PALUBA
April 18, 2024, 11:34:57 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 355   Go Down
  Print  
Author Topic: Licna dokumenta gradjana  (Read 1277060 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #630 on: December 10, 2013, 10:55:15 pm »

Ове новчане упутнице су дуго биле овакве или врло сличне. На неким је  "саопштење кориснику" били на полеђини.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #631 on: December 14, 2013, 02:23:26 pm »

Neki članovi Foruma su me pitali da li mogu postaviti skenove BiH pasoša-putovnice u kvalitetnijoj rezoluciji pa sam im obećao da ću
to i učiniti kada dobijem original. Pa evo sada sam u posjedu originala pasoša-putovnice i to one iste koju sam prije bio postavio u
slabijoj rezoluciji. Zato ga postavljam najbolje što je moguće unutar dopuštenih limita.

Inače pasoš-putovnica ima zanimljiv raspored stranica, mjesto za upis članova obitelji koji putuju zajedno s nositeljem isprave je na
zadnjim stranicama što baš i nisam sretao. Ima dosta pasoša-putovnica koji imaju sliku i sve podatke nositelja isprave na zadnjim
stranicama ali ovakav raspored nisam do sada uočio. Dokument je iz "predbiometrijske" ere.


* Pasoš-Putovnica BiH izdan 2005 godine 1.jpg (421.24 KB, 690x990 - viewed 219 times.)

* Pasoš-Putovnica BiH izdan 2005 godine 2.jpg (466.12 KB, 1319x947 - viewed 334 times.)

* Pasoš-Putovnica BiH izdan 2005 godine 3.jpg (466.42 KB, 908x1300 - viewed 721 times.)

* Pasoš-Putovnica BiH izdan 2005 godine 4.jpg (466.69 KB, 1305x936 - viewed 331 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #632 on: December 14, 2013, 02:25:49 pm »

Neki članovi Foruma su me pitali da li mogu postaviti skenove BiH pasoša-putovnice u kvalitetnijoj rezoluciji pa sam im obećao da ću
to i učiniti kada dobijem original. Pa evo sada sam u posjedu originala pasoša-putovnice i to one iste koju sam prije bio postavio u
slabijoj rezoluciji. Zato ga postavljam najbolje što je moguće unutar dopuštenih limita.

Inače pasoš-putovnica ima zanimljiv raspored stranica, mjesto za upis članova obitelji koji putuju zajedno s nositeljem isprave je na
zadnjim stranicama što baš i nisam sretao. Ima dosta pasoša-putovnica koji imaju sliku i sve podatke nositelja isprave na zadnjim
stranicama ali ovakav raspored nisam do sada uočio. Dokument je iz "predbiometrijske" ere.

I nastavak za gornji dokument.


* Pasoš-Putovnica BiH izdan 2005 godine 5.jpg (470.6 KB, 1364x974 - viewed 304 times.)

* Pasoš-Putovnica BiH izdan 2005 godine 6.jpg (482.1 KB, 1284x903 - viewed 313 times.)
Logged
zvek
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 182


« Reply #633 on: December 14, 2013, 02:29:35 pm »

Neki članovi Foruma su me pitali da li mogu postaviti skenove BiH pasoša-putovnice u kvalitetnijoj rezoluciji pa sam im obećao da ću
to i učiniti kada dobijem original. Pa evo sada sam u posjedu originala pasoša-putovnice i to one iste koju sam prije bio postavio u
slabijoj rezoluciji. Zato ga postavljam najbolje što je moguće unutar dopuštenih limita.

Inače pasoš-putovnica ima zanimljiv raspored stranica, mjesto za upis članova obitelji koji putuju zajedno s nositeljem isprave je na
zadnjim stranicama što baš i nisam sretao. Ima dosta pasoša-putovnica koji imaju sliku i sve podatke nositelja isprave na zadnjim
stranicama ali ovakav raspored nisam do sada uočio. Dokument je iz "predbiometrijske" ere.

Hvala na postavljenim puno kvalitetnijim sekenovima stranica pasoša BiH, obećanje je održano.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #634 on: December 14, 2013, 05:52:10 pm »

Neki članovi Foruma su me pitali da li mogu postaviti skenove BiH pasoša-putovnice u kvalitetnijoj rezoluciji pa sam im obećao da ću
to i učiniti kada dobijem original. Pa evo sada sam u posjedu originala pasoša-putovnice i to one iste koju sam prije bio postavio u
slabijoj rezoluciji. Zato ga postavljam najbolje što je moguće unutar dopuštenih limita.

Inače pasoš-putovnica ima zanimljiv raspored stranica, mjesto za upis članova obitelji koji putuju zajedno s nositeljem isprave je na
zadnjim stranicama što baš i nisam sretao. Ima dosta pasoša-putovnica koji imaju sliku i sve podatke nositelja isprave na zadnjim
stranicama ali ovakav raspored nisam do sada uočio. Dokument je iz "predbiometrijske" ere.

Hvala na postavljenim puno kvalitetnijim sekenovima stranica pasoša BiH, obećanje je održano.

Pa potrudio sam se da ne zaboravim obečano. Kada nabavim još neku "novu staru" ispravu pasoš ili putovnicu ili iskopam neku iz moje
arhive skenirat ću i postaviti da i drugi mogu vidjeti kako su izgledali-e.
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #635 on: December 14, 2013, 08:22:39 pm »

Da dam mali doprinos ovoj temi, podseticu na jedan stari dokumenat iz oblasti prosvete i obrazovanja (svima nam znan!) ali iz vremena Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, odnosno Kraljevine Jugoslavije.

UCENICKA KNJIZICA
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ucenicka knjizica potice iz 1926.godine, iz Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Mada sam nasao da je ucenickih knjizica bilo i iz 1934.godine, za vreme Kraljevine Jugoslavije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Inace ucenicka knjizica je bila javna isprava ucenika I bila je odobrena od strane Prosvetnih odeljenja banskih uprava .
Izdavala se uceniku na pocetku skolovanja i sluzila je sve do zavrsetka skolovanja u skoli koju ucenik pohadja. Izdavala se (po onom sto sam ja nasao) onim djacima koji su produžavali školovanje u građanskoj, srednjoj ili nekoj drugoj stručnoj školi, odnosno isli na zanat.

Ucenik je bio duzan da knjizicu dobro cuva, a sve podatke, beleske i slicno u knjizicu je mogao unositi samo nastavnik (odnosno razredni staresina).


* UCENICKA-KNJIZICA.jpg (23.71 KB, 1024x768 - viewed 529 times.)

* DjK iz 1926.g. druga strana.jpg (70.76 KB, 800x531 - viewed 163 times.)

* UCENICKA-KNJIZICA-1934-god.jpg (48.43 KB, 1024x768 - viewed 555 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #636 on: December 14, 2013, 08:33:55 pm »


Jedan jako interesantan dokumenat!

Đačka knjižica iz školske godine 1934/35.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tadašnja đačka knjižica je bila dimenzija 16 x 10 cm. Imala je korice i još 12 stranica, ukupno 16 stranica. Stampana je i popunjena ćirilicom.

Na njenoj su drugoj stranici slike Karađorđa, kralja Petra I, kralja Aleksandra I. i Oplenca, a na trećoj slika "prestolonaslednika" Petra kao sokola, tj. člana Sokolskog podmlatka.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ocigledno da je vlasnik djacke knjizice bio član te organizacije što je potvrđeno uplaćenom mesečnom članarinom za sve mesece školske godine.


Na četvrtoj stranici odštampan je "Đački zavet", čiji početak glasi ovako: "Najveće svetinje su mi: Bog, Kralj i Otadžbina. Najveću ljubav i poštovanje odajem: roditeljima i učiteljima", a koji završava rečima: "Pročitao sam zavet i obećavam svečano, da ću ga se svagda držati", ispod toga je rukom napisano mesto i datum prihvatanja zaveta, što je potvrdjeno potpisom vlasnika djacke knjizice.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
U gornjem lijevom uglu pete stranice u prvom redu piše "Kraljevina Jugoslavije", a u drugom podvučenim slovima "Dunavska banovina", a onda "Narodna osnovna škola u" i rukom dopisano naziv mesta gde se škola nalazi. Zatim upis školske godine, učenikovo ime i prezime i oznaka upisanog razreda. Ispod ovih podataka je tabela u kojoj su upisani "Datum rođenja", "Mesto rođenja", "Srez i banovina" (Darda – Dunavska), "Vera i narodnost" (Pravoslavna-Jugosloven.), "Stan" (misli se na mesto stanovanja), "Ime roditelja" i njegovo "Zanimanje" (kočijaš).
Ispod tabele su potpisi učiteljice i upravnika preko kojih je udaren pečat, na kome latinicom i ćirilicom piše: Državna narodna škola – Kraljevina Jugoslavija – Kneževo.

Na šestoj strani se nalazi tabela u kojoj je, u prvoj koloni, spisak predmeta, u drugoj ocene za prvo, a u trećoj za drugo polugodište.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ispod popisa predmeta nalazi se široka kolona s nazivom "Učenik prelazi u stariji razred", a ispod nje još dve kolone s nazivom "Izostao" za opravdane i neopravdane izostanke.
U to vreme (tridesete godine proslog veka) u narodnim osnovnim školama izučavali su se i ocenjivali predmeti: "Nauka o veri", "Srp. Hrv. Slov. jezik", "Istorija", "Zemljopis", "Račun", "Poz. prirode", "Ručni rad", "Crtanje", "Lepo pisanje", "Pevanje", "Gimnastika", "Vladanje" , a na kraju je bila"Opšta ocena".

Na sedmoj je stranici odštampan "Školski red", ispod koga je učenik svojim potpisom potvrđivao da  je Školski red pročitao i da će se po njemu vladati, tj. da će u školu dolaziti "četvrt časa pred početak učenja", da se u školi "ni pre, ni za vreme učenja ne sme … bez dozvole učitelja s mesta ići niti praviti larmu i nered", da "odelo, đački pribor i knjige moraju biti čisti i očuvani" te da se "po školi … ne smeju bacati hartija i drugi otpatci", da se "posle škole kući … ide pristojno, gde je više đaka u dvojnom redu, bez trčanja i galame", "isto se tako ide i u školu", a "starije usput" treba "pozdravljati".

U dnu strane je bilo naglaseno kakav djak treba da bude "DJACE: budi Soko, trezvenjak i štediša"

Na srednjim stranicama (7. i Cool ove djacke knjizice, odštampana je karta Dunavske banovine u razmeri 1 : 2.000.000.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pretpostavljam da su na ovim stranama u knjizici, bile odstampane karte ostalih banovina, u zavisnosti gde se narodna osnovna škola nalazila.




* knjizica.jpg (24.25 KB, 358x468 - viewed 236 times.)

* DjK 1934-35- druga strana.jpg (43.37 KB, 283x222 - viewed 707 times.)

* DjK-3 i 4. strana.jpg (68.9 KB, 438x344 - viewed 252 times.)

* DjK-5 i 6. strana.jpg (60.44 KB, 428x344 - viewed 273 times.)

* DjK-7 i 8. strana.jpg (53.81 KB, 426x345 - viewed 301 times.)
« Last Edit: December 14, 2013, 08:42:37 pm by vitez koja » Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #637 on: December 14, 2013, 08:40:12 pm »


Na 9. i 10. stranici odštampano je "Uputstvo roditeljima (starateljima)" s podnaslovom "Izvod iz Zakona o narodnim školama od 5 : XII 1929 godine".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U članu 8. toga zakona stoji: "Osnovna škola traje četiri godine (prvi, drugi, treći i četvrti razred), a viša narodna škola za decu koja su svršila osnovnu školu pa do navršene četrnaeste godine takođe četiri godine (prvi, drugi, treći i četvrti razred). Svih ovih osam razreda školovanja je bilo obavezno za sve. Prema 10. članu "Deca, koja posle svršenog četvrtog razreda osnovne škole produže školovanje u građanskoj, srednjoj ili kojoj stručnoj školi, oslobađaju se od daljega pohađanja narodne škole. To vredi i za one učenike koji pre navršene četrnaeste godine odu na zanat i trgovinu ili pohodu (baš tako piše) zanatsku trgovačku školu".

Na sledecoj  stranici odštampana je tabela u koju se po danima i mjesecima evidentirala đačka štednja.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

dok je 12. stranica  bila sa naslovom "Poruke roditeljima: Verovatno je sluzila za pismene poruke i obavestenja roditelja djaka od strane ucitelja-nastavnika. 

Na gornjem delu 13. stranice nalazile su se slike "Dr. Ljudevita Gaja" i "Josipa Jurja Strosmajera" (baš tako piše) i Franca Prešerna i Augusta Šenoe, između kojih je slika Vlahe Bukovca "Hrvatski preporod".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na 14. stranici su slike srpskih velikana: Dositeja Obradovića i Vuka Karadžića (gore) te Jovana Jovanovića Zmaja i Branka Radičevića (dole), između kojih je slika Paje Jovanovića "Seoba Srba".

Zadnje korice iskorištene su za podatke o đačkoj knjižici: "Odobreno od Kraljevske banske uprave Dunavske banovine, Prosvetno odelenje broj IV 45387-1932" – "Izdanje Jugoslovenskog učiteljskog udruženja sekcija za Dunavsku banovinu" – "Cena 2 dinara" i "Štamparija Jovanović i Bogdanov  Novi Sad 1935".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DjK-9 i 10. strana.jpg (74.79 KB, 438x347 - viewed 264 times.)

* DjK-11 i 12. strana.jpg (55.16 KB, 435x352 - viewed 234 times.)

* DjK 1934-35- petnaesta strana.jpg (44.01 KB, 283x226 - viewed 811 times.)

* Zadnje korice DjK iz 1935.g..jpg (20.51 KB, 219x337 - viewed 278 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #638 on: December 15, 2013, 09:56:30 am »


Na 9. i 10. stranici odštampano je "Uputstvo roditeljima (starateljima)" s podnaslovom "Izvod iz Zakona o narodnim školama od 5 : XII 1929 godine".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U članu 8. toga zakona stoji: "Osnovna škola traje četiri godine (prvi, drugi, treći i četvrti razred), a viša narodna škola za decu koja su svršila osnovnu školu pa do navršene četrnaeste godine takođe četiri godine (prvi, drugi, treći i četvrti razred). Svih ovih osam razreda školovanja je bilo obavezno za sve. Prema 10. članu "Deca, koja posle svršenog četvrtog razreda osnovne škole produže školovanje u građanskoj, srednjoj ili kojoj stručnoj školi, oslobađaju se od daljega pohađanja narodne škole. To vredi i za one učenike koji pre navršene četrnaeste godine odu na zanat i trgovinu ili pohodu (baš tako piše) zanatsku trgovačku školu".

Na sledecoj  stranici odštampana je tabela u koju se po danima i mjesecima evidentirala đačka štednja.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

dok je 12. stranica  bila sa naslovom "Poruke roditeljima: Verovatno je sluzila za pismene poruke i obavestenja roditelja djaka od strane ucitelja-nastavnika.  

Na gornjem delu 13. stranice nalazile su se slike "Dr. Ljudevita Gaja" i "Josipa Jurja Strosmajera" (baš tako piše) i Franca Prešerna i Augusta Šenoe, između kojih je slika Vlahe Bukovca "Hrvatski preporod".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na 14. stranici su slike srpskih velikana: Dositeja Obradovića i Vuka Karadžića (gore) te Jovana Jovanovića Zmaja i Branka Radičevića (dole), između kojih je slika Paje Jovanovića "Seoba Srba".

Zadnje korice iskorištene su za podatke o đačkoj knjižici: "Odobreno od Kraljevske banske uprave Dunavske banovine, Prosvetno odelenje broj IV 45387-1932" – "Izdanje Jugoslovenskog učiteljskog udruženja sekcija za Dunavsku banovinu" – "Cena 2 dinara" i "Štamparija Jovanović i Bogdanov  Novi Sad 1935".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Zanimljiv prikaz stranica Đačke knjižice iz onih vremena, očigledno nije bila samo jednostavan dokument za prikaz ocijena iz pojedinih
predmeta i vladanja, već i namjenjena da dijeluje na patriotizam i opće informiranje učenika i roditelja. Kada sam ja išao u osnovnu
školu (šezdesetih i početkom sedamdesetih godina) mi smo imali đačke knižice samo za upis ocjena na polugodištu i eventualnih
obavjesti roditeljima. Izdavala se za svaku godinu nova. Vjerijem da se i to razlikovalo od Republike do Republike. Nije bila nikakav
trajni dokument.

Kasnije po osamostaljenju u R. Hrvatskoj moja djeca su dobivala đačke knjižice kao trajni dokument, u njima se upisivao uspijeh s
ocjenama od prvog do osmog razreda. Od prvog do zaključno četvrtog razreda upisivale su se ocjene na polugodištu i na kraju
školske godine, a od petog razreda do osmog razreda, samo ocjene postignute na prvom polugodištu, a za kraj godine se dobivala
svjedodžba.  Mislim da su sada nešto izmjenili, ali nisam siguran pa neću da napišrm krivo. Pronaći ću postaviti jednu takvu knjižicu
iz sadašnjih vremena
« Last Edit: December 15, 2013, 10:07:53 am by zpetrov9 » Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #639 on: December 15, 2013, 10:55:09 am »




Eto pronašao sam Učeničku knjižicu moga sina izdanu 2002. godine u RH. U njoj su se upisivale ocjene, na prvom polugodištu prvog
razreda OŠ se nisu upisivale ocjene već samo na kraju prvog razreda i tako do kraja četvrtog razreda. Od petog razreda se obrazac
u knjižici mjenja jer se dodaju mnogi novi predmeti, a upisuje se samo uspjeh na kraju prvog polugodišta, na kraju godine se dobiva
svjedodžba. Nije upisano niti prvo polugodište osmog razreda jer su tada već prešli na elektronske matice i izdavanje "papirne"
obavjesti o postignutom uspjehu.

Nigdje u knjižici nema nekih tekstualnih uputstava ili pojašnjenja roditeljima i učenicima, osim na zadnjoj stranici gdje se definira
kako se upisuju ocijene.


* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 1.jpg (196.14 KB, 635x1022 - viewed 218 times.)

* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 2.jpg (198.19 KB, 1058x854 - viewed 806 times.)

* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 3.jpg (207.07 KB, 1264x1007 - viewed 668 times.)

* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 4.jpg (296.76 KB, 1160x915 - viewed 566 times.)

* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 5.jpg (329.52 KB, 1161x923 - viewed 818 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #640 on: December 15, 2013, 10:57:35 am »

I nastavak prikaza Učeničke knjižice.


* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 6.jpg (317.51 KB, 1163x915 - viewed 1435 times.)

* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 7.jpg (313.72 KB, 1165x915 - viewed 1206 times.)

* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 8.jpg (278.12 KB, 1148x914 - viewed 427 times.)

* RH Učenička-Đačka knjižica iz 2002. godine 9.jpg (140.3 KB, 1158x926 - viewed 228 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #641 on: December 15, 2013, 05:39:38 pm »

Син ти је био јако добар ђак. Честитам. Мало га је мучила фискултура.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #642 on: December 15, 2013, 05:52:36 pm »

Син ти је био јако добар ђак. Честитам. Мало га је мучила фискултура.

Hvala na čestitkama, a imao je iste probleme kao i tata, fiskultura ili tjelesni, malo smo bili debeljuškasti.
Ja sam uvijek govorio da bih radije pisao test iz matematike ili fizike nego optrčao 1000 metara, ali ipak
bih i to odtrčao da ne zabušavam, a o vremenu radije ne bih, malo dulje od prosjeka.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #643 on: December 19, 2013, 09:27:24 pm »

Evo jedne legitimacije oficira (kapetana 1. klase) Vojske Kraljevine Jugoslavije iz 1938. godine. Skinuta je s aukcijskih stranica na internetu pa
je malo slabije kvalitete, ako dođem do originala načiniti ću kvalitetniji sken i postaviti ga.

Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #644 on: December 19, 2013, 09:31:33 pm »

Prije nekog vremena dosta smo pisali o originalnosti ili neoriginalnosti Vojne legitimacije oficira bezbjednosti JNA oju sam skinuo sa interneta.
Mnogi su probali pročitati ovlaštenja da bi na temelju njih procijenili autentičnost i ako su mnogi i rekli da nije stvarni original. Danas sam slučajno
pregledavajući internet naišao na sličan sken, ali na kojem se ovlaštenja mogu pročitati. Bilo bi zanimljivo čuti mišljenje članova Forumakoji se u
problematiku ondašnje vojne sigurnosti razumiju daleko više od mene. Evo skena.


* Sluzbena-legitimacija-kos-a-jna-nekadasnje-sfrj-suvenir-.jpg (156.49 KB, 1020x573 - viewed 145 times.)
Logged
Pages:  1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 355   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 24 queries.