PALUBA
March 29, 2024, 12:19:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Stigla zima!  (Read 121794 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #405 on: January 04, 2016, 10:08:07 am »

Jеste @viteže,

ali bih dodao da tu treba ukljućiti i hladnoću a Boga mi i brzinu.
Što se tiče hladnoće ona se ponaša po fizičkim zakonima ali se ne slaže sa biološkim.Biološki kad se nešta upotrebljava "duže" trebalo bi da je veće i "čvršće"-jače,međutim nije tako.Kako čovjek stari baš to što bi trebalo biti "duže" i čvršće,zakržljava do rudimenta.
Fizički zakoni djeluju pa se na hladnoći i skuplja i to na "zanemarive" dimenzije.Čak nekad mislim da tu pinceta nije dovoljna,nego čak neka laporoskopska aparatura.
Neki dan,prije ovih hladnoća,prolazim pored onih prodavaca kupusa sa kamionima i čujem kako jedan ogovara drugome,svog komšiju,kako je on(komšija)nesposoban da utera traktor u garžu(ovo utera se koristi u Vojvodini kao uveze-vozi).
Pošto sam po prirodi "bezobrazan" upadnem u razgovor i pitam:
"pa dobro a da li mu je žena otvorila dovoljno vrata od garže?"
"Jeste,i to širom",kaže on.
"E onda je stvarno nesposoban ili je mator",kažem ja.  Cheesy
Da se vratim na temu,da nije naš @KUZMA mator ili nesposoban,kad nije uspeo da "nađe" put za Aranđelovac i ako mu je sve otvoreno širom.  Cheesy
Hvala mu za ovaj video jer on može da posluži makar za "naučno razmatranje",ovim u godinama,na zimi.I to je Boga mi užitak ili zadovoljstvo,samo mogao je malo usporenije to da postavi,da bi užitak bio duži jer za nas je i brzina bitna.  laugh

Poz.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #406 on: January 04, 2016, 12:03:33 pm »

Jеste @viteže,

ali bih dodao da tu treba ukljućiti i hladnoću a Boga mi i brzinu.
Što se tiče hladnoće ona se ponaša po fizičkim zakonima ali se ne slaže sa biološkim.Biološki kad se nešta upotrebljava "duže" trebalo bi da je veće i "čvršće"-jače,međutim nije tako.Kako čovjek stari baš to što bi trebalo biti "duže" i čvršće,zakržljava do rudimenta.
Fizički zakoni djeluju pa se na hladnoći i skuplja i to na "zanemarive" dimenzije.Čak nekad mislim da tu pinceta nije dovoljna,nego čak neka laporoskopska aparatura.
Neki dan,prije ovih hladnoća,prolazim pored onih prodavaca kupusa sa kamionima i čujem kako jedan ogovara drugome,svog komšiju,kako je on(komšija)nesposoban da utera traktor u garžu(ovo utera se koristi u Vojvodini kao uveze-vozi).
Pošto sam po prirodi "bezobrazan" upadnem u razgovor i pitam:
"pa dobro a da li mu je žena otvorila dovoljno vrata od garže?"
"Jeste,i to širom",kaže on.
"E onda je stvarno nesposoban ili je mator",kažem ja.  Cheesy
Da se vratim na temu,da nije naš @KUZMA mator ili nesposoban,kad nije uspeo da "nađe" put za Aranđelovac i ako mu je sve otvoreno širom.  Cheesy
Hvala mu za ovaj video jer on može da posluži makar za "naučno razmatranje",ovim u godinama,na zimi.I to je Boga mi užitak ili zadovoljstvo,samo mogao je malo usporenije to da postavi,da bi užitak bio duži jer za nas je i brzina bitna.  laugh

Poz.
Taman tako, ništa ne dodati ili oduzeti. što bi se reklo tačno u srdu moj poštovani @Karlo.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #407 on: January 05, 2016, 08:44:52 pm »


Sutra ujutro planiram kolima za Novi Sad, preko Požege - Kosjerića - Valjeva - Šapca.


Stigoh juče u NS, bez ikakvih problema - putevi svuda očišćeni, za primer.
Najgore je bilo na obilaznici oko Valjeva gde je bilo oko 10 cm ugaženog snega na kolovozu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #408 on: January 05, 2016, 09:01:55 pm »


А у Београду... ма све је очишћено, него ми не разумемо и не видимо!  Главне саобраћајнице - како-тако, углавном "на црно", али чим зађеш у прву попречну улицу, јао ти га Мајко! Јооој, да ми је Москвееее! Тамо кад завеје, одмах изађу хиљаде машина, и чим снег стане, у року од пар сати... куда `оћеш, и не треба ти Лада Нива на редукцији. Ма, и ја поредим Београд и Москву, као да сам с Марса пао, па, као, не знам?! У нашем стану у Москви је тренутно 28*С и жена се шета "оскудно одевена". А ја сам о`ђе с Вами, те се мучим водајући дијете-(шћер), по лекарима због (ситније) немарности хирурга-стоматолога. А нико не ради као до 11.01. А за коју Мајчину ја плаћам 50ЕUR месечно доприноса само за здравство? Да ми скидају од бруто плате, па `ајде, но плаћам сам, нико ме није гурао у предузетнике. Мајчину им Мајчину. Али, све то није важно, ништа нас не може скренут` с пута ка ЕУ. Поцркали Дабогда.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #409 on: January 06, 2016, 06:27:14 pm »

Данса у "Спутнјику" има леп текст о чишћењу Москве од снега. Пише само мало дуже управо ово што каже Кумбор. Кога занима ево линк: http://rs.sputniknews.com/rusija/20160104/1102263545/rusija-sneg-ciscenje.html

Преносим овде само задњи део (мало је дужи) духовити коментар једног читаоца (Miticus Boyanius):

"Da se mi ne lazemo ovde mnogo. Kod nas iako sipi kisica, grad se apsolutno paralise, bilo da je leto, bilo da je zima.

Predlazem ruskim putarima da dodju malo na profesionalizaciju kod nasih putara, kako bi postali pravi putari. Ovde ce nauciti, kako se lozi pec, po velikom mrazu, slusa se vremenska prognoza i komentarise, gleda kroz prozor dok pada sneg i nikom zivom ne pada napamet da nesto preduzme. Onaj, ko misli da nesto treba, odmah ga ismevaju, jer sigurno nije u vinklu, kad mu se radi, onda kad svako normalan sedi kraj sporeta i samo dodaje drva. Zar ti ruski putari ne slusaju vesti i ne gledaju TV na poslu? Sta je tim ljudima, kad im se po najvecem mrazu, radi?"
« Last Edit: January 06, 2016, 06:36:34 pm by MOTORISTA, Reason: Sređen link » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #410 on: January 06, 2016, 07:46:04 pm »

Split danas popodne, južna strana Marjana.

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/4vnw-foto-video-pijavica-demolirala-split#/clanak/4vnw-foto-video-pijavica-demolirala-split
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #411 on: January 06, 2016, 08:38:10 pm »

Не умем да пренесем видео, али кога занима нека погледа како се у Приштини боре против снега иу леда. Мислим да је њихов стил најоригиналнији:

http://sptnkne.ws/axnK

Видео је преузет са сајта www.lajmi.net
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #412 on: January 06, 2016, 10:17:31 pm »

U Moskvi se zapošljavaju sezonski radnici za čišćenje snega, pored sve mehanizacije i gradskih službi. Moj drugar Belorus inače alpinista,svake godine napravi ekipu i imaju ugovore za čišćenje krovova i moraju da budu dostupni 24 sata. Recimo jako počne da pada sneg uveče, oni već u toku noći idu tamo gde je najkritičnije i odmah skidaju sneg koliko mogu. Jedan uvek dežura ispred objekta i obezbeđuje okruženje da bi upozorio prolaznike.Sve u svemu u Moskvi su jako dobro organizovani.
U istom rangu sa Švajcarcima moram priznati.Bez obzira koliki je sneg napadao, ili pada, sneg je očišćen ujutru oko zgrade kada otvaram garažu i krećem na posao. Ali su i plaćeni da čiste sneg, to im je posao i svi zadovoljni.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #413 on: January 06, 2016, 10:25:09 pm »

Не умем да пренесем видео, али кога занима нека погледа како се у Приштини боре против снега иу леда. Мислим да је њихов стил најоригиналнији:

http://sptnkne.ws/axnK

Видео је преузет са сајта www.lajmi.net

Isto bilo i prosle godine. Ili je stara slika ili nisu menjali sistem rada.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #414 on: January 06, 2016, 10:56:33 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 12524308_838497102939200_2252282836253572030_n.jpg (43.79 KB, 549x414 - viewed 107 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #415 on: January 07, 2016, 07:35:39 am »


Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #416 on: January 08, 2016, 08:10:19 am »

Juče u Beogradu na Miljakovcu:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* zimska radost.jpg (236.47 KB, 1280x960 - viewed 105 times.)
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 120



« Reply #417 on: January 08, 2016, 09:53:31 am »

Коп. 1/7/2016.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Андреин први снег.jpg (255.76 KB, 718x1254 - viewed 114 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #418 on: January 08, 2016, 01:38:13 pm »

Коп. 1/7/2016.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Коп. 1/7/2016.?? Valjda 07.01.2016!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #419 on: January 08, 2016, 01:42:18 pm »


Samo su napisali datum " po engleski", tj... 1 (jan) 7 (sedmi) 2016.
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.