PALUBA
March 29, 2024, 12:13:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 355   Go Down
  Print  
Author Topic: Licna dokumenta gradjana  (Read 1269247 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #75 on: January 24, 2013, 03:16:04 pm »

Pasoš Rusije


Pasoš Ruske Federacije je javna putna isprava koja se državljaninu Ruske Federacije izdaje za putovanje i boravak u inostranstvu, kao i za povratak u zemlju. Za vreme boravka u inostranstvu, putna isprava služi njenom imaocu za dokazivanje identiteta i kao dokaz o državljanstvu Rusije.

Pasoš Rusije se izdaje za neograničen broj putovanja.

Građanima Ruske Federacije nije potrebna viza za ulazak u mnoge zemlje, između ostalih i u Republiku Srbiju i Republiku Crnu Goru.

Pasoš je ispisan ruskim i engleskim jezikom kao i lične informacije nosioca.

Stranica sa identifikacionim podacima sadrzi:
Sliku nosilac pasoša
Tip („P“ za pasoš)
Kod države
Serijski broj pasoša
Prezime i ime nosioca pasoša
Državljanstvo
Datum rođenja (DD. MM. GGGG)
Pol (M za muškarce ili F za žene)
Mesto rođenja
Datum izdavanja (DD. MM. GGGG)
Potpis nosioca pasoša
Datum isteka (DD. MM. GGGG)
Autoritet

Izvor: Wikipedia


* Russian_ePassport.jpg (39.97 KB, 298x423 - viewed 149 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #76 on: January 24, 2013, 03:18:21 pm »



Pasoš Sjedinjenih Američkih Država

Pasoš SAD je javna putna isprava koja se državljaninu SAD izdaje za putovanje i boravak u inostranstvu, kao i za povratak u zemlju.
Za vreme boravka u inostranstvu, putna isprava služi njenom imaocu za dokazivanje identiteta i kao dokaz o američkom državljanstvu.

Pasoš SAD se izdaje za neograničen broj putovanja.

Građanima SAD nije potrebna viza za ulazak u mnoge zemlje sveta.

Pasoš je ispisan engleskim jezikom kao i lične informacije nosioca.

Stranica sa identifikacionim podacima sadrzi:
Sliku nosilac pasoša
Tip („P“ za pasoš)
Kod države
Serijski broj pasoša
Prezime i ime nosioca pasoša
Državljanstvo
Datum rođenja (DD. MM. GGGG)
Pol (M za muškarce ili F za žene)
Mesto rođenja
Datum izdavanja (DD. MM. GGGG)
Potpis nosioca pasoša
Datum isteka (DD. MM. GGGG)
Autoritet

Izvor: http://sh.wikipedia.org/wiki


* pasoš Sjedinjenih Američkih Država.jpg (31.64 KB, 400x584 - viewed 157 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #77 on: January 24, 2013, 03:21:27 pm »

http://sh.wikipedia.org/wiki


Pasoš Slovenije
Izvor: Wikipedia
Skoči na - Скочи на: navigacija- навигација, pretraga - претрага

 
Novi slovenački biometrijski pasoš

Pasoš Republike Slovenije (slv. Potni list Republike Slovenije) je javna putna isprava koja se državljaninu Slovenije izdaje za putovanje i boravak u inostranstvu, kao i za povratak u zemlju.

Za vreme boravka u inostranstvu, putna isprava služi njenom imaocu za dokazivanje identiteta i kao dokaz o državljanstvu Republike Slovenije.

Slovenija je potpisnica Šengena[1][2], i prema tome slovenački građani mogu da putuju na teritoriji Evropske unije samo sa ličnom kartom.

Slovenačka lična karta može da se koristi i za putovanje u Norvešku, Island, Lihtenštajn, Hrvatsku, Srbiju, Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu, Švajcarsku, Makedoniju i Albaniju.[3]





* Novi slovenački biometrijski pasoš.jpg (39.66 KB, 422x599 - viewed 158 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #78 on: January 24, 2013, 03:25:37 pm »

Pasoš Španije

Pasoš Španije je javna putna isprava koja se državljaninu Španije izdaje za putovanje i boravak u inostranstvu, kao i za povratak u zemlju. Za vreme boravka u inostranstvu, putna isprava služi njenom imaocu za dokazivanje identiteta i kao dokaz o španskom državljanstvu.

Pasoš Španije se izdaje za neograničen broj putovanja.

Španija je potpisnica Šengena, pa španski građani mogu da putuju na teritoriji Evropske unije samo sa ličnom kartom.
Pasoš je ispisan španskim jezikom kao i lične informacije nosioca.

Stranica sa identifikacionim podacima sadrzi:
Sliku nosilac pasoša
Tip („P“ za pasoš)
Kod države
Serijski broj pasoša
Prezime i ime nosioca pasoša
Državljanstvo
Datum rođenja (DD. MM. GGGG)
Pol (M za muškarce ili F za žene)
Mesto rođenja
Datum izdavanja (DD. MM. GGGG)
Potpis nosioca pasoša
Datum isteka (DD. MM. GGGG


Izvor: Wikipedia


* Untitled.png (168.06 KB, 224x318 - viewed 167 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #79 on: January 24, 2013, 03:46:55 pm »

Stari austrijski putni list
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Reise-pass.jpg (128.03 KB, 385x600 - viewed 269 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #80 on: January 24, 2013, 04:07:44 pm »

Hrvatska ima i Sluzbenu putovnicu koja olaksava vizni rezim prema nekim zemljama
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* HR.jpg (481.42 KB, 507x744 - viewed 246 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #81 on: January 24, 2013, 05:11:35 pm »

http://sh.wikipedia.org/wiki


Pasoš Slovenije
Izvor: Wikipedia
Skoči na - Скочи на: navigacija- навигација, pretraga - претрага

 
Novi slovenački biometrijski pasoš

Pasoš Republike Slovenije (slv. Potni list Republike Slovenije) je javna putna isprava koja se državljaninu Slovenije izdaje za putovanje i boravak u inostranstvu, kao i za povratak u zemlju.

Za vreme boravka u inostranstvu, putna isprava služi njenom imaocu za dokazivanje identiteta i kao dokaz o državljanstvu Republike Slovenije.

Slovenija je potpisnica Šengena[1][2], i prema tome slovenački građani mogu da putuju na teritoriji Evropske unije samo sa ličnom kartom.

Slovenačka lična karta može da se koristi i za putovanje u Norvešku, Island, Lihtenštajn, Hrvatsku, Srbiju, Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu, Švajcarsku, Makedoniju i Albaniju.[3]





Slovenski pasoš se izrađuje u dvije "debljine". Za one koji putuju više, mogu uzeti onaj sa više unutarnjih listova, ili za one koji putuju manje onaj sa manje unutarnjih listova. Razlika u cijeni je minimalna.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #82 on: January 24, 2013, 06:41:48 pm »

Viteže Kojo, svaka čast za ovaj sveobuhvatni prikaz ličnih dokumenata - nastavi dalje, ako imaš materijala!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #83 on: January 24, 2013, 08:03:17 pm »

Stvar uređena, a i nepotrebni postovi.

Molim preskočimo to.

Božo13
Global moderator
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #84 on: January 30, 2013, 02:01:31 pm »

Kakva je bila procedura putovanja u inostranstvo oficira JNA?
Da li se dozvola za putovanje dobijala sa većeg "nivoa" ili kako?
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #85 on: January 30, 2013, 03:55:00 pm »

Ja koliko znam, bilo je neophodno tražiti odobrenje neposredne komande za putovanje u inostranstvo.Vojna lica imala su pasoš identičan kao i svi ostali građani.
Naravno pre i posle putovanja sledili su obavezni razgovori sa organom bezbednosti neposredne komande-jedinice.
Pre putovanja u cilju pripreme a posle da se vidi jeli bilo zanimljivih aktivnosti.
Ovi razgovori bili su obavezni kako kod službenih tako i kod privatnih putovanja.
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #86 on: January 30, 2013, 03:57:47 pm »

Ja koliko znam, bilo je neophodno tražiti odobrenje neposredne komande za putovanje u inostranstvo.Vojna lica imala su pasoš identičan kao i svi ostali građani.
Naravno pre i posle putovanja sledili su obavezni razgovori sa organom bezbednosti neposredne komande-jedinice.
Pre putovanja u cilju pripreme a posle da se vidi jeli bilo zanimljivih aktivnosti.
Ovi razgovori bili su obavezni kako kod službenih tako i kod privatnih putovanja.

Samo da dopunim. Po zavrsetku putovanja, pisao se i izvestaj pretpostavljenoj komandi kako je proteklo putovanje. Bar je to moje iskustvo...
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #87 on: January 30, 2013, 04:06:20 pm »

Ja koliko znam, bilo je neophodno tražiti odobrenje neposredne komande za putovanje u inostranstvo.Vojna lica imala su pasoš identičan kao i svi ostali građani.
Naravno pre i posle putovanja sledili su obavezni razgovori sa organom bezbednosti neposredne komande-jedinice.
Pre putovanja u cilju pripreme a posle da se vidi jeli bilo zanimljivih aktivnosti.
Ovi razgovori bili su obavezni kako kod službenih tako i kod privatnih putovanja.

Ja sam redovno putovao u inostranstvo (privatno) svake dvije godine (ponekad i svaku godinu). Nikad nisam bio ni na kavom razgovoru ili pripremi, niti sam pisao izvještaje. Nisam i deponirao pasoš u svojoj jedinici, več je stajao kod mene kući. Koliko sam čuo, obično se išlo na pripremu, ako se putovalo službeno. Vjerovatno je su postojale razlike od jedinice do jedinice, iaku vjerujem, da su upustva bila jedinstvena za cijelu armiju.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #88 on: January 30, 2013, 04:09:30 pm »

U Lori su oficiri tražili dozvolu,i nakon dolaska nazad u zemlju,pisali su izvještaj.Imao je slučaj da se jednom oficiru nije dozvolilo putovanje u Italiju.
Samo je bilo bzv što su isti taj "esej" morali da pišu i vojnici na odsluženju vojnog roka,a koji su zbog prirode posla bili u inostranstvu.
Meni je npr komadant broda rekao da moram da pazim da napišem u koje sam sve zemlje bio(na kadeturi) jer ako izostavim koju,da bih u slučaju provjere mogao da imam problema.
« Last Edit: January 30, 2013, 04:14:59 pm by Kaćo » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #89 on: January 30, 2013, 05:13:11 pm »

Ja koliko znam, bilo je neophodno tražiti odobrenje neposredne komande za putovanje u inostranstvo.Vojna lica imala su pasoš identičan kao i svi ostali građani.
Naravno pre i posle putovanja sledili su obavezni razgovori sa organom bezbednosti neposredne komande-jedinice.
Pre putovanja u cilju pripreme a posle da se vidi jeli bilo zanimljivih aktivnosti.
Ovi razgovori bili su obavezni kako kod službenih tako i kod privatnih putovanja.

Samo da dopunim. Po zavrsetku putovanja, pisao se i izvestaj pretpostavljenoj komandi kako je proteklo putovanje. Bar je to moje iskustvo...

Koliko se nešto malo sjećam, do sredine 80-tih godina nije se ni moglo ići privatno u inostranstvo. Mislim za vojna lica.
Poslije se moglo i na godišnji ali svako dvije godine, mislim, uz traženje odobrenja. Naravno, po povratku se pisao
izvještaj komandi. U principu se svakom odobravalo ko je tražio, ukoliko nije bilo nekog specijalnog bezbedonosnog razloga.
Nakon Balkanskog cunamija moglo se ići  bez problema (ko je imao šoldi... Grin ).
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 355   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.