PALUBA
March 19, 2024, 05:11:51 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 19   Go Down
  Print  
Author Topic: Samohodni PA Top 30/2 mm M53/59, popularna "Praga"  (Read 113840 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« on: November 26, 2012, 01:14:18 pm »

Mnogo je pisano i govoreno o ovom oruđu.

Postalo je legendarno na našim prostorima naručito u događajima pod tačkom 11 mada nije projektovano za takve namene. Namenjena je za uništavanje ciljeva u vazdušnom prostoru na malim visinama i to aviona, helikoptera, bespilotnih letelica i krstarećih raketa.

Ovekovečeno je i u igranom filmu "Lepa sela lepo gore".

Eksperimentisalo se sa njenom pogonskom platformom i pokušajima ugradnje drugih tipova artiljerijskih oruđa ali i platformi za lansiranje IC samonavođenih raketa.
I kako stvari stoje penzionisana je u VS, ali je jedan broj oruđa ipak vraćen i koriste ga Specijalne antiterorističke jedinice Policije i Žandarmerija, a sam dvocevni top se i danas koristi na više brodova Rečne ratne flotile.

Pa mislim da kažemo neku reč i ovde o "njemu" ili možda "njoj".

Osnovni podaci:


SAMOHODNI PROTIVAVIONSKI TOP 30/2 mm- M53/59 Praga

TT karakteristike:

Kalibar topa:2x30 mm
Borbeni komplet:600 metaka (560 TO + 40 PZO)
Pocetna brzina zrna:1000 m/s
Horizontalan domet:9.700 m
Vertikalan domet:6.300 m
Teoretska brzina gadjanja:840-900 metaka u minuti
Maksimalna dužina neprekidnog rafala:100-150 metaka
Horizontalno polje dejstva:360 °C
Vertikalno polje dejstva:-5 °C, 85 °C
Brzina okretanja topa po pravcu:80 °C u sekundi
Masa topa:1.750 kg
Masa automata bez okvira:224 kg
Masa kompletne cevi:78 kg
Masa okvira:pun 89 kg, prazan 32 kg
Kapacitet okvira:50 metaka
Masa zrna:0,435 kg
Masa metka:1,14 kg
Daljina izbacivanja caure:5-15 m

Oruđe je posluživalo 4 poslužioca.



Pogonska baza:

Kamion Praga, motor: Tatra T 912-2, vodeno hlađenje, 6 cilindara u liniji, snaga 110 KS/2200 obrtaja/min,ogibljenje troosovinsko nezavisno, radijus kretanja 500 km, maksimalna brzina 60 km/h, rezervar 120l, savladjivanje bočnog nagiba 30%, savlađivanje rova od 0,69m, debljina oklopa 10mm.

Ovih dana jedna kompletna pogonska platforma se nudi na prodaju na jednom otpadu





* Praga2.jpg (19.71 KB, 300x225 - viewed 3661 times.)

* Praga4.jpg (34.29 KB, 598x254 - viewed 2979 times.)

* Platforma za Pragu.jpg (97.26 KB, 640x478 - viewed 1557 times.)

* Platforma za Pragu pozadi.jpg (74.02 KB, 640x478 - viewed 1129 times.)
« Last Edit: May 12, 2022, 03:44:33 pm by Kubovac » Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #1 on: November 26, 2012, 01:16:55 pm »

Mislim da se na njoj nalaze tablice policije vojske RSK ili RS.
Otpad je onaj već pominjani kod Sevojna.

A evo i još jedne slike popularne Prage.


* Praga 3.jpg (471.73 KB, 500x322 - viewed 1173 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #2 on: November 26, 2012, 01:48:43 pm »




   Mislim da su u Prage ubačeni FAP-ovi motori, bar u ovim koje sam ja sretao. Inače, samo vozilo je visoke prohodnosti zahvaljujući 10 točkova na koje se oslanja i posebnim spoljnim gumama. Zato je i imala dva rezervna točka iza kabine sa svake strane po jedan. Top se mogao skinuti sa šasije i postaviti na sopstveno postolje i dejstvovati bez vozila. Kabina je bila veoma nekomforna i skučena, pogotovu za vozača koji je morao da se rve sa mehaničkim volanom i nesinhronizovanim menjačem. Vojska Jugoslavije je vršila gađanja sa ovog oruđa na Pasuljanskim livadama i na poligonu Platamuni u CG. Zamislite koji je napor posada ovog oruđa morala da istrpi na maršu od npr. Subotice do Crne Gore uz zastanak u Kragujevcu, pa ipak ste retko kada čuli vozača da se žali na nju. Nekako su je svi voleli a izazivala je i strah svojim spoljnim izgledom a pogotovu vatrenim dejstvom. Mislim da je ovo vozilo najviše dejstvovalo i najviše granata ispalilo za vreme NATO agresije 99. od svih sistema PVO koje smo tada imali. Bio sam svedok jednog pogodka u Američki A-10 na oko 200m visine sa svega 3 ispaljene granate iz ovog oruđa, nakon čega se odmah startuje motor i bež! Nišanska sprava je bila sa promenljivim uvećanjem kao na BVP-u a postojala je i tzv. J-otovka pasivna nišanska sprava domaće proizvodnje za dejstvo noću.

Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #3 on: November 26, 2012, 01:58:35 pm »

Okvir 89 kila! Ja se iskilavim sa vrećom cementa koja ima 50 kila. koji su to monstrumi punili???
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4 on: November 26, 2012, 02:22:01 pm »




   Dva poslužioca koji su prethodno naređala granate u okvir i nategnula oprugu pomoću ručice slično kurbli ili pedalama na biciklu koja nije imala zadržač, već se pri kraju kada je opruga gotovo sabijena moralo sopstvenom snagom držati dok se opruga ne utvrdi. Ovo oruđe je iz perioda pre II sv. rata pa je predviđeno za momke sazdane od starog materijala, kada su žene bile eventualno bolničarke a na prvoj liniji su se retko sretale.


Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #5 on: November 26, 2012, 02:22:07 pm »

Fapovi motori su stavljani jer se uvidelo da je zbog pokretljivosti bolje ugraditi jače motore.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #6 on: November 26, 2012, 02:24:12 pm »

Da taj top je prvobitno tokom II sv.rata od strane Nemaca razvijen za PA oruđe na podmornicima Kriegsmarine.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #7 on: November 26, 2012, 02:35:34 pm »

Na ovoj stranici nalazi se veliki broj fotografija, medju njima prikazan i sistem klizanja topa na zemlju.
http://www.massimocorner.com/afv/Surviving_Praga_Jesterka.pdf
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #8 on: November 26, 2012, 04:15:27 pm »

Ako ćemo detaljisati, pun naziv sredstva je PAST 30/2mm M-53/59/70. Oruđa opremljena "jotovkom" su u oznaci imala i J-171.
Motori su identični motorima sa kamiona FAP 1314.


Mislim da se na njoj nalaze tablice policije vojske RSK ili RS.
Otpad je onaj već pominjani kod Sevojna.

Te tablice nemaju veze sa navedenom policijom/vojskom.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #9 on: November 26, 2012, 11:19:03 pm »

Rasho,

pa sa cim mogu imati veze?Plava podloga bele brojke i slova i trobojka u gornjem desnom cosku od nase vojske i policije nisu bile sigurno.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #10 on: November 27, 2012, 07:52:01 am »

Rasho,

pa sa cim mogu imati veze?Plava podloga bele brojke i slova i trobojka u gornjem desnom cosku od nase vojske i policije nisu bile sigurno.

Ni pored najbolje volje i truda, slova i trobojku ne vidim. "Tablice" na fotografijama su uobičajene na tim sredstvima.


Inače, na fotografijama sa otpada je "Praga" koja je bila opremljena starom optičkom nišanskom spravom M-61.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #11 on: November 27, 2012, 09:17:40 am »

Rasho,

pa sa cim mogu imati veze?Plava podloga bele brojke i slova i trobojka u gornjem desnom cosku od nase vojske i policije nisu bile sigurno.

Ni pored najbolje volje i truda, slova i trobojku ne vidim. "Tablice" na fotografijama su uobičajene na tim sredstvima.


Inače, na fotografijama sa otpada je "Praga" koja je bila opremljena starom optičkom nišanskom spravom M-61.

Prage su bile u motorizovanim brigadama i za zaštitu baterija SA3 i SA2. Bilo je dosta priče i o modernizaciji sa prijemom podataka sa radara Žirafe (vjerovatno nešto slično kao kod Boforsa) ili sa optičkom spravom Jot - što je bilo na nekim oruđima i realizirano.

Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #12 on: November 27, 2012, 09:37:57 am »

Bilo je dosta priče i o modernizaciji sa prijemom podataka sa radara Žirafe (vjerovatno nešto slično kao kod Boforsa) ili sa optičkom spravom Jot - što je bilo na nekim oruđima i realizirano.

Ne na nekim već je veći broj oruđa dobilo sprave J-171.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #13 on: November 27, 2012, 09:50:32 am »

Tablica je plave boje, brojevi su 12421, a desno od jedinice vidi se naslikana crvena, plava i bela trobojka.
Zasto bi uopste policija imala u posedu Prage? 
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #14 on: November 27, 2012, 10:24:06 am »

Bravo Wermez, to sam i ja video doduše ne precizno kao i ti.

Ja ne znam da su u VJ ili JNA oruđa ili vozila imala plavo bele tablice.

Tablice koje je Wermez opisao tokom tačke 11. imala su policijska vozila ili RS ili RSK.
Baš je čudno to sa tim tablicama na toj platformi.

Da su bivše tablice Policije Srbije ne bi bilo čudno sa obzirom da su mnoga slična vozila prekomandovana iz vojne u policijsku službu a za potrebe suzbijanja terorizma na KIM tokom 98/99.

Nisam neki ekspert pa me zanima i mišljenje drugih ali i u Rashino mišljenje nemam prava da sumnjam. 
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 19   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.