PALUBA
March 29, 2024, 01:34:49 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 600244 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2250 on: February 20, 2018, 01:42:27 pm »

Možda je malo van konteksta ovog topica, ali nije na odmet da se pogleda!

Lepo, prijatno za oči!     

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2251 on: February 20, 2018, 01:48:18 pm »

Glasam za huligane  Shocked   ...Pevaj korejski da te ceo svet razume  Grin

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2252 on: February 20, 2018, 07:59:22 pm »

Uvežbano, kao za slet na Dan mladosti!
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #2253 on: February 20, 2018, 09:44:21 pm »

sve više i više mi sliče na našu zajedničku državu
u mladosti sam ljeti bio u kontaktu sa turistima iz velikih razvijenih kapitalističkih zemalja
i oni se čude, kako mi živimo, veseljačimo, ne znamo za brigu jer je sve samoumevno
nisu DPRNK baš isto, ko mi pre 30 godina, ali oni su danas jedini preostali izolovani od globalizacije
ko mi pre 30 godina
Svaka im čast
neka ih veliki vođa polako vodi na bolje (navodno nisu više gladni) i neka ih još 100 godina drži sretne, što podalje od demokratije.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2254 on: February 20, 2018, 10:48:47 pm »

"navodno nisu više gladni" jel ovo vic ?

Teško onome ko tamo živi. O kakvom dobrom životu mi pričamo kada je njihov GDP nešto ispod 30 milijardi dolara a Srbija kao jedna od najsiromašnijih zemalja u evropi ima 40 milijardi sa skoro 4 puta manje stanovnika.
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #2255 on: February 21, 2018, 12:16:19 am »

Glasam za huligane  Shocked   ...Pevaj korejski da te ceo svet razume  Grin


Spontano k'o spontani pobačaj.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2256 on: February 21, 2018, 07:42:26 pm »

"navodno nisu više gladni" jel ovo vic ?

Teško onome ko tamo živi. O kakvom dobrom životu mi pričamo kada je njihov GDP nešto ispod 30 milijardi dolara a Srbija kao jedna od najsiromašnijih zemalja u evropi ima 40 milijardi sa skoro 4 puta manje stanovnika.

A te podatke ko je objavio, na osnovu kojih činjenica, samo uvoz-izvoz? Severna Koreja ili SAD i Zapad? Ako je SAD mora im se verovati, demokratija je to.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2257 on: February 21, 2018, 10:13:23 pm »

Ekonomija je nauka, niko i ne tvrdi da su ti podaci tačni ali procene idu od 14-28 milijardi dolara za njihov GDP, ja sam čak uzeo tu gornju procenu koja je procena nekog južno korejskog ministarstva za ujedinjenje ako sam dobro preveo ime tog ministarstva. Ako ti imaš neke podatke koji govore drugačije slobodno ih podeli sa nama. Svaki info o S.Koreji je dobrodošao što se mene tiče.

Da je reč o propagandi ne bi ih hvalili da su imali rekordan rast privrede u sred ove krize sa nuklearkama.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2258 on: February 22, 2018, 07:30:59 pm »

Bavim se nečim što nema veze sa ekonomijom, ali statistiku dobro poznajem, mislim da sam za ovoliko koliko živim dobro upoznao i demokratiju, ne samo sa Ex Yu prostora.

Dakle, nemam druge, bolje rečeno nemam nikakve podatke, prosto: ne verujem podacima koje objavljuju zapadne agencije, NVO, državne institucije, ekonomski instituti i slično, jer sve što objave u službi je politike, naravno njihove, gde se odavno zna ko su dobri a ko loši momci.

Pojma nemam koliki je BDP, rast BDP, inflacija i slični pokazatelji u S. Koreji, samo mislim da Zapad laže. E, sad, koliko laže, to mora neko stručniji od mene.

Inače, za tu zatvorenu državu niko ne može da iznese relevantne podatke osim njih samih (ako mogu i oni).
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2259 on: February 25, 2018, 03:41:28 pm »

Današnje Podgoričke Vijesti donose ovaj članak.
Zaista, ovakav potez USA može se smatrati najodvratnijom provokacijom i izazivanjem rata - jer sankcije guše život u toj zemlji.

Samo da se malo podsetimo istorije: Japanci su 1941. bili na isti način izazvani od USA i napali su Havaje.


Sjeverna Koreja nove sankcije SAD nazvala činom rata

Predsjednik SAD Donald Tramp u petak je najavio nove sankcije Sjevernoj Koreji zbog njenog nuklearnog i balističkog programa
Vlasti Sjeverne Koreje ocijenile su danas nove najavljene američke sankcije kao "čin rata", javila je agencija KCNA.

Predsjednik SAD Donald Tramp u petak je najavio nove sankcije Sjevernoj Koreji zbog njenog nuklearnog i balističkog programa. Nove mjere će se odnositi na 50 preduzeća, špediterskih kompanija i trgovinskih firmi, koje snabdijevaju zemlju gorivom i novcem.

"Kao što smo to u nekoliko navrata rekli, te restrikcije smatramo činom rata", saopštilo je sjevernokorejsko Ministarstvo inostranih poslova koje je obećalo odgovor na "drskost" SAD.

SAD uvode sankcije protiv Sjeverne Koreje od 2008. godine, a najnovije restrikcije biće dodate na novembarske koje su bile usmjerene na sjevernokorejsku trgovačku mornaricu i na kineske kompanije koje trguju s Pjongjangom.

Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2260 on: February 26, 2018, 10:33:22 pm »

jel i ovo o japanu iz članka ?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2261 on: February 27, 2018, 08:25:47 pm »

jel i ovo o japanu iz članka ?

Očigledno nije, ali ne smeta, to je primedba člana koji je postovao članak.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2262 on: March 02, 2018, 11:12:42 am »

Reportaža Lazanskog iz DNR Kore

http://rtrs.tv/av/pusti.php?id=75660
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2263 on: March 03, 2018, 07:44:08 am »

SAD utvrdile da je Pjongjang koristio hemijsko oružje
Tanjug   02.03.2018.

Američki Stejt department je danas saopštio da su SAD utvrdile da je Pjongjang koristio hemijsko oružje, očigledno pri tom ukazujući na ubistvo polubrata severnokorejskog lidera Kim Džong Una koji je ubijen prošle godine.

Kako je preneo AP, Stejt department nije naveo objašnjenje za takav zaključak koji je objavljen više od godinu dana nakon ubistva Kimovog polubrata, Kim Džong Nama, koji je umro na međunarodnom aerodromu u Maleziji u napadu u kojem je, kako su tamošnje vlasti saopstile, korišćen nervni agens VX. Zaključak da je neka zemlja koristila hemijsko oružje povlači za sobom restrikcije američke finansijske i vojne pomoći a Severna Koreja je već pod oštrim sankcijama SAD. Američki državni sekretar Reks Tilerson je već u januaru govorio o tome da SAD znaju da je Pjongjang koristio hemijsko oružje. AP navodi da se veruje da je Severna Koreja i u prošlosti snabdevala Siriju i Libiju tehnologijom i opremom za proizvodnju hemijskog oružja.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2264 on: March 03, 2018, 04:44:01 pm »

S.Koreja: Protivmere ako SAD održe vojne vežbe sa Seulom
Tanjug   03. mart 2018.

Severna Koreja zapretila je danas da će se "na svoj način" suprotstaviti Sjedinjenim Američkim Državama ukoliko američka vojska održi zajedničke vežbe sa Južnom Korejom, upozorivši da bi takve vežbe naškodile naporima u cilju pomirenja na Korejskom poluostrvu.


"Ako SAD održe zajedničke vojne vežbe dok i dalje zadržavaju sankcije protiv DNR Koreje, DNR Koreja će se suprotstaviti SAD sopstvenim načinom protivdelovanja, a SAD će morati da preuzmu svu odgovornost za posledice koje će uslediti"
, objavila je zvanična severnokorejska novinska agencija KCNA. Severnokorejska agencija je optužila Vašington za pokušaj "nadvijanja crnih oblaka rata nad Korejskim poluostrvom" i ometanja ublažavanja napetosti između dve Koreje. SAD će početi zajedničke vežbe s južnokorejskom vojskom početkom aprila, rekao je ranije ove nedelje savetnik predsednika Južne Koreje za bezbednost, prenela je agencija Johnap. Reč je o poslednjim u nizu vojnih vežbi koje Pjongjang redovno opisuje kao pretnju, navodi Rojters. SAD su 23. februara saopštile da uvode najnoviji paket sankcija kako bi na Severnu Koreju izvršile pritisak da odustanu od svojih nuklearnih i raketnih programa, a američki predsednik Donald Tramp upozorio je na "fazu dva" koja bi, kako je rekao, mogla biti "veoma nesrećna po svet" ako ti koraci ne budu imali efekta. Južna Koreja planira da pošalje specijalnog izaslanika u Severnu Koreju kao odgovor na poziv severnokorejskog lidera Kim Džong-una, rekao je južnokorejski predsednik Mun Džae-in Trampu u telefonskom razgovoru u četvrtak. Inače, Zimske olimpijske igre u Pjongčangu prošlog meseca dale su podstrek nedavnom zbližavanju dve Koreje nakon naglog uspona tenzija zbog severnokorejskog raketnog programa.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Pages:  1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.