04:13 pm »

ako nista drugo, korektno s njegove strane
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #25 on: November 23, 2012, 09:14:01 pm »

Само мало. Неко помиње административну грешку. Нема ту такве грешке. Постоји "списак" здравствених оболења који војника, војно лице чини неспособним за професионалну војну службу, а у оквиру њега "тачке" где су описане бољке и послови које не можеш да обављаш. Просто речено, ако ти је "бољка", "специфичнос", "мана" или како год се то звало у том списку (под "ТАЧКОМ") идеш из војске.  То пише и у уговору који кадет (питомац) склапа са ВА приликом ступања у њу. Свако ко потпише уговор прихватио је тај ризик. Као што сам рекао није он ни први ни једини коме се то десило.

Друго, ко то каже да та "специфичност" није ништа, да је он уствари здрав? Па овде је наш члан, "Официр неактивне резерве", који је иначе лекар, рекао да то може бити "нешто" и описао шта се може десити. Не мора, али може. И мени је било глупо да војска за рат и погибију тражи само потпуно здраве људе, али је тако.

Треће, на његово место није дошао нико, нити је то могуће. Класа је умањена за једног кадета (питомца).

Како то да ту "специфичност" вајни доктори нису до сада уочили? Па лепо, медицина је за многе бољке и "специфичности" још увек на нивоу "бабе-врачаре", хтели доктори то да признају или не. Али, како год било, сада су је уочили и потписали. Налаз није потписао само један лекар, већ војнолекарска комисија коју чини бар три, а мислим чак пет лекара. Све сами др. спец , др сц.мед и проф.др., наравно додајући чин, онима са чином. Може се уложити приговор па опет други др.проф. то гледајиу и ....Тако је највероватније било и сада. То је процедура.

Шта год министар одлучи, мораће да се држи прописа. Доктори своју оцену неће повући. Без њиховог потписа он неће моћи бити активни официр. Министар, а пре свих начелник војне академије је требао да реагује (ако није) пре  решења о прекиду школовања. Осим наведеног, а шта је са другима који су пре њега на сличан начин отишли?

Војска је чудо од бирократије, али без обзира на то, она на сличан начин успешно функционише хиљадама година. Вероватно баш зато.
« Last Edit: November 23, 2012, 10:18:41 pm by dzumba » Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #26 on: November 23, 2012, 09:20:47 pm »


 Znam da se nadoknada traži od ljudi koji nisu odradili svoj ugovorni rok. Ali!? Na tužbu bi ja lično odgovorio tužbom. A u tom slučaju nisam baš siguran za koga bi se i kako završio proces. Zato kažem čovek treba da iz svega što mu se desilo izvuče najbolje i nastavi dalje. No, normalno, mi se tu ionako ništa nepitamo.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #27 on: November 23, 2012, 11:45:23 pm »

Evo jos jednog slicnog primera
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:407224-I-Dejanu-skinuli-epolete
Logged
sakota79
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 76


« Reply #28 on: November 24, 2012, 12:12:42 am »

Pa ovakve stvari se redovno događaju u mom OURU, mislim da su trojica ispala zbog srca, a umalo i ja. Jedan zbog neke "tropske bolesti" i par njih zbog još tako nečega. Nisam ni znao da skupljanje lišća zahtava top formu. U svakom slučaju sve jedan je bio dobar vojnik, čovek i drug, kadri stići i uteći.  :'(   Al mi lakše bude kad pomislim ko je umesto njih sad u stroju...kljakavi ,debelguzi, pi.de, karakterne nule...   Kad se vremenom odkrije ko su im tate, uje i komšije sve postaje jasnije.
Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #29 on: November 24, 2012, 12:16:41 am »

Da li je pametniji doktor nauka koji umre u dzungli amazona ili amazonac koji prezivi na ulicama Njuorka....

Nema sumnje ovaj momak je izuzetno pametan ali nije sirokih shvatanja
iskljucivo je trebao da se njusi sa amerima a da radi (tajno) s Rusima...
Ovako je sam sebi odsekao granu na kojoj je sedeo...
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.