PALUBA
April 20, 2024, 02:55:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Bulgarian aircraft against Yugoslav partisans  (Read 5407 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Marcel
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8


« on: November 20, 2012, 11:48:47 am »

Poštovani, obraćam Vam se sa molbom za pomoć. Tražim informacije iz perioda Drugog svetskog rata. Interesuju me podaci vezani za borbe Narodnooslobodilačke vojske Jugoslavija (NOVJ) protiv bugaraskiih okupatora Makedonije i dela Srbije u periodu 1941-1945 godine, konkretno podaci o učešću bugarskog vazduhoplovstva i oborenim bugarskim avionima koje su oborili jugoslovenski partizani.
Od poznanika imam informaciju da je članak sa tom tematikom publikovan u jednom jugoslovenskom časopisu iz polovine 90. godina, ali ime časopisa ne znam. Mislim da je bio sa tematikom vazduhoplovstva, sa crvenim koricama i u vezi sa JNA (Godišnjak ili sličan naziv?). Možda  biste mi mogli pomoći u traganju za tom publikacijom i člankom.
Posebno bi za mene bile dragocene informacije o bugarskim jedrilicama čehoslovačkog porekla AVIA B.534 i LETOV Š.328 koje su bugarski okupatori koristili u borbi sa jugoslovenskim partizanima. Kao ilustraciju prilažem slike tih aviona. Bugarska vojna jedinica zvana Korpusno jato bila je smeštena na aerodromu u Nišu.
Svaka informacija, fotografija, eventualno sećanje učesnika navedenih dogadjaja za mene će biti dragocena.
Unapred zahvaljujem. S poštovanjem, Ing. Jaroslav Kreč, Prag.
e-mail: j.krec@volny.cz
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 232


« Reply #1 on: December 17, 2012, 06:36:12 pm »

Ne znam da li se kasno javljam,ali sam i ja malo istraživao bugarsku avijaciju u Srbiji.Uglavnom sam tražio podatke iz knjiga koje su opisivali ratni put brigada,ili ratna zbivanja u istočnoj i južnoj Srbiji.
Mene je zanimalo koji su avioni učestvovali u napadima na Partizane u ovim krajevima, i gde su im bili aerodromi.Iz pomenutih   knjiga se vidi  da je Bugarska avijacija bila veoma aktivna,i da je predstavljala veliki  problem.
Moj otac je prišao Partizanima januara 1944g,zajedno sa još nekima iz sela,medju kojima je bio i naš rodjak Slavko Žikić .Medjutim on je ubrzo poginuo na Malom Jastrebcu negde izmedju 20 -28 februara 1944g.od bombe izbačene iz bugarskog aviona.I moj otac je bežao od tog aviona,koji je po njegovoj priči leteo nisko i sporo,pa je Partizane video kao na dlanu.Avion je bio dvokrilac,sa dva sedišta,a onaj koji je sedeo  pozadi je bacao rukom bombe.Ko je mogao krio se iza drveća,dok je avion leteo u krugu iznad njih.Onda je borac Ivan Janković Srba ,namestio mitraljez na panj,i raspalio po avionu.Ranio je pilota,možda i oštetio avion,uglavnom on je pao na krošnje i tu ostao,a motor mu je otpao i skotrljao se niz stranu.Piloti su zarobljeni,i verovatno kasnije streljani,jer su neki borci nosili njihove letačke bunde.
Mislim i da sam ja na nekom od foruma pisao o tome ,pa bih mogao ponovo ako ste zainteresovani.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #2 on: December 17, 2012, 06:52:26 pm »

Šta čekaš, piši, ovo deluje zanimljivo.

Hvala i pozdrav, Boris.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #3 on: December 17, 2012, 07:14:50 pm »

Коста, у сваком случају занимљиво. Пиши ако имаш времена.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #4 on: December 17, 2012, 10:29:25 pm »

ti bre kosta, pitas svasta... Grin pisi bre brate, nek ima zapisano, zaboravice se. ih, sta sam ja sve pozaboravljao sto mi deda pricao, sto nisam zapisivao, magarac jedan...
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 232


« Reply #5 on: December 19, 2012, 07:23:41 pm »

Prvo da kažemo da je bugarska vojska predstavljala ozbiljnu pretnju za Partizane,to je bila dobro opremljena i obučena vojska.Što bi se reklo prava vojska,sa svim rodovima i vidovima.Partizanima su naročito bili opasni njihovi topovi,i avioni.
Bugarski avioni su bili česti na nebu u istočnoj,južnoj Srbiji i u Makedoniji.Oni su bili bazirani u Skoplju i Nišu,a po potrebi preleteli na pomoćne aerodorme ,kojih je bilo skoro u svakom većem mestu. Izgleda   da je u Skoplju 1944g bilo aviona DAR-3(6 primeraka) i PZL P 43 D (12 primeraka).A da ih je bilo u Nišu saznajemo  iz  knjige „14 srpska brigada“ od Svetislava Miladinovića.U njoj piše  da je na aerodromu Niš ,maja 1944g bilo 70 nemačkih aviona i nekoliko bugarskih eskadrila.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
DAR-3

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
PZL-P43

Aerodrom u Kruševcu je bio napadan nekoliko puta.

Prvi put noću 3 / 4 februara 1944g , Ozrenska brigada sa 2 južnomoravskom, ali kako nisu primetili  avione napad je odložen. Moguće da su avioni bili sakriveni  medju drvećem,pa ih Partizani noću nisu ni uočli.To se može naslutiti pri drugom napadu na aerodrom 22 avgusta 1944g .Tada su tri bataljona 5 NOU divizije noću 22 / 23 upali na aerodrom ,ali nisu našli na avione .Posle nekog vremena su primećeni   sakriveni u šljivicima sela Mudrakovac,odmah do aerodroma.Avionu su bili ogradjeni žicom ispred koje su bili duboki rovovi i nemački vojnici.Krenuli su u napad ali kako su avioni dobro branjeni Partizani im nisu ni prišli, tako da su se povukli.Medjutim posle napada su primećene dve velike vatre na mestima gde su bili avioni.

„IZVEŠTAJ  ŠTABA PRVE KRAJIŠKE NOU BRIGADE PETE NOU DIVIZIJE OD 25 AVGUSTA 1944 GOD. ŠTABU DIVIZIJE
Noću 22-23 ovog meseca  sa tri bataljona  napali smo na kruševački aerodrom i na Četnike koji su se nalazili u selu  Golovode i Parunovac. Naše jedinice uvukle su se i to pet četa preko sela  Kobilje - Rosulje - između sela  Golovode i Parunovac, pregazile reku  Rasina i kroz selo Prnjavor upale na aerodrom. Na samom aerodromu nije bilo aviona, već su bili na južnom delu aerodroma, u selu Mudrakovac u šljivcima, koji su ograđeni žicom, a iza žice iskopani gusti rovovi, iz kojih su Nemci branili prilaz avionima.
Baš usled tako jake obrane nije se uspelo zauzeti  taj deo aerodroma, niti popaliti avione. Na aerodromu u toku  borbe pojavile su se dve vatre i nešto je izgorelo, ali niko ne može doznati šta je. Prema neproverenim podacima, tj. civili pričaju da su izgorela dva aviona, koji su zapaljeni mitraljeskom vatrom. U ovoj borbi s Nemcima na aerodromu poginula su 4 Nemca i 3 Bugarina. To
je tačno provereno, a bilo ih je i ranjenih. Mi smo imali 2 mrtva i 4 ranjena, od kojih je jedan podlegao ranama
Ceneći prema svemu, neprijateljske snage u Kruševcu nisu jake niti su uopše aktivne ni sa motorizacijom ni avijacijom.“

A onda iz izveštaja Operativne grupe divizija saznajemo da su u toj borbi ipak zapaljena 3 aviona.

„IZVOD IZ OPERACISKOG DNEVNIKA OPERATIVNE GRUPE DIVIZIJA ZA VREME OD 21 AVGUSTA DO 10 SEPTEMBRA  1944 GODINE
  Jedinice B -1 pri napadu na aerodrom u Kruševcu nanele su sledeće gubitke: 38 mrtvih i 43 za-
robljena. Zaplenjeno: 1 mitraljez sa 500 metaka 15 bombi i druge spreme. Uništeno: 32 puške 1 teški bacač sa dvoja kola bacačke municije  i 3 aviona zapaljena.“


Ovde se u gubitke neprijatelja ubraja i šteta naneta Četnicima.
I pored ovog napada Štab Druge partizanske  Divizije 9 septembra dolazi do podatka da na Kruševačkom aerodromu ima nekoliko maskiranih aviona.Verovatno su koristili izvidjačke avione,i starije modele,jer nije postojala saveznička  avijacija.

Da si Bugari  koristili aerodrom kod Leskovca saznajemo iz izveštaja Glavnog Štaba Srbije.

„IZVEŠTAJ ŠTABA  SRBIJE OD 14. SEPTEMBRA 1944. ŠEFU SOVJETSKE VOJNE MISIJE
GRUPISANJE NEPRIJATELJSKIH SNAGA : Sektor Pasjača pl. – Toplica  ,Avijacija - 6 bugarskih aparata na aerodromu Leskovac.“


Bugarii su u jugoistočnoj Srbiji i Makedoniji imali znatne snage koje su pomagale izvidjački avioni,ali su pomagali i četničke i nedićeve snage.Izgleda da su bili veoma aktivni u otkrivanju Partizana i ponekad im nanosili i gubitke.

O tome se može pronaći u  knjigama Vojno Istoriskog Instituta (VII) - izveštaji  partizanskih jedinica koje su napadnute od bugarske avijacije.

„IZVEŠTAJ  ZAJEDNIČKOG OPERATIVNOG ŠTABA  DRUGE  JUŽNOMORAVSKE N.O. BRIGADE I PRVOG JUŽNOMORAVSKOG NOP ODREDA OD 17 DECEMBRA  1943 GOD. GLAVNOM ŠTABU  NOV i PO SRBIJE O BORBI U selu  KOSANČIĆ
Borba je otpočela  tačno u 11 časova. Dražinovce  je pratila i  bugarska
avijacija - 2 samoletke. To je onemogućilo juriš po danu i uspješnu borbu po danu.“


„IZVOD IZ OPERACISKOG DNEVNIKA 2. PROLETERSKE DIVIZIJE
10. januara 1944. god. Sektor Katići - Bela Crkva.  Jedan bugarski bombarder izviđao je prema Kushi-
ćima, ali nije bombardovao.“

„IZVEŠTAJ PARTISKOG RUKOVODIOCA  23. NOU DIVIZIJE  POKRAJINSKOM KOMITETU  KPJ ZA SRBIJU
 M i smo naišli na bugarski  1 bataljon  pre nego što su im stigla druga dva i za 9 časova -borbe potpuno ga razbili. Čim smo s njim završili, u tom su stigli bugarski bataljoni . Naša zaštitnica ih je zadržala, a glavne naše snage hvatale drugi pravac i razjurili Dražinu blokadu, i tu su isto navalila 3 bugarska aviona  i tukli nam zaštitnicu 7 brigade  i ubili su 6  a  5 ranili jer je bio go teren.“


„IZVEŠTAJ OKRUŽNOG KOMITETA   KPJ  ZA TOPLICU    POKRAJNSKOM KOMITETU  ZA SRBIJU O FORMIRANJU OKRUŽNOG KOMITETA I VOJNO-POLITIČKOJ SITUACIJI U OKRUGU
Tako su 26 III  Bugari krenuli iz  Beloljina  za  Blace i naša ih komanda mesta sačekala i ubila 2 vojnika. Poslije toga stiglo im je pojačanje i avion.    III Južno morav. brigada i jedna četa Jastrebačkog odreda bile su u blizini i primile borbu. Ubiveno  je 6  bugarskih vojnika i više ranjeno. Mi smo imali 2 mrtva
i 4 ranjena. Zbog sudelovanja aviona naše jedinice   nisu nastavile i dovršile akciju.
Saznali smo da je  IV Južnomoravska   brigada 27  III  vodila borbu s Bugarima na položajima Bejašica-Gornja Toponica.Rezultat ne znamo, samo je narod sa naše strane video da je oboren jedan bugarski avion  koji se srušio kod Gojinovca.“

U izvodima  iz Operaciskog dnevnika Glavnog štaba NOV i PO  Srbije ,može se videti da su Bugari koristili intenzivno svoju avijaciju.

„12 JULI 1944 GOD.
 Aktivnost neprijateljsks avijacije
Oko 16 sati 1 bugarski izviđački avion kružio je nad prostorijom  Sokolovica  pl.-Radan  pl.- Toplia, u cilju izviđanja ove prostorije i otkrivanja rasporeda naših snaga.“

„19 JULI 1944 GOD.
Aktivnost neprijateljske avijacije
Nekoliko bugarskih aviona  od  14 30 sati jako bombarduju i mitraljiraju položaje 19 brigade.“

„21 JUJGI 1944 GOD.
Aktivnost neprijateljske  avijacije
Bugarska avijacija aktivna tokom celog dana nad prostorijom desne obale reke Toplice.“

„31 JULI 1944 GOD.
 Aktivnost neprijateljske  avijacije
Jedan neprijateljski - bugarski - avion od 15 časova izviđao je položaje XXIV divizije i regulisao vatru neprijateljske artiljerije, kao i bombardovao  položaj 13 brigade.“

U jednom  izveštaju  bugarski avion nazivaju Bregejac.

„IZVOD IZ OPERACISKOG DNEVNIKA PETE NOU DIVIZIJE ZA VREME OD 1-15 AVGUSTA 1944 GODINE
Neprijateljski avioni  Bugari u toku 12 avgusta  tukli su položaje II Proleterske divizije, a 13 jedan avion "Brege" tukao je položaje ispred  Arnauta prema nama na sektoru  Igrište. 1 brigada u sadejstvu II Proleterske divizije napala je Bugare u selu Sagonjevo-Nevade-Žuč.
Noću između 14-15 avgusta  naša 1 brigada napala je neprijatelja u Kuršumliji, dok je X brigada zatvarala pravac od Kosovske  Mitrovice i rušila komunikacije. U povlačenju naših snaga neprijatelj pored  artiljerije i bacača upotrijebio je i avijaciju , tj.   4  bugarska aparata "Bregejca" i nakon njihovog bombardovanja  i mitraljiranja još su došla 4 nemačka lovačka aviona  koji su mitraljirali položaje oko grada, ali od avijacije nismo imali nikakvih žrtava. Iste noći 2 saveznička aviona bacila su nam materijal u selu Blažev.“


Postoji izveštaj u kome je navedeno koliko je oboreno bugarskih aviona.

„IZVOD IZ IZVEŠTAJD OKRUŽNOG KOMITETA  KPJ  ZA TOPLICU  OD 27. APRILA  1944. POKRAJNSKOM KOMITETU  ZA SRBIJU
Akcije:  19-IV-Jastrebački  odred sačekao Bugare kod Blaca 1 ubijen i 8 ranjenih, mi nemamo žrtve. Oboren je jedan bugarski avion , koji se srušio kod Prokuplja. Ovo je peti bugarski avion, od oborenih u Toplici, računajući jedan koji je na Jastrepcu oštećen i srušio se kod Niša.“


Prema tome Bugarska avijacija je bila aktivna i iznenadjuje malo podataka u knjigama o njoj.U Vojnoj enciklopediji se može pronaći da su uvek imali dve eskadrile na aerodromu Skoplje,a od 1944g i tri sa promenjivim brojem i vrstom aviona.Moguće da su tada koristili i Letov Š-328s i KB-11 .
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Letov Š-328

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
KB-11

U knjizi  „Nemačka avijacija u jugoslaviji  1941-1945“ Vojislav Mikić  stoji podatak da su Nemci koristili jedan Bugarski avion „Vrana“ (Letov Š-328) za potrebe nemačkih jedinica u Makedoniji.To je bio avion sa kojim je pilot Bugarin prešao na Nemačku stranu. Pored ovog stoji da je 34 bugarska bombarderska eskadrila sa 11 aviona Do 17  i jednim Ju 87 u decembru 1943g bila u sastavu Avijacija Hrvatska (nemačka jedinica)  bazirana na aerodromu Kraljevo.

O napadima bugarskih aviona može se naći i u knjizi „14 srpska brigada“ Svetislav Miladinović.

20 jula 1944g dva njihova aviona napala selo Šarbanovac, jer je tu bila 14 srpska brigada,mitraljirali su i bacali manje bombe.Odgovoreno je sa zemlje mitraljezima i puškama ali bez rezultata.

25 jula 1944g  23 srpska divizija je krenula na pogodno mesto da primi savezničku avionsku pošiljku  i kod železničke stanice Obradova Stolica napadnuti od bugarskog  aviona mitraljeskom  vatrom .On je izvidjao  i  obezbedjivao bugarski  103 puk koji je krenuo ka Bukoviku.U ovom napadu ranjena  su  2 borca.

25 jula 9 srpska Brigada je bila u rejonu sela Mali izvor ,u dolini Belog Timoka.Napali su ih zajedno Nemci ,Srpska državna straža  i Bugari sa dva aviona.On je   izvidjao i napadao  sa mitraljeskom vatrom,obezbedjivao trupe.

30 jula 23 srpska divizija je krenula ka dolini Crnog Timoka kada je napadnuta kod Krivog Vira od strane Četnika i srpske  Državne straže i bili su podržani od strane 2 bugarska aviona.
Postoji još puno partizanskih izveštaja iz južne i istočne Srbije o napadima aviona na njih,ali se ne prezicira čiji su to  avioni,obično stoji samo - neprijateljska avijacija.Medjutim sigurno su neki od tih aviona bili bugarski.

O dogadjaju sa kojim sam počeo ,i da završim.

Ozrenska  zajedno sa  3 juznomoravskom  i 2 južnomoravskom  brigadom  su sabile Četnike u Veliku planu,23 februara,da ne bi bili uništeni priskočili su im u pomoć Bugari sa avionima.Ozrenskoj i 3 južnomoravskoj   brigadi nanosili su avioni  ozbiljne gubitke , dok ga borac Ivan Janković Srba iz sela Lubnice,  borac Zaječarskog partizanskog  odreda "Milenko Brković Crni",   iz 3 bataljona  Ozrenske brigade nije oborio,na mestu Grebac na Jastrebcu.Upitan od svojih starešina kako je oborio avion,gde je  nišanio,zbunjen samo je odgorio – “ma ja sam pucao  ,a on je pao!”
U avionu je bilo dosta municije a mitraljez  je demontiran i kasnije prepravljen i upotrebljavan. Zarobljeni su pilot –poručnik ,koji je bio ranjen u obe noge i strelac.Poginuli su Slavko Žikić iz Berčinovca(Zaječarski 2 bataljon) i Stanoje Stanojević iz Rogljeva.


* dar3.jpg (43.96 KB, 665x392 - viewed 345 times.)

* pzl-p43.jpg (76.45 KB, 980x422 - viewed 330 times.)

* letov s 328.jpg (46.08 KB, 700x330 - viewed 334 times.)

* KB11.jpg (42.65 KB, 632x380 - viewed 332 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #6 on: December 19, 2012, 10:31:18 pm »

Quote
U knjizi  „Nemačka avijacija u jugoslaviji  1941-1945“ Vojislav Mikić  stoji podatak da su Nemci koristili jedan Bugarski avion „Vrana“ (Letov Š-328) za potrebe nemačkih jedinica u Makedoniji.To je bio avion sa kojim je pilot Bugarin prešao na Nemačku stranu.

Претпостављам да се овај податак односи на време након изласка Бугарске из рата на страни Немачке, односно њене капитулације као немачког савезника (09.09.1944.године)?
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 232


« Reply #7 on: December 20, 2012, 04:08:02 pm »

U pravu si ,to se dešava u oktobru 1944g.U knjizi na strani 185 stoji:

"Čak je bio korišćen i jedan bugarski avion "Vrana" sa pilotom-prebegom na nemačku stranu i nemačkim izvidjačem koji je radio za potrebe nemačkih snaga u Makedoniji."

Ovo se odnosi na potrebu izvidjanja za Nemce koji su se povlačili iz Grčke.Kako je njihova avijacija bila zauzeta  nastala je potreba taktičkog izvidjanja ,za koje nisu imali avione.Koristli su sve što su mogli,a za ovu potrebu je prebaziran i deo Eskadrile za taktičko izvidjanje "Hrvatska".
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #8 on: December 22, 2012, 02:02:45 am »

Imam nesto za bugarske aviacije u vtora svetska vojne i za jedan poginut bugarski pilot u makedoniju
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 232


« Reply #9 on: January 18, 2013, 05:58:58 pm »

gocemk
Ako sam te dobro razumeo,imaš podatke o bugarskoj avijaciji u Makedoniji.
Odlično,Goce,daj da vidimo!
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.