PALUBA
April 25, 2024, 04:42:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Velika vojna vježba Sjeverne Koreje  (Read 32659 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #45 on: December 13, 2012, 10:31:55 pm »

e moj brate kile, davno sam ja govorio da su pravo izmislili jaki kako bi se branili od slabih pravilo
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #46 on: December 13, 2012, 10:44:47 pm »

Tko je tu slab? Ovdje se govori o ludima i manje ludima. Pošteni i pokvareni u ovoj priči ne postoje.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #47 on: December 13, 2012, 11:09:04 pm »

pazi, brodarski, ko tebi kao coveku ne dozvoljava da nosis oruzje? pravo. zasto? zato sto se "drzava" (politicari) boje naoruzanog naroda. zasto se boje? pa ne rade dobro i ne mogu onda silom da vladaju. onda dolazimo na tvoje pitanje, da li je neko lud da upotrebi to sto ima. pa kad je tako, bolje da ga nema.

jakih je malo, slabih je mnogo. ako se slabi ujedine, jaki imaju problem. "nema sabora sebara", rece jos car dusan SILNI. zato ih sprecis da se ujedine i postanu jaki i resena glavobolja Wink
Logged
Rainer
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #48 on: December 14, 2012, 02:23:22 pm »

Impresivno ... za rane pedesete godine.

Prvi komentar i ujedno i najbolji. Mislim da je moć sjeverno korejske vojske mit i da je jedina njena svrha i zadaća održavanje naroda u okovima režima i stalnom strahu od svega, pa i same sebe.

Da se tu zemlju umjesto bombama jedno 50ak dana u velikim količinama i non-stop obasipa konzerviranim obrocima, slatkišima, toplom robom i zimskom obućom, učinak bi bio efikasniji i za režim pogubniji nego da se ista tonaža bombi zaspe po njima. Jedina prednost tog klimavog i trulog režima je to što je strah naroda veći od njihove klimavosti.

A što se tiče nekih vojnih sukoba sa J Korejom ili SAD-om, ma dajte molim vas...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #49 on: December 14, 2012, 03:38:58 pm »

Meni uopšte nije jasno zašto su skoro svi u svojim diskusijama zapeli na režim u Severnoj Koreji?

Kome severni Korejanci smetaju, kome oni čine zlo?
Žive svoj život onako kako mogu i nemaju nikakvih političkih i teritorijalnih pretenzija ni prema kome. A ponajmanje ugrožavaju interese USA!

Ceo svet ih je izolovao - zbog čega? Zato što nisu klekli na kolena pred zapadnom ''demokratijom''.

Treba im odati priznanje, da i pored kompletne blokade u kojoj žive, opstaju kao društvo. Prema onome što se vidi sa ovog snimka sa vojne vežbe, vojne snage su im operativne, i verujem da mogu naneti veoma teške udarce bilo kome ko se nameri na njihovu zemlju.
U tome zapravo leži osnovni razlog zašto ih do sada ''demokratski'' svet nije pregazio i zbog čega ih konstantno ''prozivaju''. Jednostavno, nisu legli na rudu.

Pogledajmo zemlje u našem bližem okruženju: ex YU i oko nje. Da li ima i jedne toliko samostalne i ekonomski stabilne i vojno jake kao što je Severna Koreja?

Svi pričaju o gladnom narodu u Koreji!

Ja ću samo postaviti pitanje: koliko gladnih usta ima u ''demokratskim'' stvorevinama na prostoru bivše YU i širom zemaljske kugle, pa čak i u najrazvijenijim zemljama sveta?

Kroz naše postove ismevamo njihov plač za umrlim vođom. Ne slažem se sa time!

Vratimo film unazad 30 godina - koliko je naš narod palako za Titom.... (da li sa razlogom ili bez - svako neka procenjuje sam).
Logged
Maksim 3
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #50 on: December 14, 2012, 06:10:15 pm »


 Neka se prvo razoružaju oni koji osuđuju lansiranje, pa onda može dalje da se priča.

Tačno tako 
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #51 on: December 14, 2012, 07:07:19 pm »

lovac, pre oko dva meseca na nekoj malo ozbiljnijoj ekonomskoj emisiji cuo sam da u SAD 46,nesto % stanovnistva prima pomoc u hrani. pa niko ne vristi na ameriku kako joj je narod gladan. verovatno jer se to pokriva slikama beverli hilsa i svetlima njujorka.

stanje usevernoj koreji treba upravo amerima da bi navodeci njih kao "opasnost" muzli lovu za novo naoruzanje. verujem da bi u slucaju napada doslo do ogromnih gubitaka na obe strane, s tim sto se korejanci nemaju gde povuci, pa bi se tukli prilicno tvrdo. podsecaju me na japance i IIsr, s tim sto sad atomska bomba nece da upali jer je imaju i oni.
Logged
someone9871
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 91


« Reply #52 on: December 14, 2012, 07:07:31 pm »

Meni uopšte nije jasno zašto su skoro svi u svojim diskusijama zapeli na režim u Severnoj Koreji?

Kome severni Korejanci smetaju, kome oni čine zlo?
Žive svoj život onako kako mogu i nemaju nikakvih političkih i teritorijalnih pretenzija ni prema kome. A ponajmanje ugrožavaju interese USA!
Osim prema svojoj južnoj braći i njihovim američkim prijateljima na privremenom odmoru u blizini?

Quote
Ceo svet ih je izolovao - zbog čega? Zato što nisu klekli na kolena pred zapadnom ''demokratijom''.
Jer im je na čelu dinastija izrazito miroljubivih ljudi koji vole svoj narod, žive ili mrtve?  Smiley Možda radi širenja dobre volje raznim "svjetskim prijateljima", u obliku kopija SCUDova, nuklearnih tehnoloija i 100$ novčanica boljih od originala? Ili pak to što su ipak oni sami sebe izolirali? Kad Kinezi koji su pobili par desetaka milijuna svojih ljudi u zadnjih 50 godina kažu da takvih govana nema na svijetu...
Quote
Treba im odati priznanje, da i pored kompletne blokade u kojoj žive, opstaju kao društvo. Prema onome što se vidi sa ovog snimka sa vojne vežbe, vojne snage su im operativne, i verujem da mogu naneti veoma teške udarce bilo kome ko se nameri na njihovu zemlju.
U tome zapravo leži osnovni razlog zašto ih do sada ''demokratski'' svet nije pregazio i zbog čega ih konstantno ''prozivaju''. Jednostavno, nisu legli na rudu.
I zato svake godine oni pokazuju svoju društvenu opstojnost i "nepregaženost", tako što mole mrske kapitaliste, komuniste, UN i ostale da im pošalju hranu kako ne bi milijuni nevojnih snaga krepali od gladi?
Quote
Pogledajmo zemlje u našem bližem okruženju: ex YU i oko nje. Da li ima i jedne toliko samostalne i ekonomski stabilne i vojno jake kao što je Severna Koreja?
Što je, je, ekonomski su stabilno na apsolutnoj nuli, za razliku od država exYu koje još imaju padati.
Vojna snaga? Par policajaca, i to UNovih, ih je toliko uneredilo da su ih milijuni kineza morali spašavat.  Cool
Quote
Svi pričaju o gladnom narodu u Koreji!

Ja ću samo postaviti pitanje: koliko gladnih usta ima u ''demokratskim'' stvorevinama na prostoru bivše YU i širom zemaljske kugle, pa čak i u najrazvijenijim zemljama sveta?
U Kini sam upoznao jednog sjevernokorejca, inače bivšeg podobnog građanina - tzv. poštena inteligencija, kojem je brat umro od gladi, a on preživljavao na korovu i travi. Vjeruj mi, postoje velike razlike u tome kako ljudi vide siromaštvo i glad. Koliko god ovi prostori ekonomski i pogotovo moralno osiromašili, još uvijek postoji barem onaj nivo da ljudi masovno ne umiru od gladi, ako nikako drugačije onda u pogledu javnih kuhinja, crvenog križa/krsta/polumjeseca, raznih humanitarnih organizacija, pa i državnih crkavica.
Logged
Maksim 3
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #53 on: December 14, 2012, 07:25:18 pm »

Nije mi samo jedna stvar jasna , kad se predstavlja sjeverna koreja u medijima to je užas narod umire od gladi , logori , likvidacije nepodobnih i dr, a ovamo nema pobuna , revolucija , terorističkih akcija , mislim nešto tu mi nije uredu . Kakav je to narod koji umire od gladi a ne podiže pobunu protiv svoje vlasti. Neko će reći tu je vojska i policija i službe bezbjednosti i surovost, ali i u drugim zemljama imaju sve te institucije i ništa manja surovost pa imamo pobune. Ili tu ima još nešto. A ipak sjeverna koreja umire od gladi a ovamo lansira rakete u svemir i tu mi nešto ne štima. Huh?
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #54 on: December 14, 2012, 08:35:19 pm »

Lako za racunanje!
1-izracunaj BDP DNRK
2-odbi od toga novac potrosen na vojsku i policiju i aparat
3-sve sto je ostalo podeli sa brojem stanovnika
4-rezultat-nedovoljno za zivot gradjanina XXI veka
Trka u naoruzanju je skupa stvar-bivsi SSSR je to dobro osetio!
Cega se boji Dragi Veliki Mladi Vodja pa ne otvara grance da bi ljudi putovali ,videli se sa rodjacima na Jugu??
Plasi se da ce ostati bez naroda pa onda kome bi bio Vodja?
A znam iz iskustva da se teza ''vanjski neprijatelj'' dobro prolazi
Velike sile i zemlje vode globalnu politiku i tu nema milosti,a male zemlje tu sluze kao moneta za podkusurivanje,pa i DNR Korea opstaje i zbog interesa NR Kiine preko koje prolazi baj-pas za prezivljavanje DNRK.
Nije blagodarno komentirati zasto nema jace reakcije nezadovoljstva jer od tamo izlaze samo zvanicne informacije,nema interneta,satelitske TV i druge info-alatke a XXI vek je vec 12 godina.Sigurno sve to kosta manje nego atomska bomba,ali tada bi ljudi vidjeli da postoji drugaciji bogatiji,bolji zivot?Tim prije sto bi im zemljaci i rodjaci sa Juga rado pomagali u svemu pa i u informatickoj tehnologiji.Ljudi sa juga odavno su shvatali da ove velike milijarde u naoruzanju mogle biti korisnije upotrebljene u dobrobit citavog Korejskog poluotoka
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #55 on: December 14, 2012, 08:42:37 pm »

Meni uopšte nije jasno zašto su skoro svi u svojim diskusijama zapeli na režim u Severnoj Koreji?

Kome severni Korejanci smetaju, kome oni čine zlo?
Žive svoj život onako kako mogu i nemaju nikakvih političkih i teritorijalnih pretenzija ni prema kome. A ponajmanje ugrožavaju interese USA!

Ceo svet ih je izolovao - zbog čega? Zato što nisu klekli na kolena pred zapadnom ''demokratijom''.

.......................................

Složio bi se s tobom komšija "lovac". Upravo tako kako i napisao. Ostavimo mi Sjeverne Korejance na miru. Ljudi se bakću
kako znaju i imeju. I neka prave raketu kad već mogu, jer ih i drugi imaju. Zašto bi oni imali manje prava u tom smislu.
Da je ostatak svijeta postigao dogovor i kurtalisao se takvog nečeg, a ovi zajunili, onda bi to i razumio. A ovako  .
Nemjerljiv bezobrazluk jednog dijela svijeta koga lično nikad neću podržavati ni miriti se s njim po cijenu života.... Angry
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #56 on: December 14, 2012, 08:44:22 pm »


 Čiro, Lovac,   

 Odlično razmišljanje. Zar nemamo svoga jada dosta nego moramo i tuđim da se bavimo?!
Logged
Rainer
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #57 on: December 14, 2012, 09:59:31 pm »

I zato svake godine oni pokazuju svoju društvenu opstojnost i "nepregaženost", tako što mole mrske kapitaliste, komuniste, UN i ostale da im pošalju hranu kako ne bi milijuni nevojnih snaga krepali od gladi?

Pa ne misliš valjda da oni stvarno jedu tu hranu i koriste pomoć mrskih "vanjskih neprijatelja"? To oni traže čisto onako, da vide šta će dobit, pa da se mogu rugat.   

Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #58 on: January 05, 2013, 06:20:58 pm »

Dzumba, severnjaci su trenutno jaci od svih nas bivsojugoslovenaca plus ostalu balkanijadu, ukljucujuci i Grcku tu. Pa sad mi mozemo da se smejemo kolko hocemo, samo, sta nam to vredi.  

Dzumba, nisam mislio da iskacu iz An 2 i koriste Mig 17 na ovom, snimku, vec na to da ih i dalje odrzavaju u operativnoj upotrebi. Navodno, imaju oko An 2 sa platnenim krilima i drvenim propelerima, spremnih da lete nisko i da prenesu padobrance na teritoriju Juzne Koreje. Sad koliko je to tacno, ne znam, ali na Google Earthu je moguce videti Mig 17 postrojene pored piste.

Wermez
An-2 sa platnenim krilima i drvenim propelerom je skoro prozracan za radare, tako da ti je to neki primitivni lowtech stelt. Plus, An-2 je najsporiji avion u upotrebi, tako da moze da donese desantnjike tacno iznad cilja i da ih skoro niko ne primeti. Nisu severnokorejci tolko ludi kao sto se cini. Jednostavno, snalaze se sa onim sto imaju. Grin  Grin

U Severnoj Koreji MiG-17 se koristi kao skolski avion, ako se ne varam.

Ne postoji dvosed MiG-17, nikada nije napravljen. Za obuku za taj model se koristi dvosed MiG-15.
izvor-Dankova i Siriusova knjiga  Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #59 on: January 05, 2013, 06:49:18 pm »

Niste naveli najvažnije.

Sjeverna Koreja koristi radio opremu napravljenu u preduzeću Rudi Čajevac, Profesionalna elektronika, Telekomunikacioni uređaji, Banja Luka.

Negdje 1987 i/ili 1988 godine rađena je velika serija radio opreme za Sjevernu Koreju. Bili su oni kod nas, vidjeli opremu, ispitali je i kupili. Uglavnom su donosili na poklon boce neke rakije u kojoj je smotana zmija, i kad se potegne iz boce (ta se rakija ne pije iz čaše) glava zmije izađe iz boce, jer je tako smotana.
Kupili su mislimi licencu, ali se više ne sjećam tačno. I to za RUT-1.

Pozdrav

Vlado
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.