PALUBA
April 24, 2024, 09:15:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Pištolj CZ99 kalibar 9mm  (Read 124105 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #30 on: February 09, 2012, 02:57:36 pm »

Po meni los celik i izrada. Mada Zastava ne koristi vise celik koji je koristila nekad za izradu delova za CZ, ovako nesto nisam video da se iko zalio. Desava se da klin koji drzi cev u bloku popusti i cak da cev izadje iz lezista malo napred.
 Mozda je koristena neadekvatna municija, koja zna da napravi bas gadne lomove navlake i unutrasnjih delova, na cevi i slicno.
 Znam za coveka koji poseduje citavu kolekciju EZ9 pistolja i iz jednog je ispucao 5000 metaka bez ikakvog kvara.
 Ovakve stvari se desavaju i mnogo boljim proizvodjacima pistolja od Zastave.
Zastava ima losu kontrolu kvaliteta i losu tehnicku podrsku u Americi, a inace se hvale milionskim izvozom u istu zemlju. Pa im se desava da poluga obaraca nije dovoljno obradjena i podesena pa pri okidanju umesto da dodje do opaljenja, ona dekokira udarac.

Pozdrav. Najzad malo konstruktivnog dijaloga. U nekim stvarima se slažemo, u nekima ne. Ne verujem da je kod ovih pištolja korištena loša ručno punjena municija. 5000 metaka za pištolj nije ništa. Činjenica je da se ovakve stvari dešavaju i boljim proizvođačima od Zastave. Držao sam u ruci Glock 17 na kome je  prsla navlaka (ispod otvora za izbacivanje čahura), Tangfoglio (kopiju ČZ 75) na kome se cev bukvalno prepolovila... Tačno je i to da na nekim primercima kad se ugradi nova poluga obarače, prilikom povlačenja obarače na SA ne dolazi do opaljenja nego do dekokiranja, ali mislim da to nema nikakve veze sa polugom obarače (možda i grešim).
Zamolio bih te, ako si raspoložen, da mi objasniš koji to klin koji drži cev u bloku hoće da popusti, pošto mi to nije najjasnije. Nešto naslućujem, ali nisam siguran.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #31 on: February 09, 2012, 11:40:09 pm »

Cev nije glodana iz jednog komada, a klin je  je na malo nezgodnom mestu gde je najtanje.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sto se tice "dekokiranja" pri okidanju, problem jeste u polugi obaraca koja verovatno ostane malo duza pa zapinje. Resava se blagim turpijanjem.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* cev.jpg (566.48 KB, 1600x1200 - viewed 2064 times.)

* tb2.jpg (42.39 KB, 456x404 - viewed 1191 times.)
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #32 on: February 10, 2012, 10:07:35 am »

Cev nije glodana iz jednog komada, a klin je  je na malo nezgodnom mestu gde je najtanje.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sto se tice "dekokiranja" pri okidanju, problem jeste u polugi obaraca koja verovatno ostane malo duza pa zapinje. Resava se blagim turpijanjem.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Kljun, veliki pozdrav od Vodnika. Objasnio si lom sa moje treće slike. Nisam odmah hteo da dam objašnjenja, pošto želim da ostvarim dijalog. Da čujem tuđa mišljenja i iskustva. Jedan manji broj pištolja CZ 99 ima monoblok cev (jednodelnu), dok većina ima biksnovanu (trodelnu). Zid bloka brave je užasno istanjen, i oslabljen otvorom za osovinu, još ako je oslabila povratna opruga, a nije zamenjena, eto belaja.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Do sada nisam video da cev (biksna) slomi poprečnu osovinu, i izađe napolje. Viđao sam pištolje kod kojih sa ''potklobučila'' navlaka na delu koji vuče cev u nazad prilikom trzanja, tako da su u sklopljenom stanju cev i navlaka pomereni malo unapred.
Sto se tiče poluge obarače, kao što rekoh nisam siguran. Zamenio sam ih par stotina, kad naletim da ne radi isturpijam deo p. obar. koji povlači udarač na D.A. i problem rešen. Nikad nisam pokušao da menjam nove i nove p. obar. čekajući da pištolj proradi. Moje mišljenje je da na nekim primercima nisu dobro pozicionirani delovi (netačno izbušene rupe za delove). Jednom sam ugradio novu p. obar. i ona je bila preniska. SA radi, DA ništa.  Morao sam da je turpijam u kontaktu sa osovinom udarača. Često pri ugradnji nove  poluge za okidanje, ona neće da oslobodi utvrđivač udarne igle. Prokliza iznad. Tu ne pomaže menjanje novih, nego samo krivljenje, pa ako pukne uzmeš sledeću. Jednom sam sreo pištolj na kome je otvor za utvrdnu osovinu udarne igle izbušen prenisko, tako da je stiskao udarnu iglu i onemogućivao opaljenje. Nije problem isturpijati ud. iglu, ali takav škart jednostavno nije smeo da izađe iz fabrike. Da se vratimo na p. obar. Kad naleti slomljena menjaću ih do besvesti, pa da vidimo šta će da bude, pošto nisam najsigurniji o čemu se radi.


* 006.JPG (247.73 KB, 1024x768 - viewed 950 times.)
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #33 on: February 11, 2012, 12:10:41 pm »

Ja sam cuo da su samo u pocetku CZ imali cev iz jednog komada, ali da je proces izrade dosta skuplji, pa se preslo na ovakav sistem koji inace radi vecina proizvodjaca.
 Cev koju sam gore pokazao je sa mog EZ9, osovina je posla malo napolje posle 225 ispaljenih metaka. Cev je u svom lezistu, nije mrdnula, sto je dobro. Ali to moram kod oruzara da sredi jer pretpostavljam da tu nece stati kad je vec krenula.
 Poluga obaraca je od tog lika koji ima nekoliko EZ pistolja i on je problem sam resio posle 2, 3 neuspela servisiranja, cak je posle prve reklamacije dobio nov pistolj sa istom greskom. Vrlo je moguce da si u pravu za neprecizno izbusene rupe, mikroni su u pitanju, ali nekad sasvim dovoljno da napravi problem,
 A rekao bih da za takve stvari je kriva bahatost, samo da se uradi i bas ih briga.
Inace, iskustva i moje licno iskustvo sa CZ-m su vide nego odlicna. Ljudi u americi koji zele full size, metalni pistolj bez polimera, a da nije skup, obicno su odusevljeni i smatraju da i pored nedostataka pistolj daje mnogo vise za tako malo novca. A poznato je kakvu tradiciju ameri imaju i koliko su fanatici za oruzje.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #34 on: February 11, 2012, 05:17:33 pm »

Vidiš, kad uključim memoriju pamćenja, setim se da sam i ja imao problema sa poprečnom osovinom.Jednom mi je donet pištolj na kome je ispala p. osovina (srećom to je primećeno na vreme pa iz pištolja nije pucano), a drugi put se osovina okrenula za 180 stepeni. Problem je rešen na sledeći način:
Mislim da je osovina prečnika 2,5mm, razvrtačem 2,9mm je proširen otvor u bloku brave, i u otvor nabijena nova osovina prečnika 2,94mm mereno mikrometrom. Krajevi su poravnati turpijom, i to je to. Jedino što ta nova osovina nije hromirana, ali to nije ni tako bitno.
Mnogi ljudi se hvale kako imaju, dal u vlasništvu, dal na zaduženju pištolj za američko tržište. Ima tricijumske nišane i na njemu piše Brno, Ohayo, Rocki River tra la la... Ne shvataju da ti primerci nisu mogli da prođu rigoroznu kontrolu za izvoz u SAD, pa su utrapljeni nama. Kod nas sve može.
Inače, trenutno u Srbiji polovan pištolj CZ 99 može da se kupi za 200 eura. Ako se baš potrudiš, može i za 150 eura. Samo treba znati gde treba gledati, da ti ne uvale isuviše ''ižvakan'' pištolj. Većina tih pištolja je ispalila par stotina metaka, tako da su skoro novi. U odnosu cena-kvalitet nema ništa tako povoljno.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #35 on: February 15, 2012, 11:22:38 am »

Искрен да будем нисам знао да цев ЦЗ 99 (сада) није моноблок. Ја сам задужио пиштољ ЦЗ 99 средином 1992.године. Цев тог пиштоља је моноблок (из једног комада). У то време војска још није усвојила ЦЗ 99 у наоружање већ су ти пиштољи купљени као ванформацијско оружје. Имао је трицијумске нишане. Дужио сам га 14 година, испалио сам око 1500 метака и радио је без застоја. Раздужио сам га са 0% нагриженом цеви. редовно сам га одржавао и чистио, чак и када по пар месеци нисам метак опалио. Никада није имао застој нити квар. Не знам да ли је из серије која је била намењена за САД. Осим ознаке произвођача (Zastava Arms) i  није имао никакве друге ознаке.

Не сећам се тачно које године,али мислим да је то било негде крајем 90-тих, сви пиштољи ЦЗ 99 су прегледани ради отклањања неког уоченог фелера. На овој серији коју сам ја имао није било тих фелера. Дакле, изгледа да је Застава у почетку правила квалитетно оружје, односно имало добру интерну контролу, а  да су после почели да страшно фушере.

Још пре 30-так година се говоркало да пиштољи који не прођу војну контролу квалитета, а функционално су исправни, иду на цивилно тржиште.
Logged
MiskoMI
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #36 on: February 15, 2012, 03:53:22 pm »

@dzumba Cev kod CZ99/999/999 "Skorpion" jeste monoblok a kod CZ05/EZ je izrađena iz dva dela (predpostavljam) radi lakše izrade i niže cene
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #37 on: February 15, 2012, 04:11:31 pm »

@dzumba Cev kod CZ99/999/999 "Skorpion" jeste monoblok a kod CZ05/EZ je izrađena iz dva dela (predpostavljam) radi lakše izrade i niže cene

Ogromna,OGROMNA većina pištolja CZ 99 Imaju biksnovanu, trodelnu cev.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #38 on: February 15, 2012, 09:55:55 pm »

Ogromna,OGROMNA većina pištolja CZ 99 Imaju biksnovanu, trodelnu cev.

Bas tako, samo sto se ta biksna , klin negde ne vidi dok se bas dobro ne zagleda. Na mom se nije videla sa jedne strane dok nije poletela malo napolje. Kao da je obrada tog dela radjena tek kad posle sastavljanja pa se vide tragovi masinske obrade, tako da je jedva vidljivo.
« Last Edit: February 15, 2012, 10:24:02 pm by Bozo13 » Logged
privremeno
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #39 on: March 04, 2012, 11:17:40 am »

Postovana gospodo,
registrovao sam se na "brzaka" je citah o problemu trodelne cevi.
Posto sam uzeo EZ40, pored jos dosta raznih cevi da ne gusim zasto,
i pokusavam da nadjem civiju!
Nisam pucao previse jer je metak u klubovima 70-75 din.
Moj dobavljac ga prodaje po 36 din ali trenutno nema tako da ce surovo testiranje tek uslediti.
Elem,
kakvo je Vase misljenje u vezi cevi u 40 cal.
Da li je ona monoblok zbog veceg precnika, jer ako na 9mm pukne jer je tanko,
sta bi tek bilo sa 40.
Ono sto sam probao je da cev iz klasicne 99-ke pase u moj EZ40 tako da sam siguran da su
spoljasnje dimenzije iste.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #40 on: March 06, 2012, 09:22:42 pm »

Sa pištoljima CZ 99 u kalibru 40 SiW nemam baš nešto iskustva. Ovih dana sam namenski pregledao dva komada, i oba su imala jednodelnu cev, tako da je vrlo moguće da se samo takva i proizvodi. Što se tiče dimenzija cevi, nisu iste. Zadnji gornji deo cevi koji ulazi u navlaku je kod cevi 9 mm uži, tako da može da uđe u pištolj 40 SiW (pretpostavljam da bi grupa pogodaka bila lošija), dok cev 40 SiW, bez prepravke ne može da uđe u navlaku CZ-a 99 u 9 mm.
Logged
privremeno
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #41 on: March 07, 2012, 08:03:28 am »

OK. Mislio sam na deo gde cev ulazi u blok, da su tu iste spoljasnje dimenzije.
Cev za 40 je dobijena busenjem one od 9mm, to se i vidi po debljini zida cevi.
To mi je bila analogija da je besmisleno da se radi sa stiftom.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #42 on: July 18, 2012, 07:28:41 pm »

Posle manje havarije...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 004.JPG (258.46 KB, 768x1024 - viewed 2968 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #43 on: July 18, 2012, 07:38:02 pm »

MOgu pitati što je bilo u pitanju?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #44 on: July 18, 2012, 08:30:41 pm »

Navlaka je iskrivljena kao da je metak opalio pre uvođenja u cev. Ovo samo nagađam, nadam se da ćemo saznati šta se tačno desilo...i nadam se da niko nije povređen. Smiley
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.