PALUBA
April 20, 2024, 03:30:39 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Stigla zima!  (Read 122748 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #30 on: December 09, 2012, 03:51:00 pm »

U Srbiji snijeg i dalje pada - zarobljena kolona vozila duga 11 km
Rodila u kamionu zametenom snijegom, a kćer nazvala Snežana
Dvije osobe su u Srbiji umrle od smrzavanja. Na raščišćavanju snijegom zametenih prometnica angažirani su i strojevi Vojske Republike Srbije.

Piše: Miroslav Flego/VLM

Mediji u Srbiji donose dramatična izvješća iz raznih dijelova države gdje snijeg i dalje pada, a najteže je u Vojvodini gdje uz snijeg, puše jak sjeverac koji nanosi snijeg na očišćene prometnice.

Premijer i zapovjednik Stožera za izvanredne situacije, Ivica Dačić sinoć je rekao agenciji Tanjug da je naložio angažiranje raspoložive mehanizacije i ljudstva za probijanje prometnica koje su zbog snijega neprohodne i evakuaciju ljudi i djece iz zametenih vozila. Preko 100 vozila je zameteno na sjeveru Banata, kod Bačke topole kolona vozila je duga 11 kilometara, u više mjesta su snijegom "okovani" autobusi s putnicima.

Vozač koji je od Subotice do Novog Sada što je 100-tinjak kilometara, putovao 15 sati priča kako je kod Feketića kolona vozila duga 10 kilometara jer se teretnjak prevrnuo, ali i kada je uklonjen, vozila nisu mogla nastaviti put jer je kolnik zameten snijegom. Na raščišćavanju snijegom zametenih prometnica angažirani su i strojevi Vojske Republike Srbije.

Dvije osobe su u Srbiji umrle od smrzavanja. U susjedovom dvorištu u selu blizu rumunjske granice pronađen je mrtav Borislav Vejinović i pretpostavlja se da je noćas pao i smrznuo se, 60-godišnji Radivoje Maletić se smrznuo u svojoj kući u Novom Sadu.

Beogradski Blic donosi i jednu zanimljivost. Trudnica Teodora Talpe iz Aleksandrova kraj Zrenjanina porodila se u zametenom kamionu, jer zbog snježnih nanosa nije uspjela doći u rodilište, a kćeri je dala prigodno ime Snežana.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ZW6_yiG8T6I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

  VL
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #31 on: December 09, 2012, 04:32:18 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* nik_titanik 1.jpg (93.6 KB, 547x435 - viewed 174 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #32 on: December 09, 2012, 04:39:05 pm »

Snijeg okovao Hrvatsku - četiri osobe preminule

Snijeg je prestao padati u većini hrvatskih županija u kojima su na većini cesta proglašeni zimski uvjeti, priopćila je Državna uprava za zaštitu i spašavanje (DUZS).

U Pitomači u Virovitičko-podravskoj županiji jedna osoba preminula je tijekom čišćenja snijega ispred svoje kuće. Promet je u toj županiji cijeli dan bio otežan zbog veće količine snijega i zapuha, a kraćih prekida u opskrbi električnom energijom bilo je u Pitomači. Prema informacijama iz osječke Hitne medicinske pomoći, od napora tijekom čišćenja snijega umrle su tri starije osobe - dvije u Osijeku i jedna u Valpovu.

U Požeško-slavonskoj županiji zbog obilnih snježnih padalina i nanosa snijega zatvorena je za sav promet zatvorena županijska cesta 4101, na dionici Vetovo-Kutjevo, dok je u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji tijekom dana bilo povremenih prekida u opskrbi električnom energijom na području Hercegovca, Garešnice i Grubišnog Polja.

Na području Krapinsko-zagorske županija promet je tijekom cijelog dana bio otežan zbog veće količine snijega i zapuha. Zabilježeno je pet lakših prometnih nesreća i dvije intervencije hitne medicinske pomoći zbog snijega i uvjeta na cestama, a u Istarskoj županiji vatrogasci su desetak puta intervenirali uklanjajući oborena stabla.

U Međimurskoj županiji nije bilo većih problema, osim kašnjenja u autobusnom prometu, a prometnice su očišćene, dok je u Virovitičko-podravskoj županiji promet cijeli dan bio otežan zbog veće količine snijega i zapuha.

Manjih kvarova na dalekovodima bilo je u Brodsko-posavskoj županiji na području općina Oriovac, Okučani, Cernik, Staro Petrovo Selo i Klakar, a na području te županije zabilježene su tri prometne nesreće s materijalnom štetom.

------------------

HGSS: Nestali muškarac pronađen mrtav

Muškarca za kojim se tragalo u okolici Korenice pripadnici gospićkog HGSS-a pronašli su danas mrtvog oko 150 metara od puta u blizini potoka, izvijestio je HGSS.

HGSS je krenuo u potragu odmah nakon dojave u jutarnjim satima, a tijelo je pronašao patrolni tim s motornim saonicama. Osoba je nestala vjerojatno još jučer i po svemu sudeći radi se radi o pothlađivanju. Okolnosti nedstanka i stradavanja biti će poznati nakon očevida nadležnih službi.

Noćas je iz snježne mećave spašeno troje šumskih radnika s područja Udbine, iz sela Ondići, koji su jučer, unatoč nevremenu, krenuli traktorom kako bi izvukli zameteni kamion koji je ostao pet kilometara duboko u šumi. Zbog snježne mećave koja je vladala u Lici izgubili su orijentaciju te ostali zameteni i izgubljeni u šumi. Bez skloništa te izloženi mećavi i niskim noćnim temperaturama zatražili su pomoć.

HGSS je poziv u pomoć dobio u 19 sati, nakon čega je osmero gorskih spasilaca s terencem i snježnim saonicama krenulo u potragu. Lociranje su otežavali dubok snijeg, noć i snježna mećava, no jutros u 2.30 spasioci su uspjeli u posljednji čas pronaći promrzle radnike, koje su utoplili i spustili na sigurno.

Troje šumskih radnika tako je spašeno od sigurne smrti jer na otvorenom u surovim zimskim uvjetima koji su vladali na terenu teško je preživjeti dulje vrijeme. Akcija je završena jutros u 4.30, stoji u priopćenju HGSS-a.


  HRT
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #33 on: December 09, 2012, 05:07:54 pm »


 Najzad je presto da pada sneg.
 U Zrenjaninu i okolini uvedeno vanredno stanje zbog smetova i nestanka struje izazvanih snegom.
 Moj sokak!

  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Photo0940.jpg (517.91 KB, 1536x2048 - viewed 185 times.)

* Photo0941.jpg (185.57 KB, 768x1024 - viewed 175 times.)

* Photo0942.jpg (513.96 KB, 1536x2048 - viewed 175 times.)

* Photo0945.jpg (491.2 KB, 1536x2048 - viewed 179 times.)

* Photo0946.jpg (204.82 KB, 768x1024 - viewed 91 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #34 on: December 09, 2012, 05:27:39 pm »

i da  mi neko objasni sta tu ima lepo Angry
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #35 on: December 09, 2012, 05:40:43 pm »

Na pocetku je lepo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #36 on: December 09, 2012, 05:49:03 pm »

i da  mi neko objasni sta tu ima lepo Angry

Vala baš!

Sinoć oko 7 ispratim goste, vidim pada sneg a čuo sam i prognozu da će napadati 20-30 cm. Međutim, ni na kraj pameti mi nije bilo da auto spustim (parkiran iza kuće, do tog mesta se dolazi poljskim putem od oko 40 metara uzbrdo) bliže asfaltu.

Jutros sa suprugom na pijacu - ona čeka na ulici, a ja idem da spustim auto. Kad ono... Spuštao sam ga sat i po - tek nakon što sam sve očistio od snega. Propade pijaca, ja sav mokar - baš zimske radosti!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #37 on: December 09, 2012, 05:54:35 pm »

Zimsku idilu zavejanih putnika kod Bačke Topole prekinula je posada tenka za izvlačenje iz sastava 17.mb/1.brKoV...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* zimska idila tzi 1.jpg (44.89 KB, 640x480 - viewed 138 times.)

* zimska idila tzi 2.jpg (43.62 KB, 640x480 - viewed 143 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #38 on: December 09, 2012, 06:51:06 pm »

tako se to radi! tenkove na ulice! Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #39 on: December 09, 2012, 06:54:55 pm »


 Bogami su trebali i sinoć na putu BG.-ZR.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #40 on: December 09, 2012, 07:21:10 pm »

Bitno je da imamo Sektor za vanredne situacije koji je policija prigrabila da bi mogla više da šmrče iz budžeta... a kad god je trebalo da se angažuje, morala je Vojska da vadi trnje.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #41 on: December 09, 2012, 07:23:53 pm »



 Ljudi, ima ovde i dobrih strana. Šta mislite da je pao Jula- Avgusta  Ko bi ga ovolikog čistio po toj vrućini? Grin
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #42 on: December 09, 2012, 07:31:12 pm »

kile, izgleda da ne mislis samo ti tako Grin

http://www.njuz.net/putevi-srbije-borba-sa-snegom-mnogo-laksa-u-letnjim-mesecima/
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #43 on: December 09, 2012, 07:34:59 pm »


 A ja mislio da sam samo ja . . . .Huh? PA ovi su za Ginisa!
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #44 on: December 09, 2012, 09:03:15 pm »

Bitno je da imamo Sektor za vanredne situacije koji je policija prigrabila da bi mogla više da šmrče iz budžeta... a kad god je trebalo da se angažuje, morala je Vojska da vadi trnje.

Rade nemoj me pogrešno shavatiti, ali de mi reci ko plaća vojsku??? Ne navijam za policiju...
Vojska samo kukua imam drugara koji je u OS BiH i samo kukaju ništa pod milm bogom ne rada, a plata im ide, stalno su po nekim kursevima (engleskog, francuskog, njemačkog zapadno somaliskog, ujdur....) kasarane zarasel i kad ih dignu da gase požar jauk, kad ih dignu kad su poplave jauk, kadih dignu da čiste snijeg jauk, a kad svakog prvog legne od 900 do +∞ marak tad ne jauču.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.