PALUBA
April 27, 2024, 12:48:23 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 609028 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1860 on: April 24, 2017, 07:50:11 pm »

Quote
Узми пример Србије у периоду од 1991 до 2000. Прогласи се мобилизација, 10% људи се одазове. Зашто? Навикли на кафане, излете, летовања на Брачу, провод по Београду, на кафиће итд. Ко је ишао? Ишли су људи из сиромашних крајева и из Црне Горе.

Не причај нешто о чему заиста немаш појма (ово цитирано). Није тема па нећу овим да се бавим. И остали аргументи су ти доста "климави". Не заборави да је Северна Кореја успела да се одржи (у Корејском рату) тек када су се умешали Кинези и то својом војском ("добровољцима") и уз подршку СССР-а. Ако се и сада Кина не умеша, обрали су зелен бостан (а крену у рат). Нанеће они штету Јужној Кореји, вероватно и Јапану, али, буду ли употребили нуклеарно оружје, од Северне Кореје сигурно неће остати камен на камену. Не мислиш ваљда да ако Северна Кореја испали десетак ракета да ће се Америка предати? Нажалост ни свима другим, посебно у окружењу неће бити боље. И зашто? Због ината два лидера да би доказали чији је већи.

 

Пре свега овде нема терања ината и мерења ''оне ствари'' већ се ради о борби за голу егзистенцију једне државе. Зашто је С. Кореја направила а. бомбу? Па да би осигурала себе и своје границе од напада споља. Искуства СРЈ, Ирака, Либије и др. земаља. Да није притиска од стране ''међународне заједнице'' НДКР не би имала бомбу нити би се понашала овако.

Не мислим да ће се САД предати након 10 пројектила, али неће ни кренути на НДКР ако сазна да је Пјонгјанг спреман да тако нешто уради. Колико је Америка спремна да се жртвује у овом случају? Шта је спремна да да и потроши? Пар стотина пројкетила, 10-20-30 војника или ће да подигне улога на базу у Гуаму, Хавајима или чак на читаве градове и индустријске центре? Да ли може да прође са два оборена авиона или са губитком флоте? Колико ће да кошта таква операција? НДКР није СРЈ.

Ја некада не разумем вашу аргументацију. Ти и остали чланови са једне стране говорите о одбрани државе, а у овом случају позивате на ''разум'' и предају. Том логиком свака држава би морала да поклекне пред САД и НАТО.

...

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1861 on: April 24, 2017, 07:53:44 pm »

Quote
4. Granica razdvajanja je utvrdjena, tako da bi napadac imao vece gubitke od branioca.

А ко каже да ће НДКР прва да удари? Ја колико видим југ и САД спремају напад на С. Кореју. Довлаче бродове, авионе, аритљерију са краја света...

Quote
NK doktrina ratovanja i struktura vuce korene iz SSSR. Sukobi su se modernizovali, a pitanje je koliko se NK modernizovala u skladu sa njima.

Испред већине ''модерних армија''.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1862 on: April 24, 2017, 08:03:30 pm »

Ја не кажем да Северна Кореја нема право на одговор ако буде нападнута. Али, ако те неко нападне конвенционалним наоружањем брани се таквим истим. Нема места за нуклеарно. Ако га употребиш очекуј да ће друга страна узвратити исто тако. Друго, ако хоћеш да ратујеш (па иако нећеш) имај савезнике. Ми их 90-тих нисмо имали. Барем не оних који би стали иза нас. У конкретном случају Северна Кореја на неки начин уцењује своје досадашње савезнике и "ради по свом плану". То се тако не ради. Друго, не треба поклекнути пред САД (НАТО-а тамо нема) али не треба ни провоцирати. Да је Северна Кореја, односно њено вођство водило мудрију политику сада би у економском смислу били ако не јачи онда равни Јужној Кореји. И нба крају верујем да ће Кина, па и Русија употребити политичка средства да Северну Кореју, па и САД приведу за преговарачки сто.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1863 on: April 24, 2017, 08:04:18 pm »

Видим да доста људи овде говори како С. Кореја има крш технику и како неће издржати напад НАТО снага, Ј. Кореје, Јапана, Аустралије или ко зна чега већ. Запитајте се шта је ВЈ имала 1999. Већи крш о севернокорејског пута пет. Неисправни мигови 29, застарели мигови 21 који нису ни подизани, стари бродови, стари Т-55, праге, бофорси, ЗСУ-ови, стреле, осе,... Јесмо ли ми били јачи и савременији можда? Колико смо издржали? Могли смо још. Срушили смо Ф-117А, срушили смо још 40 авиона поред тога, рушили смо крстареће пројектиле, одбили смо напад НАТО и Шипатара на КиМ,... Прогнозе су биле да нећемо издржати више од недељу до две, да ће нас сломити као прут и присилити на капитулацију, а заправо је било другачије.

Севрна Кореја има С-300, има С-75, С-125, па чак и С-200. Поседују савремене пројектиле брод-брод, имају више исправних мигова 29 него што смо ми имали 1999. године, имају ракете земља-земља. Шта ви мислите да њихови људи нису пратили одвијање сукоба на овим просторима, у Ираку, у Сирији, у Либији или негде другде? Да нису изучавали како НАТО спроводи своје операције, како врши припрему, шта прво напада, чиме се служи? Да ли мислите да се они за ово нису припремали?

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1864 on: April 24, 2017, 08:08:07 pm »

Ја не кажем да Северна Кореја нема право на одговор ако буде нападнута. Али, ако те неко нападне конвенционалним наоружањем брани се таквим истим. Нема места за нуклеарно. Ако га употребиш очекуј да ће друга страна узвратити исто тако. Друго, ако хоћеш да ратујеш (па иако нећеш) имај савезнике. Ми их 90-тих нисмо имали. Барем не оних који би стали иза нас. У конкретном случају Северна Кореја на неки начин уцењује своје досадашње савезнике и "ради по свом плану". То се тако не ради. Друго, не треба поклекнути пред САД (НАТО-а тамо нема) али не треба ни провоцирати. Да је Северна Кореја, односно њено вођство водило мудрију политику сада би у економском смислу били ако не јачи онда равни Јужној Кореји. И нба крају верујем да ће Кина, па и Русија употребити политичка средства да Северну Кореју, па и САД приведу за преговарачки сто.

Ким прави грешку јер се превише ''шири''. Ја признајем да његова спољна политика у последње време и није најмудрија пошто од ''ватромета'' није било много користи. Свету је ставио до знања да има оружје за масовно уништење. Јевреји никада нису ни порекли нити демантовали да имају бомбу и то им је доста. Овоме је било довољно да детонира једном нуклеарну бомбу и да лансира по један примерак од сваког пројкетила како би свет видео за шта је све способан. Овако је претерао и то му није требало.

Не треба му ни то да уцењује Кину. Вероватно игра на карту да је Кини потребна НДКР као тампон између Реп. Кореје и САД-а. Исто важи  и за РФ.

Остало што ради је на месту.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1865 on: April 24, 2017, 08:38:24 pm »

Kina neće ući u rat sa SAD zbog Severne Koreje.

Takođe, Kina neće rizikovati mogućnost (kakva god ona bila) da Kim izgubi rat pa da im na Yalu reci osvanu ROK trupe, sve sa nuklearnom tehnologijom pride. Pre će smeniti Velikog Vođu i pobrinuti se za novi tampon, ovog puta bez nuklearnog potencijala.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1866 on: April 24, 2017, 08:42:46 pm »

Видим да доста људи овде говори како С. Кореја има крш технику и како неће издржати напад НАТО снага, Ј. Кореје, Јапана, Аустралије или ко зна чега већ. Запитајте се шта је ВЈ имала 1999. Већи крш о севернокорејског пута пет. Неисправни мигови 29, застарели мигови 21 који нису ни подизани, стари бродови, стари Т-55, праге, бофорси, ЗСУ-ови, стреле, осе,... Јесмо ли ми били јачи и савременији можда? Колико смо издржали? Могли смо још. Срушили смо Ф-117А, срушили смо још 40 авиона поред тога, рушили смо крстареће пројектиле, одбили смо напад НАТО и Шипатара на КиМ,... Прогнозе су биле да нећемо издржати више од недељу до две, да ће нас сломити као прут и присилити на капитулацију, а заправо је било другачије.

Севрна Кореја има С-300, има С-75, С-125, па чак и С-200. Поседују савремене пројектиле брод-брод, имају више исправних мигова 29 него што смо ми имали 1999. године, имају ракете земља-земља. Шта ви мислите да њихови људи нису пратили одвијање сукоба на овим просторима, у Ираку, у Сирији, у Либији или негде другде? Да нису изучавали како НАТО спроводи своје операције, како врши припрему, шта прво напада, чиме се служи? Да ли мислите да се они за ово нису припремали?



  Izdrzali smo vazdusne udare krijuci se od NATO aviona, oborili dva (voleo bih da vidim dokaze za tih 40), vojska je vodila rat niskog intenziteta na KiM protiv albanskih terorista. Pitanje je koliko bi smo izdrzali protiv NATO kopnene invazije, ja nisam nesto optimistican. Imaj u vidu da je i NATO naucio nesto od agresije na SRJ, i da je proslo 18 godina, tehnologija je bitno napredovala. Sada, SAD iz klimatizovanih kontejnera iz Nevade igra igrice sa naoruzanim dronovima, procenat pametnog i preciznog naoruzanja je mnogo veci.

 Uglavnom, boljka svih komunistickih rezima u istoriji nije bila mala vojska, vec nesposobnost komandnog kadra. Od SSSR do JNA pa i RF generali su pravili svinjarije iz prostog neznanja. Ja cisto sumnjam da je NK komandni kadar ista bolji.

  
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1867 on: April 24, 2017, 09:02:17 pm »

Po vama ispade da su Sjeverna koreja i DR Vijetnam imali podršku saveznika, a ovi bili jadni bespomoćni.

I koji se moj Japan mješa u to, ima neki svoj interes ili je taj interes to što mu je nametnuo veliki brat.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1868 on: April 24, 2017, 09:02:48 pm »

Шта ви мислите да њихови људи нису пратили одвијање сукоба на овим просторима, у Ираку, у Сирији, у Либији или негде другде? Да нису изучавали како НАТО спроводи своје операције, како врши припрему, шта прво напада, чиме се служи? Да ли мислите да се они за ово нису припремали?

Negdje 1995 godine sam putovao iz Karačija do Bahavalpura, preko Multana. U Multanu je jedna od najvećih pakistanskih oklopnih jedinica. Tu je moja ekipa odmarala nekoliko sati u oficirskom klubu. Došlo je nekoliko mladih oficira i počeli smo malo da čavrljamo oko svega i svačega. I počeli smo razgovor o ratu u SFRJ. Prije toga smo razgovarali o bitci na Neretvi iz II svj. rata. Ovi sa kojima sam razgovarao su znali, da ne kažem, imena svih učesnika ove bitke. Svaki detalj o ovoj bitci, koje jedinice su napadale odakle, koliliki su bili gubitci koje jedinice, koliko im je trebalo da naprave novi most na Neretvi,...itd, itd. A onda su usljedila pitanja meni oko analize te bitke. Nakon toga su usljedila pitanja oko operacije Koridor 1992 godine. I opet su znali sve jedinice koje su učestvovale, raspored jedinica, pravci napada, gubitci. Pa pitanja tipa :"Zašto je general Lisica zakasnio sa uvođenjem bočnih krila u bitku kod Dervente..." Kojom brzinom i kako je premještao tenkove oko Modriče....

Tako da znate, da neko analizira sve ove događaje kod nas, a i u svijetu. Sigurno tako rade i ovi u Sjevernoj Koreji.

A negdje 1975 u Banja Luci je jedna veća grupa Sjeverno Korejanaca počela da uči SH jezik na nekom od banjalučkih fakulteta.

Pozdrav

Vlado
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1869 on: April 24, 2017, 09:31:20 pm »

био је даааавно на тв-ју један корејанац који је говорио српски боље од мене. уз понеки погрешан акценат, али баш понеки, језик му је био савршен. студирао у бг, али се не сећам тачно поводом чега је гостовао. тако да није немогуће и ово што влада каже...
Logged
KPoV
desetar
*
Offline Offline

Posts: 139


« Reply #1870 on: April 24, 2017, 10:24:57 pm »


Pa naravno da ce revolucionarna armija ideoloski potkovana naucnim komunistickim pristupom biti jaca nego neka kapitalisticka tvorevina.
Svi ti koji prde u istu tikvu sa sad imperijalistima treba da dobiju po dupetu a trenutno jedini koji ima hrabrosti i snage da im to da
je Veliki vodja Kim Dzong Un sin isto tako velikih dede i tate. A kakvi su to konkretni argumenti u igri? Vidis li kolike uspehe u
napretku vojske, naroda i drzave je postigla Severna Koreja. Vidis li koliko srecnih ljudi je spremno da brani i odbrani svoju drzavu
ne zaleci da u toj borbi da i svoj zivot
. Zapadna propaganda je mnogima isprala mozgove i ljudi o Severno Korejancima misla kao o
gomili ljudi sa ispranim mozgovima a ne kao o odlicno organizovanom narodu koji je svestan svojih mogucnosti i nece da odstupe
od principa na kojima je Kim IL SUng i napravio drzavu srecnih i zadovoljnih ljudi.

Brate mili.

Kako to da nema nikoga da o tom raju posvjedoci bez da nema dva bezbednjaka u blizini?

Inace, mislim da bi se Sjever urusio kao kula od karata, nesto kao rumunski ili DDR rezim. Kinezi bi trebali da odrade/podrze puc i to mirno preuzmu pod plastom nekog izvoza svjetske revolucije, i onda da krenu neke reforme kao kod njih 90-ih. I za dobrobit tih ljudi u Sj. Koreji, a i za dobrobit svjetskog mira, a ne da dvojica budala odlucuju o atomskom ratu.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #1871 on: April 25, 2017, 12:32:17 am »

Po vama ispade da su Sjeverna koreja i DR Vijetnam imali podršku saveznika, a ovi bili jadni bespomoćni.

I koji se moj Japan mješa u to, ima neki svoj interes ili je taj interes to što mu je nametnuo veliki brat.

Када је напала Јужну Кореју 1950. године, Северна Кореја је била спремна за рат - Јужна Кореја није. Помоћ под заставом Уједењених нација је почела да стиже након тога. Северна Кореја је све време добијала помоћ од СССР и Кине, на крају су се Кинези и умешали. За сам народ у Кореји, након јапанске окупације, представа о томе шта могу да очекују у једном а шта у другом друштвеном систему је била веома магловита.

Јужни Вијетнам је посебна прича, комбинација неспособних и непопуларних режима са Американцима који су се понашали веома неспретно. Са друге стране су имали Северни Вијетнам који је опремао герилце који су ратовали на југу, а који је уживао подршку и помоћ СССР и Кине. Оно што је најбитније, народ у руралним пределима се окренуо против режима. Била је то револуција.

Данас у Кореји имате Север који је изолован, исцрпљен санкцијама УН и без савезника. Имате Југ који је по националном дохотку у равни са Русијом и Канадом, два пута јачи од Турске. Тај Југ је високо индустријализован, има два пута више становника од Севера и статус стратешког савезника САД (попут Аустралије и Израела).

Јапан се меша зато што је вољени вођа рекао да ће их гађати нуклеарним главама ако га Американци нападну. Јужна Кореја се деценијама понаша поприлично пасивно и дефанзивно, јер не желе да угрозе економски развој.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1872 on: April 25, 2017, 07:11:43 am »

Atomski rat po svaku cenu - Kim ne može da porazi Trampa, ali ipak će pritisnuti crveno dugme smrti
T. Č.   25.04.2017.

Kada totalitrana država kaže da je spremna da potopi američki nosač aviona, stručnjaci se pitaju da li SAD žele sebi da priušte tu borbu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

- Sada kada imamo moćnu nuklearnu energiju u svojim rukama kako bismo se zaštitili od nuklearne pretnje SAD, mi ćemo im odgovoriti, bez imalo oklevanja i izvojevaćemo pobedu u finalnoj bici sa Amerikom - poruke su iz Severne Koreje. Ovo je samo jedna od pretnji Ministarstva unutrašnjih poslova Severne Koreje nakon rasta tenzija oko raketnog testiranja i nuklearnog programa te zemlje. U nedelju su novine tamošnje valadajuće partije saopštile da je Severna Koreja borbeno spremna da potopi američki nosač aviona "samo jednim napadom".

Nuklearno usijanje

Malo je verovatno da će se severnokrejski diktator Kim Džong Un poviti pred međunarodnim pritiskom kada je u pitanju njegov nuklearni program. Tramp je zauzeo oštar stav, preteći "prikladnim odgovorom" Severnoj Koreji ukoliko Kina nije sposobna da obuzda svog saveznika. Njegovo naređenje da se "majkom svih bombi" uništi sistem pećina koji koristi ISIS u Avganistanu, kao i raketni napad na bazu u Siriji, viđeni su kao znaci upozorenja za Pjongjang, piše Independent. Napadi su pokrenuli pitanje o tome da li će predsednik SAD biti spreman da preduzme iste korake u Severnoj Koreji i rizikuje nuklearni rat.

Rizik od sejanja smrti

Dejvid Maksvel, penzionisani pukovnih specijalnih snaga SAD, koji je bio u Koreji i Japanu, rekao je da je američka vojska razvila mnogo razorniju bombu MOP (Massive Ordnance Penetrator), imajući na umu severnokorejske podzemne tunele i puteve koje su godinama utvrđivali. Ipak, on je upozorio da će Severna Koreja, ukoliko se oseti ugroženo, pokrenuti nuklearni napad.

- Oni neće dobiti rat protiv SAD i Južne Koreje, ali možda veruju da je rat njihova jedina opcija - rekao je Maksvel, nekadašnji pukovnik a sada saradnik direktora Centra za bezbednosne studije na Džordžtaun univerzitetu. Doktor Džon Nilson Rajt, istraživač Kraljevskog instituta za međunarodne odnose u Britaniji, smatra da je verovatnoća da SAD vojno intervenišu protiv Severne Koreje veoma niska.

- Rizik od velikog broja žrtava u Južnoj Koreji je argument protiv vojne intervencije. Vašington ne može da rizikuje otuđenje Seula i Tokija, a Tramp je više zainteresovan za retoričke provokacije nego za posvećenost vojnoj akciji - naveo je Rajt.

Trampov pritisak na Kinu

Tramp je nazvao Kinu u prošli petak "ekonomskom linijom života Severne Koreje" posle diksusije sa Si Đinpingom, predsednikom Kine.

- Ako želi da reše probleme sa Severnom Korejom, Kina će ga rešiti. Iako to uopšte nije lako - dodao je predsednik Tramp. Majk Pens, američki potpredsednik, izjavio je da će američki nosač aviona "Karl Vinson" stići u Japansko more za nekoliko dana, što je protumačeno kao demonstracija sile i odlučnosti SAD da posvete resurse, osoblje i prisustvo u tom regionu.

Izvor: www.blic.rs


* 01.jpeg (17.45 KB, 470x270 - viewed 32 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1873 on: April 25, 2017, 07:38:43 am »

Ako dodje do ozbiljnog rata debeljko moze ocekivati metak u ledja od prvog klimog;lavca pored sebe.
A price o SK naoruzanju i spremnosti me podsecaju na ovog tipa:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Da ne da bog debeljku da stvarno mora da testira lojalnost i spremnost svojih gradjana tada mi pada na pamet ovaj donji:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Princepotemkin.jpg (228.88 KB, 562x787 - viewed 43 times.)

* Nicolae_Ceausescu.png (96.31 KB, 412x528 - viewed 42 times.)
« Last Edit: April 25, 2017, 07:39:28 am by motorista 57 klasa » Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #1874 on: April 25, 2017, 08:30:47 am »

Atomski rat po svaku cenu - Kim ne može da porazi Trampa, ali ipak će pritisnuti crveno dugme smrti
T. Č.   25.04.2017.

Kada totalitrana država kaže da je spremna da potopi američki nosač aviona, stručnjaci se pitaju da li SAD žele sebi da priušte tu borbu.


Уколико Американци верују да имају посла са неурачунљивим лидерима, који би сутра могли да поправе домет својих ракета - Американци ће деловати. Више воле да Кимове бомбе падну у близини, него да чекају док не буде могуће да долете до Америке.
Logged
Pages:  1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.076 seconds with 22 queries.